Çocuk Hastalıkları Geçmeyen öksürük sizde de varmı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Pozitif bir uye

La galibe İLLALLAH 🧡
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
3.463
6.935
Hayırlı günler arkadaşlar
Bdv ye açtım konuyu burda cevap daha fazla olur diye yardımcı olursanız çok sevinirim.
4 buçuk yaşında oğlum iki haftadır ateşli ve öksürüğü var. Doktora gittik influenza dedi. İlaç verdi tekrar kontrol için üç gün sonra gideceğim. Ama öksürüğü geçmiyor saniye başında öksürüyor artık kendinden geçiyor öksürmekten. Acilde verilen buhar( hava) yı alamıyor içindeki ventoline alerjisi var. O yüzden ne yapmalıyım diye buraya yazmak istedim. İnternette dinlediğim doktorlarin dediklerini yaptım bal , pekmez, zeytinyağı. Bitki çayı denedim. İlaç içmiyor çok zor bir şekilde iciyo. Kollarını tutup şırınga ile ağzına ilacı sıkıyorum. İşitme sorunu var konuşup anlaşamıyoruz o yüzden ilaca ikna edemiyorum. Öksürük olduğu için bu ilaç da zor oluyor artık. Ne önerirsiniz. Doktor olan veya tanıdığı olanlar varsa veya bilgisi olan çok sevinirim. Gece boyunca uyumadik şimdi hala uykulu ve öksürüklü . Teşekkür ederim canım şimdiden

Merhaba. Ventoline ye alerjisi varsa onu katmadan buhari kullanin. Nefes yollari nemlenir biraz daha yatisir. Kücük cocuklarda öksürme haftalarca sürebiliyor asıl enfeksiyon gecmis olsa bile. Hangi ilaclar yazildi bilmiyorum, ama icmekte zorlaniyorsa eczaneye bir sorun: bazi ilaclari meyve suyun veya baska yiyeceklerin icine karistirip da verebiliyorsunuz. Cocuk böylece ilac aldigini bilmiyor. Siringa ile agzina sıkıyorsanız ortaya dogru degil de yanaga dogru sıkın ve arkasindan birsey icirin. Böylece ilacin tadini daha az aliyor. Öksürükte bir artış veya siddetlenme fark ediyorsaniz yinede doktorunuza danisin. Gecmis olsun

C
Merhaba. Ventoline ye alerjisi varsa onu katmadan buhari kullanin. Nefes yollari nemlenir biraz daha yatisir. Kücük cocuklarda öksürme haftalarca sürebiliyor asıl enfeksiyon gecmis olsa bile. Hangi ilaclar yazildi bilmiyorum, ama icmekte zorlaniyorsa eczaneye bir sorun: bazi ilaclari meyve suyun veya baska yiyeceklerin icine karistirip da verebiliyorsunuz. Cocuk böylece ilac aldigini bilmiyor. Siringa ile agzina sıkıyorsanız ortaya dogru degil de yanaga dogru sıkın ve arkasindan birsey icirin. Böylece ilacin tadini daha az aliyor. Öksürükte bir artış veya siddetlenme fark ediyorsaniz yinede doktorunuza danisin. Gecmis olsun
Teşekkür ederim pamuk hanım. Oseflu 30 mg yazılan ilaç buydu. Suya karıştırıp veriyorum bunu zaten ama çok zor bir çocuk. Buhar için gideceğim doktora tekrar evde makine yok çünkü. Çok sağolun 💚

Serum fizyolojik denediniz mi, benimkiler tikansa hemen veriyorum. İçinde ventolin barındırmayan hava ilaçları yok mu acaba, hava çok rahatlatıyor.

Benim oğlan da bronş hassasiyeti vardı. Bir ay hava kullandık geçen sene.

Geçmiş olsun,ventoline alerjisi varsa atrovent kullanabilirsiniz,etkisi aynı ama etkin maddesi farklı .Eczacınıza bir danışın.

Zeytinyagin içine bikac tane sarımsak rendeleyip bekletin.(1 cay bardağı yag içine 5-6 tane gibi) yatinca ayağının altına sürüp çorabını giydirin.Ben cok faydasını gördüm.. sadece öksürük için değil sogukalginligi vs de cok ise yariyo.insallah sizde de ise yarar.
Ayrıca tek kullanimlikda değil.Buzdolabinda bikac ay saklayıp kullanabilirsiniz..

Geçmiş olsun konu sahibesi, benim de dikkatimi çekti tanıdıklarımdan hep çocuklar hasta, yetişkinlerde bir şey yok :KK57: Birden fazla kuru öksüren çocuk da var, hasta değiller ama öksürüyorlar sürekli. Bilemedim nasıl bir salgınsa bu artık arkadaş, ben de adaçayı tavsiye etmeye geldim tadı pek çocukların seveceği türden değil ama buharın içine atarsaız ciğerlere çekince ciğerleri temizliyor. Acil şifalar dilerim.

