Geçimsizmiyim ben?

Şiddet görmüşsün. Ötesi de pek yok.
Aldatma, şiddet, kumar, bağımlılıklar.
Her biri ayrı ayrı evliliği temelden sarsıcı şeyler. Haksız mıyım diye sorulacak soru yok burada.

Günaydın.

Çok çok üzüldüm ben bu konuyu okuyunca.

Bir kadının ilgi beklemesinden daha doğal ne hakkı olabilir ki?

Hele ki sınav istediği gibi geçmemiş, ev işi, yorgunluk vs. Hayatın doğal akışı bunlar. Adamdaki tepki ne yani?

Kadın dayak yiyip kendinde hata arıyor?
Dün akşam üzeri çıkmıştı gelmedi gelmesin de zaten çok yüz verdim galiba her tartismada da çıkıp gidiyo bidaha bu şekilde davranamayack.

Ben hocanin soyledigi seye takildim.. gariban olsan gecirirdim
Ne demek? Bir garibanin can guvenligi digerlerine gore daha mi onemsizmis? Ya da aklinca garibana acirmiymis🙄🤮 kural neyse o dur, cifte standart yapmasi dogru degil.

Ayrica esin bi tuhaf sen zaten sesaiz olursan evlilik sahane gider yani, neden gitmesin🙄 ama bana gore siddetin affi olmamali
Evet bende üzülmüştüm ilk sinavdaydi ve tesadüfen yine aynı kişi denk geldi kim olsa yerimde canı sıkılırdj. Kendisinin de desteğe ihtiyacı olan dönemleri oluyo ben sanki bana haksızlık yapılmış gibi üzülüp yanında oluyorum. Ne hali varsa görsün bu saatten sonra.

Ben hocanin soyledigi seye takildim.. gariban olsan gecirirdim
Ne demek? Bir garibanin can guvenligi digerlerine gore daha mi onemsizmis? Ya da aklinca garibana acirmiymis🙄🤮 kural neyse o dur, cifte standart yapmasi dogru degil.

Ayrica esin bi tuhaf sen zaten sesaiz olursan evlilik sahane gider yani, neden gitmesin🙄 ama bana gore siddetin affi olmamali
İkinci sınava girmek için tekrar ders parası veriliyor, yine olmazsa yine para. Onu kastederek söylemiştir.

Tabiiki
Anladim orasini ama yeterli degilse vermeyecek yani.. baskalarinin canini tehlikeye atiyor bu defada
Ya zaten direkt kalmaya sebep bir hata yapıldıysa geçirip bırakma inisiyatifi yok. Kendisi geçirse bile bunları dışarıdan izleyen başka bir komisyon var. Ehliyeti iptal ediyor sonrasında. Bana biraz artistlik yapmış gibi geldi açıkçası.

Ya zaten direkt kalmaya sebep bir hata yapıldıysa geçirip bırakma inisiyatifi yok. Kendisi geçirse bile bunları dışarıdan izleyen başka bir komisyon var. Ehliyeti iptal ediyor sonrasında. Bana biraz artistlik yapmış gibi geldi açıkçası.
Demek ki😐😂

Üzüntünüzü paylaşmak istemenizde haklısınız, eşinizden destek, ilgi istemekte beklemekte haklısınız, üstüne şiddet görmüşsünüz. Tek hatanız bir insan başka bir şey yaparken temizlik yapalım diye girişmek. Onda empati yapıyorum temizlik yapmam lazım, başlamak zor geliyor.

