Gelinlik bunu mu gerektirir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bloodstory

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
1.184
1.599
Ailemizin gelini bizler tarafından ciddi anlamda el üstünde tutuluyor. Şehir dışından annemlere geldiklerinde odaları her şeyiyle hazırlanır, hiçbir iş beklenmez. Gelsin yemek yapsın bulaşık yıkasın evi temizlesin gibi beklentiler sıfır. Bunu anormal bulduğum için yazmıyorum gelinden iş beklemeyi ailece olması gereken bir şey olarak görmüyoruz.
Ayrıca evlendikleri günden beri bir şeylerine karışalım diyen insanlar da olmadık. Mesafeli saygılı bir ilişki içinde olmaya çalışıyoruz. Fakat gel gelelim ki gelin hanımın yüzü asla gülmüyor. Devamlı bir şekilde memnuniyetsiz tavırlar içinde. Biz de haliyle ona gösterdiğimiz hassasiyeti, inceliği fazla bulmaya başladık.
Haketmediğini düşünüyoruz ama yine de her türlü hizmet sınırsız. Direkt söylediği bir cümle olmasa da asık suratlılığı bizi ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Cidden aramızda en ufak bir şey geçmiş olsaydı bu tavrının bir sebebi olduğunu düşünürdüm en azından. Ama bir sebep bulamıyorum ve gördüğü inceliklere karşı gösterdiği tavra sinirleniyorum. Ama onun yüzüne değil kendi içimden.
Benzer şeyler yaşayanlar varsa fikirleriniz benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden:)

Sizinde yüzünüz asla gülmesin.
Madem yukarıda yazdıklarınız kadar iyi, hoşgörülü insanlarsınız ve gelininize hiç bir negatif tutum ve davranış olmadı.
Ailecek sizinde suratınız ona karşı sirke satsın…
Soğuma oldu ister istemez. Mümkün olduğunca konuşmayı azaltmaya çalışıyorum kendi adıma. Yeğenlerimle ilgileniyorum ama tamamen onun gibi davranamıyorum. Sanırım çocukluktan beri hep başkaları odaklı yetiştirildiğimizden kaynaklanıyor. Devamlı verici olma durumu var maalesef

Ailemizin gelini bizler tarafından ciddi anlamda el üstünde tutuluyor. Şehir dışından annemlere geldiklerinde odaları her şeyiyle hazırlanır, hiçbir iş beklenmez. Gelsin yemek yapsın bulaşık yıkasın evi temizlesin gibi beklentiler sıfır. Bunu anormal bulduğum için yazmıyorum gelinden iş beklemeyi ailece olması gereken bir şey olarak görmüyoruz.
Ayrıca evlendikleri günden beri bir şeylerine karışalım diyen insanlar da olmadık. Mesafeli saygılı bir ilişki içinde olmaya çalışıyoruz. Fakat gel gelelim ki gelin hanımın yüzü asla gülmüyor. Devamlı bir şekilde memnuniyetsiz tavırlar içinde. Biz de haliyle ona gösterdiğimiz hassasiyeti, inceliği fazla bulmaya başladık.
Haketmediğini düşünüyoruz ama yine de her türlü hizmet sınırsız. Direkt söylediği bir cümle olmasa da asık suratlılığı bizi ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Cidden aramızda en ufak bir şey geçmiş olsaydı bu tavrının bir sebebi olduğunu düşünürdüm en azından. Ama bir sebep bulamıyorum ve gördüğü inceliklere karşı gösterdiği tavra sinirleniyorum. Ama onun yüzüne değil kendi içimden.
Benzer şeyler yaşayanlar varsa fikirleriniz benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden:)
Benim erkek kardeşim evli ve eşide asla annemin evinde hizmet etmez beklemezde kimse zaten. Bize genelde misafir gibi gelirler önlerine çayını kadar getiririz arada onunda getirdiği olur tabi😅. Kardeşimin eşi ama asık suratlı değildir güzel sohbet ederiz ve cana yakındır. Belki onunda yapısı öyledir veya sizin aranızda kendini rahat hissetmiyordur.

