Gelinlik Modelleri Gelinlik kiralık mı olmalı satın mı alınmalı?

Daha satın al diyen olmadı. ☺️ Evet bir daha kilon aynı kalırsa ki zor o da yıllar sonra nerede giyilecek. Teşekkür ederim fikriniz için
Kayınvalidem nişanlığımı bir beden büyük almıştı, kilo alınca da giyer diye. Abiye bir nişanlık hayatta kaç kere giyilebilir ki? :KK70:

Gelinlik kiralık mı olmalı satın mı alınmalı? Bir kere giyilecek ama evli arkadaşların fikirleri nedir?
Ben satın aldım kiralık fiyatıyla aynıydı çok pişmanım. Keşke kiralasaydim bazanın altında duruyor öyle.
Görümcemle 2 ay arayla düğün yaptık o da kiraladı. Dış çekimde sorun cıktı vaktinde teslim edemeyecek diye stres olmuştu.

Ben satın aldım kiralık fiyatıyla aynıydı çok pişmanım. Keşke kiralasaydim bazanın altında duruyor öyle.
Görümcemle 2 ay arayla düğün yaptık o da kiraladı. Dış çekimde sorun cıktı vaktinde teslim edemeyecek diye stres olmuştu
Bu çok kötü bir durum. Ben zaten çok stresli bir insanım. Kafayı yerdim teslim edilmemesi durumunda 😑

Benim zamanımda (11 yıl önce) 500TL fark vardı bende gönlüme göre diktirdim ama provaya git gel ve düğün sonrası gelinliğim oraya buraya sürüklenip durdu en sonunda verdim gitti. Yani bence gidip deneyip beğenip kiralamak bana daha mantıklı geliyor şu an ki kafayla. Allah mutlu mesut etsin şimdiden. 🌺

Gelinlik kiralık mı olmalı satın mı alınmalı? Bir kere giyilecek ama evli arkadaşların fikirleri nedir?
Ben satın aldım.
2kez kiralatarak satın alma parasının üstünde para kazandım.
Düğün mevsimi gelsin yine kiralatacağım

İki türlü fikir veren oldu. Yer kaplıyormuş ve de tekrar giyinilmiyormuş kilo olayı işin içine girince. Birde düğün özel bir şey gelinlik sana özel olmalı diyenler.
Ay sanki İtalya'dan özel kumaş getirip tasarlatiyoruz yani... Neyi özel olacak ki. Herkeste aynı gelinlik zaten. Şu asiri anlam yükleyenler saçmalıyor bence.
Ayrıca evet yer kaplıyor. Tekrar niye giyeyim onu da anlamadım :KK70: satmaya çalışıyorum ben.

Burada da çoğunlukla kiralama fikri hakim. Fiyatların aynı olması kafamı karıştırdı 🤔
Fiyat aynıysa satın alıp sonrasında ikinci el olarak sata da bilirsin canım. Benimki özel dikimdi düğünden sonra kaldı baza altında. Fark hiç yoksa al dursun birine verirsin en olmadı ama fark varsa 500 tl bile önemli düğün önü kiralamak mantıklı olur o zaman.

Kesinlikle kiralık diyorum bende kiraladım ve ilk giyen bendim soruyorlar zaten sıfır mı olsun ikinci el mi diye ikisinin arasında da ücret farkı var şahsen çok beğendiğim bir model olsaydı daha önce giyilmiş bir gelinliği de tercih edebilirdim

Daha satın al diyen olmadı. ☺️ Evet bir daha kilon aynı kalırsa ki zor o da yıllar sonra nerede giyilecek. Teşekkür ederim fikriniz için
Arada cok fark yoksa satin alip sonra da belediyelerin ilgili birimlerine bagis yapabilirsiniz. Temizlenip gerekirse kisiye gore tadilattan gecerek ihtiyac sahiplerine hediye edilebiliyorlar.

X