gelin olamadan boşanıyorum ona güvenmiştim

Keşke nikah olmadan yazsaydınız. Ben işim gereği onlarca çift gördüm vize başvurusuyla yurtdışına gelen, gelmeye çalışan. Çok nadir gerçekten aşık çift gördüm; genelde ikisi de 20li yaşlarda.
İçinizi rahatlatayım biraz. Başvurunuz yapılırken söylenen evde asla oturmuyorsunuz. Genelde bir dükkan üstünde (ki bu olabilir ama başta söylenmiyor) herşeyden soyutlanmış yaşıyorsunuz.
Adam 10 yaş büyük, bu tipler direkt çocuk istiyor. Öyle okula gidicem, dil öğrenicem, arabam olacak. Ya inanır mısınız hiç görmedim!
Bu zamana kadar yabancı biriyle evlenmemiş mi? Genelde bu yaşlarla öyle oluyor. Gerçi sizin evlendiğiniz kişinin babası oradaymış, oturum hakkını öyle almış olabilir.
Ya demem o ki, zaten büyük ihtimalle mutsuz olacaktınız, çok nadir insan mutlu oluyor böyle. Vizesini 1 haftada alıp, diğer hafta boşanan gördüm.
Bu adamlar cidden para "yedirmiyor". Hepsi "ben tırnaklarımla kazıyarak buralara geldim, paramı yedirmemm" modunda.

Onca şey olmuş okurken bana gına geldi birçok saygısızlıktan ötürü bir de evi soruyorsunuz evi sorana kadar on kere dönmüştüm ben olsam yoldan pehh üstüne bir de Ajda Pekkanın kapı açık arkanı dön ve çık istenmiyorsan artık şarkısını göbek ata ata ćalardım kurtulmuşun dua et üzüleceğine

Keşke daha iyi tanısaydınız. Birde sizden yaşça büyük biriymiş .

Aynen katiliyorum, tum gozlemler %100 dogru. Kizlari getirip eziyorlar, eve kapatiyorlar, sosyal hayat yok, dil yok, is guc yok, geldin gelir gelmez KV ile yasa, haydi 1 de cocuk yap... bu kizlar nasil akillarini kacirmadan bu kadar izole sekilde yasiyorlar bilmiyorum.

Son düzenleme:
Kayinbaban boyle egolu nisanlinda boyle ezik olduğu icin ayrilmaniz en hayirlisi olacak inan bana. Nişanlınin isine ev icin ayrildigini dusunmek geliyor aklinca gunah cikariyor adam olsa babasina gereken uyariyi yapar. Ne demek biz karismayalim? Babana her seyi sayan bir adama baba demek.zoruna gider.bu isin dugun olmadan bittiğine dua etmelisin.inanki.her serde bir hayir var ben oyle dusunuyorum cunku bende yasadim

Eski konularınızı biliyorum. Ailecek bu adamlar zengin diye bir şeyler isteyip duruyordunuz. Size burada o kadar yazdık. Siz kendi kendinize saygı duymuyorsunuz ki, onlar size duysun. Bir kere babanız nasıl kendi gururuna yedirip de elin adamından kendi kızını okutmasını, araba almasını bekliyor ki? Şimdi babanıza nasıl saygı duysun bu adam? O insanların sabrını zorladınız bence ve sonunda babası patladı. Ben o adamın öfkesine hak veriyorum, kusura bakmayın. Anneniz de dul kadın mı kızım falan demişti. O lafını şimdi yutup hazmetmek zorunda. Siz ailecek kendi dersinizi alın ve kendinizi geliştirin bence. Demek ki neymiş? Herkesin parası kendineymiş, her şey parayla olmuyormuş.

Yahu olayın hiç bir tutar dalı yokki!
Senin yşın daha 22 niye bu kadar dert etti içine, bence sen bu evlilik olmayacak, yurtdışına gidemeyecğimin derdindesin. Babana ve sana yapılanlar resmen hakaret ve sen kalkmış kendince bir hafta mühlet vermişsin, arar da aarmazda falanda filan. Durduğun kabahat. Hele ailen onca lafa hala neyi bekliyorlar, neyi neden alttannalıyorlar anlamadım.
Birde sürekli iki tarafta da maddi beklentiler sanki yuva kurulmuyorda şirket kuruluyor. Açıkçası iki tarafında bir şeylerin peşinde olduğuna inanıyorum.

