Geleceğin yalnizliği

bogurtlenkusu

Çay' bırak o day'mın.
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2013
4.846
8.815
Gelecekteki yillari dusundukce kapkara bir endise ve korku kapliyor icimi. Hep bu yaşta kalacakmişiz gibi yaşiyoruz gunler gecerken, ama buyuyoruz.
Anneannemin yaşina geldigimde mesela, o olmayacak yanimda. Başim sikiştiğinda, bir şeyden korktugumda arayip soramayacağim. Benim kendi torunlarim olacak muhtemelen. Onlar beni ariyor olacak birsey sormak icin.
Anneanneme bakiyorum mesela, dedemizi bikac ay once kaybettik. Etrafinda biz, coluk cocuk torun tonbalak dolu surekli. Yalniz degil. Evin isleri bizim dertlerimiz derken oyalaniyor, gunler geciyor falan ama, kendi annesi babasini ozluyor mu acaba hala bu yaşta? Simdi herkesin güç aldigi kisi olmasi gerekirken, gucsuz hissettiginde kimseye belli edemiyor mesela.
İste ben o yalnizliga gelmekten cok korkuyorum. Anne baba anneanne dede, hicbiri kalmamis ben anneanne olmusum. Bu goruntu gozumun onune gelince bogulacak gibi oluyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Böyle hic düşünmemiştim daha doğrusu düşünmek istemedim galiba. Ama bunlari okuyunca cok kötü oldum ya ya birde etrafta kimse olmazsa tamamen tek kalirsak off

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hassas bir dönemden geçiyorsun sanırım psikolojine yansımış bende neler neler düşünüp içinden çıkamam ah bir bilsen ama napalım ki kaçınılmaz son gelecek önemli olan o son an a kadar onurumuzla yaşayıp rahat bir vicdanla gerçek evinize gitmek.umarım orda hüsrana uğrayanlardan olmayız canım yorma kendini yıpranma sağlıkla kal

Bende gelecegimle ilgili endiselenirim ama bu acidan pek bakmamistim o zamanlarda bir suru mesgalen olacak suan senin yaptiklarini sen annane/babanne oldugunda torunlarin cocuklarin yapicak o zaman eskiyi dusunmek yerine onlarin mutlulugu ile gunlerin gececek tatli bir yaslilik olacak..

Kendimi gelecekten haber veren biri gibi hissettim :) ehehehe

Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene.

Tam ifade edemiyorum. Anlatmasi guc bir korku.
Ama ne bileyim. Anneanne, dede filan bunlar ölmese keske hic. Hep olsalar. Karanliktan korkunca odasina kacacak bi dede olmapi yan odada. Ne bileyim.

Cok iyi anliyorum canim iyi seyler diyim dedim Benim anneannem dedem yok :KK43: eskiden onlarla uyuyordum hatta bir keresinde annemin en cok sevdigi porselen tencereyi kirmistim dedemin arkasina saklanmistim o an kahraminim olmustu korumustu gece uykudan uyanip tekrar uykuya dalmadan elimi uzattigimda yanimda oldugunu hissedince rahatca uyurdum...

Ya bi de bazen istem disi gozumunonune sahneler geliyir. En sevdigim, kardesim, ne bileyim ben evde yokken basina birsey gelse, vefat etse kaza gecirse bisey olsa ne bileyim. Nasi bi aci kaplar icimi o geliyor gozumun onune, vijdan azaplari pismanliklar, geri getirelenmeyen kucuk bi kizin bedeni.. İstemsiz.

Yalnızlık korkusu... İnsan sevdikleri uzakta olsa da yalnız kalmaz aslında.
En azından telefonun bir ucunda hep sevdiklerinin olduğunu bilmek..
Asıl yalnızlık arayacağın, konuşacağın kimsenin kalmaması
Bizler şimdi eski yaşımızı ne kadar çok hatırlıyoruz, ne kadar çok geri dönmek istiyoruz?
Mesela ben 10 yıl öncesinde kalsam küçük kardeşimi hiç göremeyecektim
Bundan son sene sonra belki çocuklarım olacak, hayat telaşına kapılıp gideceğim
Hangi mekan hangi zaman olursa olsun yeter ki sevgisiz kalmasın yüreklerimiz..

Gelecekteki yillari dusundukce kapkara bir endise ve korku kapliyor icimi. Hep bu yaşta kalacakmişiz gibi yaşiyoruz gunler gecerken, ama buyuyoruz.
Anneannemin yaşina geldigimde mesela, o olmayacak yanimda. Başim sikiştiğinda, bir şeyden korktugumda arayip soramayacağim. Benim kendi torunlarim olacak muhtemelen. Onlar beni ariyor olacak birsey sormak icin.
Anneanneme bakiyorum mesela, dedemizi bikac ay once kaybettik. Etrafinda biz, coluk cocuk torun tonbalak dolu surekli. Yalniz degil. Evin isleri bizim dertlerimiz derken oyalaniyor, gunler geciyor falan ama, kendi annesi babasini ozluyor mu acaba hala bu yaşta? Simdi herkesin güç aldigi kisi olmasi gerekirken, gucsuz hissettiginde kimseye belli edemiyor mesela.
İste ben o yalnizliga gelmekten cok korkuyorum. Anne baba anneanne dede, hicbiri kalmamis ben anneanne olmusum. Bu goruntu gozumun onune gelince bogulacak gibi oluyorum.

Kendin anne-baba olunca, evlat meyvesini tadınca, hayatta herkes-herşey ikinci planda kalıyor...

Ya bi de bazen istem disi gozumunonune sahneler geliyir. En sevdigim, kardesim, ne bileyim ben evde yokken basina birsey gelse, vefat etse kaza gecirse bisey olsa ne bileyim. Nasi bi aci kaplar icimi o geliyor gozumun onune, vijdan azaplari pismanliklar, geri getirelenmeyen kucuk bi kizin bedeni.. İstemsiz.

Bende cok hayal kuruyorum herkes guzel seyler hayal ederken ben ailemi kaybedersem ne olur naparim su olsa naparim vs vs artik bir sure sonra baktim ki olumlu bisey dusunmek istesem dusunemiyorum hep bi endise kaygi korku ama alistim galiba beni bogsada belki sende alisicaksin..

X