Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
Dahiliye yazıyor mu cihazı annem babama yazıyor ama onların yüksek gebelere de yazıyorlar mı çubuklarını falan acaba
Hayır canım cihazı yazmıyorlar. Cihaz yazmaları için insulin kullanman lazım o seviyede değilsin. Kendin alıyorsun takibini yapıyorsun işler büyür diyetle kontrol altına alınmaz insulin başlarsa cihazın stripini yazıyor pahalı olan o zaten..Cihaz 80-100 lira birşey stripi içinde

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :81 Kg.

Kurabiyex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2018
1.537
2.276
Hayır canım cihazı yazmıyorlar. Cihaz yazmaları için insulin kullanman lazım o seviyede değilsin. Kendin alıyorsun takibini yapıyorsun işler büyür diyetle kontrol altına alınmaz insulin başlarsa cihazın stripini yazıyor pahalı olan o zaten..Cihaz 80-100 lira birşey stripi içinde
Çok sağol canım pahalı değilmiş o zaman cihaz inşallah diyetle halledebilirim birde yürüyüş önerdi doktor hareketsizlik de çok fazla bende kendime çeki düzen vermeliyim biran önce

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.665
3.850
30
Bugün şeker yüklemesi yapıldı açlık 82 1.saat 188 2.saat 112 çıktı diyetisyene gideceğim artık ama sizce ölçüm cihazı almalı miyim
Al tabi ki canım benim aynı sayilarda çıktı yaklaşık diyete başladım ve 2 hafta ölçüm yaptım diyet le kontrol altında diye şimdilik insülin e başlanmadi hem bebeğin hemde senin sağlığın için önemli şeker takibi çok pahalı değil cihaz zaten ben 80 TL ye mi ne aldim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :71.4 Kg.

Lalalayla

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2020
120
61
30
Hayır yazıyorlar ben insülin kullanmadan yazdılar ünsilini bir hafta sonra o ölçümlere göre yazdılar

Lalalayla

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2020
120
61
30
Çok sağol canım pahalı değilmiş o zaman cihaz inşallah diyetle halledebilirim birde yürüyüş önerdi doktor hareketsizlik de çok fazla bende kendime çeki düzen vermeliyim biran önce
Bana dahiliye doktoru ünsilin yazmadan cihazı ve 5 paket ölçüm çubuği yazdi diyetisyene yolladı boşuna para vermeyin yaziyor bana yazdı 1 lira bile vermedim insülini 1 hafta sonra baska doktor insülin yazdı

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
Hayır yazıyorlar ben insülin kullanmadan yazdılar ünsilini bir hafta sonra o ölçümlere göre yazdılar
Aaa bilmiyordum bana yazmadılar..Stripleri ve insulin yazildi cihaz yoktu recetede..Belki kendim aldığım için..Neyse pahalı birşey değil zaten dahiliyeye sevk ederse yazar

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
Al tabi ki canım benim aynı sayilarda çıktı yaklaşık diyete başladım ve 2 hafta ölçüm yaptım diyet le kontrol altında diye şimdilik insülin e başlanmadi hem bebeğin hemde senin sağlığın için önemli şeker takibi çok pahalı değil cihaz zaten ben 80 TL ye mi ne aldim
Aynen 80-100 lira birşey...Ben de 75 e almıştım.

Naksigul

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
33
22
Diyetisyenle mi çalışıyorsun kendin mi yapıyorsun canım?
Diyetisyene gidiyorum, aslında endokronoloji uzmanı listeyi hazırlıyor diyeyim. İlk 3 ay birden kilo alınca başladım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Naksigul

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
33
22

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481

Eklentiler

• 20201107_224236.jpg
    20201107_224236.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 26
  • 20201107_224129.jpg
    20201107_224129.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 24

Kurabiyex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2018
1.537
2.276

Bana dahiliye doktoru ünsilin yazmadan cihazı ve 5 paket ölçüm çubuği yazdi diyetisyene yolladı boşuna para vermeyin yaziyor bana yazdı 1 lira bile vermedim insülini 1 hafta sonra baska doktor insülin yazdı
Çok teşekkür ederim kızar çok yardımcı oldunuz biraz endişelenip panikledim aslında ama rahatladim şimdi inşallah hepimiz sıkıntısız atlatırız 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-03-2021

Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

ilknurrr22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
16.003
9.731
25

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 58 gün kaldı.

Bebeğinizin saçı artık uzuyor. Sizin ve bebeğinizin babasının aile genetik eğilimlerine bağlı olarak, bebeğiniz doğduğu sırada ya tam saçlı olarak yada seyrek saçlı olarak doğacak. Her iki durumda normaldir. Doğum konusunda endişeli ve huzursuzluk yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.665
3.850
30
Şekeri olan kızlar yüksek çıktığı anlarda baş ağrınız oluyor mu🙇‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :71.4 Kg.

Naksigul

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
33
22

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481