Galesiz insanla evlilik

Benim derdim ailesine verdiği paradan çok çalışırsam kendi ailemin çocuğa bakmak için benimle oturması

Antis... Hem çalışmak zorundasın çünkü başka türlü geçinemezsiniz. Hem çocuğuna annen bakmasın aynı evde yaşamak istemiyorsun hem kayınvalide bakmıyor. kuzum sen çözüm üretebilecek bir durumda değilsin şuanda. bence biraz sakinleş ve bir süre daha böyle yaşamak zorunda olduğunu kabullen...

hanımefendı maddı manevı ne konu olursanız olsun herseyden önemlisi çocuk daha cok küçük lütfen evladınıza travmasız bır hayat sunmaya çalısın. kredıymıs annene nıye yardım edıyorsun oymus buymus hepsı gecer gıder bıter ama cocuktakı travma geçmez

sızde ılerıde cocugunuz sıze maddı yardım etmek ısterse olurda zor durumda kalırsanız (ınsallah kalmazsınız) ama kesınlıkle yardımınız kabul etmeyın kı oda ılerıde sızın yasadıgınız gıbı problemler yasamasın

Siz calisiyormusunuz
Antis... Hem çalışmak zorundasın çünkü başka türlü geçinemezsiniz. Hem çocuğuna annen bakmasın aynı evde yaşamak istemiyorsun hem kayınvalide bakmıyor. kuzum sen çözüm üretebilecek bir durumda değilsin şuanda. bence biraz sakinleş ve bir süre daha böyle yaşamak zorunda olduğunu kabullen...
Sonunda biri beni anladı şükür. Ben çalışıp ailem benimle yasicaksa eşime ne gerek var diye soruyorum .o olmasa da ben maddi olarak tek başıma bunların hepsini çok rahat yapabiliyorum zaten

o zaman kız da versin çalıştığını kendi ailesine bu durumda ne olacak?
kız annesiyle aynı evde yaşamaya tahammül edemiyor ne bakması... Ayrıca gücü yetiyorsa o da versin bence sorun yok. eşi bütün maaşını vermiyor zaten annesine. destek oluyormuş sadece. gücü yeten baksın bence. sorun yok.

hanımefendı maddı manevı ne konu olursanız olsun herseyden önemlisi çocuk daha cok küçük lütfen evladınıza travmasız bır hayat sunmaya çalısın. kredıymıs annene nıye yardım edıyorsun oymus buymus hepsı gecer gıder bıter ama cocuktakı travma geçmez

sızde ılerıde cocugunuz sıze maddı yardım etmek ısterse olurda zor durumda kalırsanız (ınsallah kalmazsınız) ama kesınlıkle yardımınız kabul etmeyın kı oda ılerıde sızın yasadıgınız gıbı problemler yasamasın
Benim kabul edemediğim kayınvalidem lüks vazgeçmiyor her sabah kalkıp spor yapıyor yedikleri belli hiçbir şekilde değiştirme yok antalya en iyi semti de oturuyor ama parasını öderken biz aklına geliyoruz

Ablacım,gamsız yazmak isterken galesiz mi oldu yanlışlıkla ?
Eğer gayet bilerek yazdiysan bu galesiz ne demek acep
Gaile çıkarmayan, gailesi olmayan, dertsiz, huzurlu, dinç anlamına gelir. Bu kelime genellikle gayilesiz şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı gailesiz şeklinde olmalıdır. bizim memlekette de kullanırlar şıp diye anladım o yüzden.

