Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.665
3.852
30
Bende baş ağrisi olmuyor.Carpinti oluyor
Bana baş ağrısı yapıyor ya zaten meğer şeker olduğunu öğrenmeden 1-2 hafta önce baş ağrılarım vardı neden olduğunu bulamıyordum şimdi birkaç kere 150-170 arası değerlerde çıktı başıma aynı ağrılar girdi inşallah bebeklerimize bir etkisi olmaz 🤲💞

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :71.4 Kg.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.085
2.521
Siteye giremedim kızlar kb
Dedem kovitten vefat etti o beni cok yıktı kayınvalide bende bela gibi oda ayrı sıkıntı
Ama kızımı aldım cok şükür evdeyiz saglıgımız iyi
Oh çok şükür hadi geçmiş olsun.Cok sevindim sağlıkla geldiniz bak eve...Deden için çok üzüldüm Allah sabır versin.Allah filizlerine kizin ve ogluna uzun ömür versin.Yapacak birşey yok kuzum lanet hastalık her yeri sardı.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :81 Kg.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.085
2.521
Dedem kovitten vefat etti o beni cok yıktı kayınvalide bende bela gibi oda ayrı sıkıntı
Kayınvalideni de dert etme bak neler yaşadınız sen onu duyma görme

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.665
3.852
30
Allah rahmet eylesin canım 🤲 kızını sağlıklı bir şekilde evinize getirmenize çok sevindim 😊💞

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :71.4 Kg.

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.595
1.830
Günaydın kızlar
archimom archimom 60.2 çıktım sabah canım
60lara merhaba demek koydu biraz banao_O

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-04-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :62.3 Kg. Şimdiki Kilom :65.2 Kg.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.085
2.521

MelekBusran

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
619
502
22
archimom archimom güncelleme 18 hafta içindeyim 56 olmuşuz🙃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.085
2.521

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.595
1.830
Günaydın canım.O kadar olacak artık.Ben ne yapayım nerdeyse 80 lere veda edecektim diyet yapmasam 🤣🤣🤣
Yaa boyum kısa ama napiim :olamaz:
Hiç yürüyüş yapmıyorum evde.. bu hafta da tatlıya düştüm.. ya toparlamam lazım:oops:
Sen çok iyi gidiyorsun ya iradene sahip çıktın kaç haftadır🙏

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.085
2.521
Yaa boyum kısa ama napiim :olamaz:
Hiç yürüyüş yapmıyorum evde.. bu hafta da tatlıya düştüm.. ya toparlamam lazım:oops:
Sen çok iyi gidiyorsun ya iradene sahip çıktın kaç haftadır🙏
Valla iyice sabrım tükendi yoruldum artık ama ya diyet yapmaktan..Akşam 2 lokma birşey marmelatı yedim. O kadar insuline rağmen sabah açlık tokluk şekerlerim tavan...En kötüsü de doğumdan sonra da devam edecektir bu diyet ve insulin işleri bir süre..Takip vs.. Bakalım kurtulabilecek miyim şeker belasından..Hamilelik sonrası kalıcı olabiliyormuş

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.595
1.830
Valla iyice sabrım tükendi yoruldum artık ama ya diyet yapmaktan..Akşam 2 lokma birşey marmelatı yedim. O kadar insuline rağmen sabah açlık tokluk şekerlerim tavan...En kötüsü de doğumdan sonra da devam edecektir bu diyet ve insulin işleri bir süre..Takip vs.. Bakalım kurtulabilecek miyim şeker belasından..Hamilelik sonrası kalıcı olabiliyormuş
Yaa 😔 inşallah doğum sonrası devam etmez canım🙏 Çok şükür haftanda ilerledi💚 senin haftan ilerledikçe seviniyorum, sağlıkla gelsin bebeğin🙏
Bende daha şeker yüklemesi olmadım ya, ya çıkarsa şeker, diyet verirse yiyemem bu tatlıları diyip gömüyorum bazen 😂

Bu arada isim ne koyacaksın? Benim ikinci oğlan geliyor bi türlü isim bulamıyorum içime sinen🤦‍♀️

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.085
2.521
Yaa 😔 inşallah doğum sonrası devam etmez canım🙏 Çok şükür haftanda ilerledi💚 senin haftan ilerledikçe seviniyorum, sağlıkla gelsin bebeğin🙏
Bende daha şeker yüklemesi olmadım ya, ya çıkarsa şeker, diyet verirse yiyemem bu tatlıları diyip gömüyorum bazen 😂

Bu arada isim ne koyacaksın? Benim ikinci oğlan geliyor bi türlü isim bulamıyorum içime sinen🤦‍♀️
Deniz olacak canım sağlıkla gelsin inşallah.Diger ogullarım da Ateş ve Can

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.595
1.830