GEBELİKTE MEYVE İLE KİLO ALAN VAR MI?

vintagella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2013
18
3
Herkese merhaba,

5.5 aylık hamileyim ve doktorum hızlı kilo aldığımı söyledi :KK43: Aslında hamile olmadan önceki yediklerimden çok farklı yemiyorum hatta iştahım kapalıya yakın ama sanırım meyve çok yediğim için kilo aldım, özellikle basen ve üst bacaklardan :KK43:

Meyveye alternatif ara öğün öneriniz var mı?

Ve meyveyle kilo alan ?

Teşekkürler :)

Herkese merhaba,

5.5 aylık hamileyim ve doktorum hızlı kilo aldığımı söyledi :KK43: Aslında hamile olmadan önceki yediklerimden çok farklı yemiyorum hatta iştahım kapalıya yakın ama sanırım meyve çok yediğim için kilo aldım, özellikle basen ve üst bacaklardan :KK43:

Ve meyveyle kilo alan ?

Ara öğün olarak yoğurt ve ceviz yemeni tavsiye ederim. Cevizi de çok abartmadan tabi 2 3 tane

Herkese merhaba,

Ve meyveyle kilo alan ?

Kaç kilo aldın toplamda? Egzersiz yapabilirsin, yediklerini yakmanda yardımcı olur. Ben 23. Haftayı bitirdim çok şükür, çok kilo almadım. Nasıl aldım onu da anlamıyorum ya neyse, notmalde yediğime göre daha az yiyorum, karnımda mideme genişleyecek yer kalmadı resmen :)) tok tutma özelliği olan şeylerden yiyebilirsin, yoğurt gibi. Ben de meyve yiyorum günlük ama sadece iki portakal, bir elma şeklinde. :) miktarı da önemli yani, sen ne kadar yiyorsun?

Kaç kilo aldın toplamda? Egzersiz yapabilirsin, yediklerini yakmanda yardımcı olur. Ben 23. Haftayı bitirdim çok şükür, çok kilo almadım. Nasıl aldım onu da anlamıyorum ya neyse, notmalde yediğime göre daha az yiyorum, karnımda mideme genişleyecek yer kalmadı resmen :)) tok tutma özelliği olan şeylerden yiyebilirsin, yoğurt gibi. Ben de meyve yiyorum günlük ama sadece iki portakal, bir elma şeklinde. :) miktarı da önemli yani, sen ne kadar yiyorsun?
benim de günde en fazla 3 porsiyon ara öğünlerde yani.. Ama aklıma başka bir şey gelmiyor.. Egzersiz iyi fikir havaların ısınmasını bekliyordum başlayacağım, teşekkürler :)

Ara öğünlerle birlikte 6 öğün yenmesi, yani az az sık yenmesi daha iyi oluyormuş hamilelikte. Fındık-ceviz-badem bir ara öğün (çok olmamalı, birkaç tane), meyve bir ara öğün (onda da genelde 2 porsiyon meyve medela bir adet elma ve mandalina şeklinde), yoğurt bir ara öğün yapabilirsin. Gece yatmadan öncede bir şey yememeye dikkat etmen lazım, zaten sindirim sistemi yavaşlıyor, çok yüklenmemek lazım. :)

X