Siz calisiyormusunuz

Sonunda biri beni anladı şükür. Ben çalışıp ailem benimle yasicaksa eşime ne gerek var diye soruyorum .o olmasa da ben maddi olarak tek başıma bunların hepsini çok rahat yapabiliyorum zaten
biraz önce sana söylenen kişi bendim :KK70: seni anlıyorum zaten burda sorun yok. ama sen çözümsüz birşey için çözüm aramaya çalışıyorsun. hem evim olsun hem rahat yaşayayım hem ailem benden uzak olsun demekle olmuyor. durum bu. bunu yaşayacaksın mecburen. ha ben bu adam olmadan da bunu başarıyorum zaten diyorsan boşan gitsin... sen kayınvalideye takıksın ama senin ailen size yapışmış aynı evde yaşıyor senin bakış açına göre de. onlar gitsin kendi evinde yaşasın?? şuan çalışmıyorum ama yıllarca çalıştım ve inanmazsın hiç 12 saatten aşağı çalışmadım...

kız annesiyle aynı evde yaşamaya tahammül edemiyor ne bakması... Ayrıca gücü yetiyorsa o da versin bence sorun yok. eşi bütün maaşını vermiyor zaten annesine. destek oluyormuş sadece. gücü yeten baksın bence. sorun yok.
Gücü işte ben çalışınca yetiyor.ben ailemle iç içeyim hergun gerilim hergun tartışma

biraz önce sana söylenen kişi bendim :KK70: seni anlıyorum zaten burda sorun yok. ama sen çözümsüz birşey için çözüm aramaya çalışıyorsun. hem evim olsun hem rahat yaşayayım hem ailem benden uzak olsun demekle olmuyor. durum bu. bunu yaşayacaksın mecburen. ha ben bu adam olmadan da bunu başarıyorum zaten diyorsan boşan gitsin... sen kayınvalideye takıksın ama senin ailen size yapışmış aynı evde yaşıyor senin bakış açına göre de. onlar gitsin kendi evinde yaşasın?? şuan çalışmıyorum ama yıllarca çalıştım ve inanmazsın hiç 12 saatten aşağı çalışmadım...
Ailem çocuğa baktığı için bende annemde artık kendin bakabilcek durumun olsun bende evimde durayım derdinde

Kusura bakmayın da herkes sıcak yatağında uyurken sabah 6 kalkıp gece 6 eve gelip sabah yine 6 kalkarak aldım ben didindim uğraştım.evet bakmak zorunda değil ama ben calismasam eşim annesine 1 TL veremez ben çalışıp ona yardım etmek zorunda mıyım
herkez sıcak yatağında uyumuyor hanımefendi
yaklaşık 20 yıldır sabah 6 da kalkıp akşam 6 da eve giriyorum
siz sanırım 4 yıldır çalışıyormuşsunuz öyle anladım
eşiniz annesine vermesin istiyorsanız eve bakmak zorunda değilsiniz para vermeyin sadece krediyi ödeyin
kv siz çalışıyorsunuz diye çocuğunuza bakmak zorunda değil
hemen eşinizin yaptığının karşılığını istemek gibi oluyor bu

