Gecmeyen agrilar kaygi bozuklugu panik atak ne ararsan var

senooooo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2023
11
1
31
Kızlar mrb benzer konuları okuyorum bazen kendimi rahatlatmak için bundan yaklaşık 10 11 ay önce otururken birden midemin ustu göğsümün tam ortasına bir anda inanılmaz bi sancı girdi ve giderek şiddetlendi sonra birden ellerim titremeye başladı ayağa kalkmak istedim başım dönmeye başladı yalnızdım hemen annemi ve eşimi aradım ben kalp krizi geçiriyorum sanırım diye işte o gün başladı benim hastane nobetim kan testi ekg hersey normal dendi eve geldim ama bu yaşadığım yaklaşık 1 buçuk ay ataklar devam etti yürürken arabada trafikte yemek yaparken 45 gün devam etti her seferinde hastane artık bikmistim kan vermekten kardiyoloji gittim nöroloji gittim beyin sinir gittim ekg efor ultrason baktırdım bi tek boynumda duzlesme ve kirecleme çıktı en son pkyatri gittim o da fazla dinlemedi zaten fiziki değilse psikolojik dedi bana paxera 10 mg yazdı 1 aydan az süre içtim ataklarim gelmeyince ilacı bıraktım zaten ilaçtan nefret ederim çok kısa bi süre rahattım korkularım kaygım geçmişti daha sonra bende kol agrilari gogus agrisi ellerde sızlama bole şeyler başladı şuan dada devam edio boynumdan mi bilmiyorum ama her ağrıda yeniden kaygilaniorum bazen gidiyorum hastaneye bazen yatistiriorum kendimi bosver diyorum ama bu durum herseyi mahfedio günlük hayatta bisey olacak korkusuyla alel acele yaşıyorum kediye mama veriyorum alel acele yemek yapıyorum alel acele ütü yapıyorum alel acele yani alel acele yaşıyorum bas agrisi ne bilmezdim kan vermezdim ne biliim hastane kapisindan gecmezdim simdi yol ettikk bu illet nedir nasil gecer yani agrilarda onemli degil dayanirim ama neden bu kadar kaygilandirio beniii yani suan herkesin basi agrio ama herkes koştur kostur beyin mr gitmiodur yani bazen bosveriyorum gececek diyorum bazen donup kaliyorum doktor bi suru ilac yaziyo çarpıntım panik ataklarim ilk zamanlar gibi olmadigi icin antidepresan kullanmak hic istemiorum kendiliginden duzelir mi bilmiorumm o keyifli eski halimi öźledim sabah neseli uyanmayi agrisiz mutlu kaygisiz :::KK43:((((((

Son düzenleme:
Aynılarını bende yaşadım tam geçti dedi. Nüksetti 3 ay önce tekrar yaşıyorum herşeyi tek kalınca kalp kiriz korkusu sarıyor. Sol göğsüm ağrıyor koluma yayılıyor meme ağrıyor ve sürekli devam ediyor günlük hayatımı alt üst edio. Bende uykusuzlukta var uyuyamıyorum artık çok sıkıldım yıllardır çekiyorum ilaçlardan da bunaldım artık

