Fransa'da Yaşayan Hamileler ve Anne Adayları Tanışıyor

Rosebelle

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2014
393
573
Selam arkadaşlar Fransa'da yaşayan bütün anneler burada tanışalım buyurun gelin .

Ben bir anne adayıyım henüz bebeğim yok . Bebek yapma kararı aldık ve Kadın Doğum Uzmanından randevu aldık şu an bu aşamadayım.

Sizler neler yaptınız ?

Fransa'da hamilelik hastane süreci hakkında birbirimizi bilgilendirelim. Hepinizi sohbete bekliyorum

Burada yaşayanlar için süreci detaylı anlatıyorum biraz günlük gibi olacak sizin de işinize yarayabilir ;

Güncelleme: Kızlar gelişmeleri yazayım ayın 29'unda Kadın Doğum Uzmanı ile randevumuz vardı gittik ne için geldiniz dedi bizim elimiz ayağımız heyecandan titredi
Biz bir bebek dünyaya getirmeye karar verdik. Önce size muayene olmak istedik dedik.
Alttan muayene etti
(bu arada ilk defa bu şekilde muayene oldum aşırı rahatsız ediciydi )
Önce mandal şeklinde bir aparatı yerleştirip açarak iyice yakından inceledi. Daha sonra içerden örnek aldı test yapmak için. Sanırım kanser testi .
Sonra başka bir aleti (ultrason) içeri yerleştirip ekrandan inceledi her şey yolunda görünüyor dedi , görüntülerini verdi.

Meme muayenesi yaptı iki memedede bir kitle gibi birşey hissettiğini söyledi meme échographi için kağıt yazdı. Folic acid kullanmaya başladığımı söyledim kullanabilirsin dedi.

Herhangi bir hastalığın var mı? hangi ilaçları kullanıyorsun? ve ailende ne hastalıklar var? Alkol sigara kullanıyor musunuz? Gibi sorular sordu. Eşime de sordu.
Şu yaptığı test için iki hafta içinde sonuç çıkar dedi. Sonraki aşama olarak genel doktora(medicin général) gitmemizi önerdi .

Ertesi gün için bir doktor bulduk ikimiz içinde randevu aldık.
O da sordu ne için geldiniz diye tekrar aynı heyecanla cevap verdik.

İkimizi de muayene etti .O da aynı soruları sordu. Ailemizde ve bizde olan hastalıklar vs.
Sigara ve Alkol'den kesinlikle uzak durun dedi.
Sağlıklı beslenme ve spora başladığımızı duyunca süper dedi.
Ben folic acid 5mg başladığımı söyledim o dozun fazla olduğunu söyledi.

Tansiyonumuzu kilomuzu ölçtü. Vitaminler, TSH değeri vs kan tahlili için kağıt yazdı.
Çıktık.
Bizden istediği tahlillerin belgelerini ekledim.

Bugün için randevular aldım
Sabah 8'de meme échographisi yaptırdım.
Saat 9'da eşim ve ben labaratuvarda kan testimizi verdik. Sonuçlarını bekliyoruz. Aynı genel doktordan (medicin général) iki gün sonraya tekrar randevu aldık sonuçları göstermek için.
Tatlı heyecanlar yaşıyoruz
Tekrar güncelleme yapacağım..

Eklentiler

• IMG_20220801_114014.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20220801_114436.jpg
    184,1 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
Allah razi olsun zor ve uzun bir surec ama geciyor insallah hepimiz sag salim alalim kucagimiza
İnşallah canım sizde süreç nasıl ilerlerdi başlangıçta , Fransızca çok bilmiyorum bu yüzden endişelerim var bir de burada kurallar nasıl neyi ne zaman yapacağım hiç bir şey bilmiyorum

Merhaba ben de fransadayım 15 haftalık hamileyim fransızca bilmiyorum bir bayan arkadaş ücretli randavülarımda yardımcı oluyor .sağlıkla kucağımıza almak nasip olur bebeklerimizi

İnşallah canım sizde süreç nasıl ilerlerdi başlangıçta , Fransızca çok bilmiyorum bu yüzden endişelerim var bir de burada kurallar nasıl neyi ne zaman yapacağım hiç bir şey bilmiyorum
ne zaman ihtiyacin varsa sorabilirsin
aslinda buranin sureci cok kolay
doktoruna gore randevu tarihi veriliyor ilk zamanlar da y’a bir ayda bir yada iki haftada bir randevu icin cagiriliyorsun Simdi kac haftaliksin

Merhaba ben de fransadayım 15 haftalık hamileyim fransızca bilmiyorum bir bayan arkadaş ücretli randavülarımda yardımcı oluyor .sağlıkla kucağımıza almak nasip olur bebeklerimizi
Merhaba bebeğiniz hayırlı olsun canım inşallah sağlıkla kucağına almanı diliyorum ne kadar güzel ya gelen kişi tercüman mı? nasıl oluyor merak ettim.

