Geçinemiyormuşuz, gereksizmiş, gitmek istemiyorum.

Yani sizi anlıyorum aslında...hamile ve hassassınız ve hamile olduğunuz için aynı hassasiyeti eşinizden bekliyorsunuz doğal olarak ...
Erkekler böyle maalesef...dizi filmlerdeki gibi yada o aşk filmlerindeki gibi değil. (Karisi hamile olunca havalara uçmazlar aksine tedirginlik yaşarlar )mesela 17 yıllık evlilik hayatım boyunca tek tokat yedim eşimden oda hamileykendi...tekrarı olmadı neyseki...en mutsuz zamanın hamilelik dönemimdi....neyseki şu an çok iyiyim...ama o psikolojiyi unutamadığım için 2.çocuğu fazlaca baskıya maruz kalmama ve kendi de istememe rağmen cesaret edemiyorum.yaş 37 bir kızım var ve biz ölürsek o yapayanlız kalacak dünyada çok üzülüyorum düşününce..bir kardeşi olmamasına
Köye gitme meselesi bizdede var ama eşim kendi abi ~yengesinden nefret ettiği için onlarla ilgili sorun yaşamıyoruz. Babası çok aksıdır eşimin herşeyi sorun eder bağırır çağırır gitmeyincede kızar gönül koyar evlatlık görevini yerine getimiyorsunuz diye söylenir...uzatırda uzatır...nemrut kılıklı...kaynanam deseniz o herzaman laf sokar laf söyler kızı var yanında ama sabah 7 de beni arar kalk kahvaltı hazırla diye...1 hafta köyde dururuz burnunuzdan gelir ne uyku uyuyturlar nede akşam kurmanıza müsade ederler...onlar ne zaman yatarsa o zaman yatılır ne yerse o Zaman yenir nere isterlerse oraya gidilir...o bir hafta zehir zıkkım geçer hep.eşim babasından korktuğu için her bayram gideriz😔
Geçen sene çok kızdığım için bu bayram gitmek istemiyorum diye kavga ettim eşimle hemde günlerce ...ramazanda kısıtlama vardı gidemedik neyseki kurban için aramaya başladılar ben kendimi parçalıyorum gitmem bıktım diye.bu arada onlar kışınburadalar 6 ay yazın köydeler...
Geçen sene tatile gitmedik para yok diye ama iki kez köye gittik...Yani aynı sorun birçoğumuzda var
Eşlerin bu gereksiz köy takıntısı...ama bayrama 2 hafta kala eşimin topuğu kırıldı 6 evde yattı demekki ne kadar içerlediysem....senin beddua tuttu dedi...😂valla hiç üzülmedim evet zorlandık biraz ama olsun o köye gitmekten iyidir
Gelelim sana boşu boşuna köy tartışmasına girme derim sinirlerini yıprattığınla kalırsın ama bol bol surat yap keyfini çıkaramasın
Ailesine düşkün belliki malasef yıllar geçse de bu değişmiyor...keşke çocuk yapmasaydın 2 3 yıl daha ama neyse umarım sağlıkla dünyaya getirirsin bebeğini

Son düzenleme:
İyi günler hanımlar.
18 haftalık hamileyim. Eşim memur, kira ödemiyoruz kayınpederimin evinde oturuyoruz. Eşim kredi kartı kullanmaz, anca özel diş tedavilerimizi veya ameliyat vs durum varsa onları taksitlendirmek için vs. kullanır ve her şeyi nakit alır. Ay sonuna 10 gün kala elimizde çok az bir para kalıyor ama ay sonuna kadar aç da kalmıyoruz sıkıntı da çekmiyoruz bana göre. Evimizde her şey var, dolaplarımız dolu. Ben gidip kendşm için birşeyler almıyorum, dışarı çıkıp gezip tozmuyorum. Evin mutfak ve temizlik alışverişi dışında alışveriş yapmıyorum, Ama eşime göre maddi olarak geçinemiyoruz.

Bebek alışverişine başladık, ikinci el sıfır temizliğinde bir bebek arabası aldık, 4000 liralık pusetli bebek arabasını 600 tl ye aldık, ama arabayı almaya bile gelmedi benimle babamla gönderdi beni, sonra aldığım arabaya laf etti bu çok büyük arabamıza sığmaz, yanına eşya nasıl koyacağız vs, keşke baston araba alsaydın vs. dedi. Hem beni al diye gönderdi hem de aldığım arabaya laf etti. 1 hafta önce de Bim'e gelen bebek ürünlerinden doğacak bebeğimiz için gerekli olan şeyleri aldım, zıbın, küvet, yorgan, yastık, müslin ve ağız mendili vs gibi, geri kalan biberondur, emzik, battaniye ve biraz üst baş ablamdan geldi ve eltimde kendi kızının sepet beşiğini ve kıyafetlerinden birazını verecek.