Oyyyyhh valla yaridan sonra okumadim yahu guzelim leylamiydin asli mi?Senin ailene bunu yapan adami seni tinlamayan basiretsiz bi adami almakda niye bu kadar israrci oldun balik bastan kokar demisler nikahdan once basaydin kicina tekmeyi bulunmaz hint kumasi mi bu adam nerden tutsan elinde kaliyor bu kendini bilmez aileye gelin gitmek istegi nedir asil onu anlamdim

Geçmiş olsun..
bir düzeltme yapmak isterim.
Ailesi yüzünden boşanıyoruz yani. Gibi bir laf ettiniz.
Hayır ailesi yüzünden asla değil. Tamamen eşiniz yüzünden.
Olaylara çok farklı bakıyorsunuz.
Eşiniz izin verdiği kadar konuşmuş onlar da.
Zaten eşiniz demiyor mu onlar halletsinler bizi karıştırmasınlar. Diye. İyi de kardeşim sen evleniyorsun senin gelecek hayatınla ilgili kaç kişi burnunu sokuyor nasıl dışarda kalmak istersin.

Yurtdışına geldim bende evlenerek.
Dilini bilmediğiniz,şartlarını bilmediğiniz bir ülkeye bu tarz kafa yapısında olan erkeklerle yola çıkar gelirseniz daha çok başınız ağrıyacak.
Özür dilese ne olur ki.
Balık baştan kokar.

Zor bir durum ama eşiniz bir özür dilese siz barışacaksınız hissini çok aldım.

Umarım doğru kararlar alırsınız.

Bir hafta içinde dönüş olsa ne olur ki sakın bu insanla devam edip hayatınızı rezil etmeyin...

Adamlar değer vermiyor bukadar basit...Gelin alıyorlar ya onlar herşeyi alttan almalıydı benim ailemin yüzüne bakmayacaklar babamı tersleyecekler kafalarına göre laf söyleyecekler bende onlara gelin olucam hiççö mümkün değil şimdiye 100 defa bitirmiştim geç bile kalmışsınız..

Hele nişanlınız etkisiz eleman

Siz hala belki affederim kafasindasiniz. Kusura bakmayin ama bu ileri derecede enayilik olur. Bile bile lades diyorsunuz. Yurtdisina kime neye guvenerek gideceksiniz? Ya sizin pasaportunuzu bir sekilde alirlarsa ve siz hic geri dönemezseniz? Ya ilerde cocugunuz olursa ve onu sizin elinizden alirlarsa? Yurtdışında yasiyorum ve boyle kac kadinin hakkina girildi kendim sahit oldum. Dilini bilmiyorsunuz, yol iz bilmezsiniz, siddet gorseniz kime neye gideceksiniz, derdinizi nasil anlatacaksiniz? Ingilizceniz var mi? Arada 10 yas var diyorsunuz siz demek ki 22 yasindasiniz. Niye hayatiniz bitiyormus daha 22siniz ne olmus bosaninca.

Malesef ki ileriyi dusunemiyorsunuz. Bu aile sizi buralarda yer bitirir. Cahillik etmeyin ve bosanin yoksa kafanıza daha cok vurursunuz.

Bi kac yıl sonra bu gunlere geri dönebilseydim demeniz cok olasi .
Ne olacsk 40 binlik pike takimı bir ömurden kıymetli mi .
Siz bu cocukla birseyler mi yasadınız illaki evlenecem diye tutturdunuz .
Hayat gözünüze parmaginı sokuyor evlenmeyin diye yine görmüyorsunuz .

Değil mi?
Aynı eve giremeden dul oldu, kadere bak.
Dul diye altın takan da bulamaz artık, kıymeti de kalmadı tüh.

Hani sizin değeriniz altınla ölçülemezdi. Hangi siz kız oğlan kızdınız, dul değildiniz ennnn iyisini hakediyordun.
Neden bu aile sizi bu şekilde küçümsüyor (köpekliyor) , hani sizin değeriniz?

Siz bunca şeyi neden görmezden geldiniz para için aksine inanıp cevap yazana sasıyorum.

Biz senin eşinin ailesi kadar zengin değiliz ve duldum. Babam bana düğün hediyesi ev ve araba verdi. Karşı taraftan buna ragmen bir talebimiz olmadı, sizin ki görgüsüzlük.
Baban sana ne verecekte utanmadan ev istiyor, dahası eşya bile alamıyor aileniz, bunları duyması cok olası degil mi?sadece cocugun ailesi değil akrabaları bile sşze yakın davranmıyor muhtemelen bu para hırsından
Ben dul dum bana İkı Taraftan da aldım evi siz benle aynı olamazsınız,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…