Kızlar mrb benzer konuları okuyorum bazen kendimi rahatlatmak için bundan yaklaşık 10 11 ay önce otururken birden midemin ustu göğsümün tam ortasına bir anda inanılmaz bi sancı girdi ve giderek şiddetlendi sonra birden ellerim titremeye başladı ayağa kalkmak istedim başım dönmeye başladı yalnızdım hemen annemi ve eşimi aradım ben kalp krizi geçiriyorum sanırım diye işte o gün başladı benim hastane nobetim kan testi ekg hersey normal dendi eve geldim ama bu yaşadığım yaklaşık 1 buçuk ay ataklar devam etti yürürken arabada trafikte yemek yaparken 45 gün devam etti her seferinde hastane artık bikmistim kan vermekten kardiyoloji gittim nöroloji gittim beyin sinir gittim ekg efor ultrason baktırdım bi tek boynumda duzlesme ve kirecleme çıktı en son pkyatri gittim o da fazla dinlemedi zaten fiziki değilse psikolojik dedi bana paxera 10 mg yazdı 1 aydan az süre içtim ataklarim gelmeyince ilacı bıraktım zaten ilaçtan nefret ederim çok kısa bi süre rahattım korkularım kaygım geçmişti daha sonra bende kol agrilari gogus agrisi ellerde sızlama bole şeyler başladı şuan dada devam edio boynumdan mi bilmiyorum ama her ağrıda yeniden kaygilaniorum bazen gidiyorum hastaneye bazen yatistiriorum kendimi bosver diyorum ama bu durum herseyi mahfedio günlük hayatta bisey olacak korkusuyla alel acele yaşıyorum kediye mama veriyorum alel acele yemek yapıyorum alel acele ütü yapıyorum alel acele yani alel acele yaşıyorum bas agrisi ne bilmezdim kan vermezdim ne biliim hastane kapisindan gecmezdim simdi yol ettikk bu illet nedir nasil gecer yani agrilarda onemli degil dayanirim ama neden bu kadar kaygilandirio beniii yani suan herkesin basi agrio ama herkes koştur kostur beyin mr gitmiodur yani bazen bosveriyorum gececek diyorum bazen donup kaliyorum doktor bi suru ilac yaziyo çarpıntım panik ataklarim ilk zamanlar gibi olmadigi icin antidepresan kullanmak hic istemiorum kendiliginden duzelir mi bilmiorumm o keyifli eski halimi öźledim sabah neseli uyanmayi agrisiz mutlu kaygisiz :::KK43:((((((
Merhaba aynı sorunları yaşıyoruz .Ama keşke doktor kontrolünde ilacı bıraksaydıniz. Ben ilk zamanlar ilaç kullanmayı hep reddettim ama 3 günde bir hastane acil servisleri beni inanılmaz yormaya başlamıştı. Sonra psikiyatri doktorum cipralex vermişti onu kullanmaya başladım tam 1 ay oldu Şükürler olsun eskisi gibi değilim..Birde Esmaül Hüsna okumaya başladım isterseniz sizde okuyun ben kendi adıma dualarında faydasını çok gördüm..inşallah hepimiz için hersey eskisi gibi olur

Merhaba aynı sorunları yaşıyoruz .Ama keşke doktor kontrolünde ilacı bıraksaydıniz. Ben ilk zamanlar ilaç kullanmayı hep reddettim ama 3 günde bir hastane acil servisleri beni inanılmaz yormaya başlamıştı. Sonra psikiyatri doktorum cipralex vermişti onu kullanmaya başladım tam 1 ay oldu Şükürler olsun eskisi gibi değilim..Birde Esmaül Hüsna okumaya başladım isterseniz sizde okuyun ben kendi adıma dualarında faydasını çok gördüm..inşallah hepimiz için hersey eskisi gibi olur
İlaciniz kaç mg acaba geçmiş olsun

İlacı neden kafanıza göre bırakıyorsunuz ki? Kontrolsüzce bırakırsanız şikayetleriniz artarak geri gelir. Lütfen ilaç verdiyse kullanın. Zaten iyi bir ilaç kaygı için ve dozu da düşükmüş. Kendinize zarar veriyorsunuz bu şekilde

Düzleşme yapıyor sanırım mideniz bulanıyor mu denge kaybı var mı yüzünüzde uyuşukluk gerilme falan. Bende çok mutsuzum 2 aydır hayatım alt üst oldu ne yediğim yemekten ne dışarı çıkmaktan bir şey anlıyorum sabahları kamyon çarpmış gibi yorgun uyanıyorum çoçuklarım olmasa yerimden kıpırdamıcam o derece yani