Merhaba hanımlar
Eşimle normalde ben susarsam sakin kalırsam iyi anlaşıyoruz ama ne zaman ben ikimiz arasında Bi sorundan bahsetsem tartışıyoruz ve asla kabul etmiyor. Bugün sürücü sınavından çıktım gayet güzel giderken ufak bir hatada kaldım ve bu ikinci olacak ilkinde de komisyondan bir hoca sen gariban değilsin gariban olsan geçirirdim bida çalış gibi şeyler söylemişti ve tesadüf yine aynı adam denk geldi. Bu haksızlığa emeklerime verilmeyen değere üzüldüm tabiki çünkü küçük bir kızım var ve işten çıkıp koştur koştur eğitime gidiyorum aylardır uğraşıyorum çok yorucu ve bunaltıcı bir süreç oldu benim için. Bu süreçte eşiminde işinde değişiklikler oldu stres oldu sürekli yanında oldum destek oldum. Bazı değişiklikler yapmak istedi ve bende yardımcı oldum bende ondan aynı desteği istedim ama malesef göremedim. Bikac sefer söyledim güzellikle tm falan dedj ama yine yok. Bugün sınavdan kalınca üzüldüm haliyle eve gelince eşimle konuşmak istedim ama isim var diyerek çıktı evden bikac saat sonra geldiğinde de ne sordu ne teselli etti bende kalktım temizliğe başladım dünden konusmustuk birlikte yapacaktık baktım bilgisayarı açmış hani birlikte yapiyoduk dedjm kalkti ama ne konuşma var ne yüzüme bakiyo bende biraz sitem ettim ve tartıştık aramızda arbede yaşandı bana el kaldırdı tokat attı kızımızın yaninda. Olay benim ondan destek istememden bu hale nasıl geldi inanın bilmiyorjm. Bende onu biraz ittim kaktim. Evden çıktı gitti daha önce de Bi tartismamizds yine gitmişti başka Bi yerde kalmıştı ne hali varsa görsün diye arayıp sormadım. Kızımın yanında benim onurumu hiçe sayan adam defolsun gitsin. Yaptığını asla kabul etmiyorum ama düşünüyorum geçimsiz Bi insanmiyim ben insanin eşinden manevi destek istemesi suç mu bu arada sadece bu konuda değil her zaman bu anlamda eksik ve yalnız hissettim ve hep güzellikle dile getirdim değişeceğini söyledi ama bi değişme yok görüldüğü gibi.
Bunun dışında gözü disarda olmayan genelde sakin ve anlayışlı biridir. Ama bana ilgi göstermek zoruna mı gidiyo yada onemsemiyomu anlam veremiyorum. Sevdiğinden bile emin değilim. Benim için ne yaptı bu zamana kadar düşünüyorum 3 sene önce hem ben istediğim için hemde çocuğumuz olunca yardımcı olurlar diye ailemin bulundugu geldik işini burda tekrar kurdu ama hep destek oldum eskisinden daha başarılı şu an. Aileme ve çevreme karşı da saygılıdır ilk defa el kaldırdı normalde kötü söz bile söylemez bazen kırıcı konuşur sadece. Bilemiyorum bende mi hata sizce?
Hiç sağlıklı tepki vereni görmedim. Herkes asmış kesmiş. İlişkide iletişim problemi var bu ikiniz de kaynaklı fakat elbetteki size atılan tokatın bir bahanesi olamaz. Ortada acısını çıkaracağınız, eve alamayacağınız ne var? Çünkü arbede dediğinize göre bu fiziksel hırpalanma hem sizi hem eşinizi kapsıyor.
Oturup konuşun, eliniz güçlü şu anda. Sınırlarınızı çizin.
Muhtemelen sorun sadece size yıllardır manevi destek göstermemesi değil, son zamanlarda artan iş yükünüzle beraber çoluk çocuk ev işlerine yetemiyor olmanın verdiği hırçınlık. Anladığım kadarıyla maddi durumlar yerinde, yetemediğiniz yerde destek alın. Temizlikte yoruluyor musunuz? Yardımcı bir kadın alın. Çocuğa yetişemiyorsanız ailenizden destek alın.
Önce kendi iç dünyanızdaki sizi rahatsız eden şeyleri yoluna koyun, sonra da eşinizle konuşun. İkiniz de zor zaman içinden geçiyor gözüküyorsunuz. İlişkide zaten halihazırda bir soğuk rüzgar mevcutmuş. İpleri daha fazla germemeniz ilişkiniz adına en iyisi olacaktır. İki tarafın da kazanacağı hiçbir şey yok karşı taraf kaybettiğinde.

Hayır bu anlamda hatam yok biliyorum ama ilgi göstermeyen insana da zorla sitem etmek simariklikmi yapıyorum diye düşündüm sadece vurmadan önceki diyalog için.
Canım zorla gördüğün ilgi ve sevgiyle tatmin olacakmısın boşver gitsin inan bana yavrunun sevgisi sana yeter onun zorla olacak sevgiside olmayı versin o bana nasılsa bende ona karşı öyle olurum. Allah sabır versin hangimiz istediğimiz sevgiyi,ilgi ve alakayı görebiliyoruzki çocuğun olmasa çekme derim dünyada tek erkek omu derim ama bir evladın var onunda babaya ihtiyacı var çok kötü çekilmez huyları varsa bırak yoksa desteği eşinden değil ailenden arkadaşlarından iste kısaca onu sadece evladının babası olarak kabul et gitsin

Adam sizi öyle bir ezmiş ki tokat yiyen taraf olduğunuz halde kendinizi suçluyorsunuz. Çok kötü ve vicdansız bir adam hatasından dönmemiş bile tenezzül edip

X