Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

DefneninAnnesi07

İkinci prensesimi bekliyorum 🥰🌺
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
1.076
929
archimom archimom ben dün sabaha karşı doğum yaptım canım. Son tartım 74.5 di ama pazar tatılmamıştım. İstersen düz hesap 75 yazabilirsn :KK14:
Bu sabah yani doğum sonrası ilk kilom 70.9
Hayırlı olsun canım gözün aydın 🥰 darısı benim başıma 😊 nasılsın,bebeğin nasıl?normal dopummu yaptın yoksa sezaryen mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
archimom archimom ben dün sabaha karşı doğum yaptım canım. Son tartım 74.5 di ama pazar tatılmamıştım. İstersen düz hesap 75 yazabilirsn :KK14:
Bu sabah yani doğum sonrası ilk kilom 70.9
Canım çok sevindim.Saglikla büyüsün kuzucuk.Anlatsana nasıl oldu normal doğum mu yaptın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :79.8 Kg.

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.943
2.309
Hayırlı olsun canım gözün aydın 🥰 darısı benim başıma 😊 nasılsın,bebeğin nasıl?normal dopummu yaptın yoksa sezaryen mi?
Teşekkür ederim :KK51: Sezeryan yaptım. Aslında cuma günüydü planlı sezeryanım. Ama pazarı pazartesiye bağlayan gece 2 de suyum gelmeye başladı. Apar topar sezeryana girdim gece 3.30 gibi:anne:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 29 gün geçti.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :64.5 Kg.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Teşekkür ederim :KK51: Sezeryan yaptım. Aslında cuma günüydü planlı sezeryanım. Ama pazarı pazartesiye bağlayan gece 2 de suyum gelmeye başladı. Apar topar sezeryana girdim gece 3.30 gibi:anne:
Erkenci çıktı senin tospik desene..🤭🙈 Tebrik ederim kuzum bol bol emzir. İlk 2-3 gün sütü beyaz görmeyeceksin sütüm yok zannetme

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

DefneninAnnesi07

İkinci prensesimi bekliyorum 🥰🌺
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
1.076
929
Anladım canım nasibinde böylesi varmış demekki.önemli olan senin ve bebeğinin sağlığı 🥰🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.943
2.309
Erkenci çıktı senin tospik desene..🤭🙈 Tebrik ederim kuzum bol bol emzir. İlk 2-3 gün sütü beyaz görmeyeceksin sütüm yok zannetme
Teşekkürler canım, kendi seçti geleceği günü saati sevindim :KK51:Evet gerçekten şuan sarımsı ve öyle göğsüm dolu değil :KK64: Artar inşallah bugün annem incir dut kurusu kaynatacak onu içeceğim bakalım:KK51:
Bol su içmeye çalışıyorum. Ağrılarım geçse hemen daha rahat olacak :bicak:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 29 gün geçti.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :64.5 Kg.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Teşekkürler canım, kendi seçti geleceği günü saati sevindim :KK51:Evet gerçekten şuan sarımsı ve öyle göğsüm dolu değil :KK64: Artar inşallah bugün annem incir dut kurusu kaynatacak onu içeceğim bakalım:KK51:
Bol su içmeye çalışıyorum. Ağrılarım geçse hemen daha rahat olacak :bicak:
Soda ve tahin de çok süt yapıyor

Mom42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
923
1.166
28
Selam kızlar archimom archimom -700 le yola devam inşallah 🙏

Eklentiler

• FCA75382-B2C5-48C1-836F-A3ED513D586A.jpeg
    FCA75382-B2C5-48C1-836F-A3ED513D586A.jpeg
    61,1 KB · Görüntüleme: 0

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.742
665
archimom archimom yarın cs olacağım dua edin banada bugün 66.3 geldim ya tartı yanlış ya da 700 gram düşmüşüm bilmiyorum normal mi bu durum yarın inşallah herşey güzel olur

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 24 gün geçti.

Mom42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
923
1.166
28
archimom archimom yarın cs olacağım dua edin banada bugün 66.3 geldim ya tartı yanlış ya da 700 gram düşmüşüm bilmiyorum normal mi bu durum yarın inşallah herşey güzel olur
Allah yardımcın olsun canım benim 🙏şimdiden gözün aydın allahım analı babalı büyütsün bu arada benim de öyle olmuştu hem de 1 kg kadar ben son 1 hafta fena ishal olmuştum birde

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.742
665
Allah yardımcın olsun canım benim 🙏şimdiden gözün aydın allahım analı babalı büyütsün bu arada benim de öyle olmuştu hem de 1 kg kadar ben son 1 hafta fena ishal olmuştum birde
Çok teşekkür ederim inşallah hayal ettiğimden daha kolay ve sağlıklı bir doğum olur.sende baya vermişsin neredeyse ilk kilona dönmüşsün maşallah canım :nazar:

Mom42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
923
1.166
28
Çok teşekkür ederim inşallah hayal ettiğimden daha kolay ve sağlıklı bir doğum olur.sende baya vermişsin neredeyse ilk kilona dönmüşsün maşallah canım :nazar:
Sağol canım benim inşallah sezaryen sonrası hemen gitmiyor kilolar canını hiç sıkma ve sana tavsiyem süt çok yemeyle alakalı değil sakın etrafı ye ye diyenleri dinleme sağlıklı ve yeterli miktarda beslen bol sıvı tüket bak 3 aya kadar nasıl gidiyor kilolar 🥰🥰🥰

Naksigul

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
46
45
Herkese merhaba, bebeklerine kavuşanları tebrik ederim, ömürleri uzun bahtları açık olsun 🙏 Bebeklerini bekleyen arkadaşlar hayırla kucağınıza alırsınız inşallah. Güncel kilom 60, henüz spora ve diyete başlayamadım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 59 gün geçti.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Canım doğum yapmışsındir.Haber bekliyoruz sevgilerimle

minikkalbim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.742
665
Canım doğum yapmışsındir.Haber bekliyoruz sevgilerimle
Evet spinal oldum canım ağrılarım var yürümeye çalışıyorum.ikimizde iyiz şükürler olsun