Düzleşme yapıyor sanırım mideniz bulanıyor mu denge kaybı var mı yüzünüzde uyuşukluk gerilme falan. Bende çok mutsuzum 2 aydır hayatım alt üst oldu ne yediğim yemekten ne dışarı çıkmaktan bir şey anlıyorum sabahları kamyon çarpmış gibi yorgun uyanıyorum çoçuklarım olmasa yerimden kıpırdamıcam o derece yani

Bende aynı şekilde uyanıyorum ve bütün gün öyleyim ağrılar artık yapıştı bana nefes aldirmiyo hatta

Bende aynı şekilde uyanıyorum ve bütün gün öyleyim ağrılar artık yapıştı bana nefes aldirmiyo hatta
Bilmiyorum buda rabbimin bir sınavı tabi ki hastalıkta gelip görevini yapıyor ve bir gün bitince gidecek buna inanıyorum inanmak istiyorum doktorlar da bir şey bulamıyorlar ama düzleşmem var diyen çoğu kişi aynı şeyleri söylüyor ve yaşıyor. Bugüne de çok şükür diyelim daha beterleri var..

Stres herşeyi yapyor bende doğumdan sonra sizin gibi tek iken ani baş dönmesi yaşadım çok korktum bebeğim 40 günlükte sonra annemlere geçtim sofradaydım Bi anda kardeşime sarıldım benim başım dönüyor düşeceğim ambulans çağır dedim sonra ardı arkası kesilmedi bunların bende 8 aylık olacak bebeğim bi tık iyi oldum ama tamamen düzelmedim başım inanılmaz ağrıyor benimde denge kaynı yaşoyorm ara ara herşey temiz ama ben hala korkuyorm. Gerilim tipi baş ağrısı dediler bana da. Ama öyle bir vuruyor ki ödüm kopuyor hep kötüye yoruyorum herşeyş. Eski halime dönmek için neyim varsa vermek isterdim. Çok yoruldum çok. Tükendim Bi insanın her gün nasıl aynı fiziksel şikayetleri olur anlamıyorum.

