Gebelikte mide bulantısı devamlı mı olur iki gündür yok korkuyorum

yasayipgorelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.088
1.084
Selam kızlar insallah herkes iyidir ❤️

Ben 3 düşük sonrası tüp bebek ile ikiz gebeliğe başladım 1 bebeğimi kaybettim.
Çok şükür 1 bebeğim ile yola devam ediyorum.
10+1 bugün.

Gün arasında ara sıra mide bulantım oluyordu o beni rahatlatıyordu çok şükür bebek sağlıklı diye bulantı hapı falan da kullanmıyorum özellikle.

Dünden beri bulantım yok artık tedirgin olmaya başladım. Kayıplar çok olunca insan yine mi diye korkuyor. Bulantısı olanlar bana bilgi verebilir mi her gün muhakkak mideniz kötü oluyor mu her gün olması mı gerekiyor nasıl bir fikir yürüteceğimi şaşırdım açıkçası

Bende 8 haftalığım şuan bazı günler iki üç kusma oluyor bazen sadece bulantı halsizlik oluyor. Son bir kaç gündür daha iyiyim. Normale dönüyorum yavas yavas diye düşünüyorum.

Sizin de 3. Aya doğru hafifliyordur belki, ama herkesin hamileliği farklı geçer bazısı hiç mide bulantısı yaşamaz bazısı doğuma kadar kusar. Burada kimsenin kusmanız azaldı bir problem var veya kusuyorsanız bebek sağlıklı demesi doğru bir şey değil.
Kusmakla belirlenemez bebeğinizin sağlığı.

Telaşınızı anlıyorum ama bu kadar strese sokmayın kendinizi🙏🏻 sizin de bebeğinde huzura ihtiyacınız var. İyi düşünün ve rahatlayın artık kusmayacağım, geçiyor diye. Çünkü hasta değiliz hamileyiz. 😊😊

İnşallah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. İyi düşünün iyi olsun 💐💐

Bende 8 haftalığım şuan bazı günler iki üç kusma oluyor bazen sadece bulantı halsizlik oluyor. Son bir kaç gündür daha iyiyim. Normale dönüyorum yavas yavas diye düşünüyorum.

Sizin de 3. Aya doğru hafifliyordur belki, ama herkesin hamileliği farklı geçer bazısı hiç mide bulantısı yaşamaz bazısı doğuma kadar kusar. Burada kimsenin kusmanız azaldı bir problem var veya kusuyorsanız bebek sağlıklı demesi doğru bir şey değil.
Kusmakla belirlenemez bebeğinizin sağlığı.

Telaşınızı anlıyorum ama bu kadar strese sokmayın kendinizi🙏🏻 sizin de bebeğinde huzura ihtiyacınız var. İyi düşünün ve rahatlayın artık kusmayacağım, geçiyor diye. Çünkü hasta değiliz hamileyiz. 😊😊

İnşallah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. İyi düşünün iyi olsun 💐💐
Amin yavrularımız sağlıkla büyüsün doğsunlar insalah, ben hiç kusamıyorum mide sorunum hiç olmadı bu yaşıma kadar gün içinde gebelikten ara ara bulantı oluyordu 2 gündür olmayınca tedirgin oldum.
Ya biliyor musunuz bu durum normal gebelik gibi değil hep kaygı oluyor psikologla görüştüm öncesinde dedi ki bu doğal çok kayıplar olduğu için böyle düşüneceksiniz doğuma kadar her evlat kaybında bunu yaşıyormuş insanlar hep acaba mı diyorlarmış.

Maalesef öyle kötü bir psikoloji ki. İnsan mide bulantısına şükür ediyor hale geliyor 🥲🤗

Anlıyorum gercekten endişenizde haklısınız ama bu şekilde 9ay çok zor geçer
Hamileligini stresli geçiren annelerin bebekleri de stresli oluyor doktorunuz bir sorun yok diyorsa merak etmeyin sizin yapacağınız tek şey kendinize iyi bakmak. İyi düşünmek dua etmek. elimizden başka da bir şey gelmiyor zaten.
Biz yapabildigimizi yapalım kendimize bebise iyi bakalım gerisi takdiri ilahi 😊

10+1 bugün.

