gelinciğin başarı hikayesi:))

evet canım sen jklm sadecik bana çok iyi moral oldunuz tedavi öncesi yarın inşallah ilk tedavimi olcam sonucu hayırlı olur bende mutluluğu yaşarım canım Allah razı olsun.ay canım ya ben vck yım zaten baharcığımın dediği gibi kullanıcı adımı değiştirdim ama ben yokken bile bana dua etmen beni çok mutlu etti Allah razı olsun inşallah canım sen çok zorlu süreçler geçirdin ve hayırlısıyla bebişlerine kavuştun darısı inşallah benim ve isteyen herkesin başına olsun.Ellifimizin durumu iyi demek inşallah daha iyi olur Rabbim kimseyi hastalıkla sınamasın.Emir varya senelerin acısını çıkarır gibi sana kök söktürüyor demek olsun annesi canları sağolsun senelerdir boş boş durduk zaten .olsunlarda biz onların her türlü eziyetine razıyızbende gördüm yeni resimlerini maşallah büyümüşler eşimede gösterdim bak umut kaynağın olsun sakın umutsuzluğa düşme bunlar bizim mucizelerimiz dedim sonra hikayeni anlattım ama çok zorluk çekmişler Allah yardımcıları olsun diyor şükürler olsun sonucu hayırlı oldu darısı başımıza olsun inşallahbu arada çeyizlerinide gördüm inşallah Rabbim hepsini giymeyi ve güle güle kullanmayı nasip etsin.dikkatimi birşey çekti annen herşeyi düşünmüş birtek oyuncak koymayı unutmuş afacanlara bunlarda benden olsun

gelincik ne güzel yazmışsın ALLAHIM hayırlısıyla biZede böyle ikizler nasip eder İNŞALLAH

ALLAHIM yavrularını sana bagışlasın

rabbim meleklerini korusun analı babalı büyüsünler canım azmin isyan etmemenin başarısı bu hepimize taddırsın rabbim.

güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar Rabbim inşallah sizlerede mucizelerinizi nasip etsin...

ezgisu negatif sonuç seni korkutmasın canım sadece vakti zamanı değilmiş diye düşün inşallah 2. tedavinde kavuşursun mucizene canım... herşey dualarla canım...

demek sen vck sın seni seniiii:)) bende azo topiğinde gördüm bizim gibi birisi daha var diyorum... her zaman dua ediyorum canım sizlere ben anne oldum diye sizleri unutacağımımı sanıyorsun... sizlerinde hamileyim haberini almayı çok istiyorum inşallah...tedavinde hayırlı olsun canım inşallah ilk denemende mucizene kavuşursun...eşinde sende hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyin hayırlısıyla spermler bi bulunsun gerisi gelecektir inş. oyuncaklar içinde ayrıca tşk ederim canım... öptüm seni...

bende ağlayarak okudum.çok duygulandım 6 yıllık evliyim 3 yıldır çocuk istiyoruz malesef olmuyor.28.02.2013 perşembe dondurulmuşlarla transferim yapılacak bana da dua edin ne olur.rabbim banada o mutluluğu yaşatır inşallah

inşallah canım, benim yaşadığım mutluluğu dondurulmuşlarınla Rabbim sanada nasip eder...dün transferin yapılmış olmalı hayırlısıyla hamileyim haberini alırız inşallah...moralini yüksek tutmaya çalış bol bol dua et kuran oku bu bekleme sürecinde senin için en önemli şey bu unutma...

Ama sen ağlattın beni

hikayen çok dokundu bana gözlerim dolu dolu okudum ve umut oldu yanan yüreğime ne mutlu sana ..rabbim evlatlarını sana bağışlasın mutlu bir ömür sürün inşalllah darısı bana ve benim gibi isteyen herkese olsun.gönlümün bir tarafı hep ikizim olmasını istiyor..rabbim hayrılısını nasip eylesin insallh.

