Gece gece şok oldum!

İsteme söz nişan kına evlilik teklifi bunlar olmadan evlendi. En son martta konustuk herhangi bir evlilik planı yoktu.
Bunların hiçbiri olmadan, en azından bir isteme olayı olmadan evlenmesi garip. Belkide söz nişan hepsi oldu ama sizden gizledi. Evlendiğini gizleyen bunları da gizler
Ben olsam kesinlikle aramam, o arayınca da açmam, iletişimi tamamen keserim.

Bu tip durumlarda karşı tarafa ne söylenirse söylensin her türlü ihale sizde kalıyor onu net biliyorum. O yüzden gerek yok kendinizi daha kötü hissetmemek adına asla iletişim kurmayın ve konuyu kapatın yolunuza bakın.

Kısa sürede evlenmiş olabilir mesela ben 4 ayda tanıştım evlendim. Pandemi sebeiyle kişi kısıtlaması da olabilir. Ama bu evleniyorum demeye engel değil.

Yazık olmuş giden zamanınıza...

Bunların hiçbiri olmadan, en azından bir isteme olayı olmadan evlenmesi garip. Belkide söz nişan hepsi oldu ama sizden gizledi. Evlendiğini gizleyen bunları da gizler
Ben olsam kesinlikle aramam, o arayınca da açmam, iletişimi tamamen keserim.
Yapı ve karakter olarak sosyal medyadan bunları paylaşacak bir kişi. Beni gizlese farklı ortak arkadaşlarımız görürdü. Olmadığına eminim. Aramayı düşünmüyorum bende teeşekkür ederim yorumunuz için.

Olay çağrılmamaktan ziyade haber verilmemesi aslında. Yani tamam tabi ki bu pandemi sürecinde çağırmayabilir; ben misal düğün yapmadım sadece yakınlarımın olduğu bir nikah vardı ama herkese haber verdim. Şimdilik kişi sayısını az tuttuğumuzu ve konuk ağırlayamayacağımızı, ama ilerleyen dönemlerde süreç düzelirse seve seve evimde ağırlayacağımı, kırılıp gücenmemelerini söyledim. Davet edemediğim halde hediyelerini gönderen arkadaşlarım oldu. Kaldı ki burada bahsedilen pandeminin de önemsenmediği kalabalık bir düğün. Haber verebilirdi, bence hoş olmamış. Benim için arkadaşlık bitirme sebebi; kendisi de bunu göze almış demek ki.

İsteme söz nişan kına evlilik teklifi bunlar olmadan evlendi. En son martta konustuk herhangi bir evlilik planı yoktu.

Belki de vardı, size söylemedi ya da storylerden gizledi. Koşa koşa isteme söz nişan olmadan düğün de ilginç çünkü, arada boşluk var epey. Hadi önemsemiyor bunları desek nikah yapar geçerdi niye düğün yapsın? Tuhaf bir olay, bilemedim.

Sizin yerinizde olsam uzun uzun mesaj atar, içimdekileri dökerdim. Sonradan neden söylemedim diye kendi kendimi yemektense bilmesi daha iyi olur diye düşünüyorum. Hiç konuşmamak ve görmezden gelmek 12 yıllık bir arkadaşlık ilişkinin bitişi olmamalı. Şöyle ki, ikili ilişkilerde biz duygularımızdan emin olsak dahi karşımızdakinin bize olan hislerini bilemiyoruz maalesef. Belli ki siz değer veren taraf olmuşsunuz, sizin için susup görmezden gelmek kolay olmayacak. O yüzden benim düşüncem yazın, bir sonraki arkadaşlık ilişkilerinde daha dikkatli olursunuz.

Buna yakın olarak bir olay yaşadım.Benimde lisede çok yakın olduğum bi arkadaşım bana numarasını değiştirip vermemişti üç arkadaştık diğeriyle görüşüyormuş ansızın irtibatı kesti Facebook tan kardeşine msj attım bişey yazmadı ona Bişi oldu sandım meğerse 3.dediğim arkadaşın bundan haberi varmış herşeyi biliyormuş ve o iki arkadaşım da bende artık başka şehirlerdeydik irtibatımız telefon ve o zamanlar Facebook tu demek sen biliyordun ve demedin dedim bişey diyemedi bende ikisini de sildim hayatımdan Facebook zaten kalıcı olarak silmiştim telefon numaramı da değiştirmiştim yıllardır da artık irtibatımız yok ve çokta mutluyum İnan ki onlar kaybettiler

