Galesiz insanla evlilik

bu platformda da boşan güruhu var yeminle ... her konuya hemen boşan ... sanırım bu güruh her sorunda tek çözüm kaçmak olarak düşünüyor... evliliğin kişisel mutluluktan bağımsız bir şey olduğunu düşünüyorum .. tabi kişisel mutluluğunuzu travmatik bir şekilde engellemedeği sürece hayatta herkesin sorunu olduğunu düşünmek lazım ... sorun varsa çözüm de Allahtandır.. size tavsiyem süreci iyi yönetecek donanıma kavuşun... kendinizi stres yönetimi konusunda ve iletişim konusunda geliştirin..

Ev kredisi artı ihtiyaç kredileri toplam 13000tl ödüyorum ayrıca harcamalar filan aylık 25000 net gider var ama ben artık kendi ailemle aynı evde yaşamak istemiyorum çocuk bakımı için mecburen aynı evdeyiz çalışırken ben calismasam eğer eve her ay 20000 bin az gelir demek eşimin aldığı gidere yetmez ama bende iç içe yaşamak istemiyorum
Siz ailenizle mi yaşıyorsunuz şu an, bu kısmı anlamadım?

Annemler bende çocuğa baktıkları için sürekli kendi evlerine gidip gelemiyorlar
Kv. ye ne kadar yardım yapıyorsunuz aylık? Bir de ev kredisi ne zaman bitiyor? Yukarıda bol bol yemek, tatil, kıyafet diye yazmışsınız, kv dinç bir kadın, eşinden maaşı var iki çocuğundan yardım alıyor. Bu asgari düzeyde bakmak olmuyor ki ama. Baya yaşatıyorsunuz yani. Ben size hak verdim, kv. için çalışıyor gibi birşeysiniz.

Kv. ye ne kadar yardım yapıyorsunuz aylık? Bir de ev kredisi ne zaman bitiyor? Yukarıda bol bol yemek, tatil, kıyafet diye yazmışsınız, kv dinç bir kadın, eşinden maaşı var iki çocuğundan yardım alıyor. Bu asgari düzeyde bakmak olmuyor ki ama. Baya yaşatıyorsunuz yani. Ben size hak verdim, kv. için çalışıyor gibi birşeysiniz.
Şu kadar denmez kirası 3000 desen ya mutfak masrafı yada faturaları benim bildiklerim

Gerçekten üzüldüm durumunuza resmen sizin çalışmanız kayinvalidenizin işinize yarıyor, sizin üzerinize ihtiyaç kredisi yoksa sadece ev kredisi varsa ben olsam sadece ev kredisi öderim, diğer tüm ödemeleri eşimin yapmasını söylerdim, kalıyorsa da annesine yardım etsin

Ben sizi haklı buldum. Kayınvalidenize verilen paralardan dolayı eşiniz banka borçlarını ödeyemez duruma gelmiş ve siz bu sebeple yıllarca tatil yapmadan çalışmak ve çocuğunuzu annenize baktırmak zorunda kalmışsınız ancak anneniz artık sağlığını kaybetmiş ve çocuğa bakacak durumda değil. Kayınvalideniz para istemeye devam ediyor ama çocuğun beni ilgilendirmez diyor. Kayınvalideniz elindeki miktarla geçinmeye çalışsın sizde ona vereceğiniz parayı kreşe yada bakıcıya verin. Kayınvalideniz çok bencil davranıyor, destek görmek istiyorsa destek göstermeli.

Şu kadar denmez kirası 3000 desen ya mutfak masrafı yada faturaları benim bildiklerim
Kredi ne zaman bitiyor? Bence krediniz, çocuğunuzun bazı ihtiyaçları ve kendiniz için kullanın maaşınızı. Bi kısmıyla birikim yapın. Çocuğunuzun bakımıyla ilgili de anneniz dışında alternatif araştırın, çocuğunuzun okul saatleri nasıl? Anladığım kadarıyla eşinizle bu konu dışında probleminiz yok. Ama "sana ne gerek var" cümlesini kurduğunuza göre evliliğiniz boşanmaya da gidebilir. Ağır bir söz bu.

Kredi ne zaman bitiyor? Bence krediniz, çocuğunuzun bazı ihtiyaçları ve kendiniz için kullanın maaşınızı. Bi kısmıyla birikim yapın. Çocuğunuzun bakımıyla ilgili de anneniz dışında alternatif araştırın, çocuğunuzun okul saatleri nasıl? Anladığım kadarıyla eşinizle bu konu dışında probleminiz yok. Ama "sana ne gerek var" cümlesini kurduğunuza göre bir gün boşanmaya da gidebilir. Ağır bir söz bu.
Kusura bakmasın beyefendi kendi çekirdek ailesini zora sokup annesi lüks içinde yaşasın diye ona para akıtıyorsa ona ne gerek var gerçekten? Ailesine bakmak isteyen evlenmesin ben kimsenin annesi marka giyinsin diye çalışamam.

Kusura bakmasın beyefendi kendi çekirdek ailesini zora sokup annesi lüks içinde yaşasın diye ona para akıtıyorsa ona ne gerek var gerçekten? Ailesine bakmak isteyen evlenmesin ben kimsenin annesi marka giyinsin diye çalışamam.
O konuda hem fikiriz zaten. Kendi için birikim yapmaya başlasın ve çocuğunun bakımı için plan oluşturmalı. Zaten yukarıda yazmış kvnin giderleri bol bol yemek tatil kıyafet diye. Konu sahibi bunları kendi yapamıyor da kv için yapılıyorsa, zaten o kişinin yardıma ihtiyacı yok demektir.

O konuda hem fikiriz zaten. Kendi için birikim yapmaya başlasın ve çocuğunun bakımı için plan oluşturmalı. Zaten yukarıda yazmış kvnin giderleri bol bol yemek tatil kıyafet diye. Konu sahibi bunları kendi yapamıyor da kv için yapılıyorsa, zaten o kişinin yardıma ihtiyacı yok demektir.
Evet böyle bir evliliği sürdürmekte mantıksız her şey sevgi değil. Ben köpek gibi çalışıp yorulucam, üzerine ailemin ve benim düzenimiz bozulacak ama maddi yükün çoğunu üstlenicem neden kayınvalidemin rahatı için. O zaman kocam defolsun gitsin annesine rahat rahat baksın en azından nafakamı alır çilemi de öyle çekerim kendim için bu hayatı yaşıyorum derim kayınvalidem için değil. İnsanlar çok garip gerçekten asla yardım yapılmasın demiyorum. Bir faturasını ödersin mesela ya da bir pazar alışverişini yaparsın o parayla ne sen zengin olursun ne de o. Ama düzenli olarak yardım yapılacaksa evlenmeyeceksin. Ha şöyle de olabilir durumlar çok iyidir ve yapılan yardım parası hayat kalitesini düşürmüyordur onu anlarım. Ama böyle bir durumda kayınvalideye 3000 lira yardım yapılıyorsa ben de aileme 3000 lira veririm. Eğer ailem kabul etmezse de kendim kenara yatırım olarak atarım sadece bana ait olarak. Asla tek tarafın ailesine yapılan yardımı onaylamam

Bol bol parayı yemek tatil kıyafet
ama bu saçmalık o zaman ! ben annenin yanında eşi yok da eşiniz de yardım ediyor diye bu kadar niye büyüttünüz diye kızmıştım... Anne gezmek ve giyinmek için para alıyorsa ona ben de izin vermem bi sınırı olmalı ! o kadar da değil...

X