Gelde Kızma

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.484
8.061
Merhabalar hanımlar, çok sinirlerim bozuldu gerçekten... Paylaşmak istedim sizinle fikirlerimi.
Belki bana sakinleşmenin yollarını bulursunuz, birazda akıl verirsiniz.

Bundan 2-3 ay önce ev sahibimizin ablası (üst katımızda oturuyor) aramızda bir sürtüşme geçmişti.
Genel anlamda mahalle tarafından mimlenmiş, lanet ötesi insanlar.
İlk daireyi tuttuğumuzda bir tesisatçı çağırmıştık ve tesisatçı eşime "abi tutacak başka ev bulamadınız mı koca semtte?" demişti bizde şaşırdık.
Ve üstümüzde oturan insanların hakkında bir sürü olumsuz yorumda bulundu.
Biz de üzülmüştük, nasıl insanlar ile muhattap olacağız, bizi nasıl günler bekliyor diye.
2016'dan beri bu daire de oturuyoruz.

Ev güzel, geniş ve en önemli özelliği alt dairemiz boş.
Buna rağmen gerçekten ısınan bir ev, o anlamda sorun yaşamıyoruz.
2 tane oğlum var, son zamanlarda iyice bir azmanlaştılar.
Ancak saat 21:30 - 22:00 arası uyku saatleri olduğundan o saatten sonra ses olmuyor evde.
Ben çalıştığım için zaten büyük oğlum kreşe gidiyor.
08:00 - 17:00 arası sadece küçük oğlum evde annem ilgileniyor ve çok gürültüleri olmuyor.
Tek gürültü olduğu zamanlar 17:00 - 22:00 arası bu da mütemadiyen süren bir gürültü değil.
Arada koşuşturma ve iki kardeş arası klasik çekişmeler.
Biri 2, diğeri 5 yaşında.

Sadede gelmek gerekirse, bir akşam üst kattakiler gürültüden şikayet edip eşimin üstüne yürüdüler resmen.
Eşim yapılı bir insan, ancak sakin bir yapıya sahip olduğundan sakinliğini ve efendiliğini bozmadı.
Eşimin tek dediği "ne yapmamı bekliyorsunuz biri 2 yaşında diğeri 5 yaşında zaten biz onların kasti bir şekilde gürültü yapmamaları için uğraşıyoruz ancak sizin gönlünüz olsun diye çocuklarımın da ellerini kollarını bağlayarak oturtamam kusura bakmayın" dedi.

Biz onların çirkefliklerine karşı tek dediğimiz şey "taşınırız sorun değil" oldu.

Ev sahibini aradık (onlar ev sahibimiz değil, kardeşi ev sahibimiz ve onlar ve bizden başka kimse oturmuyor apartmanda, sadece 2 haneyiz yani).
Ev sahibi dedi "20 yaşında oğullarını terbiye etmemişler, 2 yaşında çocuktan terbiye mi bekliyorlar, boşverin. Bir daha aynı şekilde mevzu olursa ben gerekirse avukatımı da yönlendiririm size destek için, hiç sıkıntı yapmayın" dedi. "Taşınmayın" dedi bize.
Ancak bunların tacizleri bitmiyor.
Çocuklarımıza karşı bizim de psikolojimiz bozuldu resmen.
O yüzden biz herşeye rağmen taşınmaya karar verdik.
Kontratımız Temmuz - Ağustos ayında doluyor.

Diğer konum ise, zamanında bir tane bahçe katı sıfır daire beğenmiştim.
Eşim ile taşınalım diye konuştuk, tüm bu mevzular yaşanmadan evvel.
Tabii eşim ikna olupta daireyi görmeye bile gitmedi, o yüzden öyle kaldı o konu.