Neyse eşim bana bebek için alınması gereken diğer şeyleri sordu, ben de anne bebek bakım çantasından emzirme sütyeni, göğüs pompası, pijama, bez, bebek odası vs bir liste yaptım söyledim, bana pijamaya ne gerek, emzirme sütyenine ne gerek, zaten geçinemiyoruz gereksiz şeyler alıyorsun diye söylendi. Sana aylardır söylüyorum ama beni anlamıyorsun anlamak istemiyorsun diyor. Geçinemiyoruz 2200 tl kredi ödememiz var, bize 2800 3000 tl para kalıyor ama ay sonuna yetiremiyoruz diyor. Ben de sonunda dayanamadım ve "canım ben alışveriş yapmıyorum. Birşey almıyorum. Kendime gidio sürekli birşey almıyorum. Ben ne harcıyorum da bana böyle diyorsun." dedim. Sinirden ağladım. Artık dayanamadım çünkü.

Birde bu ay yaptırmam gereken 1000 tllik diş tedavim var eşimin de 800 tl lik diş tedavisi var ama tüm bunlara rağmen kaynım ve eltimle 5-6 günlüğüne tatile gidelim diyor onlarla birlşkte vakit geçiririz 1 hafta diye izin alacakmış. Eee geçinemşyorsak, paramız yoksa, liste yaptığım şeyler gereksizse, araba su mu yakıyor, nasıl gideceğiz nasıl kalacağız, hadi 300 tl benzin tuttu kardeşiyle bölüşse bile orada yeme içme alışveriş gezme tozma olacak onları da düşünmüyor, ama bana gelince bebek için alacağım şeylere gelince geçinemiyoruz dikkat et diyor. Köye gidebilmek için kendi dişlerini bile yaptırmıyor. Daha 2-3 ay önxe köydeydik.

Birde hanımlar köye gitmeyi hiç istemiyorum şuanda, 2-3 ay önce gittiğimizde kaynım 2 küçük çocukla karısını köye gönderdi. Eşim eltime yemek yapmadım diye, eltim kahvaltı vs yaparken yemek yerken rahat yemek yesin diye bebeğiyle hamile halimle ilgilenmedim diye benimle kavga etti. Yaşadığımız o tartışma ve bana o zaman ettiği laflar dolayısıyla da onlarla birlikte gideceğimizi duyunca aklıma bana söyledikleri o gün yaşadıklarım aklıma geliyor ve çok üzülüyorum.

Sizce ne yapayım hanımlar? Nasıl söyleyeyim eşime ben gitmek istemiyorum diye?
Esiniz bana cimri geldi.
Neden böyle?
Para ihtiyaç harcamaları içindir.
Bebek arabası tabi ki alınacak.
Size emzirme sütyeni alınacak. Bunlar gereksiz değil.
Esiniz neden böyle?
Çocuklukta çok mu yokluk çekmiş?

Esiniz bana cimri geldi.
Neden böyle?
Para ihtiyaç harcamaları içindir.
Bebek arabası tabi ki alınacak.
Size emzirme sütyeni alınacak. Bunlar gereksiz değil.
Esiniz neden böyle?
Çocuklukta çok mu yokluk çekmiş?
Çok yokluk çekmiş. İstediğimi alıyor genelde ama bazen de niye yapıyor anlamıyorum, aldığım şeylerin fiyatını sorguluyor, bunun daha ucuzu da var veya gereksiz VS diye.

