Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

succulentaski

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
2.880
5.221
32
Tansiyondan dolayı 37+0 da muayenem vardı canım hazır gel demişti zaten yine muayene öncesi 16 /11 cıkınca doğuma geçtik direk. Bebeğimde iniltili nefes alıyodu doğunca akçiğerleri tam gelişmemiş olabilir diye kontrol amaçlı koydular bugün oksijen desteğini kapattılar kensi başına rahat nefes almaya başlamış çok şükür emme refleksine göre 3günle 7 gün arasında çıkartırız dediler aksilik olmazsa inşallah olmaz

çok geçmiş olsun ve gözünüz aydın 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-06-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nurov

Less is more🪐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
4.531
12.259
29
archimom archimom beni güncelle gari doğurcam nasılsa 68im evet dana gibi yedim ama olsun yaramış bebitom 4 kg kadar doğacak gözüküyomuş, kendimi avutma şeklim😄

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 14 gün geçti.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
archimom archimom beni güncelle gari doğurcam nasılsa 68im evet dana gibi yedim ama olsun yaramış bebitom 4 kg kadar doğacak gözüküyomuş, kendimi avutma şeklim😄
Sezeryan mi olacak senin? Ne zaman doğum ?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :81 Kg.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

Nurov

Less is more🪐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
4.531
12.259
29
Sezeryan mi olacak senin? Ne zaman doğum ?
Öyle gözüküyo canım 15-17 şubat gibi, kilo durumuna göre sezaryen dedi o zamana kadar netleşir böyle giderse kesin gibi bakalım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 14 gün geçti.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
Öyle gözüküyo canım 15-17 şubat gibi, kilo durumuna göre sezaryen dedi o zamana kadar netleşir böyle giderse kesin gibi bakalım
Varmış daha.20 kilo ile kapatacaksin sanırım 🙈🙈🙈

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.625
558
Kızlar bende katılabilir miyim.kilo ölçümünü aç karina mı yapıcaz hangi günler.bende bu iki hafta çok hızlı kilo almaya başladım az kilo alarak tamamlamak hayalim sizinle belki başarabilirim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-04-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Songul6868

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
14
2
30
Yok canım sordum onu alakası yok dediler.Yarin bi prof tan randevu aldık ona gideceğiz.Teshis kondu aslında ama işte aklımızda kalmasın dedik.Sebebi yok ya ailede de yok bizim tiroid hastalığı..Hiç anlamadım

Evet hipotiroid teşhisi kondu.Tsh değeri çok yüksekti.Sarilik için yattığımızda alinan kanlarda anlaşıldı.Neyse ki ilacla tedavisi mumkun ama hergun kullanmasi gerekiyor minimum 3 yaşına kadar.Omur boyu da kullanabilirmiş tiroid salgilamasi yetersiz olmaya devam ederse...Tedavi edilmezse zeka geriligi gelişim geriligi vs sonuclari oluyor Allah korusun...Sagligi en çok dileyen bendim ama yine beni buldu.. Yapacak birşey yok Allah başka acı sıkıntı vermesin buna şükür ne diyeyim
Benimde kızıma kondu şu an 70 günlük kızım. Tsh 79 çıkmıştı. Sizin durum nasıl bebekte dil büyüklüğü bındıldak büyüklüğü var mıydı

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
Kızlar bende katılabilir miyim.kilo ölçümünü aç karina mı yapıcaz hangi günler.bende bu iki hafta çok hızlı kilo almaya başladım az kilo alarak tamamlamak hayalim sizinle belki başarabilirim
Elbette.Haftasonu ve pazartesi bildirim yapıyoruz.ac karnına ve giysi olmadan mümkünse.Hamile kaldiginiz kilo,güncel kilo ve boy bilgisi paylasirsaniz listeye ekleyeyim.Elbette basarabilisiniz.107.sayfada sağlıklı beslenme programları mevcut.Sevgiler
Benimde kızıma kondu şu an 70 günlük kızım. Tsh 79 çıkmıştı. Sizin durum nasıl bebekte dil büyüklüğü bındıldak büyüklüğü var mıydı
Yok bizde hic klinik bulgu yok.Gobek fıtığı,kaba dil ve yuz görünümü, emmede güçlük bıngıldak büyüklüğü hicbiri yok.🤔
71.5 çıktım bu sabah
Hizli veriyorsun canım

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.625
558
archimom archimom başlangıç kilo: 57 güncel 61.3 boy: 160

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-04-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
Kizlar saglik ocaginin verdiginl monovit d3 sanci yaparmi bebegim kullandigomda cok huzursuz kivraniyor hic uyumuyor ara veronce daha sakin .onereveginiz baska d 3 vit.varmi
Evet yapıyormuş içinde zeytinyağı varmış.Ben de deneyimledim çocuk kıvranıyordu o D vitaminini keser kesmez sancısı geçti. Ocean veya wellcare kullan canım