Düğün Gelinin Acil Durum Çantası

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.885
29.988
60
Düğün organizasyonu hazırlıkları sırasında aklınıza gelmeyen ufak aksaklıklara engel olmak için yanınızda ufak bir çanta bulundurmakta yarar var. Gelin odasında ya da salonda ailenizin masasında bırakabileceğiniz bu çantada neler bulunabilir:

Nikah yüzükleri
Nikah memurunun cep telefonu numarası
Para ve küçük takıların takılmasında kullanılabilecek geniş bir kurdele (kırmızı veya beyaz - gelin ve damadın boynuna asılabilir) ve takı kesesi
Yedek fotoğraf makinesi

Makyajınızı usta ellere emanet ederseniz, makyaj tazelemek için yedek malzemelere ihtiyaç duymazsınız. Fakat yine de rujunuzu tazelemek durumunda kalabileceğinizi düşünerek makyözünüzden bir parça ruju kulak pamuğuna sürerek alabilirsiniz. Bunun dışında çantanızda bulundurabileceğiniz diğer malzemeler:

Bol miktarda bozuk para (zarf içinde tercih edebilirsiniz)

Islak mendil - Selpak mendil
Bebe pudrası (gelinliğinizde oluşabilecek lekeler için - lekenin üzerine su sürüp pudrayla kaplayabilirsiniz)
Deodorant - Parfüm
Yedek tel toka (saçınız bozulursa el yordamıyla toplayabilirsiniz).

Tükenmez Kalem ve not kağıdı

Olası söküklere veya damadın ceket düğmesi kopmasına karşı küçük dikiş seti ve çengelli iğne
Toplu iğne

Damat için yedek düğme (hazır damatlık alırsanız damatlığın iç etiketinde veya cebinde yedek düğme olacağını unutmayın).
Rahat ayakkabı (giydiğiniz ayakkabı vurursa giymek için)
Küçük makas
Ağrı kesici
Sakinleştirici
Yara bandı
Boğaz pastili veya nane şekeri
Tampon ya da hijyenik ped

Ayrıca mevsimin durumuna göre yanınızda şemsiye veya benzeri malzeme de bulundurmak isteyebilirsiniz.

bende yakında evlenıyorum.dusunuyorum aklıma gelenlerı yazıyorum kenara.ben yanıma tırnak makası ve torpude alacagım.kırılmalara karsı:)aksam acık havada olacagı ıcın bırde sal dusunuyorum.ayrıca bazı yorelerde bılezık cok takılır dugunlerde.bu tarz durumu olan arkadaslar bence yanlarına bırde dız altı ınce coraplardan alsınlar.cunku bılezıkler takılırken eller bazen yara olabılır.elınıze corabı gecırın ustunden bılezıkler takılır ve sonra corabı cıkarırsınız elınızden ve boylece ellerınızı korursunuz:)

ayrıca dugun ayakkabılarıyla ne kadar prova yaparsanız yapın ayaklarınızı acıtma rıskıne karsı bence vurma ıhtımalı olan yerlere pesın pesın yara bandı yapıstırın derım:))bu arada 6 gun sonra evlenıyorum:))

harika bilgiler bunlar. çok teşekkürler
dtsly mutluluklar şimdiden arkadaşım, albümler bölümüne koyacağın düğün fotolarını merakla bekliyor olacağımm..opuyorumnanaktan

benimde vardı bölee bi çantam saolsun düğün gecesi boyunca hep arkadaşım tasıdı...inanın okadar lazım oluokiiii kesinlikle yanınızda bulundurun

X