Artık tükendim bittim yoruldum... 30 yaşındayım 2 evliliğim 1 tane kızım var ilk evliliğim çocuk yaşta yapılmış cahillikti.Beni bu cahillige itende ailemdi.Esim iki kardeş ablası var bize yakın eşimin annesi babasından maaş alıyor her ay eşimle ablası da destek oluyor.Kayinvalidem benim çocuk öldü ben çocuğa bakamam filan dedi . kesinlikle bakmak zorunda değil ama onun kirasını ödemek için bile eşim tek aldığı maaşla evi idare edemez. Ve görümcem in evine gidiyor temizliği çocuğuna nasıl bakıyor. Herneyse çocuğa annem bakmaya başladı bu arada eşim annem yardım etmiyorum artık dedi.meger heray yardım ediyormuş kredi üstüne kredi çekmiş 2 yıl sonra patladı tabiki bu durum boşanmanın eşiğinden döndük.sonra ben kıyameti kopardım. 2 yıl kadar annesine istesede yardımcı olamadı. Sonra ben borçlar bitince ev Kredisi çekip ev aldım.isten ayrıldim.annem rahatsız yuruyemiyor şuan da zor yürüyor.Gel gelelim eşim bu sefer yalan soylemeyerek bana ekonominin kötü olduğunu belli bir miktar annesinin yardım istediğini söyledi ben ilk başta yok desemde sonra tamam dedim vicdan yaptım sanırım annelik hakkıdır vs diye. Uzun zamandır düşünüyorum ev alıyoruz uğraşan ben koşturan ben araba alınıyor öyle kendi ailemle aynı evde oturmak istemiyorum. Eğer çalışırsam çocuğum okula gideceği için aynı evde yaşamak zorunda kalcaz.ev 2+1 Amerikan mutfak annem bana 30 km uzaklıkta hergun gelip gidemez dolmuşla bile olmaz zaten zor yürüyor.calismazsam tek kişi çalışması olmuyor ev kredisi ihtiyaç kredileri çocuğun okulu vs.artik yoruldum bıktım usandım.evi satsam annemgilin oturduğu yerde evler buranın 3 katı bahçeli olduğu için. Ben borçları ödeyip eve yazilabilmek için sabah 7 işe gidip gece 4 gelip sabah 6 kalktigimi biliyorum.cocuguma annem o ara gelmedi evime ayda 3 gün anca geliyordu.2 güne bir onun evine görmeye gidiyordum.esimin ağzını aradım . aynı evde yaşarız diyor ya ben delirdim ve artık sana ne gerek var o zaman dedim.tartismalar filan psikolojim allak bullak ne yapcam bilmiyorum durumu olduğu gibi anlattım.Bu arada evi almama yardımcı olan emlakçı çok yakınım krediyi babama çektirmiş ti senin durumun ne olur ne olmaz diye fikirlerinizi bekliyorum
Çok karisik olmuş.Ben birşey anlayamadım.Kayinvalide beklenti içinde.Yaninizda yaşamak istiyor.Siz istemiyorsunuz.

Kelimenin dogru yazilisi gaile, dogru anlami da dert, tasa demek.

Yasam mucadelesi = hayat gailesi olarak sikca kullanilir.

Herneyse zaten yazinizdan bisey anlasilmiyor ama sanirim kocanizin bir amaci, cabasi olmamasindan bahsetmek istediniz ama ben onu da goremedim.

Ailem çocuğa baktığı için bende annemde artık kendin bakabilcek durumun olsun bende evimde durayım derdinde

evinize güvenlik sistemi alın kameralı aylık ödemeli olanları var. kızınızın eve giriş çıkış saatlerini görebilir, kapıyı kendiniz telefonunuzla açıp kilitleyebilirsiniz ve kamerayla evde yaptıklarını izleyebilirsiniz. (biraz tuzludur ama markasını yazarım) evde bir kaç saat yalnız kalması sizin için sorun olmayacaksa... alın size mis gibi çözüm. aileniz de evine gitsin...

herkez sıcak yatağında uyumuyor hanımefendi
yaklaşık 20 yıldır sabah 6 da kalkıp akşam 6 da eve giriyorum
siz sanırım 4 yıldır çalışıyormuşsunuz öyle anladım
eşiniz annesine vermesin istiyorsanız eve bakmak zorunda değilsiniz para vermeyin sadece krediyi ödeyin
kv siz çalışıyorsunuz diye çocuğunuza bakmak zorunda değil
hemen eşinizin yaptığının karşılığını istemek gibi oluyor bu
4 yıl boyunca 1 gün evde durmadan çalıştım yıllık izin geç haftalık izin kullanmadan ilk çalıştığında liseye giderken tatillerde çalıştım seralarda sonra 18 yaş iş hayatım doğuma bile 38 haftaya kadar doğuma 2 gün kala sonra kızım 1 yaşına girmeden başladım 4 sene izinsiz sonra ayrıldım ertesi gün başka yere başladım artık haftalık izinli işteyim ama ev almak eşimin borcunu ödemek için 4 yıl hiç izinsiz çalıştım

X