• Şaşırdım
Reactions: 000
Yani sizi anlıyorum aslında...hamile ve hassassınız ve hamile olduğunuz için aynı hassasiyeti eşinizden bekliyorsunuz doğal olarak ...
Erkekler böyle maalesef...dizi filmlerdeki gibi yada o aşk filmlerindeki gibi değil. (Karisi hamile olunca havalara uçmazlar aksine tedirginlik yaşarlar )mesela 17 yıllık evlilik hayatım boyunca tek tokat yedim eşimden oda hamileykendi...tekrarı olmadı neyseki...en mutsuz zamanın hamilelik dönemimdi....neyseki şu an çok iyiyim...ama o psikolojiyi unutamadığım için 2.çocuğu fazlaca baskıya maruz kalmama ve kendi de istememe rağmen cesaret edemiyorum.yaş 37 bir kızım var ve biz ölürsek o yapayanlız kalacak dünyada çok üzülüyorum düşününce..bir kardeşi olmamasına
Köye gitme meselesi bizdede var ama eşim kendi abi ~yengesinden nefret ettiği için onlarla ilgili sorun yaşamıyoruz. Babası çok aksıdır eşimin herşeyi sorun eder bağırır çağırır gitmeyincede kızar gönül koyar evlatlık görevini yerine getimiyorsunuz diye söylenir...uzatırda uzatır...nemrut kılıklı...kaynanam deseniz o herzaman laf sokar laf söyler kızı var yanında ama sabah 7 de beni arar kalk kahvaltı hazırla diye...1 hafta köyde dururuz burnunuzdan gelir ne uyku uyuyturlar nede akşam kurmanıza müsade ederler...onlar ne zaman yatarsa o zaman yatılır ne yerse o Zaman yenir nere isterlerse oraya gidilir...o bir hafta zehir zıkkım geçer hep.eşim babasından korktuğu için her bayram gideriz😔
Geçen sene çok kızdığım için bu bayram gitmek istemiyorum diye kavga ettim eşimle hemde günlerce ...ramazanda kısıtlama vardı gidemedik neyseki kurban için aramaya başladılar ben kendimi parçalıyorum gitmem bıktım diye.bu arada onlar kışınburadalar 6 ay yazın köydeler...
Geçen sene tatile gitmedik para yok diye ama iki kez köye gittik...Yani aynı sorun birçoğumuzda var
Eşlerin bu gereksiz köy takıntısı...ama bayrama 2 hafta kala eşimin topuğu kırıldı 6 evde yattı demekki ne kadar içerlediysem....senin beddua tuttu dedi...😂valla hiç üzülmedim evet zorlandık biraz ama olsun o köye gitmekten iyidir
Gelelim sana boşu boşuna köy tartışmasına girme derim sinirlerini yıprattığınla kalırsın ama bol bol surat yap keyfini çıkaramasın
Ailesine düşkün belliki malasef yıllar geçse de bu değişmiyor...keşke çocuk yapmasaydın 2 3 yıl daha ama neyse umarım sağlıkla dünyaya getirirsin bebeğini
Hem onun gönlü oldu hem benim. Beni bir kaç günlüğüne başka bir ile gezmeye götürdü, otelde kaldık. Gezdik tozduk. Sonra memlekete gittik köye. Hee Allah'tan kaynanam sabah benden önce kalk kahvaltıyı hazırla diye beklenti içinde olmayan biriydi de sorun yaşamadım o yüzden. Genelde sabahları kahvaltıyı kaynanam hazırlar, çünkü bahçe yapıyor, tavukları VS var erken kalkıyor, biz de geç kalkıyoruz o yüzden kendisi kahvaltıyı hazırlayıp bizi çağırıyordu, hadi uyanın kahvaltı hazır diye. Bazen de ben erken kalkıp kaynanam bahçedeyken kahvaltı hazırlıyorum. Köyde de evde durmadık sayılır arkadaşlarımızla görüştük, gezdik, etkinlik yaptık eşimle. Ama çok istekli gitmediğim için yine eşimin başına bir iş geldi tatilin sonu zehir olup öyle geldik geri. Öyle işte..

Çok yokluk çekmiş. İstediğimi alıyor genelde ama bazen de niye yapıyor anlamıyorum, aldığım şeylerin fiyatını sorguluyor, bunun daha ucuzu da var veya gereksiz VS diye.
Benim inancıma göre cimrilik evin bereketini götürür. O yüzden konuşun. Sizi varken yok durumuna düşürmesin. Tatsızlık çıkacak diye ertelemeyin. Güzel güzel konuşun..

Hem onun gönlü oldu hem benim. Beni bir kaç günlüğüne başka bir ile gezmeye götürdü, otelde kaldık. Gezdik tozduk. Sonra memlekete gittik köye. Hee Allah'tan kaynanam sabah benden önce kalk kahvaltıyı hazırla diye beklenti içinde olmayan biriydi de sorun yaşamadım o yüzden. Genelde sabahları kahvaltıyı kaynanam hazırlar, çünkü bahçe yapıyor, tavukları VS var erken kalkıyor, biz de geç kalkıyoruz o yüzden kendisi kahvaltıyı hazırlayıp bizi çağırıyordu, hadi uyanın kahvaltı hazır diye. Bazen de ben erken kalkıp kaynanam bahçedeyken kahvaltı hazırlıyorum. Köyde de evde durmadık sayılır arkadaşlarımızla görüştük, gezdik, etkinlik yaptık eşimle. Ama çok istekli gitmediğim için yine eşimin başına bir iş geldi tatilin sonu zehir olup öyle geldik geri. Öyle işte..
Üzüldüm eşiniz adına bende köye gitmek istemiyorum diye çok kavga ettik yaz başında eşimin ayağı kırıldı gidemedik bedduada etmedim ama demekki hayırlısı böyleymiş

X