Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Evet spinal oldum canım ağrılarım var yürümeye çalışıyorum.ikimizde iyiz şükürler olsun
Sağlıkla büyüt geçmiş olsun canım.Ben de spinal oldum ortalama 3 günde ağrılarım ciddi şekilde azaldı 1 haftada kadar gayet iyi oldum ben.Umarim en kısa zamanda toparlarsin bebisini de op bizim için

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :79.8 Kg.

myjourney

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2017
220
484
35
Günaydın , iyi pazarlar herkese 😊 .. hamilelik ben de ters etki yaptı sabahları erkenden uyanıyorum :).. eski ben , hele pazar günü 11-12 sen önce asla uyanmazdım :).. kilo bildirimi : 63.3 ile 12. haftadayım.

DefneninAnnesi07

İkinci prensesimi bekliyorum 🥰🌺
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
1.097
950

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Marasguli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
647
835
30
Günaydınlar.. +500 le 68 olmuşum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-05-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.944
2.315
Selam kızlar
archimom archimom bu sabah 68.2 çıktım canım :KK51: Bakalım ne kadarı bana kalacak bu kiloların:bicak:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 32 gün geçti.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :64.5 Kg.

Filiz1693

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
697
824
27
Tartimin pili bitti. Bu hafta malesef tartilamadim 😬 daha dikkat etmeye çalıştım yediklerime.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-06-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

senasu1

Her yeni gün yeni umutla başlar
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
1.643
2.361

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Kızlar güncellemelerinizi yaptım. İş ve çocuklar ile çok yoğunum.Konuya zaman ayiramiyorum.Her haftasonu sadece güncelleme yapılan sohbet edilmeyen bir konu olmasını istemiyorum.Hedefimiz ve konumuz çok güzel ve elden ele devam etmeli..Kilo takibine yeni baslayan gebelerimiz arasından konuyu devam ettirecek birini arıyorum açıkçası.Devam ettirmek isteyen var mi.Dogum yaptıktan sonra o da bir baskasina devreder.Ne dersiniz ?

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

Denny03

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
35
18
Sanırım bildirim pazar yapılıyordu :KK43: benim de güncel 65.0.. Bu hafta en az 1.5 kg daha gitmeli

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 69 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 27-29 cm civarında ve bebeğiniz yaklaşık 1400-1500 gr. ağırlığa ulaştı. Bu ay boyunca doktorunuz sizden çeşitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amacı hamilelik sürecinizin yolunda gidip gitmediğinden emin olmaktır.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Canım sen de benim gibi 80 lerle başladın kilo almadın ama doğumdan sonra kilo da vermedin.Ben de hala 80 lerdeyim ne aldım ne verdim doğumdan çıktığım gibi...Ama bugün Lcw ye gittim 32 beden pantolon denedim olmadı ki hayatımda hiç 32 den yukarı giymemiştim.Acilen toparlanmam lazım.Deniz 4 aylık olmak üzere..if denemiştim tokluk penceresinde çok yediğim için başarılı olamadım.Saglikli beslenme yapacağım diyorum ama 2 hafta oldu tık yok

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946