Gebeliğim Sonlandı :(

melisaamelisaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
1.736
693
Çok çok üzgünüm. 22.haftada bebeğimde kalp anomalisi çıktı. Kalp damarları yanlış yerden çıkmış ve kalpte geniş delik vardı ayrıca ak çiğere giden damarda daralmadan şüphelendi. Yani bebeğimiz doğar doğar açık kalp ameliyatı ya da açık kalp ameliyatları olacaktı. Sonrasında ise sağlığına kesin kavuşup kavuşmayacağı kesin değil. Ya da kalp ameliyatı başarılı geçse bile sonraki yaşlarında kalbimde farklı sorunlar belirebilir belki yeniden ameliyatlara maruz kalabilirdi.
İlk detaylıda duyduk öğrendik yıldık. İki hafta boyunca eşimle gitmediğimiz hastane ve doktor kalmadı. Özellere ve devlet hastanelerine hepsine gittik. Hepsi de kalpteki sorunu onayladı açık kalp ameliyatı kaçınılmazdı. Bebeğimin doğar doğmaz göğüsünün yarılıp kalbine müdahale edilirken olmasını düşünmek bile tansiyonumun yükselmesine sebep oluyordu. Allahım kabul edemiyordum. Yavrum ameliyattan sağ çıkar mı, beynine oksijen gitmezde felç kalır mı ya da gelişim geriliği Yaşar mı gibi bir sürü yaşanılabilecek komplikasyonları düşündük araştırdık. En önemli organ kalp başka bir organ değildi😢
İki haftanın sonunda eşimle bitkin düşmüş ve aklımızı yitirmiştik. Ve heyet kararı ile gebeliği sonlandırdık.
Çok üzgünüm çok ağladım. Hala ağlıyorum. Allahım kimseyi böyle bir karar vermek zorunda bırakmasın.
24 haftalık olmuş gebeliği sonlandırmak belki delilik ama doğduktan sonra görüp bağlanmak ve ayrılmak bizim için daha büyük bir yıkım olacaktı.
Nasıl anlatırım bu tranvayı bilmiyorum. Sanki ömür boyu bitmeyecek gibi.
Yavrum tüp bebekti çok emek çaba sarf ettik ama sonumuz böyle oldu her şey güzel giderken.

X