Gece gece şok oldum!

Bende sizinkine biraz benzer bi durum yaşadım. Lisede çok samimi olduğum en yakın arkadaşım dediğim insan ki yaklaşık 7-8 senelik arkadaşlığımız vardı. Ben üniversiteyi kazandım kendisi 2 sene üst üste mezuna kaldı toplam 3 kere girdi yani sınava sonra hukuk kazandı taşra üniversitelerinin birinde ve aramizda asla ama asla bi sorun olmamasina ragmen hatta sinav çıkışı gayet guzel bi sekilde konuşmamıza rağmen daha sonra durduk yere mesajlarıma cevap vermemeye telefonlarımı açmamaya başladı. Çok yakındık asla da bir sorunumuz yoktu her şeyi düşündüm saf gibi acaba başına bir şey mi geldi acaba telefonunu mu çaldırdı acaba evine mi gitsem bile dedim. Whatsapp ta görüldü atıp duruyordu. En son baktim whatsapp profil fotosunu değiştiriyor ben mesaj atinca ama bana cevap vermiyor. Dedim yok bunun sorunu başka. Bende içimi döktüm uzun bi mesajla sonra her yerden sildim numarasını da sildim. O günden beri ne gördüm ne konuştum. Üniverste kazaninca cevre degistirmek istedi heralde ki ben ondan once kazanmama rağmen gene de hep onu aradım sordum. Sizin arkadaşınız da heralde çevre değiştirmek istedi. Kimseye de ne güvenirim ne dost dedim o saatten sonra sadece arkadaş derim çünkü bu zamanda dürüst düzgün içten dost bulmak çok zor. Hele ki bir arkadaş yazmış kadınlar arasında kıskançlık oluyor diye çok doğru. Ne kadar yakın olsan da sen ondan daha iyi olunca bazı şeylerde hemen kıskançlık oluyor. Kimseye güvenmem yani kolay kolay sadece aileme güvenirim.
İçinizi döktüğünüzde yanıt alabildiniz mi?
Karşı cins arkadaşlıklarımda çok ve iyi anlaşıyoruz. Hem cinslerimle muhabbetlerim genelde aynı olurken erkekler gündem,ekonomi vs hakkında daha çok bilgi sahibi oluyor. Kız arkadaşları da seviyemizden dolayı problem etmiyor.

Büyük terbiyesizlik etmiş. O kadar samimiyet kur, yakın arkadaşlığınız olsun o sana en önemli gününde haber etmesin. Tepki vermemek, görüşmeyi kesmek en iyisi ama insanın da iki çift laf etmek içinde kalır. Arkadaşınızı en iyi siz tanırsınız. Eğer o iki çift laftan anlayan biriyse arayın içinizdekileri dökün derim. Ama yapı olarak umursamaz vs biriyse muattap olmayın. İleride ''keşke arayıp iki kelime söyleseydim'' demezsiniz. Benim başıma benzer olay geldi, hiç tepki vermedim ve umursamıyormuş gibi davrandım. Ama yıllar geçti ve içimde iki kelime söyleyememek uhte kaldı. Keşke söyleseydim niye söylemedim diyorum.
Söylesem faydası olmaz bu davranışın üzerine.
Bir hafta boyunca çevresinin takıldığı mekanlardan bir kaç paylaşım yapsam birine olmasa diğerine mutlaka cevap yazar.

İçinizi döktüğünüzde yanıt alabildiniz mi?
Karşı cins arkadaşlıklarımda çok ve iyi anlaşıyoruz. Hem cinslerimle muhabbetlerim genelde aynı olurken erkekler gündem,ekonomi vs hakkında daha çok bilgi sahibi oluyor. Kız arkadaşları da seviyemizden dolayı problem etmiyor.
Hayır alamadım yanıt. Bu da beni şaşırttı açıkçası. Cevap bile vermedi yani. İlginçti gerçekten. Artık aklından ne geçti hiç bi fikrim yok. Demekki sadece bana göre yakın arkadaşmışız. Kendisi gerçek bi dost kaybetti yani ben üzülmem o üzülsün. 2 sene oldu zaten ya ilk başlarda cidden üzüldüm ama sonra geçti. Evet erkeklerle olan arkadaşlıklar da kıskançlık vs olmuyor. Ayrıca erkeklerin muhabbbetleri bazen daha komik oluyor bence yani eğlenceli.