Kızlar mrb benzer konuları okuyorum bazen kendimi rahatlatmak için bundan yaklaşık 10 11 ay önce otururken birden midemin ustu göğsümün tam ortasına bir anda inanılmaz bi sancı girdi ve giderek şiddetlendi sonra birden ellerim titremeye başladı ayağa kalkmak istedim başım dönmeye başladı yalnızdım hemen annemi ve eşimi aradım ben kalp krizi geçiriyorum sanırım diye işte o gün başladı benim hastane nobetim kan testi ekg hersey normal dendi eve geldim ama bu yaşadığım yaklaşık 1 buçuk ay ataklar devam etti yürürken arabada trafikte yemek yaparken 45 gün devam etti her seferinde hastane artık bikmistim kan vermekten kardiyoloji gittim nöroloji gittim beyin sinir gittim ekg efor ultrason baktırdım bi tek boynumda duzlesme ve kirecleme çıktı en son pkyatri gittim o da fazla dinlemedi zaten fiziki değilse psikolojik dedi bana paxera 10 mg yazdı 1 aydan az süre içtim ataklarim gelmeyince ilacı bıraktım zaten ilaçtan nefret ederim çok kısa bi süre rahattım korkularım kaygım geçmişti daha sonra bende kol agrilari gogus agrisi ellerde sızlama bole şeyler başladı şuan dada devam edio boynumdan mi bilmiyorum ama her ağrıda yeniden kaygilaniorum bazen gidiyorum hastaneye bazen yatistiriorum kendimi bosver diyorum ama bu durum herseyi mahfedio günlük hayatta bisey olacak korkusuyla alel acele yaşıyorum kediye mama veriyorum alel acele yemek yapıyorum alel acele ütü yapıyorum alel acele yani alel acele yaşıyorum bas agrisi ne bilmezdim kan vermezdim ne biliim hastane kapisindan gecmezdim simdi yol ettikk bu illet nedir nasil gecer yani agrilarda onemli degil dayanirim ama neden bu kadar kaygilandirio beniii yani suan herkesin basi agrio ama herkes koştur kostur beyin mr gitmiodur yani bazen bosveriyorum gececek diyorum bazen donup kaliyorum doktor bi suru ilac yaziyo çarpıntım panik ataklarim ilk zamanlar gibi olmadigi icin antidepresan kullanmak hic istemiorum kendiliginden duzelir mi bilmiorumm o keyifli eski halimi öźledim sabah neseli uyanmayi agrisiz mutlu kaygisiz :::KK43:(((((
Bende benzer şeyler yaşıyorum
Bir gun kahve icmeye gittigimiz yerde fenalastim gogus bolgemde sanki lav dokmusler gibi bir ates oldu sonra kotu anlamda bir heycanlanma siddettli bir korku
Akabinde acile gittik hemen kan tahlili yaptilar ve troponin değerim yuksek cikti ve bir kac deger daha
İntörn yuzume gitmenize izin veremeyiz su an kalp krizi gecirirken yukselen degerleriniz yuksek riskli durumdasiniz takip etmemis gerek dedi ama ben kalp krizi kismindan sonrasini cok dinlemedim acili birbirine kattim aglayarak olmek istemiyorum yardim edin ciliklarim hala kulagimda sabaha kadar sadece 3 saate bir tahlil yapildi ilac mudahale olmadi oda ben korktugum icin hastanede tutuldum
Sabah eko cekildi utrasyon ile kalp e bakildi ve kalp zarimda sivi gorduler hasta oldun mu yakin zamanda felan sorguladilar
Sonra akabinde anjiyoya aldilar ayni gun
Anjiyo kismi ayri felaketti
Anjiyodan cikinca biseyin yok deyip psikatriye yonlendirdiler ama
Ufak tefek damarlarda daralma tikaniklik varmis onuda yeni ogrendim kan sulandirici yuksek tansiyon ve kolestrol ilaci kullaniyorum duzenli 2021 yada 2020 olmasi gerek tarihler
Kalp krizi kanser felc ve asiri arlerji yani nefes borumu sisirecek ve nefes alamiycami dusunduren bir aksiyetemde mevcut mantarin zehirledigini dusunuyorum arlerji testi yaptirmadim
Bir yaz hastane bahcesine sandalye attim guvende hissediyorum diye bisey olursa hemen acile gidebileyim diye
Antidebrasan bilissel davranis terapisi hersey olmasina ramen bu aksam bir arkadasim
Onun bir arkadasinin pat diye kalp krizi gecirdigini soyledi ailesinde kalp hastaligi yok cocuk kap hastadi degil dedi ozellikle sordum
Su an sabah 07:24 bu yorumu yapiyorum
Cunku kalp krizi gecircegimi dusunuyorum

Ailemde kalp kanser kan hastaliklari mevcut arkadaslarimda var aile ve arkadaslarimi kaybettim hemde pespese
Bunlarin tranvasi ayri
Kimsenin umrunda degilim aksiyetem kimse icin onemli degil
Sinirlendigimde titreme beynimde bosluk ensemde agri kalbimde agri bende de oluyor
O gogusteki tek atislik yurek agizda gibi his bende de var
Surekli tansiyon olcuyorum
Surekli oksijen seviyeme bakiyorum
Surekli hastaneye acile vb gidiyorum
Ve ne zaman kotu hissetsem acile gitsem troponin yuksek crp yuksek cikiyor
Ama cok yuksek olmadigi icin yolluyolar

Cogu zaman kusuyorum midem bulaniyo reflu yasiyorum ya ishal ya kabiz

Her gun aksiyete huzursuzluk artik iside biraktim calismiyorum
Hayatim zor bir halde sanirim bu 4. Yilim
Hala ayniyim

Bu arada ayni antideprasani kullaniyormusuz ben kafama gorede birakmadim 3 yil kullandim doz dusurerek dr konturolunde biraktim
Haftada 3 gun terapiye de gittim gecen yil haftada 1 terapi devam ediyor
Ama hala ayniyim su an uyuyamiyorum korkudan

