Geleceğimden umutsuzum

Visnekralicesi

Biliyorsun geçiyor zamanla ama ne fayda.
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2022
372
419
Evet geleceğimden çok umutsuzum, sanki hayatımda hiç güzel mutlu olucagım günler olmucak , heyecanlanıp sevineceğim birşey yaşamıcak gibi hissediyorum, 3 yıl önce boşandım yanlış bir evlilik yaptım çok kısa sürdü çocuk olmadan ayrıldık neyse ki ayrıldık derken resmen terk edildim , acısı geçti artık ilk zamanlardaki üzülmüyorum, psikolojim çok bozulmuştu zor toparladım henüz 8 aydır iyi hissediyorum kendimi, ağlamıyorum hergun öyle vefasız biri için, ama içimde ruhum öldü sanki eskiden sevgilimden ayrılsamda birgün herşeyin çok güzel olucagını mutlu günlerimin olucagını düşünüyordum şimdi öyle değil umudum yok , hayattan bir beklentim yok ot gibi yaşıyorum, yiyorum içiyorum geziyorum alışveriş yapıyorum ama nasıl anlatsam birşeyler eksik gibi tadım tozum yok , ömrümün sonuna kadar böyle ailemle ve yeğenlerimle geçicek diye düşünüyorum, yanlış anlamayın ailemle tabi ki mutluyum beni çok seviyorlar ayrılınca baba evine geri döndüm sağolsun beni hiç üzmüyorlar ama ben bir durgunum sanki yaşım çok geçmiş hayatı kenarda durup izliyorum, belkide gerçekten hayatım böyle geçicegi için bunları hissediyorum.

İşe başlayıp farklı ortamlar edinebilirsiniz.
Hem meşgul olacağınız için kafanız dağılır, hem de belki birileri ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz..

Neye inanırsanız onu çağırırsınız. Mutlu olmak için sebepler o kadar çok ki, öncelikle tevekkül etmek gerek, yaşadıklarınızı bile sevin. Yaşamanız gerektiği için yaşadığınıza inanın. Her şey bir tecrübe. Siz ne kadar iyi olacağına inanırsanız, o kadar güzel şeyler karşınıza gelir. Bunları söylüyorum ama kolay olmadığını da biliyorum. Bende hayat tempom ve yaşadığım bazı şeylerden dolayı aşırı olumsuz düşünüyordum.

Hiç bir şey iyi olmayacak neden olsun ki? En yakın arkadaşımın dikkatini çekmişti her şeye olumsuz yaklaşmam. Sürekli istemediğim şeylerin başıma gelmesi de stres ve kaygıyı doğurmuştu. Çünkü bu döngünün asla değişmeyeceğini düşünüyordum. Hatta hala biraz öyleyim, siz yine dışarı çıkıp alışveriş yapabiliyorsunuz, geziyorsunuz. Bana şuan onlar bile aşırı zor geliyor. Düşünce kısmında kendimi geliştirmeye çalışıyorum sadece, geçmişime takılmıyorum geleceğim için kaygılanmamaya çalışıyorum. Şükür defteri yaptım, şükür negatif düşüncelerden de uzaklaştırıyor.

Düşünün ne yaparsanız kendinizi iyi ve daha mutlu hissedersiniz?
Çalışmıyorsanız çalışmak olabilir mi?
Hoşlandığınız şeyler neler?
Spor yapabilirsiniz.
Dil öğrenebilirsiniz.
Bir enstrüman öğrenmek için kursa gidebilirsiniz.

Neye inanırsanız onu çağırırsınız. Mutlu olmak için sebepler o kadar çok ki, öncelikle tevekkül etmek gerek, yaşadıklarınızı bile sevin. Yaşamanız gerektiği için yaşadığınıza inanın. Her şey bir tecrübe. Siz ne kadar iyi olacağına inanırsanız, o kadar güzel şeyler karşınıza gelir. Bunları söylüyorum ama kolay olmadığını da biliyorum. Bende hayat tempom ve yaşadığım bazı şeylerden dolayı aşırı olumsuz düşünüyordum.

Hiç bir şey iyi olmayacak neden olsun ki? En yakın arkadaşımın dikkatini çekmişti her şeye olumsuz yaklaşmam. Sürekli istemediğim şeylerin başıma gelmesi de stres ve kaygıyı doğurmuştu. Çünkü bu döngünün asla değişmeyeceğini düşünüyordum. Hatta hala biraz öyleyim, siz yine dışarı çıkıp alışveriş yapabiliyorsunuz, geziyorsunuz. Bana şuan onlar bile aşırı zor geliyor. Düşünce kısmında kendimi geliştirmeye çalışıyorum sadece, geçmişime takılmıyorum geleceğim için kaygılanmamaya çalışıyorum. Şükür defteri yaptım, şükür negatif düşüncelerden de uzaklaştırıyor.

