Gelin hazırlığı

Sehlinam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2018
992
647
Düğün telaşı basınca siteyi aktif kullanmaya başladım. Sorularım çok fazla. Hazırlık rutinlerimizden könuşsak diyorum:KK5:

CILT BAKIMI (mesela benim geçmeyen akne izlerim ve lekelrim var. Masklerle devam ediyorum şu ara)
El/TIRNAK BAKIMI
AYAK BAKIMI
ISTENMEYEN TÜYLER
SAÇLAR

DİŞIER (diş beyazlatma yöntemlerine ihtiyacımız artıyor malum)

Küçük konular açmak yerine buraya açtım. Hadi kızlar, kim ne yapıyor, ne gibi sorularımız ve sorunlarımız var?:KK73::KK37::KK6:

Son düzenleme:
CILT BAKIMI : akne oluşumunu engellemek için antibiyotikli bir krem kullanıyorum + her duşta maske yapıyorum
El/TIRNAK BAKIMI : nişanda manikür yaptırdım düzenli devam etmeyi düşünüyorum onun dışında sıksık el kremi kullanmak şart
AYAK BAKIMI: duştan sonra güzel bir ayak bakım kremi yeterli bence
ISTENMEYEN TÜYLER: lazere başladım 2 nisanda hala tüy yok hayat böyle güzelmiş valla :KK70:
SAÇLAR : az boyamak şart. krem ve yağ tarama kısmındaki sorunları çözüyor kırık olmasın diye yıllardır maşa ve düzleştirici kullanmıyorum zaten
DİŞLER: son hafta gider dişçiye beyazatırım diyorum şuan için acelesi yok

Sen ne durumdasın :)

CILT BAKIMI: Her ay bakim yaptiriyorum dügüne kadar. Klasik olarak kendimde haftada bir kac gün peeling yapiyorum.
El/TIRNAK BAKIMI: Dügünden önce protez tirnak yaptirmayi düsünüyorum cünkü cok kisa tirnaklara sahibim :)
AYAK BAKIMI: her düsta törpülüyorum zaten dügünden öncede pedikür yaptiririm
ISTENMEYEN TÜYLER: yillar önce lazer yaptirdim
SAÇLAR: kisa oldugu icin kestiremiyorum uzatacagim. Haftada bir kere maske yapiyorum ve aklima geldikce hindistan cevizi yagi sürüyorum

DİŞIER: dügünden önce beyazlatma yaptiririm :)

CILT BAKIMI : akne oluşumunu engellemek için antibiyotikli bir krem kullanıyorum + her duşta maske yapıyorum
El/TIRNAK BAKIMI : nişanda manikür yaptırdım düzenli devam etmeyi düşünüyorum onun dışında sıksık el kremi kullanmak şart
ISTENMEYEN TÜYLER: lazere başladım 2 nisanda hala tüy yok hayat böyle güzelmiş valla :KK70:
SAÇLAR : az boyamak şart. krem ve yağ tarama kısmındaki sorunları çözüyor kırık olmasın diye yıllardır maşa ve düzleştirici kullanmıyorum zaten

Sahiden kendimi yazmamışım:KK35: Kıcırcıkgillerdeniz qaliba?

CILT BAKIMI. Normalde yağlı ve sorunlu cildim vardı. Ama kil maskesi, vitamin falan derken normale döndü. Ama yüzümdeki izler geçmiyor.

EL/TIRNAK. Tırnaklarım zayıfladı yine. Sağlıksız görüntü oluştu. Suya koymak iyi gelir dediler.

AYAK BAKIMI. Krem kullanıyorum sadece. Bide banyo sonrası yapınca daha iyi oluyor.

ISTENMEYEN TÜYLER. Lazere başladım bende. Artık ne kadar olursa.

SAÇLAR. Son aylar hep düzleştiriyorum. Yandı uçlar haliyle. Geçen hafta kokonat yağı vurdum, kırılmış uçlar yok sanki. Sevdim etkisini))
Bide düğünden önce mi, sonra mı boyatsam bilemedim.

