gelin olamadan boşanıyorum ona güvenmiştim

Ben de 2 pikeye 40 bin lira verdiğini düşünmüyorum zaten. Ama "Eve mobilya alacak durumumuz yok" deyip çula çaputa 40 bin lira bayılmak zaten yeterince şuursuzca bir hareket. Bunun üstüne "ama araba alırım" demiştiniz cümlesi "alnınızdaki 'keriz' yazısı taa buradan, Türkiye'den okunabiliyor" demek oluyor. Sonuçta kayınpeder umdukları kadar keriz çıkmamış, dertleri bu.
Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığıyla bir ev dizecek parayı nevresime tabak çanağa harcamışlar. Aynı savurganlığı zengin kayınpederden göremeyince "ben aşıktım nişanlıma güvenmiştim" :mad:

Balık baştan kokmuş, siz görmek istememişsiniz. Sözde, nişanda belliymiş yaptıkları zaten, anlattığınız gibiyse eğer o zaman ayrılmanız gerekirdi, şuan gerçekten de ev almadı diye ayrılıyorsunuz gibi görünüyor. Bi de kısa sürede tanıdığınız birine nasıl hemen güvenebildiniz ya, geçmiş olsun ne diyim umarım en kısa zamanda boşanırsınız

Aslında bence 40000tl dediği 2pike takımı değil kızın çeyizinin hepsi.Çünkü bir üye aşağıdaki mesajı yazmış

Sonra konu sahibi de 2 dantel 2 pike takımı diye küçümseme benim çeyizim 40bin tl tuttu demek istemiş ama laf sokma çabasıyla yarım yamalak yazdığı için 2tane pikeye o parayı verdi zannediliyor. Tabi bence ev(içini de damat düzecek), araba, 100bin tl lik düğünün yanında 40bin TL'lik çeyizin lafı bile olmaz. Sonuçta lafa gelince hayat müşterek ama masraflara gelince damat tarafı ev ve içi dahil herşeyi alsın, gelin sadece çeyizle gelsin adaletsiz oluyor.

"senin gibiler o parayla ev düzer" cümlesi zaten konu sahibinin bu evlilikte eşine mi yoksa kayınpederinin malvarlığına mı aşık olduğunu açıkça gösteriyor. 5 aydır uzaktan uzağa yürütülen bu ilişki kızın ailesine yapılan saygısızlıklara göre çoktan bitmesi gerekirdi ama paranın gözü kör olsun işte.

Ben konu sahibine hitaben şunu yazmak istiyorum evet bizim gibi paranın nasıl kazanıldığını bilen paraya ve eşyaya köle olmayan insanlar 40bin tl'ye minimum eşya maksimum huzurla evini dizer. 100bin tl'ye düğün yapıp da parayı sokağa saçmayı aklından bile geçirmez. Kendi kullanacağı arabayı kendisi alır. Kayınpederin vaat ettiği eve güvenerek değil, başta kendine sonra da eşinin karakterine güvenerek evlilik kararı alır. Ayrıca "bizim gibiler" sizin durumunuzda olsa mal mülk altın alınmadı diye değil, size ve ailenize saygısızlık dizboyu olduğu için evliliğe son verir.
Oyyy agzına sağğğğlıııkkk tebrik ederimmmm.:KK52::cool::KK9:

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığıyla bir ev dizecek parayı nevresime tabak çanağa harcamışlar. Aynı savurganlığı zengin kayınpederden göremeyince "ben aşıktım nişanlıma güvenmiştim" :mad:
Ee tabi guvenmiş adam elini vermiş kız kolu almaya calısınca adam korkmus adam kolu vermeyince kızın guveni sarsırmıs :KK70: çok duygusal bir durum :skandal::KK75::mad:

Aslında bence 40000tl dediği 2pike takımı değil kızın çeyizinin hepsi.Çünkü bir üye aşağıdaki mesajı yazmış

Sonra konu sahibi de 2 dantel 2 pike takımı diye küçümseme benim çeyizim 40bin tl tuttu demek istemiş ama laf sokma çabasıyla yarım yamalak yazdığı için 2tane pikeye o parayı verdi zannediliyor. Tabi bence ev(içini de damat düzecek), araba, 100bin tl lik düğünün yanında 40bin TL'lik çeyizin lafı bile olmaz. Sonuçta lafa gelince hayat müşterek ama masraflara gelince damat tarafı ev ve içi dahil herşeyi alsın, gelin sadece çeyizle gelsin adaletsiz oluyor.