Gün arasında ara sıra mide bulantım oluyordu o beni rahatlatıyordu çok şükür bebek sağlıklı diye bulantı hapı falan da kullanmıyorum özellikle.

Dünden beri bulantım yok artık tedirgin olmaya başladım. Kayıplar çok olunca insan yine mi diye korkuyor. Bulantısı olanlar bana bilgi verebilir mi her gün muhakkak mideniz kötü oluyor mu her gün olması mı gerekiyor nasıl bir fikir yürüteceğimi şaşırdım açıkçası
merhaba, 10+6 hamileyim benim de bazen bulantım gidiyor bazen çok bulanıyor günü gününe tutmuyor, bir ara böyle bir korku yaşayıp soluğu doktorda almıştım :) o yüzden anlıyorum sizi.

Korkmayın bazen belirtiler gidiyor , bizi endişelendirecek şey kanama ve lekelenme , Allah korusun evlatlarımızı , bizi :KK68:

merhaba, 10+6 hamileyim benim de bazen bulantım gidiyor bazen çok bulanıyor günü gününe tutmuyor, bir ara böyle bir korku yaşayıp soluğu doktorda almıştım :) o yüzden anlıyorum sizi.

Korkmayın bazen belirtiler gidiyor , bizi endişelendirecek şey kanama ve lekelenme , Allah korusun evlatlarımızı , bizi :KK68:
Ay oley ya vallahi çok mutlu oldum şu an, koca gün canım çok sıkıldı korktum hayli o zaman sabırla belirti beklemeye devam 💃🏻

Ay oley ya vallahi çok mutlu oldum şu an, koca gün canım çok sıkıldı korktum hayli o zaman sabırla belirti beklemeye devam 💃🏻
aynenn öyle :) hep iyi düşünüyoruz güzel düşünüyoruz minnaklarımız stresimizi hissediyor onlara şimdiden güçlü görünmemiz gerekiyor :))

ben kendi adıma ayakta kaldığımda bel ağrısı yaşıyorum diyebilirim, göğüs uçlarım hassas , birde geceleri uykuya idrar molası ekleniyor bu ara :)
Mesela bende bunlar hiç yok sadece göğüslerimde damarlar görüyorum ve göğüs uclari koyu birde arada mide bulantısı.

Bel ağrısı ilk zamanlar oluyordu artık hiç olmuyor

Mesela bende bunlar hiç yok sadece göğüslerimde damarlar görüyorum ve göğüs uclari koyu birde arada mide bulantısı.

Bel ağrısı ilk zamanlar oluyordu artık hiç olmuyor
sıfıır belirti ile doğum yapan arkadaşım var , 2023 haziran anneleri diye bir topiğimiz var orada da hiç belirtisi olmayan arkadaşlarımız var orayı okuyabilirsin istersen :)

Bende iki düşük yaptım düşüklerinizin sebebi nedir

10+1 bugün.

Bende iki düşük yaptım düşüklerinizin sebebi nedir
Benim hepsi farklıydı anlatayım.
1 Kimyasal gebelik
1 diş gebelik
1 kere tüp bebek yaptırdım gelişimi durdu kürtaj oldum
Bu seferki de tüp bebek çift embriyo koydurmuştuk ikisi tuttu sonra biri düştü

Sizin neden?

