Gebelikte Bacak(FL) ve Kol Boyu Kısalığı

zaferozlem

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2022
26
31
34
Merhabalar,
17 haftalik gebeyim. 14. haftaya kadar hersey normal ilerliyordu. 17.hafta da cinsiyet ogrenmeye gittigimizde bebegin bacak ve kol boyu nun 3 hafta geriden geldigini yani kol ve bacaklarinin 14 hafta da kaldigini ogrendik. 2 ayri dr a gittim ayni seyi soylediler. hatta ileriki haftalarda bu farkin artacagini soylediler.Perinatoloji ye sevkettiler. kafasi,beyini,kalbi,gogus kafesi,mide,bobrek hepsi normal gelisiminde. perinatolog cucelik sendromu bile bunun yaninda daha iyi dedi.cok uzulduk,kahrolduk. boyle birsey yasayanlar oldu mu? bebekleriniz dogdu mu ? nasillar ?
simdiden tesekkur ederim.

merhaba 18+3olduk. prof dr. atil yuksel e gittik. capa da konsey oldugunu oraya gidip gozukmem gerektigi ve amniyosentez olmami onerdi. gittim. karnimda sivi aldilar 1 -2 ay sonra sonuc cikacak. fl ve hl kisaligi 3 hafta olarak devam ediyor bununla beraber hafif dar toraks yani gogus kafesi darligi cikti. suan onemli olan gogus kafesi dedi doktorlar. fl hl kisaligi 2.planda. siviyi verdik. endiseliyim gunler gecmiyor. 1ay sonra dr a gittigimde kisaliklar uzasin toraks normal desinler insallah. burda benim bebegim gibi belirtileri olanlarlar vardi ama yazip cikmislar bir daha girmemisler cok uzuldum umut ariyorum.ben sonuna kadar yazacagim insallah .sonuclarim cikinca da yazacagim belki benim gibi birileri daha umut ararlar ...ve kalpleri biraz olsun ferahlar

Konu hakkında herhangi Bi bilgim yok malesef, ama burda genelde hamileler olur, bebek, çocuk büyütürken kısmına da yazarsanız çocuğu olanlar da konunuzu görebilir, inşallah testinizin sonucu temiz çıkar ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız 🤲

merhaba bugun 22 +1 olduk. cekine cekine randevu aldim kadin dogumcuma. amniyosentez sonucum henuz cikmadi, beklemedeyiz. 18.hafta da ayrintili bakildigi icin artik ayrintiliya girmeyecekmisim. normal ultrasona girdim. kafa gelisimi normal ilerliyor, hafif dar gogus kafesi nasil bilemiyorum. bunun icin Atıl hoca ya gidecegiz fl hl olcumumde 2 bucuk hafta fark olarak devam etmekte. cok şükür allahima. 1 ayda tam 1 aylik gelisim gosterip kemikler uzamış nasil sevindim, agladim anlatamam. 15 hafta da kalan hl fl uzunlugu 19 + 5 olmus. cunku bize 1 ay once bu farkin daha da artacagini cok ta umitlenmemem gerektiğini soylemislerdi. bu yuzden en fazla 7 hafta gerilik derler diye dusunmustum. ama minnosum hala 2 bucuk hafta gerilikte. doktorum amniyosentezde genetik bir hastalik cikmazsa, daha korkma dedi.bakalim bu hafta bekliyoruz , arayacaklar insallah. o kadar dua ettim ve ettik ki, hatimler mi okunmadi. rabbime sukurler olsun , gelisimi devam ediyor. kilosu da normal suan 471 gr.mis. ben hic kilo almamisim hatta 2 kg vermisim. bu arada haftada 2 -3 kere kelle paca iciyorum. moralimi yuksek tutmaya calisiyorum. bakalim 1 ay sonra ne olacak, allah tan umit kesilmez.