"senin gibiler o parayla ev düzer" cümlesi zaten konu sahibinin bu evlilikte eşine mi yoksa kayınpederinin malvarlığına mı aşık olduğunu açıkça gösteriyor. 5 aydır uzaktan uzağa yürütülen bu ilişki kızın ailesine yapılan saygısızlıklara göre çoktan bitmesi gerekirdi ama paranın gözü kör olsun işte.

Ben konu sahibine hitaben şunu yazmak istiyorum evet bizim gibi paranın nasıl kazanıldığını bilen paraya ve eşyaya köle olmayan insanlar 40bin tl'ye minimum eşya maksimum huzurla evini dizer. 100bin tl'ye düğün yapıp da parayı sokağa saçmayı aklından bile geçirmez. Kendi kullanacağı arabayı kendisi alır. Kayınpederin vaat ettiği eve güvenerek değil, başta kendine sonra da eşinin karakterine güvenerek evlilik kararı alır. Ayrıca "bizim gibiler" sizin durumunuzda olsa mal mülk altın alınmadı diye değil, size ve ailenize saygısızlık dizboyu olduğu için evliliğe son verir.

Helal olsun :halay::KK9:

pike takımı olayı ne? kız kime pike takımı almış?

ben de nişan bohçası yaptım o da gerek yok dediler, annesi bana yapıyor diye içimden geldi. gittim nişanlımla iç çamaşırı, çorap vs aldık. klasik şeyler. 400 liraya filan hallettim.

pike takımı ne alaka ya.

Nişan bohçasında nevresim takımı,pike takımı,bornoz,yatak örtüsü takımı kahve fincanı gibi şeyler olabiliyor. Genelde kayinvalide geline alıyor. Benim kayinvalidem,bana yatak örtüsü icinde olan bir beyaz takım ve nevresim takımı almıştı ayriyetten pembe almış :KK70: ama sizin yaptığınız normal olan kayinvalideye yazma,seccade iççamaşırı,çorap tarzı şeyler alınıyor genellikle.

Ahahahaha :KK70: güldürdün kız Allah iyiliğini versin. Zaten yazdığımı anlayacak aklın olsa böyle rezil olmazdın bu bir. Senin gibiler derken??? Senin gelmek için tanımadığın adama nikah kıyıp dünyanın lafını işittiğin ülkenin en iyi üniversitesinde doktora yapıyorum ben güzelim :) Euro'yla kazanıyorum :KK70: Bak kocamın parası değil, kendim kazanıyorum. Ama sen anlamazsın, ezik şeyler di mi bunlar? Çalışıp para kazanmak, kariyer sahibi olmak falan. Boş işler. Elin adamına nikah kıyıp zengin olmak varken, biz de uğraşıyoruz işte ezik ezik :KK70:
Vaktimi boşa harcadığımı düşünmüyorum, sen anlamamış olsan da belki okuyan anlayan olur. Dediğim gibi ben doğru bildiğimi söylerim.
Tek bir konuda haklısın, ahmağa laf anlatmaya çalışarak boşa konuşmuşum :KK70:
ahahah enn güzel cevapları vermişsin kuzum ancak ya bu olay seri uyduruk ya da gerçekten böyle insanlar da var dünyada ne yazıkki :KK43: deveye hendek atlat burda bu üyeye laf anlatmaktan daha kolay.en azından devenin gözünü euro bürümemiş :KK70: yaşasın okuyan ayaklarının üzerinde duran onurlu gururlu zeki çalışkan kadınlarımız!ötekiler de gitsin ev araba altın alacak koca kovalasın çocuk makinalığı yapsın altın gününe gitsin oralarda ezik hayatı yaşayıp burda kendilerini bişeymiş gibi anlatsın :)

yahu kızlar anlıyorum iyi niyetlisinizde bu konu sahibi dul kadınları aşağılayan bir insan böyle bir zihniyetteki kadına ne anlatmaya çalışıyorsunuz. ben söyleyeyim "yurtdışına gidip zengin koçişimle evlenirim lüks hayatım olur altınlarımı takar takıştırırım.instagram biyografimede "kocişinin aşkısı prensesi.:KK200:" yazısı yapıştırıp ele güne hava atacak bu kızın amacı hayali bu vizyonu bu kadar laf anlatmayın boşuna.

bir kaç sayfa öncesinde birde şunu yazmış. "2 dantel pike takımı dedigin 40 bin tl tuttu. senin gibiler o parayla ev düzer."