gelincik siz spermi nerden istanbula taşımıştınız gözümden kaçmışta ayrıca spermi neyin içinde taşıdınız ??
bu taşıma işlemi çok sağlıklı gelmişmiydi size? bunları soruyorum çünki biz de sperm taşıma işlemi yapıcakdık ama bize çok sağlıklı gelmediği için bu fikirden vazgeçmiştik.şimdi senin yazını görünce o kadar pişman oldumki spermi taşımadığıma dr umuz bizim spermi kendimizin bir çelik termus alarak onunla taşımamızı söylemişti hastaneye kocaelinden istanbula taşıcakdık ama benim gözüm yemedi zaten teseyle bulundu birde yollarda bozulucak sperm oda yetmemiş gibi yumurtam çatlar falan korkusu sarmıştı beni ( ve kocaelinde denemiştim denememi yine olmadı (şuan dondurulmuş sperm var ama tekrar denemeyi düşünmüyoruz artık maddi anlamda yordu bizi... evlat edinicez nasipse... ayrıca bendede erken menepoz sorunu olduğu için yumurta sayım 2-3 te kalıyor hep toplamada, oda döllenmiyor

ben senin spermi taşıdğını ilk defa duydum açıkcası bilseydim bende taşırdım (

canım perşembe transferim yapıldı.ama o gün çok kötü bir sürprizle karşılaştık.bize 7 embriyonuz var ve 8 e bölünmüş durumda demişlerdi.ne yazık ki bundan önceki transferimi yapan dolandırıcı doktorum ve ekibi bu konuda da bizi kandırmış. 7 embriyo ve sadece 2 adet 4 e bölünmüştü hepsi çok kötü durumdaydı yani tutma olasılığı %20 çok üzüldük.elimizden birşey gelmiyor eğer o doktor hapse girmeseydi gidip onu öldürmeyi düşündüm ama bunu ciddi ciddi düşündüm.umutlarımı ikinci kez yine yıktılar allah onları daha beter eder inşallah her namazda onları rabbime havele ediyorum o mazlumun yanındadır.rabbim bize dayanma gücü versin kaldıramayacağımı yüklemesin

kuzu benim transfere kadar herşeyim çok iyiydi ta ki transfer için masa ya yatırıldığımda doktorumun bana gelip 7 embriyo içinde transfer edilecek 8 e bölünmüş bir tane embriyon bile yok diyene kadar yıkıldım o masada dedim ki rabbim bana bu acıyı yaşatanları daha beter et.çünkü bundan önce ki transferimi yapan şerefsiz doktorum bana 7 embriyon var hepside 8 e bölünmüş durumda demişti ki paramızı alsın nitekimde aldı.ama rabbim yanına bırakmadı şimdi hapiste daha beter olur umarım.transferim yapıldı ama tutma olasılığı %20 yani çok düşük ama umudum tekrar para biriktirip temmuz gibi sıfırdan denemek her namazda rabbimden diliyorum bizi bizden iyi insanlarla karşılaştırsın. bu defa doğu fertil de deneyeceğim şimdiki doktorlarım iyi görünüyor pek güvenim kalmadı ama ne yapalım elimiz mahkum güvenmek istiyoruz

canım biz spermleri istanbuldan kayseriye taşımıştık çokta sağlıklı bi şekilde geldi eşim 2 tane büyük termos aldı birine spermleri konuldu diğerinede azot doldurdular spermler bozulmasın diye içindeki azot miktarı azaldıkça ilave edildi...kocaeli istanbul arası neki çok kolay bi şekilde gider tek termos yeter size... eğerki dondurulmuş sperminiz varsa .rabbim de imkan nasip ederse inş. tekrar deneyin derim... iyi bir merkez ve laboratuar şartlarıda iyi olursa belki döllenme olur... çünkü kayseride denediğimde benimde yumurtalarım çok iyi döllenmemişti fakat istanbuldaki merkez çok iyiydi laboratuarıda mükemmeldi. hakkınızda hayırlısı olsun canım...

canım benim çok ama çok üzüldüm böylesi insanlara ne denebilir bilmiyorum gerçekten,,, bizler nice umutlarla maddi zorluklarla tedavi oluyoruz ve sonucu böyle oluyor ne acı... aman bir dahaki tedavinde dikkat et doktorunuda merkezinide iyi seç... tavsiyem büyük merkezleri tercih edin labaratuar şartları çok iyi olsun tedavinin seyrini çok etkiliyor çünkü...çok şükür yumurtada var spermde umudunuz var yani bu sizin en büyük şansınız o yüzden yeni tedavini düşün ve yine aynı umutla başla inş...