Aynılarını bende yaşadım tam geçti dedi. Nüksetti 3 ay önce tekrar yaşıyorum herşeyi tek kalınca kalp kiriz korkusu sarıyor. Sol göğsüm ağrıyor koluma yayılıyor meme ağrıyor ve sürekli devam ediyor günlük hayatımı alt üst edio. Bende uykusuzlukta var uyuyamıyorum artık çok sıkıldım yıllardır çekiyorum ilaçlardan da bunaldım artık
Evet benimde öyle sol kolum hep sizliyo göğsüme yayılıyo bazen parmaklarıma sonra evham yapıyorum mr çektirdim yine bugün acaba boynumdan mi diyorum bilmiyorum çok zor agrilarla yaşamak:KK43:( insan artık kafası karisiyo fiziki mi pskolojik mi diye hastanelerde net bisey demiyo o ona yönlendiriyo o ona yani yorucu off

Keşke ne biliyim 25 gün falan kullandım zaten ufak dozdu baktım atak yaşamıyorum iylestim icmeyim dedim hata yaptım sonra başka şekillerde kendini gösteriyor

Bu arada ayni antideprasani kullaniyormusuz ben kafama gorede birakmadim 3 yil kullandim doz dusurerek dr konturolunde biraktim
Haftada 3 gun terapiye de gittim gecen yil haftada 1 terapi devam ediyor
Ama hala ayniyim su an uyuyamiyorum korkudan
Evet ilk onu verdi bana iyi bi ilac keşke bırakmasaydım kafama göre boyun duzlesmem var fitigada çevirmiş olabilir dün yine mr çektirdim kullancam sanırım ilac tekrar belki kol agrilarim pskolojiktir

Evet oluyo ara ara duzlesme ve kirecleme dedi dr 10 ay önce şimdi kol ağrılarım artınca yeniden mr istedi çekindim bakalım fıtığa çevirmiş olabilir boyun çok kötü bi suru ağrıya ve kaygiya sebep oluyoo hayattan keyif almıyorsun böyle sabah bi uyanıyorum tutuk heryerim

Keşke ne biliyim 25 gün falan kullandım zaten ufak dozdu baktım atak yaşamıyorum iylestim icmeyim dedim hata yaptım sonra başka şekillerde kendini gösteriyor
Okuyorum canım namaza başladım dua ediyorum
Bende benzer şeyler yaşıyorum
Bir gun kahve icmeye gittigimiz yerde fenalastim gogus bolgemde sanki lav dokmusler gibi bir ates oldu sonra kotu anlamda bir heycanlanma siddettli bir korku
Akabinde acile gittik hemen kan tahlili yaptilar ve troponin değerim yuksek cikti ve bir kac deger daha
İntörn yuzume gitmenize izin veremeyiz su an kalp krizi gecirirken yukselen degerleriniz yuksek riskli durumdasiniz takip etmemis gerek dedi ama ben kalp krizi kismindan sonrasini cok dinlemedim acili birbirine kattim aglayarak olmek istemiyorum yardim edin ciliklarim hala kulagimda sabaha kadar sadece 3 saate bir tahlil yapildi ilac mudahale olmadi oda ben korktugum icin hastanede tutuldum
Sabah eko cekildi utrasyon ile kalp e bakildi ve kalp zarimda sivi gorduler hasta oldun mu yakin zamanda felan sorguladilar
Sonra akabinde anjiyoya aldilar ayni gun
Anjiyo kismi ayri felaketti
Anjiyodan cikinca biseyin yok deyip psikatriye yonlendirdiler ama
Ufak tefek damarlarda daralma tikaniklik varmis onuda yeni ogrendim kan sulandirici yuksek tansiyon ve kolestrol ilaci kullaniyorum duzenli 2021 yada 2020 olmasi gerek tarihler
Kalp krizi kanser felc ve asiri arlerji yani nefes borumu sisirecek ve nefes alamiycami dusunduren bir aksiyetemde mevcut mantarin zehirledigini dusunuyorum arlerji testi yaptirmadim
Bir yaz hastane bahcesine sandalye attim guvende hissediyorum diye bisey olursa hemen acile gidebileyim diye
Antidebrasan bilissel davranis terapisi hersey olmasina ramen bu aksam bir arkadasim
Onun bir arkadasinin pat diye kalp krizi gecirdigini soyledi ailesinde kalp hastaligi yok cocuk kap hastadi degil dedi ozellikle sordum
Su an sabah 07:24 bu yorumu yapiyorum
Cunku kalp krizi gecircegimi dusunuyorum