Bence hiç bir şey söylemeyin. İletişimi kesin.

Ben de pandemide kısıtlı sayıda davetlinin katıldığı bir nikah töreni ile evlendim. Ama sevdiklerimi tek tek arayıp sağlık koşulları sebebiyle davet edemediğimi izah ettim.

Üzgünlüğümden dolayı alıngan olup fazla tepki göstermiş olabilirim kusura bakma.
Sadece 1 yıldır yüzyüze görüşemedik 2/3 kez konuşmuşuz doğum günlerimizi unutmamışız.
Öncesine bakıyorum 2020/Ocak ve mart arası bulusmusuz mesajlasmalarımız vs dolu dolu.
2019 Yılı her ay cafelerdeyiz gezmişiz.(Sabah 6da bile bulusmusuz hikayelerde var saati eklemişim)
2018keza aynı şekilde.
2017 sevgilisi ile ayrılma noktasına gelinmiş ,sevgili farklı şehirde diye uçak bileti alınmış barıstırmak için gitmişiz.
2016 falan böyle 2015 ocağa kadar gidiyor yakınlığımız.

Herhangi bir isteme merasimi vs olmadı. Olsa en azından orada görürdüm arardım tebrik ederdim o aile arasındadır olabilir zaten pandemi var kimse kutu kadar eve 15/20 kişiyi sokmak istemez.(Olsa kesin paylaşırdı.)Söz nişan kına vs olmadı. Bugün pat diye nikahı görünce şok oldum evde çalışıyordum boşluk buldum instagrama gireyim dedim karşımda story e böyle olunca kalakaldım.
İyi de son 1 yıldır hiç görüşmemişsiniz ki. Ve o 1 yılda hayatında değişiklikler olmuştur. Mesela evlilik teklifi aldığını biliyor muydunuz? Düğün hazırlıklarından haberdar mıydınız? Yani aktif bir görüşme halinde değilmişsiniz bu nasıl yakın arkadaşlık? 2018-2019 yılında kafede gezmeniz bir şey ifade etmez benim de o yıllarda çok yakın olup hala sosyal medyamda ekli olan, ara ara mesajlaştığım ama aktif olarak görüşmediğim arkadaşlarım var ve düğünlerine çağırmasalar garipsemem açıkçası.

üstteki yorumla benzer olacak ama düğün hazırlığında olduğunu bilmiyor muydunuz? sonuöta çok yakın arkadaşım diyorsunuz. demek ki o bir senede sizden kopmuş zaten

İyi de son 1 yıldır hiç görüşmemişsiniz ki. Ve o 1 yılda hayatında değişiklikler olmuştur. Mesela evlilik teklifi aldığını biliyor muydunuz? Düğün hazırlıklarından haberdar mıydınız? Yani aktif bir görüşme halinde değilmişsiniz bu nasıl yakın arkadaşlık? 2018-2019 yılında kafede gezmeniz bir şey ifade etmez benim de o yıllarda çok yakın olup hala sosyal medyamda ekli olan, ara ara mesajlaştığım ama aktif olarak görüşmediğim arkadaşlarım var ve düğünlerine çağırmasalar garipsemem açıkçası.
Son bir yıldır görüşmedik demedim yüzyüze görüşemedik dedim. Pandemiden dolayı. İrtibat halindeydik.

üstteki yorumla benzer olacak ama düğün hazırlığında olduğunu bilmiyor muydunuz? sonuöta çok yakın arkadaşım diyorsunuz. demek ki o bir senede sizden kopmuş zaten
İsteme söz nişan kına evlilik teklifi bunlar olmadan evlendi. En son martta konustuk herhangi bir evlilik planı yoktu.

Üzgünlüğümden dolayı alıngan olup fazla tepki göstermiş olabilirim kusura bakma.
Sadece 1 yıldır yüzyüze görüşemedik 2/3 kez konuşmuşuz doğum günlerimizi unutmamışız.
Öncesine bakıyorum 2020/Ocak ve mart arası bulusmusuz mesajlasmalarımız vs dolu dolu.
2019 Yılı her ay cafelerdeyiz gezmişiz.(Sabah 6da bile bulusmusuz hikayelerde var saati eklemişim)
2018keza aynı şekilde.
2017 sevgilisi ile ayrılma noktasına gelinmiş ,sevgili farklı şehirde diye uçak bileti alınmış barıstırmak için gitmişiz.
2016 falan böyle 2015 ocağa kadar gidiyor yakınlığımız.

