GEBELİKTE AŞIRI ÖDEM (FOTOĞRAFLI) LÜTFEN YARDIM EDİN KIZLAR

aysnrcetnozn

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2022
17
0
26
IMG_20230906_175906.jpg
IMG_20230906_175925.jpg
Kızlar görüntüler için şimdiden özür dilerim 16 haftalık hamileyim 7. 'nci haftadan beri ayaklarım bu halde gitmediğim bölüm doktor kalmadı çare bulamıyorum başına böyle birşey gelen varsa lütfen yardımcı olabilir mi ? Kendimi geçtim bebeğime zarar vermekten çok korkuyorum. Kadın doğum doktoru tuzu ve karbonhidratı tamamen hayatımdan çıkarıp bol bol su içmemi tavsiye etti harfiyen uyguladım ama nafile geçmeyince yine danıştım bu defa dahiliyeye gözükmemi istedi , dahiliyeye gittim kalp damar ve kardiyoloji bölümüne gitmemi ama endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bölümünün beni takibe alması gerektiğini dahiliye hastası olmadığımı söyledi, kalp damar ve kardiyoloji bölümlerine gittim biri bacak ultrasonu istedi ama neredeyse doğum yapacağım tarihe yakın onu halledemedim diğeri de kalp ultrasonu istedi yarın onu halledicem inşallah aynı gün endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bölümüne ilk kez muayene olucam lütfen başına böyle bir durum gelen varsa yardım edin artık korkmaya başladım 😞

Sadece ayaklariniz mi bu durumda? Ellerinizde yuzunuzde sislik var mi? Tansiyonunuz, gorusunuz ne durumda?

Ellerimde sadece sabahları şişlik oluyor o da kısa bir süre sonra geçiyor ama yüzümde şişlik yok şimdilik sadece ayaklarım daha doğrusu diz kapağıma kadar ayaklarım şiş bacaklarım tabiri caizse boru gibi tansiyonumu öyle sürekli kontrol etmiyorum en son hastane sürecinde ölçüldü o zaman da 15/17 'ydi sanırım görüşümde de bir problem yok çok şükür

Uzanıp ayaklarınızı yukarıya uzatın. Pıhtılaşma testi isteyin

Çok erken ödem olmaya başlamış. Tansiyonunuzu ne durumda? Gün içinde bol bıl uzanıp ayaklarınızın altını yastıkla yükseltin.

• Beğen
Reactions: The
Ellerimde sadece sabahları şişlik oluyor o da kısa bir süre sonra geçiyor ama yüzümde şişlik yok şimdilik sadece ayaklarım daha doğrusu diz kapağıma kadar ayaklarım şiş bacaklarım tabiri caizse boru gibi tansiyonumu öyle sürekli kontrol etmiyorum en son hastane sürecinde ölçüldü o zaman da 15/17 'ydi sanırım görüşümde de bir problem yok çok şükür
Tanisyonunuz yüksek. Ödem oluşması normal. İlaç başlamadılar mı? Diyet yapıp bol su içiyorum diye yazmışsınız. Ona rağmen düşmüyor diye düşündüm. İdrarda protein mutlaka baktırın. Eklempsi preeklempsi olabilir Allah korusun.

Çok erken ödem olmaya başlamış. Tansiyonunuzu ne durumda? Gün içinde bol bıl uzanıp ayaklarınızın altını yastıkla yükseltin.
Bu kadar ödem olması normal mi peki ? Tansiyonu sürekli takip etmiyorum dediğiniz gibi evde kaldıkça buzlu su içinde yarım saat bekletip sonra iki yastıkla yükseltiyorum

Tanisyonunuz yüksek. Ödem oluşması normal. İlaç başlamadılar mı? Diyet yapıp bol su içiyorum diye yazmışsınız. Ona rağmen düşmüyor diye düşündüm. İdrarda protein mutlaka baktırın. Eklempsi preeklempsi olabilir Allah korusun.
Kadın doğumcu idrar testi almıştı protein kaçağı yok dedi ama

Arkadaşım seni korkutmak istemem ama yakın bir arkadaşım senin gibiydi. Ayakları falan aynı böyle şişti. Gebelik zehirlenmesi geçiriyormuş meğer. Doktor da anlamadı. Hem kendisi hem bebeği hayati tehlike atlattı. Sakın ihmal etme.

Maddi durumunu bilmiyorum ama eğer devlet hastanesi tetkikleri çok geç tarihlere atıyorsa mümkün mertebe kendini zorlayıp özelde yaptır tüm tetkiklerini. Gebelik zehirlenmesi olabilir mi diye de özellikle sor. Tansiyonunu da sürekli takip et. Sakın ihmal etme çok geçmiş olsun sağlıcakla kucağına alırsın inşallah bebeğini 🙏🏻

X