bende kendimi toparlamak istiyorum biraz haziran gibi para toparlarsak tekrar tedaviye başlarım artık senin durumun nasıl gebeliğin nasıl gidiyor belirtileri nezaman başladı nasıl anladın yani gebe kaldığını

sağol cnm ne yalan söyliyim senin spermi taşıma işleminin başarılı geçmesi, taşıdığınız an gördüğünüz tedavide bebeğin kalp atışlarının duyulmamasına rahmen gebelik yaşaman ve vck lerinde amelitalarında spermin çıkması bana umut oldu birazcık..yarın dr a gidip bi görüşicem bakalım yardımcı olurlarsa tekrar tedavi olmak gibi bi niyetim var şimdilik caymazsam...bize tek termuz almamız söylenmişti azotuda içine koyucaklar embriyologla konuşduğumda çok sağlıklı olmaz sperm taşıman sperm en fazla 6 saat yaşar dışarda demişti zor işini zorlaştırıp taşıma demişti bende vazgeçmiştim taşımaktan tekrar aynı merkezimde denemiştim ama olmamaıştı yine döllenme

azotu sizmi ilave ediodunuz azaldıkca kolay bi işlemmiydi?

ne çokk ağladımm ya...taa yüreciğimde hissettim...RABBİMİN en sevdiği kulusun sen gelincik...EN SEVDİĞİ...DİLERİM RABBİM bizlerede nasip eder bu mutluluğu...ne çok kızdım kendime...2 yıl uğraşdan sonra...14şubatta ilk aşılamamı oldum...28 şubatta sonucumu aldım...hamileydim...2 gün sonra değerim düştü...bebeğim beni bıraktı...başlarda çok ümitliydim bastırdım bastırdım duygularımı...sonradan canımı acıttı bu durum...1 hafta sonra da bunalımlarda gezinip duruyorummm evde...ne kadar şükürsüzüm...ALLAHIM ne kadar ümitsiz...ama yazdıklarını okudum...içim bi garip oldu...RABBİM güzel gönlündeki herşeyi nasip etsin sana ve meleklerine...DUAYLA...

Dünyanın neresinde olursa olsun bir anne adayı eğer mücadele ediyorsa her duygu aynı her dudak büküş her hayal kırıklığı ve işte mucizeleri okuyarak ağlayan kelimeleri boğazına takılan bir sürü anne adayı bende onlardan biriyim gelincik benimde hissettiklerimden bir parça var yazdıklarında umut ta var umutsuzlukta Allah analı babalı büyütsün minoşlarını acılarını hiç göstermesin çok mutlu oldum sonu çok güzel biten bir rüya görmüşsün işallah bizimde rüyamızın sonu senin gibi mutlulukla biter sevgilerimle

bende kendimi toparlamak istiyorum biraz haziran gibi para toparlarsak tekrar tedaviye başlarım artık senin durumun nasıl gebeliğin nasıl gidiyor belirtileri nezaman başladı nasıl anladın yani gebe kaldığını

canım hamilelik dönemimi çoktan geçtim... gözünden kaçtı sanırım...ama söyleyim gebelik belirtim olmadı hamileliğimde çok zor geçti düşük tehlikem olduğu için sürekli yattım ve hastaneye git gelle geçti ama çok şükür Rabbim evlatlarımı bana bağışladı...

evet arkadaşım azotu biz ekliyorduk ama hızlı olmak gerekiyor uçucu bi madde olduğu için...termosunuz iyi olursa sizin eklemenize gerek yok bile mesafeniz yakın çünkü...

melek arkadaşım taaa yüreğimin derinliklerinden söylüyorum Rabbim inşallah sizede çifter çifter nasip etsin... sakın ümidini kaybetme yeni umutlarla yeniden tedaviye devam inşallah...

inşallah benim gördüğüm rüyayı sizde görürsünüz canım sonu hep ama hep mutluluk olsun...