Aynı bizim aile yapımız,2 gelinimiz var ,hatta ikiside yurtdışında yaşamalarına rağmen nezaket nedir bilmezler,iyi niyeti görmezler.Bu tarz insanlara ne kadar iyi davransanız bile boş.Ben görüşmüyorum şuan, seneler geçtikten sonra vazgeçtim tek taraflı enayiliklerimden feregat ettim.Huzurum geldi,taviz taviz nereye kadar

Belki karakteri öyledir. Amuda kalkıp servis yapsanız da mutlu olmaz öyleleri. Ben fazla çabalamazdım. Eğer sorunu öğrenmek ve çözmek istiyorsanız eşiyle konuşabilirsiniz. Belki ona göre siz de asık suratlısınız ya da bir şeye kırılmıştır. Bir ihtimal de sizin misafire hizmetinizden memnuniyetsizdir. Bazı insanlar zor memnun olur. Eğer öyleyse çok da çabalamamak gerekir

Son düzenleme:
Soğuma oldu ister istemez. Mümkün olduğunca konuşmayı azaltmaya çalışıyorum kendi adıma. Yeğenlerimle ilgileniyorum ama tamamen onun gibi davranamıyorum. Sanırım çocukluktan beri hep başkaları odaklı yetiştirildiğimizden kaynaklanıyor. Devamlı verici olma durumu var maalesef
Bazı insanlar da böyle negatif ve mutsuz hayatı seçiyor,tüm şansları ve iyiliklere rağmen.herşeyi oluruna bırakın bence,çok şımartılmış ama anlayamamış nasıl bir ailenin üyesi olduğunu😟

Bir de gelin hanımı dinlemek lazım. Senede kaç defa geliyorlar ve ne kadar kalıyorlar? Belki gelmek istemiyordur sık sık veya uzun uzun? Aileniz gelin diye emrivaki yapıyor mu?

Benim erkek kardeşim evli ve eşide asla annemin evinde hizmet etmez beklemezde kimse zaten. Bize genelde misafir gibi gelirler önlerine çayını kadar getiririz arada onunda getirdiği olur tabi😅. Kardeşimin eşi ama asık suratlı değildir güzel sohbet ederiz ve cana yakındır. Belki onunda yapısı öyledir veya sizin aranızda kendini rahat hissetmiyordur.
İşte bizim de beklediğimiz sadece ama sadece bu. Biraz güleryüz. Oturalım sohbet edelim normal bir şekilde. Zaten öyle çok sık gelmezler ve gelince az kalırlar. Yapısı öyle olabilir ama bir insan devamlı keyfine göre hareket etmemeli diye düşünüyorum. Biraz güleryüz bu kadar zor olmamalı

Bir de gelin hanımı dinlemek lazım. Senede kaç defa geliyorlar ve ne kadar kalıyorlar? Belki gelmek istemiyordur sık sık veya uzun uzun? Aileniz gelin diye emrivaki yapıyor mu?
Uzak olmayan bir şehirde yaşıyorlar. 3-4 haftada bir hafta sonları gelirler kalırlar. Biz yılda bir iki belki gidiyoruz. Gelmeleri abim planlıyor biz şu zaman gelin gibi bir şey demeyiz. Yine bekleriz felan diyoruz sadece

Uzak olmayan bir şehirde yaşıyorlar. 3-4 haftada bir hafta sonları gelirler kalırlar. Biz yılda bir iki belki gidiyoruz. Gelmeleri abim planlıyor biz şu zaman gelin gibi bir şey demeyiz. Yine bekleriz felan diyoruz sadece
Açıkcası ben her ay 1 haftasonumu kayınvalidemlerde geçirmek istemezdim. Benim de suratım asılırdı.

İşte bizim de beklediğimiz sadece ama sadece bu. Biraz güleryüz. Oturalım sohbet edelim normal bir şekilde. Zaten öyle çok sık gelmezler ve gelince az kalırlar. Yapısı öyle olabilir ama bir insan devamlı keyfine göre hareket etmemeli diye düşünüyorum. Biraz güleryüz bu kadar zor olmamalı
Tabikide haklısınız eşinin ailesisiniz sonuçta içtende olmasa biraz güleryüz göstermeli ama işte herkes aynı incelikte olmuyor. Arada kardeş olunca işte idare etmek gerekiyor.