Dün akşam yakınımıda (2 blok ötede) bir daire boşalmış tesadüfen ilanlara bakarken gördüm.
Eşime söyledim (hafta başında oluyor bu mevzu) ve eşim o kadar ağırkanlı ki.
Esnaf ile konuştu, telefonunu bıraktı vs. derken dün akşam sordum ne oldu o daire diye, olmadı dedi, tutulmuş malesef...

Bende hayırlısı dedim durmadım fazla üstünde.
Konuşurken bana demez mi, bizim ya bahçe katı bir dairede ya da altı boş bir dairede oturmamız lazım.
Üstte oturanlar ekstrem insan farkındayım ama yine de bizim sorun yaşamamamız için alt dairemizin boş olması daha mantıklı dedi...
Bende sinirlendim haliyle "dalga mı geçiyorsun sen benimle" diye sordum.
Gayet hiç birşey yokmuş gibi "neden seninle dalga geçeyim" dedi bana.

Dedim gram kadar bir gün sözümü dinlesen şaşırıcam.
Zamanında sana sıfır daire gösterdim, bahçesi geniş, güneş alan bir evdi.
Kabul etmedin, neymiş bahçe katıymış diye, şimdi sen bana gelip bunu mu söylüyorsun?
Bir de salak gibi onca açıklama ve iknaya uğraştım, çocuklardan dolayı bahçe katının rahat olacağından bahsettim.
Hadi onu geçtim, oturduğum daireden hiç bir eksiği yoktu, bahçe olarak fazlası vardı ve gerçekten çok beğenmiştim o daireyi.
Hem şu an verdiğimiz kiradan da düşüktü ücreti.

Kendi kendime sinirlendim durdum kendisine dır dır yapmadım.
Sabahta surat asmadım, uzatmadım kısaca.
Ama hala kendi kendime sinirleniyorum.
Aptal yerine konulmuş gibi hissediyorum kendimi.
Giden fırsatlara mı yanayım, bir daha öyle daire bulmamızın zor olacağına mı?

bence bu olaya elinize tepsiyle sunulmuş bir fırsat olarak bakın.eşiniz kendi kendine ikna oldu işte bahçe katına.gönlünüze göre bir yer bulmak kaldı tek.ben olsam şu aşamada artık böyle düşünürüm :KK66:

Benzeri benimde basima geldi. Ev ariyorduk iki tane ev buldum hem kirasi uygundu hemde baya yapiliydi. Esime soyledim 100 lira fszladan kirasi var diye once kabul etmedi sonra ikna oldu oyaladi bakariz dedi. Neyse sonra biz o apartmanda baska bir daire bulduk. Daha yapisiz ve kirasi daha da yuksek. Bak dedim benim buldugumu tutmadin al sana daha fazla kirali, daha az yapili ev. Gel benim buldugumu tutalim dedim. Ev sahibini aradi ev tutulmus. Simdi daha az yapili, daha fazla kirali evde oturuyoruz. Dedigim an ilgilenmis olsaydi su an daha iyi sartlarda olacaktik. Erkeklerin bazilari boyle malesef

Üzülmeyin yine bulursunuz. Ayrıca madem evsahibi arkanızda şikayet edin. Neden evinizden çıkacaksınız ki.
Geçen biyerde okudum üst katımdaki rahatsız etmeye devam ederse tavana bas ları koyup sesi yukarı veririm diyordu.
Neden olmasın:KK53:
Bide bazı erkekler böyle malesef. Eşi haklı bile olsa dışarıdakilerin söylediği daha mantıklı geliyor ve ikna oluyorlar.
Büyük ihtimalle eşinizde dışardan birilerinden duymuş ve aklına yatmıştır.

kızacak bi durum yok.
siz o teklifi ettiğinizde üst kattakiler ile henüz sorun yaşamamıştınız ki. şimdi yaşadığınız ve adam bunu tecrübe etti size hak verdi.

hiçççç takma canına yazık

klasik jeton geç düşen erkek vakası

o zamana kadar bahçe katı soğuk olur nemli olur böcek olur kafasında olduğu için kabul etmemiş