ne zaman ihtiyacin varsa sorabilirsin
aslinda buranin sureci cok kolay
doktoruna gore randevu tarihi veriliyor ilk zamanlar da y’a bir ayda bir yada iki haftada bir randevu icin cagiriliyorsun Simdi kac haftaliksin
Ay çok teşekkür ederim Hep aynı doktor mu olmalı ? Benim henüz bir bebeğim yok, bebek yapmaya karar verdik yarın randevum var kadın doğum uzmanı ile. Öncesinde muayene olup sonra ilerleyeceğiz. Şu an bu aşamadayım

Ben sana anlatim hep ayni doktor olsa iyi biriyse onunla devam etmen senin icinde iyi ama bazen boyle sartlar olmuyro ben 7 aydir kendi doktorumlaydim simdi o gitti yerine arkadasina gonderdi ayni anda iki doktor goruyorum doguma Az kaldi ama onu ariyorum sahsen iyi biriydi yoksa bunlarla da idare ediyoruz tamamen doktora kalmis bisey gerekirse bol bol acile gidiyorum doktor olmadikca

sonrasinda ayni turkiye gibi dusun ilk kan testi sonra 5. Haftada kese 6 veya 7. Haftada kalp atisi gorursun sonrasonda
12. haftada detayli ultrason cinsiyet derken boyle ilerliyor genelde bir ayda bir cagiriyor aciliyet olmadikca 24. Haftada seker testi veriyor boyle boyle testlerle ucuncu trimestira girince de tabi randevular kisaliyor yani Birde senin hamileligin nasil gectigiyle ilgili bir durum bu bazen daha cok cagiriyorlar

Çok teşekkür ederim ne kadar güzel anlatmışsınız ben de tüm gelişmeleri haber veririm yarın akşama randevumuz bakalım.

Bir şeyi merak ettim hani acile gidiyorum dedinizya. Fransa'da acillerde saatlerce bekletiyorlar hamile olunca da aynı mı oluyor

Merhaba! Bende paristeyım ve 5 aydır çocuk istiyoruz Rabim nasip eder isteyenlere

Merhaba! Bende paristeyım ve 5 aydır çocuk istiyoruz Rabim nasip eder isteyenlere
Merhaba çok memnun oldum inşallah nasip olur tüm isteyenlere. Biz hep istiyorduk ama anne baba oraya hazır olmadığımız için yapmıyorduk şimdi karar verdik artık bebek gelsin henüz korunmayı bırakmadık yarın kadın doğum uzmanı ile randevumuz var bakalım ona söyleyeceğiz kararımızı o da bizi yönlendirir. Sizin süreç nasıl ilerliyor?

Ayy sorma o buyuk problem biliyormusun ben cok acile gidiyordum korkudan ilk uc ayda gene gittim o kadar bekledim geri aldilar beni dedi doktor kalbi atmiyor deyince mahvolmustum iki gun sonra kendi doktoruma gidince yanlis bakmis
24. haftalik olana kadar normal Acilden aliyorlar saaatlerce bekliyorsun Allah korusun dusuk yapsa insan umrunda olmuyor kimsenin ama 24. Haftadan sonra direk maternite acili var ordan aliyorlar o cok guzel beklemeden direk giriyorsun
bu yuzden sanirim doktor onemli iyi biriyse mutlaka maillini iste her halini haberdar edersen acili arayip yonlendiriyor felan
birde her soruna cevap veriyorsa icinde suphe kalmiyorsa birakma o doktoru

ne demek cok uzun ve zor dedigim gibi o yuzden ne zaman istersen sor Rabbim sag salim bebeler nasip etsin guzel haberlerle gel

Hay Allah senden razı olsun ya bir sürü şey öğrettin bana bak mesela bu maternité aciline çok sevindim o iyiymiş ay ben çok stres yaptım yarın ilk muayenemi olacağımya strese girdim muhtemelen doktor benden test ister kan testi vs.

Insallah iyi gecer hic suphe etme turkiyenin sistemine gore biraz degisik ama alisiyorsun ben fransizca bildigim halde hic anlamamistim corap sokugu gibi geliyor
insallah hayirlisiyla hamile kal yasa bu gunleri guzellikle

Insallah iyi gecer hic suphe etme turkiyenin sistemine gore biraz degisik ama alisiyorsun ben fransizca bildigim halde hic anlamamistim corap sokugu gibi geliyor
insallah hayirlisiyla hamile kal yasa bu gunleri guzellikle
Çok sağol adın gibi magnifique'sin! Hepimizin hakkında güzel olan olsun . Haberdar edeceğim. İyi geceler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…