Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

bahar_34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
457
415
Çok fırsat bulamıyorum, girmişken kilo güncellememi yapıyım. 93.8le doğuma girdim, 1.haftada 87.8di, 10.gün 87.2

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 48 gün geçti.

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.747
666
Günaydın güncel 67.0 artık ne olsa yiyorum zaten çok az kaldı diye ama yinede çok almamışım son günler olduğu için sanırım ama bacaklarımda şişlik var çorap izi çıkıyor sürekli ne zamandır

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 31 gün geçti.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.947
Günaydın güncel 67.0 artık ne olsa yiyorum zaten çok az kaldı diye ama yinede çok almamışım son günler olduğu için sanırım ama bacaklarımda şişlik var çorap izi çıkıyor sürekli ne zamandır
Son günler bence de çok kilo alınmıyor..Gayet iyi tamamlıyorsun gebeliği canım..Doğuma az kaldı heyecan var mı

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :79.8 Kg.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.947
kızlar anlatın neler yapıyorsunuz.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.947
Selam canım biz bebekli hayata alışmaya çalışıyoruz sen neler yapıyorsun 😊 bu arada 69 kiloya düştüm
İyiyim cnm ben de alıştım artık çok çocuklu 🤣yaşama...

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.747
666
Son günler bence de çok kilo alınmıyor..Gayet iyi tamamlıyorsun gebeliği canım..Doğuma az kaldı heyecan var mı
Haftaya bugün sezeryanım var.biraz heyecan biraz korku ne ararsan var

DefneninAnnesi07

🌺İkinci prensesim geliyor 🧜🏻‍♀️ DENİZ'im
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
1.168
1.030

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 60 gün kaldı.

Bebeğinizin gözünün renkli kısmı(iris), ışığın yoğunluğuna göre tepki vermeye başladı. Loş ışıkta açılıyor veya parlak ışıkta kapanıyor. Bu hareketler otomatik olarak yapılır ve pupiller refleks denir. Eğer yaşadığınız kasılmalar ile ilgili endişeler yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Eğer bebeğiniz erkek ise testisleri testis torbasına inmiş olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.747
666

selllcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2012
23
20
Canımmm Benim kilom sanki inmiş gibi 57.5 girebiliriz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.947

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.947

DefneninAnnesi07

🌺İkinci prensesim geliyor 🧜🏻‍♀️ DENİZ'im
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
1.168
1.030
archimom archimom canım bana +500gr ekleyebilirsin 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 60 gün kaldı.

Bebeğinizin gözünün renkli kısmı(iris), ışığın yoğunluğuna göre tepki vermeye başladı. Loş ışıkta açılıyor veya parlak ışıkta kapanıyor. Bu hareketler otomatik olarak yapılır ve pupiller refleks denir. Eğer yaşadığınız kasılmalar ile ilgili endişeler yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Eğer bebeğiniz erkek ise testisleri testis torbasına inmiş olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Arkarian

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
176
100
Merhaba ben de bugün tartıldım 60.3’üm. İlk trimesteri bu kiloyla tamamlamış olacağım inşallah. Tabi doktorum ölçüm yaptığında tokken kıyafetlerle ve botlarım varken yapıyor. O biraz fazla çıkıyor🙈😅
İlk trimester bitmek üzere olduğu için doktorum yürüyüşlere de başlayabileceğimi söyledi. Haftada en az üç gün bir saat yavaş tempoda yürümeyi planlıyorum. Umarım olumlu etkilerini görürüm🙏