2 dantel pike takımınız 40 bin tl tutmuş gerçekten hiç para önemli değil sizin için.
+1

Birincisi yarıya kadar okudum
Ikincisi de annen di sanırım "dul karı mı veriyorum " demişti .
Bu laftan sonra sizi dul karı olacağınız belliydi.
Hakettiniz.
Tanımadığınız etmediğiniz adam icin okul birakip , para pul ev araba ugruna nikah kiyarsaniz , ve büyük konusursaniz bedeli bu olur.
Üçüncüsü de burada boşanan herkea bekardır. Kimse dul karı oldum demez.
Siz öyle oldunuz çok üzüldüm.
Bu dan sonra ki zengin koca arayışında ve buluşunuzda lütfen "dul" oldugunuzu hatırlayın.
Öyle gözünüzün kaldıgı kuzenleriniz gibi 50 100 gr altın istemeyin.
Bi çeyrek takarlarsa şükredin....
Valla bu yorumdan sonra banlanmak istemiyorum
Dediğim her sey konu sahibinin eski olaylarinda var ....
+1

ahahah enn güzel cevapları vermişsin kuzum ancak ya bu olay seri uyduruk ya da gerçekten böyle insanlar da var dünyada ne yazıkki :KK43: deveye hendek atlat burda bu üyeye laf anlatmaktan daha kolay.en azından devenin gözünü euro bürümemiş :KK70: yaşasın okuyan ayaklarının üzerinde duran onurlu gururlu zeki çalışkan kadınlarımız!ötekiler de gitsin ev araba altın alacak koca kovalasın çocuk makinalığı yapsın altın gününe gitsin oralarda ezik hayatı yaşayıp burda kendilerini bişeymiş gibi anlatsın :)

Konu sahibinin ailesinin maddi durumu nasıl acaba
Birtane kisiden bahsetmistim bende. Aynen boyle karşı taraf zengindi,kızın anneside kızının iliskisini sakliyor babadan ,isbirlikci zengin koca avcısı yani. Bir nevi melih bey takımı :KK70:
Kizlarina otelde nisan yaptılar yemekli :) kizda beni onlara karsi buraya dikkat "boynu bükük " birakmayacaksiniz demis. Nisanda babasina set taktirtmis. Annesi demis kızım bak daha uygununu sec falan. 8 sene oncesinin parasiyla 50 bin tl lik ceyiz yapmis. Gerci kadin uyduruyor olabilir biraz abartmayi sever ama aşırıya kactiklarini biliyorum
Sonuc mu kızın ailesinin durumu cok kötü oldu. Zaten cokta zengin degillerdi erkek ailesiyle bir nevi yarisa girdiler kaz gelcek yerden tavugu esirgemediler
Kiz suanda annesinden ekmek bamya falan aliyor. Kaynana bebegin masraflarini karsiliyor. Koca dersen issiz gibi bisey baba parasiyla evlendi çünkü :) hangi kuafor daha ucuz diye kovaliyor evin içinde hizmetci temizlik bebek komsuculuk
Oturup arkadaslariyla dedikodu yapiyor gün misali... altin gunu de degil altin alcak para yok cunku
Arabasina benzin alamiyor
Hayalleri hayal oldu kiyamammmmm :))) baba evine de donemez napsin babada para mı var.
Böylelerine asla acımıyorum

Konu sahibinin ailesinin maddi durumu nasıl acaba
Birtane kisiden bahsetmistim bende. Aynen boyle karşı taraf zengindi,kızın anneside kızının iliskisini sakliyor babadan ,isbirlikci zengin koca avcısı yani. Bir nevi melih bey takımı :KK70:
Kizlarina otelde nisan yaptılar yemekli :) kizda beni onlara karsi buraya dikkat "boynu bükük " birakmayacaksiniz demis. Nisanda babasina set taktirtmis. Annesi demis kızım bak daha uygununu sec falan. 8 sene oncesinin parasiyla 50 bin tl lik ceyiz yapmis. Gerci kadin uyduruyor olabilir biraz abartmayi sever ama aşırıya kactiklarini biliyorum
Sonuc mu kızın ailesinin durumu cok kötü oldu. Zaten cokta zengin degillerdi erkek ailesiyle bir nevi yarisa girdiler kaz gelcek yerden tavugu esirgemediler
Kiz suanda annesinden ekmek bamya falan aliyor. Kaynana bebegin masraflarini karsiliyor. Koca dersen issiz gibi bisey baba parasiyla evlendi çünkü :) hangi kuafor daha ucuz diye kovaliyor evin içinde hizmetci temizlik bebek komsuculuk
Oturup arkadaslariyla dedikodu yapiyor gün misali... altin gunu de degil altin alcak para yok cunku
Arabasina benzin alamiyor
Hayalleri hayal oldu kiyamammmmm :))) baba evine de donemez napsin babada para mı var.
Böylelerine asla acımıyorum
Arabasi var ama benzin alamiyor hmm guzel fakirlik gercekten yokluktaymis

X