Biz 2 aydır çekiyoruz. Ana oğul içimiz dışımız ilaç oldu. Ama reçeteyi bulduk. Öncelikle özellikle geceleri kalorifer peteklerinin üzerine su koymalısın. Kuru hava öksürük yapar. Ev çok sıcak olmamalı, ağız burun kuruyup mukus üretilmesine ve dolayısıyla geniz akıntısına sebep oluyor.

En önemlisi şu. Soğanın içini oyup bal doldurun ve bir kaç saat sulanmasını bekleyip o suyu için. Arka arkaya en az 3 gün. Oğlum içmemek için direndi ben de boş şurup şişesine koyup ölçekle verdim içti. Tadı kötü değil çünkü aynı şurup gibi. İlk içişte bile farkı anlıyorsunuz. Bunun aynısını turpla da yapanlar var ben de yaptım. Ama soğanla yapılan kesinlikle daha etkili.

Hayırlı günler arkadaşlar
Bdv ye açtım konuyu burda cevap daha fazla olur diye yardımcı olursanız çok sevinirim.
4 buçuk yaşında oğlum iki haftadır ateşli ve öksürüğü var. Doktora gittik influenza dedi. İlaç verdi tekrar kontrol için üç gün sonra gideceğim. Ama öksürüğü geçmiyor saniye başında öksürüyor artık kendinden geçiyor öksürmekten. Acilde verilen buhar( hava) yı alamıyor içindeki ventoline alerjisi var. O yüzden ne yapmalıyım diye buraya yazmak istedim. İnternette dinlediğim doktorlarin dediklerini yaptım bal , pekmez, zeytinyağı. Bitki çayı denedim. İlaç içmiyor çok zor bir şekilde iciyo. Kollarını tutup şırınga ile ağzına ilacı sıkıyorum. İşitme sorunu var konuşup anlaşamıyoruz o yüzden ilaca ikna edemiyorum. Öksürük olduğu için bu ilaç da zor oluyor artık. Ne önerirsiniz. Doktor olan veya tanıdığı olanlar varsa veya bilgisi olan çok sevinirim. Gece boyunca uyumadik şimdi hala uykulu ve öksürüklü . Teşekkür ederim canım şimdiden
Hergun bır tatlı kasııgı bal ve mınık doğranmış 2 diş sarımsak ve bes altı damla limon suyunu karıştırıp yavrunuza verin

Çok geçmiş olsun. Maalesef bu mevsim hastalıklar uzun sürüyor ve insanı resmen süründürüyor. Kızımın geçmeyen öksürüğü için denediğim ve iyi gelen Pekmez+limon suyu oldu. 2 çorba kaşığı kadar Pekmezi ılıtıp içine yarım limon suyu sıkıp içirdim. Hatta azıcık tereyağda ekleyebilrsiniz

Benim kız da sizinkiyle yaşıt. Sinüzit olmuştu, antibiyotik kullandık bitti ama öksürük devam ediyor. Önceden balgamlıydı, şimdi kuru galiba. Doktor alerji şurubu ve burun spreyi verdi. Bakalım ne olacak…

Odasına karanfil batırılmış soğan yada ayağının altına soğan dilimleri koyup çorap giydirin. Yöntem biraz ilkel evet ama oldukça işe yarıyo özellikle ilaç kullanmayan çocuklar için ideal

Çok geçmiş olsun.
Maalesef bu yıl çoğu çocuk böyle.
1 ayda 3 antibiyotik ihtiyacı olacak kadar kötüydü kızım da. En son sefer artık ilaç vermeyeceğim dedim. Buhar makinesini açtık. Eşimle oyun oynar gibi soğuk buharı içimize çekip ağzımızdan çıkardık. Kızım da onu oyun zannetti bize dahil oldu. 1,5 yaşına yaklaştı. Öbür türlü nebülizatörlere yaklaşmıyor bile.
Odayı nemli tutmak, evi aşırı sıcak tutmamak gibi basit ama ihmal ettiğimiz kurallara çok önemli.

. Buhar makinesini açtık. Eşimle oyun oynar gibi soğuk buharı içimize çekip ağzımızdan çıkardık. Kızım da onu oyun zannetti bize dahil oldu. 1,5 yaşına yaklaştı. Öbür türlü nebülizatörlere yaklaşmıyor bile.
ay ne çekiyor anne-babalar bu bebeler büyüyene kadar, Allah şifa versin.

Geçmiş olsun konu sahibesi, benim de dikkatimi çekti tanıdıklarımdan hep çocuklar hasta, yetişkinlerde bir şey yok :KK57: Birden fazla kuru öksüren çocuk da var, hasta değiller ama öksürüyorlar sürekli. Bilemedim nasıl bir salgınsa bu artık arkadaş, ben de adaçayı tavsiye etmeye geldim tadı pek çocukların seveceği türden değil ama buharın içine atarsaız ciğerlere çekince ciğerleri temizliyor. Acil şifalar dilerim.
benim memleketimin yabani bir adaçayı var, biz adına şapla deriz, benim için de en ciğer temizleyen ilaç bu oluyor. çok keskin bir çayı çıkar. çay olarak içiyoruz biz demleyip kışın.

X