Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

MelekBusran

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
619
502
22

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ebse26

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
623
482
Valla iyice sabrım tükendi yoruldum artık ama ya diyet yapmaktan..Akşam 2 lokma birşey marmelatı yedim. O kadar insuline rağmen sabah açlık tokluk şekerlerim tavan...En kötüsü de doğumdan sonra da devam edecektir bu diyet ve insulin işleri bir süre..Takip vs.. Bakalım kurtulabilecek miyim şeker belasından..Hamilelik sonrası kalıcı olabiliyormuş
İnşallah kalıcı olmaz bende senin sabrına azmine bayılıyorum çok iyi gidiyosun çok yazmasamda takipçinim :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.665
3.850
30
Valla iyice sabrım tükendi yoruldum artık ama ya diyet yapmaktan..Akşam 2 lokma birşey marmelatı yedim. O kadar insuline rağmen sabah açlık tokluk şekerlerim tavan...En kötüsü de doğumdan sonra da devam edecektir bu diyet ve insulin işleri bir süre..Takip vs.. Bakalım kurtulabilecek miyim şeker belasından..Hamilelik sonrası kalıcı olabiliyormuş
Canım benim ya seni çok iyi anlıyorum inan sen yine sona yaklaştın benim daha w ayım var ve dediğin gibi gebelikten sonra da devam edecek diye korkuyorum 🙇‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :71.4 Kg.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
Ay eksik yazmışım kusura bakma😆 56 kilo 700 gram😘
Şimdi oldu😎😂
İnşallah kalıcı olmaz bende senin sabrına azmine bayılıyorum çok iyi gidiyosun çok yazmasamda takipçinim :)
Estağfurullah canım.Insallah sona da sağlıkla ve güzelliklerle ulaşırız hep beraber
Canım benim ya seni çok iyi anlıyorum inan sen yine sona yaklaştın benim daha w ayım var ve dediğin gibi gebelikten sonra da devam edecek diye korkuyorum 🙇‍♀️
Evet sonlara geliyoruz.Senin de baya ilerledi canım ama vakit geçmiyor

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :81 Kg.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
B Bahar2930 Bildirim yapacak mısın? Takipte misin ayrıldın mi?

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
MelodiXX MelodiXX Yine kayboldun canım herşey yolunda mi

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481

Bahar2930

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
1.332
3.357
36

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 157 cm. Başlangıç Kilom :49 Kg. Şimdiki Kilom :66 Kg.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
Sorma bacım son aya girdik ya benim vücut bı şaşkın kilo alıyor ödemede oluştu tabi 🤦🏻‍♀️
Agir yaşamları bilir misin. B pass ameliyatı olmuş şişman ameliyattan sonra 20 kilo almış gelmiş Dr Nowzaradan a diyor ödem var vücudumda🤣🤣🤣🤣 Evet canım son düzlükteyiz az kaldı ha gayret

Hannereyyan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2018
1.623
2.233
29
Agir yaşamları bilir misin. B pass ameliyatı olmuş şişman ameliyattan sonra 20 kilo almış gelmiş Dr Nowzaradan a diyor ödem var vücudumda🤣🤣🤣🤣 Evet canım son düzlükteyiz az kaldı ha gayret
Evet canım biliyorum o programı ama vücudumda cidden ödem var ayakkabım bı gün önce okurken şimdi olmuyor bile 😂

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1 gün geçti.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.040
2.481
Evet canım biliyorum o programı ama vücudumda cidden ödem var ayakkabım bı gün önce okurken şimdi olmuyor bile 😂
Takiliyorum kuzum tabi ki bu haftalarda ödem olur.Ayaklar normal ama el ve yuzde çok şişme olursa mutlaka doktora git o önemli takibini yap