Ailemde kalp kanser kan hastaliklari mevcut arkadaslarimda var aile ve arkadaslarimi kaybettim hemde pespese
Bunlarin tranvasi ayri
Kimsenin umrunda degilim aksiyetem kimse icin onemli degil
Sinirlendigimde titreme beynimde bosluk ensemde agri kalbimde agri bende de oluyor
O gogusteki tek atislik yurek agizda gibi his bende de var
Surekli tansiyon olcuyorum
Surekli oksijen seviyeme bakiyorum
Surekli hastaneye acile vb gidiyorum
Ve ne zaman kotu hissetsem acile gitsem troponin yuksek crp yuksek cikiyor
Ama cok yuksek olmadigi icin yolluyolar

Cogu zaman kusuyorum midem bulaniyo reflu yasiyorum ya ishal ya kabiz

Her gun aksiyete huzursuzluk artik iside biraktim calismiyorum
Hayatim zor bir halde sanirim bu 4. Yilim
Hala ayniyim
Çok geçmiş olsun öyle iyi anlıyorum ki dedim ya hastane bilmezdim o ilk 1 buçuk ayım kabustu surekli acil kalp krizi geçiriyorum diye evde duramaz olmuştum böyle şeyler bilmezdim hiç insan yapamayınca anlamıyor üstüne bide boyun ağrılarım çıktı aynı dönem sonra evham evham sol kol agrisi ellerde agri kafada uyuşma yani kabus kabus 2023 hiç yaşamamış olmayı dilerdim 4 yıl çok uzun bi zaman Allah şifa versin çok zorrr

Okuyorum canım namaza başladım dua ediyorum

Çok geçmiş olsun öyle iyi anlıyorum ki dedim ya hastane bilmezdim o ilk 1 buçuk ayım kabustu surekli acil kalp krizi geçiriyorum diye evde duramaz olmuştum böyle şeyler bilmezdim hiç insan yaşamayınca anlamıyor üstüne bide boyun ağrılarım çıktı aynı dönem sonra evham evham sol kol agrisi ellerde agri kafada uyuşma yani kabus kabus 2023 hiç yaşamamış olmayı dilerdim 4 yıl çok uzun bi zaman Allah şifa versin çok zorrr

Stres herşeyi yapyor bende doğumdan sonra sizin gibi tek iken ani baş dönmesi yaşadım çok korktum bebeğim 40 günlükte sonra annemlere geçtim sofradaydım Bi anda kardeşime sarıldım benim başım dönüyor düşeceğim ambulans çağır dedim sonra ardı arkası kesilmedi bunların bende 8 aylık olacak bebeğim bi tık iyi oldum ama tamamen düzelmedim başım inanılmaz ağrıyor benimde denge kaynı yaşoyorm ara ara herşey temiz ama ben hala korkuyorm. Gerilim tipi baş ağrısı dediler bana da. Ama öyle bir vuruyor ki ödüm kopuyor hep kötüye yoruyorum herşeyş. Eski halime dönmek için neyim varsa vermek isterdim. Çok yoruldum çok. Tükendim Bi insanın her gün nasıl aynı fiziksel şikayetleri olur anlamıyorum.
B
10 mg paxera vermişti ilk 10 gün yarısını içmiştim sonra tüm devam ettim 25 gün falan içtim bıraktım bırakmasaydım keşke
Bende

X