şimdi de bu çocukların daha en az 10 yıl çocuk olacaklarını kovalamaca yaşanacağını düşünmüş

üst kat bile duyuyorsa alt kattakiler rahatsız olur demiş

takma sen ancak algılamış hayatın gerçeklerini

Sen bu ev konusunda konu da açmıştın yanlış hatırlamıyorsam.Ama sanki birkaç olumsuzluk vardı o evle ilgili ..mesafeli filandi sanırım.Esin alt katı boş olsun istiyor ancak şikayetler üst kattan geliyor ...o konuda ne yapacak? Bence hemen fevri davranıp taşınma.Ev sahibin de senin yanındaymış.Yarin gidip ev satın alsan aynısını yasamayacagini kimse soyleyemez

amaaaaan souv bu erkeklerin kaç tezcanlı Allah aşkına
benim ki de böyledir... kısmet değilmiş o ev sana

diğer konu hakkında taşının tabi

Bence çok gereksiz takmışsın konuyu.

Eşin yaşananların etkisiyle bahçe katı ya da alt katı boş bir daire demiş bence.

İlk konun içinse kesinlikle taşının tabiiki.

Belki de gereksiz taktım bilmiyorum.
Annem ile de konuştum, annemin de demesi "üzerine gitme eşinin gerek yok, napalım böyle oldu, bence huzurunu bozma yok yere, bundan sonrasına bak" dedi...

Ben birazda içimi dökmek istedim, stresimi sinirimi üzerimden atmak, anlatarak iyi oluyor...
Teşekkür ederim yorumunuz için.

bence bu olaya elinize tepsiyle sunulmuş bir fırsat olarak bakın.eşiniz kendi kendine ikna oldu işte bahçe katına.gönlünüze göre bir yer bulmak kaldı tek.ben olsam şu aşamada artık böyle düşünürüm :KK66:

Benim en çok üzüldüğüm nokta, bulunduğumuz muhitte ve oturduğumuz bölgede boş daire bulmak zor.
Çünkü talep gören bir yer, ayrıca daha önce bulmuş olduğum sıfır daire gibi bir daire bulmamız da çok mümkün değil.
Sadece kaçan fırsatlara üzülüyorum sanırım...

İnşallah hayırlısı ile gönlümüze göre bir yer denk gelir de biz de bu sorunlardan kurtuluruz.
Teşekkür ederim.

Üzülmeyin yine bulursunuz. Ayrıca madem evsahibi arkanızda şikayet edin. Neden evinizden çıkacaksınız ki.
Geçen biyerde okudum üst katımdaki rahatsız etmeye devam ederse tavana bas ları koyup sesi yukarı veririm diyordu.
Neden olmasın:KK53:
Bide bazı erkekler böyle malesef. Eşi haklı bile olsa dışarıdakilerin söylediği daha mantıklı geliyor ve ikna oluyorlar.
Büyük ihtimalle eşinizde dışardan birilerinden duymuş ve aklına yatmıştır.

Belki de haklısınız bak bu yönünü düşünmedim.
Dışardan duydukları mantıklı gelmiş olabilir.
Çünkü bizim etrafımızdaki esnaf dahil herkes üst katımızdakilerin ne kadar çirkef ve kötü insanlar olduklarından bahsediyor.

Ayrıca gerçekten o kadar kötü insanlarmış ki, mal varlıkları da olan insanlar, bulunduğumuz bina, yanımızdaki bina, altındaki dükkan ve etrafımızdaki bir kaç dükkanın sahipleriler.
Ayrıca taksi ve minibüs hatları var anladığımız kadarıyla, çünkü tahminen para getirmeye birileri geliyor durmadan.