16 yasımdan tanıştığım ilk başlarda pek yakın olmadığım fakat büyüdükçe birbirimizi kendimize yakın hissettikçe dosta yakın arkadaşlık kurduğum 12 senelik arkadaşımın nikah storyleri ile gece gece şok oldum. Şaşırdım,kahkaha attım sinirim bozuldu en son ağlayacak noktaya kadar geldi durum tabi ki de ağlamadım. Birbirimizin en özel konularını bilip, saat kaç olursa olsun buluşup dertleşir eğlenir ve karşılıklı olarak külfetli sorumluluklar altına girerdik bazen birbirimiz için. Tek kopukluğumuz pandemi dönemi oldu onda da bir kaç defa konuştuk görüşemedik.
Birbirimizi kıracak üzecek en ufak bir diyalog geçmedi aramızda. Kişi kısıtlaması olduğunu düşünmüyorum bir hotelde yapılmışve hayli kalabalık görünüyordu.İstenmediğim veya düşünülmediğim gayet belli bilincindeyim bunun. Empati yapacak olursanız bu arkadaşınıza nasıl bir tavır sergilerdiniz? ( Olay çok taze ve şokta olduğum için mantıklı düşünemiyor veya doğru aktaramamış olabilirim lütfen kusura bakmayın.)
Karşılıklı sorumluluklar altına girdiğin arkadaşın böyle yaptıysa sil gitsin hayatından birgün karşılaşınca “herşey hızlı olmuş nikahta hızlıymış yada benden gizlemişsin story lerini ancak nikahı gördüm biliyormusun aslında şaşmadım insanların hep ikinci bi yüzü vardır aslında “ der geçerdim ✋✋✋

Buldumcuk olmuş belliki sizide özel gününe davet etmemiş..
bellli ki yeni hayatında eski dostlarına yer yok..şimdi arasanız hesap sorsanız bir şekilde kendini haklı çıkarır daha çok sinirlerinizi bozar..eskisi gibi görüşmek isteseniz hep bir bahane uydurur (evli ya) o yüzden gerek yok...
Siz aramayın o ararsa usülünce tebrik edin görüşelim birgün derse saçma bahanelerle reddedin...kırıldığınızı belli etmeyin ki kendini değerli hissetmesin
Hatta ben olsam storilerine tebrik mesajı gönderirdim hiç umursamıyormuşum da sıradan biriymiş gibi
Bu arada iyiki çağırmamış çeyrek altın olmuş 850
Gidin o parayı sokak canlarına mama falan alın daha hayırlı olur

bende maalesef en yakın arkadaşımı söze çağırmamıştım.(aile arasındaydı çağırabilirdim ama.neymiş kv fazla insan istemıyormuş salak kafam !)nişana kendi gelmedi. nişan söz 1 hafta içinde oldu. bir hengamedeydik. kötü rüya gibiydi her şey. fena stresliydim hep kavga ediyorduk. annesinin bir kaç söylemini de duydum. ne nikahım ne nişanım ne sözümü doyasıya ve mutlu yaşamadım. böyle yaşayınca her ihtimali göz önünde bulundurmak lazım ama sen yinede benim gibi saf olma. =D

Ben senin yerinde olsam öyle bir dostum yok muş hiç olmamış gibi davranırım. Koca bulunca arkadaşını satanlar dan hiç haz etmiyorum sonra salya sümük ağlayarak dertleşmeye geliyorlar hiç birşey olmamış gibi.. Açık kapı dahi bırakma yarın öteki gün kocası ile problemleri olursa kafanı ütüleyecek çünkü...

Benim de liseden, o siralarda universitede farkli sehirlerde okudugumuz cok fazla gorusemedigimiz ama yine de ara ara gorustugumuz konustugumuz bir arkadasim dugunune cagirmamisti. Sonradan, hep ben seni ariyorum sen beni hic aramiyorsun o yuzden cagirmadim demisti. Mutlaka sizde de boyle bir sebep vardir

Her halükarda elde kalan bir durum. Sonuçta sadece yakın aile kısmı cagirilsa bile en azından nikahlanacagindan haberiniz olması lazımdı. O kadar yakinsaniz... Bak böyle bı durum var pandemi durumunu da biliyorsun seni cagiramiyorum vs. Yani üzgünüm ama o sizi arkadasi olarak bile görmüyor artık. Ona göre davranın bence.

Bence sandınız kadar yakın değilsiniz en son aylar olmus konusmayali
En yakın arkadasla sürekli irtibat halinde olursunuz. En azindan her gün olmasada mesajlasirsiniz. Ayrıca isteme felan olmadıgını iddia ediyorsunuz bunu bilemezsiniz. Story de payladmadi diye emin olmayın bilerek paylasmadi belki. Sandınız kadar yakın değilsiniz bence üzülmeyin.. Ne görüyorsanız öyle davranın

arar nişanlanmışsın hayırlı olsun. zannettiğimiz kadar yakın arkadaş değilmişiz. mutluluklar der suratına kapatır bir daha da ne arar ne sorarım. içimde kalacağına yüzüne söylerim ben.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Belirli bir yön verdim kendi içimde bu duruma. 1 hafta oldu zaten umursamıyorum.

X