DIŞLER. Beyazlatırım herhalde

CILT BAKIMI: Her ay bakim yaptiriyorum dügüne kadar. Klasik olarak kendimde haftada bir kac gün peeling yapiyorum.
El/TIRNAK BAKIMI: Dügünden önce protez tirnak yaptirmayi düsünüyorum cünkü cok kisa tirnaklara sahibim :)
AYAK BAKIMI: her düsta törpülüyorum zaten dügünden öncede pedikür yaptiririm
ISTENMEYEN TÜYLER: yillar önce lazer yaptirdim
SAÇLAR: kisa oldugu icin kestiremiyorum uzatacagim. Haftada bir kere maske yapiyorum ve aklima geldikce hindistan cevizi yagi sürüyorum

DİŞIER: dügünden önce beyazlatma yaptiririm :)
Tam aradığım insanı buldum)). Lazer yaptıralı kaç yıl olmuş, ne kadar sürdü?

Tam aradığım insanı buldum)). Lazer yaptıralı kaç yıl olmuş, ne kadar sürdü?

iki yil olmustur. Komple dökülme olmadi bazi yerlerde cok cok az cikiyor onuda ayda bir temizliyorum :)
Ne kadar sürdügünü hatirlamiyorum malesef :)

Hanımlar bir soru bu düğün telaşı sizinde regl düzeninizi bozdu mu benim tüm ayarım kaçtı ya :KK43:
Bir soru daha bir jinekologla görüşüp korunma yöntemi tavsiyesi alan var mıdır şuan çalıştığım için gitmeye vaktim bile olmuyor hazırlıklarla birlikte :olamaz:

Hanımlar bir soru bu düğün telaşı sizinde regl düzeninizi bozdu mu benim tüm ayarım kaçtı ya :KK43:
Bir soru daha bir jinekologla görüşüp korunma yöntemi tavsiyesi alan var mıdır şuan çalıştığım için gitmeye vaktim bile olmuyor hazırlıklarla birlikte :olamaz:
Ne kadar zaman kaldı? Bende normal her şey.hatta regl dönemi düğüne deng gelecek gibi:KK34:
Jinekologla görüşmedim ben. Korunma hakkında fazla bilgim yok malesef. En kötüsü eczaneden sora bilirsin bence.

Sükür bende boyle bir sorun olmadi. Nisanlim ilac kullanmami istemiyor biz preverzatif kullanicaz korunmak icin zaten yaslar 30 dugunden bir yil sonra cocuk dusunuyoruz

CILT BAKIMI: cildime yaptığım herhangi birşey yok nemlendirici ve yüz temizleme suyu dışında, çünkü zaten çok hassas problemli bir cildim var:KK43:

El/TIRNAK BAKIMI: hayatımda hiç manikür yaptırmadım:süslü:ellerim ve tırnaklarım küçük olduğu için gerek duymadım. düğün günü de yaptırmıycam. tırnaklarım zaten kısa, açık pembe bir oje sürerim tamam:)

AYAK BAKIMI: ekstra bişey yapmıyorum. yazın dustan sonra vücut kreminden sürüyorum.

ISTENMEYEN TÜYLER: en büyük derdim, bitmeyen çilem:deli: bi atılım yapıp da lazere başlayamadım. evdeki epilasyon aletiyle hallediyorum. düğün günü de ağdacıya gidicem sanırım:olamaz:

SAÇLAR: saçlarımı daha önce hiç boyatmadım. düğün günü de çok sade bir topuz yaptırıcam.
DİŞLER: dişerime bişey yaptırmayı hiç düşünmedim, düşünmüyorum:KK51:

ne kadar masrafsızmışım ya:KK48:

Ne kadar tatlı telaşlar.
Yüz bakımı için takip ettiğim bir youtuber var onun maske tariflerini yaparım.
Ellerime manikür yaparım.
Saçlarımı düzenli boyuyorum, onlarında bakımı pek ihmal etmem.
Dişlerimi nişandan önce beyazlattım süper olmuştu, şimdi biraz daha geçti beyazlığı.
Ama elimde bir tüp daha var beyazlık için düğüne yakın onu yapıcam.
Tüyler için lazere gitmek isterdim ama fırsatım olmadı oda sonraya kalacak mecbur:)

X