Oturduğumuz bunca senedir biz elimizden geldiğince muhattap olmamaya çalıştık.
Ve öyle insanlar ki dediğim gibi 20 yaşında bir oğulları var, inanılmaz küfür ediyor.
Muhtemelen play station falan oynuyor, kahkahalar, küfürler gırla evin içinde.
Kendi aralarındaki kavgaları saymıyorum bile.
Enteresan derecede küfürlü ve en yüksek notalarda kavga ediyorlar.

İlk taşındığımızda oğlum "odamda biri var anne" diyordu.
İlk başta biz anlamadık ne olduğunu sonradan çözdük - erken yattığımız için genelde.
Meğersem gecenin 12:00 ve sonrasında üst kattan öyle sesler geliyor ki, sanırsınız odanın içinde biri var.
Yani kendilerine bakmadan aslında bize bahane buluyorlar ki biz onlara bir kere bile demedik ses yaptınız gürültü yaptınız diye şikayette bulunmadık.
Arsızlar biraz...

Benzeri benimde basima geldi. Ev ariyorduk iki tane ev buldum hem kirasi uygundu hemde baya yapiliydi. Esime soyledim 100 lira fszladan kirasi var diye once kabul etmedi sonra ikna oldu oyaladi bakariz dedi. Neyse sonra biz o apartmanda baska bir daire bulduk. Daha yapisiz ve kirasi daha da yuksek. Bak dedim benim buldugumu tutmadin al sana daha fazla kirali, daha az yapili ev. Gel benim buldugumu tutalim dedim. Ev sahibini aradi ev tutulmus. Simdi daha az yapili, daha fazla kirali evde oturuyoruz. Dedigim an ilgilenmis olsaydi su an daha iyi sartlarda olacaktik. Erkeklerin bazilari boyle malesef

Hah işte tam da bu aslında.
Erkekler düz mantık olduğu için, kadınlar kadar detaya önem vermiyorlar.
Sonucu da bu oluyor işte.

Neyse, sizin için de hayırlısı olsun diyorum belki böylesi hayırlısıydı.
Allah inşallah ev sahibi olmayı nasib eder tüm kiracılara.
Türkiye'nin bu şartlarında ve kredilerin son durumları ortadayken biraz zor ama, annemin dediği bir laf var "iste kızım, Allah'ın hazinesi çok, sen iste ve inan yeterki, Allah için zor değil, elbet vakti saatine gelir de duaların kabul olur inşallah" der.

Umarım öyle olur.
Biz de kiradan kurtulduğumuz, kendi evimizde oturduğumuz huzurlu günleri görürüz inşallah.

Kendinizi doldurmayın. Kısmet olsa tutardınız.

2 kira mı vereceksiniz sözleşme dolmadıysa?

Yok ev sahibi ile daha öncelerinde konuşmuştu eşim rahatsızlıktan dolayı.
Ev sahibimizde bir ara "tanşınabiliyorsanız taşının, ben o eve dayanamayacakları bir aile sokayımda görsünler" demişti.
Böyle bir söylem aramızda geçtiği için ve asıl sorun kardeşi olduğu için, sözleşme dolmadan da çıksak sorun yaratacağını sanmıyorum.

Hayırlısı bakalım.
Zaten önce ev bulsak, çıkmaya karar versek, ilk etapta ev sahibi ile konuşuruz.
Eşim çok sabırlı ve çok sakin bir yapıya sahip olmasına rağmen, ona bile tak dedi.
Ben daha sinirli ve daha sabırsız bir yapıya sahibim.
Bana kalsa 3 ay evvelinde çıkmıştım daireden (ilk terbiyesizlikleri yaşandığında).

kızacak bi durum yok.
siz o teklifi ettiğinizde üst kattakiler ile henüz sorun yaşamamıştınız ki. şimdi yaşadığınız ve adam bunu tecrübe etti size hak verdi.