Ben de yeni gelin sanmıştım. Önceden de mi böyleydi? Son zamanlarda böyleyse belki size gelirken istemeye istemeye geliyordur. Öncesinde eşiyle tartışıyordur vs.
Hep böyleydi diyebilirim. İlk yıllar biz alışamamıştır diyerek çok problem etmedik ama artık rahatsız olmaya başladık. İlişkileriyle ilgili bilgim yok bizim yanımızda iyiler. Hatta abimle konuşurken güldüğünü görüyorum. Bize gelince %90 asık suratlı. Aslında ilgilenme boşver diyorum kendime ama üzülmekten alıkoyamıyorum bir yandan

Açıkcası ben her ay 1 haftasonumu kayınvalidemlerde geçirmek istemezdim. Benim de suratım asılırdı.
Biz çağırmıyoruz kendileri geliyorlar. Rahat ettirmek için de her şeyi yapıyoruz.
Anlıyorum gelmek istemeyebilir. Peki eşinizin ailesi bu ziyareti planlamıyorsa ve sizi rahat ettirmek için elinden geleni yapıyorlarsa bu suratı eşinizin ailesine mi, yoksa eşinize mi asarsınız?

Inan ayni biz 🤦🏻‍♀️ of off
Kendi evliligime ablamlarkine bakiyorm birde bize gelin gelenlere bakiyorm okadr sey yapip ve asla mutlu olmamalari ve suratlarini mutlu gormememiz inanin yalniz deilsinz babamin onca emegi .ornek veriyorm annemin evinde diyecem cnku ben ayriyim evliyim ayni sehirde bile deilm cnku evde halı eksik mesela ama alamiyorz maddi amkandan dolayi 10 mide doyuruluyor babam esnaf bu arada ama yengem mutsuz kislik halisi yok ki biz evde annem kilim serer yere ya 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ neyse babam magaza gotrmus istedigini al yatak odasinin halisi yokmus almistikta neyse orayida geciyorm 😒 gitmis oturma odasjna 2 buyuk hali almis 😒 boyle nankor hic dusunmez evi ayri bu arada kardesleri gelir babam gider soforluklerini yapar istedikleri yere goturur getirir kardesi ameliyat olur 1 saatlik yolu baabam getirir bizene yaaa bizene burun ameliyatindan 🤦🏻‍♀️ annemin evine gelir bir is yapmaz surekli uzanir ustune suratsiz bari guler yuzlu olsa 😒 annemdeyken annem balkoni yikar ayagi burkulur 1 saat kalkamaz babam camiden gelir kaldrir ianan cok sey var yazamiyorm dahi ben kendime bakiyorm da kayin valideme neler yapmadmki nasil sevmedimki kizima birsey bile takmayan kaynanam 😐 neyseya benimde bukadr gormemezlikten gelin en guzeli kendi gelsin biseyler anlatsn yokmussnz gibi davranin inan gercekten kendi gorumcemin suratsizligi abisi cagirmasina ragmen benim dogumuma soledigi sey ben hizmetcisimiyim gelecem ve suan benim yengem hamile bizim kizlari abim zorla goturur bole bir hayt bisey diyemiyorm

Aynı şekilde. Zaten gitmiyoruz yılda bir iki defa anca. Kendinizi fazlalık hissettiğiniz bir yere gidesiniz gelmiyor.
E daha nolsun ki?
Biz senede 1 hafta 10 gün kayıvalidemde kalıyoruz, Türkiye'ye izine geldiklerinde. Eşim de ailesini tekrar görmek istediğinde kendisi gidiyor. Memlekette evleri yokken kayınvalidem senede 1 haftalığına bize gelirdi sadece. Kendi ailem Türkiye'ye temelli döndüklerinde her ay 1 haftasonu kalırım ama kendim kalırım, eşimi peşimden sürüklemem. Ben ailemin yanına yurtdışına çıktığımda yaklaşık 1 ay kalıyorum, bütün arkadaşlarımla görüşüyorum vs ama eşimi getirmiyorum tabii 🫣
Gelin hanım benim gibi düşünüyor olabilir 😊

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X