Düşünün ne yaparsanız kendinizi iyi ve daha mutlu hissedersiniz?
Çalışmıyorsanız çalışmak olabilir mi?
Hoşlandığınız şeyler neler?
Spor yapabilirsiniz.
Dil öğrenebilirsiniz.
Bir enstrüman öğrenmek için kursa gidebilirsiniz.
Çalışmayı isterdim aslında fiziksel olarak engelli olduğum için bu mümkün değil, ama dediğiniz gibi bana uygun bir kursa gidebilirim aslında.

Çalışmayı isterdim aslında fiziksel olarak engelli olduğum için bu mümkün değil, ama dediğiniz gibi bana uygun bir kursa gidebilirim aslında.

Yanlış anlaşılmak istemem ama engelliyim dediğiniz için biraz daha açabilir misiniz?
%70 engelli olup (wilson hastası) adliyede çalışan, kendine ev alıp ayrı eve çıkan bir arkadaşım var.

Daha güzel günlerin olacak emin ol.hersey senin elinde.biraz ortam değiştir,kafanı dağitacak biseyler yap hatta terapi bile alsan güzel olur.hafiflersin.

Yanlış anlaşılmak istemem ama engelliyim dediğiniz için biraz daha açabilir misiniz?
%70 engelli olup (wilson hastası) adliyede çalışan, kendine ev alıp ayrı eve çıkan bir arkadaşım var.
Yüzde 92 engelliyim malesef tahsilimde yok, bir evim olsun istiyorum ailem de bunu istiyor , biraz kendi katkım birazda ailem destek olucak benim adıma alınacak ama yalnız yaşamam maddi ve manevi iyi gelmicektir bana.

Yüzde 92 engelliyim malesef tahsilimde yok, bir evim olsun istiyorum ailem de bunu istiyor , biraz kendi katkım birazda ailem destek olucak benim adıma alınacak ama yalnız yaşamam maddi ve manevi iyi gelmicektir bana.

Anladım, o zaman hobiler edinmelisiniz mutlaka..
Kendiniz için bir şeyler yaptıkça kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Daha genceciksiniz. Yasını tutmamış olabilir misiniz ayrılığınızın? Sürekli mutlu görünmeye çalıştıysanız yasını tam tutmadıysanız bu şekilde hissetmeniz çok normal. Aşkım Kapışmanın bağ koparma videosu var. Onu izleyin. Elbette güzel günler göreceksiniz. Size gerçekten değer veren biri çıkacak karşınıza, çoluk çocuğa karışacaksınız. Ne güzel aileniz arkanızda. Zor bir süreç elbette. Ama yalnız değilsiniz. Her insan biricik bu hayatta. Siz de özel ve biriciksiniz. Herşey gönlünüzce olsun. Hayat inişli çıkışlı bir yol. Hiçbirimizin ki tek düze değil. Elimizdeki güzel şeylere odaklanıp devam etmeliyiz.

Arkadaşlara katılıyorum. Kendinizi oyalayacak şeyler yapabilirsiniz. Eğer yürümeye dair bir engeliniz yok ise ücretsiz halk eğitim kurslarına yazılabilirsiniz (dikiş, örgü, mefruşat, müzik , resim vs gibi ) ya da YouTube dan bir sürü örgü yada el işi videoları mevcut. Açıp onları deneyebilir hatta satabilirsiniz. Hem ilginiz dağılır.

Daha genceciksiniz. Yasını tutmamış olabilir misiniz ayrılığınızın? Sürekli mutlu görünmeye çalıştıysanız yasını tam tutmadıysanız bu şekilde hissetmeniz çok normal. Aşkım Kapışmanın bağ koparma videosu var. Onu izleyin. Elbette güzel günler göreceksiniz. Size gerçekten değer veren biri çıkacak karşınıza, çoluk çocuğa karışacaksınız. Ne güzel aileniz arkanızda. Zor bir süreç elbette. Ama yalnız değilsiniz. Her insan biricik bu hayatta. Siz de özel ve biriciksiniz. Herşey gönlünüzce olsun. Hayat inişli çıkışlı bir yol. Hiçbirimizin ki tek düze değil. Elimizdeki güzel şeylere odaklanıp devam etmeliyiz.
Haklısınız çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim.

X