Yok yaşıyorduk dönem dönem, bu kadar şiddetlisini yaşamamamıştık ve eşime demiştim "bak sorun yaşayacağız gel çıkalım buradan tatsızlıklar yaşanmadan" demiştim.
Nitekim genelde olması ihtimal şeyler aklıma geldiğinde "aklıma gelen başıma geldi" şeklinde gerçekleşiyor olaylar, ancak kendimi vaktinde dinletemiyorum sorun o.

Sorun da kendimi dinletmek derdi değil aslında.
Kendi huzurumuzu düşünüyorum ve uyarıyorum.
Zamanında verilse kararlar, çok daha sağlıklı ilerleyeceğiz hayatımızda da, dediğiniz gibi aslında, belki bunda da bir hayır vardır bilemiyorum...

hiçççç takma canına yazık

klasik jeton geç düşen erkek vakası

o zamana kadar bahçe katı soğuk olur nemli olur böcek olur kafasında olduğu için kabul etmemiş

şimdi de bu çocukların daha en az 10 yıl çocuk olacaklarını kovalamaca yaşanacağını düşünmüş

üst kat bile duyuyorsa alt kattakiler rahatsız olur demiş

takma sen ancak algılamış hayatın gerçeklerini

Belki de gerçekten doğru yere parmak bastınız.
İşte benim de demek istediğim buydu, çocukların daha çocukluklarını yaşayacakları uzun yıllar var önümüzde.
Ayrıca bahçe katı dairenin avantajları çok fazla (eminim dez avantajları da çoktur) ancak bizim için avantajları daha önem arz ediyor.
Bari çocuklarım da bahçede rahat oynarlar.
Aman balkona mı çıktı, eşya mı attı, yoksa düşecekmi endişesi de yaşamam.

Büyük oğlum daha sakin yapılı ancak küçük oğlum gerçekten canavar.
Kolayı bulsa düz duvara tırmanacak, hareketli ve aktif bir çocuk.
Onun için de bahçe katı istiyorum.

Yine bulabilirsiniz vakit var baya yavaş yavaş bakıp içinize sinen biyer mutlaka olur. Eşinizde yaşayınca daha iyi anlamıştır. Bir müsibet bin nasihattan iyidir hesabı. Üzmeyin kendinizi eşinizide üzmeyin aranızıda soğutmayın. Bazen bizimde hatalı düşüncelerimiz olabilir.

Sen bu ev konusunda konu da açmıştın yanlış hatırlamıyorsam.Ama sanki birkaç olumsuzluk vardı o evle ilgili ..mesafeli filandi sanırım.Esin alt katı boş olsun istiyor ancak şikayetler üst kattan geliyor ...o konuda ne yapacak? Bence hemen fevri davranıp taşınma.Ev sahibin de senin yanındaymış.Yarin gidip ev satın alsan aynısını yasamayacagini kimse soyleyemez

Tabii ki, kesinlikle haklısınız.

Evet önceki evde mesafe sorunu vardı ancak aşılamayacak bir sorun değildi.
Üst kattakimiz genel anlamda kötü yapılı insanlar.
Yani tüm mahalle onların tavır ve hallerinden şikayetçiler.
Genel olarak geçimsiz insanlar öyle söyleyeyim.
Çocuklarım evet gürültü yapıyorlar yeri geldimi ama biz de onları engellemeye çalışıyoruz.
Fakat çocuk, bir çocuğun eli kolu bağlı oturmasını kimse bekleyemez.

Hani mütemadiyen kesintisiz inadına gibi oluşan bir durum olsa, bende üst kattakilere hak veririm.
Ama biz çocuklarımız ile ilgilenmeyen, onların başına buyruk evin içinde ne halleri varsa görsün diyecek bir aile değiliz.
Ben de eşim de elimizden geldiğince onları aktivite ile, oyun ile oyalamaya çalışıyoruz ki gereksiz bağırışma, itiş kakış, koşuşturma olmasın evde diye.
Hayırlısı Allah'tan artık ne diyeyim.

X