merhaba bugun 22 +1 olduk. cekine cekine randevu aldim kadin dogumcuma. amniyosentez sonucum henuz cikmadi, beklemedeyiz. 18.hafta da ayrintili bakildigi icin artik ayrintiliya girmeyecekmisim. normal ultrasona girdim. kafa gelisimi normal ilerliyor, hafif dar gogus kafesi nasil bilemiyorum. bunun icin Atıl hoca ya gidecegiz fl hl olcumumde 2 bucuk hafta fark olarak devam etmekte. cok şükür allahima. 1 ayda tam 1 aylik gelisim gosterip kemikler uzamış nasil sevindim, agladim anlatamam. 15 hafta da kalan hl fl uzunlugu 19 + 5 olmus. cunku bize 1 ay once bu farkin daha da artacagini cok ta umitlenmemem gerektiğini soylemislerdi. bu yuzden en fazla 7 hafta gerilik derler diye dusunmustum. ama minnosum hala 2 bucuk hafta gerilikte. doktorum amniyosentezde genetik bir hastalik cikmazsa, daha korkma dedi.bakalim bu hafta bekliyoruz , arayacaklar insallah. o kadar dua ettim ve ettik ki, hatimler mi okunmadi. rabbime sukurler olsun , gelisimi devam ediyor. kilosu da normal suan 471 gr.mis. ben hic kilo almamisim hatta 2 kg vermisim. bu arada haftada 2 -3 kere kelle paca iciyorum. moralimi yuksek tutmaya calisiyorum. bakalim 1 ay sonra ne olacak, allah tan umit kesilmez.
Yaaa çok güzel haber, inşallah doktorun ilk ölçümleri yanlış izlenimidir yaaa, minnoş 2 haftadan bişi olmaz inşallah böyle devam eder güzel haberler vermeye devam edin inşallah 😍😍 bebişin cinsiyeti neydi öğrenebildinixmi

Yaaa çok güzel haber, inşallah doktorun ilk ölçümleri yanlış izlenimidir yaaa, minnoş 2 haftadan bişi olmaz inşallah böyle devam eder güzel haberler vermeye devam edin inşallah 😍😍 bebişin cinsiyeti neydi öğrenebildinixmi
cok tesekkur ederim🥰🥰 insallah sevincimiz kursagimiz da kalmaz... evet bende 2 haftadan bisey olmaz diye dusunuyorum. bebis erkek. bakalim bu hafta amniyosentez sonucu gelecek herşey allahtan.

Canım benim bebeğinin bacak boyu yani fl hep 1 2 hafta geriden geliyor dediler ama gelişim devam ettiği için hiç bisey olmadı yani doğana kadar 1 hafta 2 hafta geri geldi. O da yarim cm e felan denk geliyormuş doğdu gayette uzun bacaklarihic bi sıkıntı yok. 1.5 yaşında 85 cm yani çok iyi şimdi.

Canım benim bebeğinin bacak boyu yani fl hep 1 2 hafta geriden geliyor dediler ama gelişim devam ettiği için hiç bisey olmadı yani doğana kadar 1 hafta 2 hafta geri geldi. O da yarim cm e felan denk geliyormuş doğdu gayette uzun bacaklarihic bi sıkıntı yok. 1.5 yaşında 85 cm yani çok iyi şimdi.
ah ne guzel darisi basimiza... allah bagislasin. ya bizde ilk duyduk onemsemedik ama 30. haftalardan sonra dediginiz gibi cok ta onemli olmuyor. ama bizim ki erken basladi 15. hafta da baslamasi acaba kemik iskelet hastalığı mi var genetik hastalığı mi vs bir cok sey denildi. ama gelişim var cok şükür insallah devam da eder

Merhaba sonucunuz ne çıktı acaba. Bugün aynı şeyleri duydum doktorumdan. 2 hafta geride dedi yarın perinatolojiye gidicem. Cücelik falan bişeyler söyledi banada. Sonucunuzu merak ettim

merhaba dun capadan aradilar, sonuclarimiz cikmis. (53 gun oldu).bugun icin randevu verdiler, gittik. cok sukur test sonuclarimiz temiz cikti. fakat bu testlerin gormedigi tek gen hastaliklari da olabilir, ornekleri amerikaya gondermemizi onerdiler. daha sonra ben tekrar doktora gittigimi yukarıda anlattigim gibi 1 ayda 1 aylik gelisim gosterdigini anlattim. o zaman tekrar heyetile girip ultrasonla bakalim genetik te orada olacak dedi doktor.2 gun sonra heyet varmis randevu aldik. heyete yine girecegim ve artik rutin kontrollerime döneceğim. icim rahat allahin izniyle saglikla kucagima alacagim minigimi. amerikaya gondersek 2 aya cevap gelmez zaten 27 haftalik olduk. bebek doğacak neredeyse dogana kadar da acaba ne çıkacak stresinde olmak istemiyorumz cektigimiz stres uzuntu bize yeter artar bile. allahtan gelmis kabul dedik zaten. eger bir hastalik varsa dogduktan sonra da bakilabilir . ama dedigim gibi icim rahat cok sukur