Dünden beri kaç kez okudum hikayenizi bilmiyorum, ağlayarak. Çok zor şeyler yaşamışsınız ama Şükürler olsun ki Allah'ım mükafatını da vermiş. Biz de 6 yılı aşkın bir zamandır uğrasışıyoruz, Sebepsiz infertilite. Eşimde bir sorun yok. 1 aşılama, 3 tüp bebek (blast transferli) sonuç negatif. Hiç yaşamadım o mutluluğu. Her seferinde eşiminde benim de ömrümüzden ömür gitti, ama duyamadık o güzel haberi, sevinemedik hiç. Genetik test yapıldı bu sefer, şükür ki bişey çıkmadı ama, şimdi ne olacak bilmiyorum. Doktorumuz herşey güzel olacak diyo. Tedavi süreci hep çok güzel gidiyo herşey ama bir türlü mutlu sonucu yakalayamadık. Belki mayıs ayı gibi, dondurulmuş blast transferi yapılacak yine. Rabbim yardımıcımız olsun, biz ve bizim gibi tüm isteyenlerin. Ben de sizin yaptığınız gibi, buradan okuyorum başarı hikayelerini. İnsanların yaşadığı zorlukları ve mutlu sonları okumak istiyorum hep, ki bana umut olsunlar diye. Yanlız olmadığımızı bileyim, yaşadıklarımızı daha önce yaşayıp, yavrusuna kavuşanları okuyarak moralimi yükseltmeye çalışıyorum, bizim de olabilir diyorum. İnşallah olur bir gün. Yüreğim ezildi artık bu acıyla, yuvamıza bebeğimizin sesi gelsin, şenlensin evimiz yavrumuzla İNŞALLAH..

canım bugün yine hiç istemedğim halde regl olmuşum sabahtan beri çook kötüyüm ağlayıp duruyorum ve yazını okuyunca dahada ağladım....
yazdıkların benim yaşadıklarımın birebir aynısı nerdeyse bizde 2007 yılında asla normal yollarla çocuk sahibi olamayacağımızı öğrendik sebeb eşimden kaynaklı benimde hani demişsinya eşim küçükken ameliyat geçrmiş diye aynı benim eşimde küçükken ameliyat olmuş ve o yüzden sperm sayımız artmıyo...

bizde 2008 yılında çoook büyük umutlarla ilk tüp bebek tedavimizi yaptırdık bizim allaha şükür sperm var ama hareket ve sayı kötü....
ilk denememizin sonucu negatif oldu maalesef ve sonra 3 ay sonra tekrar 2. denemeyi yaptırdık bu sefer olucak dedik ama oda negatif oldu....
aradan bir yıl geçti merkezimizi değiştirdik bu sefer daha ayrıntılı araştırıldık dedik ama yine olmadı 3 . denememizde hüsranla sonuçlandı.....
sonra bu sefer istanbula gittik ve orda ikimizede genetik test yapıldı ve sonuçlar çıkınca dahada yıkıldık benim eşimdede o güne kadar hiç duymadığımız xyy kromozom anomolisi çıktı ....

4. tedavimizi istanbulda olduk embriyolarımızın pgt ye girmesi gerekti ama yeterli embriyo olmadığı için girmedi ve yine 12 gün sonra aynı hüsranı yaşadık sonuç negatifti ....

şimdi 3 yıl olacak nerdeyse bekliyoruz üst üste o kadar negatif alınca psikolojimizde bozuldu......
allahım kimseye evlatsızlıkla sınamasın çoook zor ama allahtan gelen derde sabretmekten başak çaremiz yok maaalesef....
inş bi gün bizde yaşarız sizin gibi bu duyguyu.....güle güle büyütün bebişlerinizi....allahım sizi ayırmasın ömür boyu....

sizin embriyolarınızda pgt ye girdimi bizim tek çaremiz pgt miş eğer sağlıksız embriyo dan hamile kalsamda düşermiş zaten...............

merabalar.bende 6 yıllık evliyim.denemediğim bişey kalmadı.5 defa tüp bebek.ama yine yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…