Pudra, Fondöten, Kapatıcılar fondoten sürdükten sonra cildimdeki beyaz pullar

CakmaLaraCroft

Evimin Kalicesiyim
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2012
2.794
542
hanimlar

eminim makyaj konusunda benden cok bilgilisinizdir
benim cidden pek tecrubem yok
simdi benim cildim cok hassas zaten yakin zamanda roaccutane kullanmistim birakali 4 ayi gecti
cildim asiri hassas
ben fondoten kullanmadan once cildimi temizleyip nemlendirici suruyorum
uzerine gunes kremi ( bunu sürmem gerek cildime gunes yasak)
bunlarin uzerine fondoten suruyorum
guzel ama beyaz beyaz pullaniyor
bilmem anlatabildim mi
elimi sürünc eelime geliyor yani
tabi hos durmuyor
bunun olmamasi icin ne yapabilirim?
simdiden tesekkurler

hanimlar

simdi benim cildim cok hassas zaten yakin zamanda roaccutane kullanmistim birakali 4 ayi gecti
cildim asiri hassas
bilmem anlatabildim mi
tabi hos durmuyor
simdiden tesekkurler

demekki cildin halen kuru tatlım, nemlendiriciyi sür biraz bakle yüzün doysun sonra güneş kremi le fondöteni beraber sür,,,
birde hangi marka foındöten kullanıyorsun ?

demekki cildin halen kuru tatlım, nemlendiriciyi sür biraz bakle yüzün doysun sonra güneş kremi le fondöteni beraber sür,,,
birde hangi marka foındöten kullanıyorsun ?

evet cildim ilactan oturu cok kuru
ben Lancome fondoten kullaniyorum
daha dogrusu yeni aldim
bunu onerdiler bana
su bazli yagsiz

günes kremi ile fondoteni beraber kullan derken ayni anda mi ?

evet cildim ilactan oturu cok kuru
ben Lancome fondoten kullaniyorum
daha dogrusu yeni aldim
bunu onerdiler bana
su bazli yagsiz

günes kremi ile fondoteni beraber kullan derken ayni anda mi ?

canım fondötenler yüzü daha çok kurutur. sana bb krem öneririm. hem cilidi saplıklı gösteriyor. ben o kadar bb kullandım ki sadece farmasi bb kremden memnun kaldım bi ara satış yapıyordum denemek için aldım ve mükemmel yumuşaklık oldu yüzümde. yağlandırmıyor ve mkemmel kaptıyor. eğer yüzün kuruysa yatmadan önce zeytinyağı sür masaj yap. sonuçlar mükkemmel olcak :)

hanimlar

cildim asiri hassas
bilmem anlatabildim mi
tabi hos durmuyor
simdiden tesekkurler

fondoten sürmeden önce peeling yapmalısın. O zaman pullama azalır..

İlk once cildini temizle. Ardindan nemlendirici uygula. Ben lorealin şu pembe serisi var ya ondan kullaniyorum cildim pürüzsüz oluyor. Ardindan fondotenini hafif nemli sungerle tampon yaparak uygula bu nokta cok onemli surerek degil tampon yaparak. 2 yildir kendi fondotenimi bulamamistim cildim pul pul dökülüyordu her markayi denemistim. 2 ay once ilk kez almam dedigim halde flormar reburn serumlu fondoten aldim ve sorunum ortadan kalkti. Sungeri de var zaten oneriyorlar magazadan.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaslar ben cildime hic pudra veya fondoten suremiyirum cildim cok hassas hemen sivilce cikiyor bana tavsiye edeceginiz bir fondoten markasi var mi?

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Kadınlar Kulübü

Arkadaslar ben cildime hic pudra veya fondoten suremiyirum cildim cok hassas hemen sivilce cikiyor bana tavsiye edeceginiz bir fondoten markasi var mi?

Canım sivilce çıkması çok normal fondoten yerine bb krem kullan daha ince yapısı olduğu için cildin hava alır :) önce yüzünü temizle nemlendirici sür üzerine bb krem (garnier kullanabilirsin bitkisel olduğu için daha az zararlı olduğunu düşünüyorum) bb kremi matlaştırıp sabitlemek için fırça yardımıyla çok az pudra sür o zaman sivilce yi azaltırsın :) çekirdek fındık vb çerezleri de çok yemezsen sivilce çıkmaz :) ama akşam yatarken iyi bir arındırıcıyla veya sabunla yüzünü iyice temizlemeden yatma sakın :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Cok tesekkurler canim verdigin bilgiye mutlaka deniyecem. Baskalarina bakiyorumda cok rahat birsekilde yuzlerine herseyi surebiliyorlar ama ben birsey kullandigim zaman hemen eve gitmek zorunda kaliyorum ki sivilce cikmadan yuzumu temizliye bileyim diye.

Pullanma cilt uzerindeki olu deriden kaynaklidir ayni sorun bende de vardi peeling yapmani oneririm ben fondoten oncesi turk kahvesiyle peelng yaparim hep ama hergun suruyorsan haftada bir yapmalisin tabi

hanimlar

cildim asiri hassas
bilmem anlatabildim mi
tabi hos durmuyor
simdiden tesekkurler

Nemlendiciden kaynaklanıyor olabilir veya fazla kullanıyorsundur. fondöten öncesi yağlı karışımlar bulunuyor. onlardan kullan bir de onları dene canım... belki faydasını görürsün. :KK52::emir_bebek:

fondaten kullanmamalısın bence bu tur sorunlar daha ılerı boyutlara yol acabılır urununu degıstırmeyı dene daha profesyonel bır urun kullan halen aynı sonuc varsa cıldıyeye gozukmenı onerırım

B
hanimlar

cildim asiri hassas
bilmem anlatabildim mi
tabi hos durmuyor
simdiden tesekkurler

Bende de aynı sorun oluyor bazen. (Genelde likit fondoten kullandığımda...) Mineral fondoten kullanıyorum daha iyi geliyor. Çok pullanma olduğunda buhara tutuyorum yüzümü.

CakmaLaraCroft CakmaLaraCroft bende de ayni problem vardi, cildim cok hassas ve ben de Roaccutane tedavisi gordum. bi kere cildine cok fazla urunu ayni anda surerek uzerinde fazlaca bir tabaka olusturuyorsun. sana onerim hafif urunler kullanman. oncelikle makyaj yapmadan once pullanmayi onlemek icin hafifce pealing uygulamalisin ki puruzsuz bir yuzey elde edebilesin. daha sonra da icinde hem gunes koruyucu hem nemlendirici olan bir urunu makyaj alti bazi olarak kullanabilirsin. veya nemlendiricini surdukten sonra gunes koruma faktoru olan bir fondoten/BB krem kullanabilirsin. boylelikle cildine bir katman az urun surmus olacaksin ve o pul pul goruntu olmayacak. son olarak da uygulama yontemi cok onemli. bu tarz pullanmaya musait ciltlerde ellerini kullanarak veya firca ile makyaj yapmak pek ise yaramiyor. makyaj sungerleri var islatip kullanilan, ben onlarla fondoteni uyguluyorum, cok guzel ve puruzsuz bir goruntu elde ediyorum. Beauty Blender makyaj sungeri kullaniyorum ben, Turkiye'de satiliyor mu bilmiyorum ama Sephora'da da benzer sungerler var.

X