Herhangi bir isteme merasimi vs olmadı. Olsa en azından orada görürdüm arardım tebrik ederdim o aile arasındadır olabilir zaten pandemi var kimse kutu kadar eve 15/20 kişiyi sokmak istemez.(Olsa kesin paylaşırdı.)Söz nişan kına vs olmadı. Bugün pat diye nikahı görünce şok oldum evde çalışıyordum boşluk buldum instagrama gireyim dedim karşımda story e böyle olunca kalakaldım.
Ya o zaman aklima tek bi neden gelio bu kiz seni yillarca kıskanmış ve icten ice kurtulmak istemis. Ya da birinden senle ilgili bisey duydu ve inandi. Ya da zır deli yani. Her türlü üzülmene degecek bisey degil ama çok ilginç bi yandan.

Ben hic tepki vermezdim, arayip sormazdim ama ararsa da hicbir sey yokmus gibi konusurdum (dugun konusunu hic acmadan). Herhangi bir sey soylerseniz, tepki verirseniz egosu daha fazla buyuyecek

İsteme söz nişan kına evlilik teklifi bunlar olmadan evlendi. En son martta konustuk herhangi bir evlilik planı yoktu.
Bana kızmayın ama en son martta konuşmuşsunuz ve haziran ayındayız. 2.5 3 aydır konuşmadığınız biri nasıl yakın arkadaşınız oluyor ki? Ben yakın dediklerimle en az 2-3 günde bir konuşurum en azından whatsapptan. Bir de diyelim ki söz,nişan, kına olmadı. En azından isteme,evlilik teklifi muhakkak olmuştur. Düğünden bir gün önce evlenmeye karar verecek halleri yok ki. Hele ki nüfuslu insanlarsa aileler için bile olsa bir isteme-düğün telaşesi olur yani. 3 ay önce konuştuğunda sizden saklamış büyük ihtimalle.

Son düzenleme:
Bana kızmayın ama en son martta konuşmuşsunuz ve haziran ayındayız. 2.5 3 aydır konuşmadığınız biri nasıl yakın arkadaşınız oluyor ki? Ben yakın dediklerimle en az 2-3 günde bir konuşurum en azından whatsapptan.
Yakınlık kavramına nasıl baktığımıza bağlı aslında.
Benim için yakın kavramı sık iletişimden ziyade kaliteli iletişim. Zaten evdeyiz. Sürekli e sen ne yaptın oturuyorum e sen ne yaptın bende oturuyorum aynı deyip geçiliyor. Hal böyle olunca kopukluk yaşandı. Çok fazla sayıda yakın arkadaşım var 2-3 günde biri ile konuşsam işlerimi yürütecek vaktim kalmaz kendime.

Yakınlık kavramına nasıl baktığımıza bağlı aslında.
Benim için yakın kavramı sık iletişimden ziyade kaliteli iletişim. Zaten evdeyiz. Sürekli e sen ne yaptın oturuyorum e sen ne yaptın bende oturuyorum aynı deyip geçiliyor. Hal böyle olunca kopukluk yaşandı. Çok fazla sayıda yakın arkadaşım var 2-3 günde biri ile konuşsam işlerimi yürütecek vaktim kalmaz kendime.
Evet demek ki onun için durum farklı herkesin bakış açısı aynı olmayabiliyor. Nişan,söz,kına olmasa bile isteme-evlilik teklifi olmuştur diye düşünüyorum en azından ailelerin gönlü olsun diye birtakım hazırlıklar yapılmıştır. Düğünden bir gün önce evlenmeye karar vermediklerine göre. Bence 2-3 ay önce konuştuğunuzda durumları sizden saklamış olabilir

İsteme ve evlenme teklifi olmadı.(Storyden muhakkak paylaşırdı karakteri gereği.)Dünden sonra bugün daha sağlıklı düşününce artık kendisini umursama kararı aldım bende teşekkür ederim yorum için.

İçinde ne varsa söyle aman boșver görmemezlikten gelipte kafana takilmasindan iyidir.

X