Benim hepsi farklıydı anlatayım.
1 Kimyasal gebelik
1 diş gebelik
1 kere tüp bebek yaptırdım gelişimi durdu kürtaj oldum
Bu seferki de tüp bebek çift embriyo koydurmuştuk ikisi tuttu sonra biri düştü

Sizin neden?
Benimde kalp atışı durdu hep 6-7 haftalarda ilkinde doktor alttan muayeneyle kalp atışını aldığını söyledi ama ben alamadım o da beni korkutmamak için aldım dedi bence sonraki hafta kürtaj oldum zaten hemen ardından bir ay sonra yine gebe kaldım onda da her şey güzel ilerliyordu kalp atışını felan aldım pembe bi leke geldi doktora gittim ilki de düşmüş pıhtılaşma olabilir dedi aspirin verdi iki sefer iğne vuruldum aspirini içince kanama artmaya başladı acile gittim aspirini bıraktırdı kanama kesildi sonra doktor geri başlattı kanama arttı hastaneye yattım üç dört gün kanama çok fazla oldu hastaneye yatınca onlarda aspirini kesti kanamam azaldı sonra kese bozuldu kürtaj oldum genetik test pıhtılaşma testi vs yaptırdık hiç bi şey çıkmadı 7 ay oldu korunuyoruz artık istiyorum ama korkuyorum da sebepsiz yere düştüğü için

Benimde kalp atışı durdu hep 6-7 haftalarda ilkinde doktor alttan muayeneyle kalp atışını aldığını söyledi ama ben alamadım o da beni korkutmamak için aldım dedi bence sonraki hafta kürtaj oldum zaten hemen ardından bir ay sonra yine gebe kaldım onda da her şey güzel ilerliyordu kalp atışını felan aldım pembe bi leke geldi doktora gittim ilki de düşmüş pıhtılaşma olabilir dedi aspirin verdi iki sefer iğne vuruldum aspirini içince kanama artmaya başladı acile gittim aspirini bıraktırdı kanama kesildi sonra doktor geri başlattı kanama arttı hastaneye yattım üç dört gün kanama çok fazla oldu hastaneye yatınca onlarda aspirini kesti kanamam azaldı sonra kese bozuldu kürtaj oldum genetik test pıhtılaşma testi vs yaptırdık hiç bi şey çıkmadı 7 ay oldu korunuyoruz artık istiyorum ama korkuyorum da sebepsiz yere düştüğü için
Bi de ikinci gebeliğimde gebe olduğumu anlamadım adet olmadım diye gittim doktor kanıma baktı gebelik yok dedi tarlusal verdi onu kullandım sonra hamile olduğumu öğrendim doktora sordum bi şey olmaz bebeğin tutunmasını sağlar dedi

Hay Allah nasıl terslik olmuş. Ya biliyor musunuz tüp bebek merkezleri bu konuda çok uzman benim her şeyimi onlar buldu senelerce uğraştık 6 senedir evliyiz neler neler çektik varsa imkan gidin çift olarak onlar şıp diye buluyor sorunu

Hay Allah nasıl terslik olmuş. Ya biliyor musunuz tüp bebek merkezleri bu konuda çok uzman benim her şeyimi onlar buldu senelerce uğraştık 6 senedir evliyiz neler neler çektik varsa imkan gidin çift olarak onlar şıp diye buluyor sorunu
Sizin sorununuz neymiş paylaşmak isterseniz bir de ankaradayım Ankara’da önerdiğiniz doktor var mı

Hiccc korkmayin, bende ikiz başlayıp tek devam ediyorum 11 .haftam, size Instagram'da cevap verdim sanırım, mide bulanır geçer, bel ağrır karın ağrır geçer, korkulacak olan şiddetli ağrılar kanama falan, bazen hiç ağrı bulanti hassasiyet olmaz normal bir gün gibi, bir an bir anı tutmaz, böyle şeylerle stres yapmayın, Allah korusun düşük durumunda anlamadım ben en ufak değişiklik olmadı leke bile olmadi 8.haftada kalbi durmuş 13.haftada fark edildi önceki gebeliğimde ve normal gebelik belirtileri sürdü kurtajdan sonra bile birkaç gün sürdü yani bunlarla kendinizi germeyin, bende tuvalete gitmekten çok korkuyorum mesela korkmayın desemde tuvalete giderken hep tedirginim hep bı ihtimaller zinciri, ama tedbirini alıyorum gerisi Allah'ın takdiri bunu da biliyorum, rabbim saglicakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ❣️

X