merhaba tekrar heyete girdik, maalesef gerilik 6 haftaya cikmis. hic beklemiyordum bu sonucu cok uzuldum agladim tutamadım kendimi. son 1 ay da kolu bacagi gelismemis 26 haftadayim ama 20 hafta da kalmis .. kafasi beyni ve diger organlarında bisey yok. dar toraks hala mevcut ama cok sukur ki hayati fonksiyonlarini engelleyecek duzeyde degil. yani ilk zamanlarda soylenen dogduktan sonra yasamaz nefes alamaz demiyorlar simdi. anne baba dan kan testi ile bakilan bir test soylediler. pelger-huet anomalisi sendromundan suphelendi genetik doktoru. onu yaptirdik 1 saat sonra sonuc cikti. baba bu sendrom icin temiz cikti ama bende bu sendroma ait ipuclari bulundu. bu yuzden sirf bu anomali icin var mi yok mu diye ayrintili test yapicaz dediler 400 tl verdik. 2 hafta sonra sonuc icin arayacaklarını soylediler. bu anomali var ise cok sukur ki bir hastalik degilmis dogduktan sonra fark kapaniyormus sadece eriskin boyu 150cm oluyormus. dediklerine gore. benim baba tarafimda boyle kisiler var abim , babam mesela.
bir yandan birsey yakaladigimiza seviniyoruz bir yandan da belki degildir diyoruz allah bilir. haftaya 27.haftamin bitisi olacak. kendi doktoruma randevu alicam birde orada bakalim. hayirlisi...

merhaba tekrar heyete girdik, maalesef gerilik 6 haftaya cikmis. hic beklemiyordum bu sonucu cok uzuldum agladim tutamadım kendimi. son 1 ay da kolu bacagi gelismemis 26 haftadayim ama 20 hafta da kalmis .. kafasi beyni ve diger organlarında bisey yok. dar toraks hala mevcut ama cok sukur ki hayati fonksiyonlarini engelleyecek duzeyde degil. yani ilk zamanlarda soylenen dogduktan sonra yasamaz nefes alamaz demiyorlar simdi. anne baba dan kan testi ile bakilan bir test soylediler. pelger-huet anomalisi sendromundan suphelendi genetik doktoru. onu yaptirdik 1 saat sonra sonuc cikti. baba bu sendrom icin temiz cikti ama bende bu sendroma ait ipuclari bulundu. bu yuzden sirf bu anomali icin var mi yok mu diye ayrintili test yapicaz dediler 400 tl verdik. 2 hafta sonra sonuc icin arayacaklarını soylediler. bu anomali var ise cok sukur ki bir hastalik degilmis dogduktan sonra fark kapaniyormus sadece eriskin boyu 150cm oluyormus. dediklerine gore. benim baba tarafimda boyle kisiler var abim , babam mesela.
bir yandan birsey yakaladigimiza seviniyoruz bir yandan da belki degildir diyoruz allah bilir. haftaya 27.haftamin bitisi olacak. kendi doktoruma randevu alicam birde orada bakalim. hayirlisi...
Güzel sonuçlar almanız ve yapılan tüüm tahlillerin ultrasonları hepsinin gönlünüze göre gelmesini umuyorum. Allah herkesin bebeğine sağlık versin.

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız, benim oğlumda da fl bacak kısalığı vardı 2 hafta bazen 3 haftaya bile çıkıyodu gerilik cok şükür 51 cm doğdu ve sağlıklı, ınsallah sağlıkla kavuşursun sende..

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız, benim oğlumda da fl bacak kısalığı vardı 2 hafta bazen 3 haftaya bile çıkıyodu gerilik cok şükür 51 cm doğdu ve sağlıklı, ınsallah sağlıkla kavuşursun sende..
genelde 2-3 hafta gerilikler bazen de makina hatasi olabiliyor, keske o kadar olsaydi farkimiz....
bakalim Allahin dedigi olur.
Allah razi olsun, cok tesekkur ederim.

X