Gelinlik Modelleri Gelinlik markalari

tavsankacc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2015
4
0
Herkese merhaba, agustos sonu dugunumuz var ve Istanbul da gelinlik bakabilecegim yerler konusunda bilgi toplamaya calisiyorum. Su markalar ve gelinlik magazalari konusunda, fiyat ve kalite uzerine, tecrubeniz varsa cok sevinirim paylasirsaniz! :)
Akay
Pierre Cardin
Pronovias
Beyaz Butik
Nuans

Bunlar disinda kalitesine guvendiginiz baska magaza ya da markalar var mi? cok tesekkurler simdiden herkese!

Merhaba,

Türkiye'de en azından büyük şehirlerde gelinlik işi markalardan ziyade tekil modaevleri üzerinden ilerliyor. İstanbul'da Kadıköy, Bağdat Caddesi, Pendik, Ümraniye, Fatih, Nişantaşı, Bakırköy, Eminönü ve Mecidiyeköy Profilo AVM'de onlarca gelinlikçinin oluşturduğu kümelenmeler var. İnsanlar da genelde provaya gidileceğinden ötürü bu bölgelerden kendine yakın olan bölgeleri gezerek karar veriyorlar. Çok iyi özel dikim yapan modaevleri var, çok kötüler de var. Biraz dikimden, kalıptan, duruştan anlamak istiyor.

Akay gelinliğin tasarımcı serilerinde güzel gelinlikler olmakla birlikte 4-5bin tllerde olan fiyatlarını çoğu zaman kumaş kalitesi ve işçiliğinin çok üstünde buluyorum. 4bin tl aldığın gelinliğe insanların 1500tlye gelinlik diktirdiği danteli kullanamazsın bence...

Pierre Cardin orta kalite konfeksiyon türü gelinlik üretiyor. Gelinliğe ortalama bütçe olan 2000-3000tl aralığında ödeyip özel dikim riskine girmek istemeyen, hazır modeller arasından seçim yapabilenlerin tercihi.

Pronovias zaten dünyaca bilinen bir gelinlik markası. Bütçeniz varsa ödemeye çoğunlukla değer. 5-6bin tl aralığında genelde ama tasarımcı serileri 20binin üstüne çıkabiliyor. Pronovias bir gelinliğin kopyasını diktirmek genelde en az 3bin tl istiyor, sonuç da her zaman garanti değil.

Beyaz Butik gelinliklerini şahsen görmedim, 3-6bintl gibi bir fiyat aralıkları var ve başka yerlerde pek olmayan yabancı markalardan getiriyorlar diye hatırlıyorum.

Nüans bunlar arasında yerel modaevi mantığına daha yakın bir yer diye biliyorum. Fiyatlarından tam emin değilim, sanırım çok geniş bir yelpazede değişebiliyor. Biraz gelinin haline-tavrına göre, uygun isteyenlere ucuz bir çözüm, gösteriş isteyenlere ona göre fiyat veriyorlar sanki.

minenes, cok tekesekkurler detayli bilgi icin.
maalesef 18 haziran itibariyla magaza gezmeye baslayabilecegim, yurt disindayim. o yuzden su anda sadece internet uzerinden fikir toplayabiliyorum, her tur tavsiye altin degerinde benim icin :)
dikim yaptirmayi secersem zaman darligindan endiseliyim, bazi yorumlar gormustum bununla ilgili. o yuzden hazira yonelmek simdiden belki daha akillica. yalniz bu konuda da bazi endiselerim mevcut. ornegin Pronovias'ta 18 Haziran'da bir model begendim diyelim, uzerime gore olan yeni bir gelinligin gelmesi ve rutuslanmasi goz onune alindiginda 22 Agustos'taki dugune yetisir mi acaba? bir tecrubeniz var mi bu konuda? magazadakini al cik cok icime sinmeyebilir diye dusunuyorum cunku.

Reyondaki gelinliği alıp çıkmak zaten çoğu zaman bir seçenek değil. Hazır gelinlik almak reyondan almak sanılıyor ama durum şu ki siz aslında reyondan deniyorsunuz, sonra gelinlik sıfır olarak bazen baştan bazen yarıdan dikilip teslim ediliyor. Pronovias 3-4 ay süre istiyor türkiyede. Pierre Cardin 1 hafta diye biliyorum. Oleg Cassini diye bir marka var, sanırım onlar gel gününde al yapıyor :) yerel gelinlikçiler gurbetçiler için 7-10 günde dikim yapmaya çok alışıklar ama model üstünde çok kararsızlık şansınız olmaz.

Gelinlik 21 de olabilir face te ve instagramda sayfaları var özel dikim çalışıyorlar diye biliyorum istanbulda da şubeleri var ben ankaradakine gidicektim fakat kapanmış :/

Arkadaşlar bu fatihte şebnem Sönmez diye bir dolandırıcı var Lanet olsun ona verdiğim para haram olsun LÜTFEN Bu şebnem denilen şahısa ve annesine hayallerinizi kaptırmayın ❗️bildiğiniz dolandırıcılar fabrikasyon sistemiyle çalışıyorlar hayallerimi yıktılar ❗️prova dedikleri şeye üfleye püfleye gelerek sanki lütufta bulunmuş gibi davranıp psikolojik olarak sizi yıpratıyorlar sonucunda size bir çöp verilip dünyanın parasını alıyorlar. Örneğin dantelleri üst üste koyup gelinliğin iğrenç görünmesi mi dersiniz etek uçlarına saçma sapan ekli köklü başka danteller mi koymalarını dersiniz gelinliği düğün öncesi fotoğraf çekiminde bir saat giydim ve söküldü ya anlatamam size neler çektiğimi gelinliği düzelttirmek için bir o kadar daha para verdim duvak yerine bulaşık süngeri bile yapmayacağınız bir bez parçası veriyor elinize bir de arkanızdan küfür ederek sizi gönderiyor NE OLUR BU GÜZEL GÜNÜNÜZÜ REZİL ETMEYİN ❗️zaten her gittiğimde bir gelinle kavga ediyorlardı burdan anlamalıydım ama basiretim bağlandı ben yandım siz yanmayın isterseniz elimde fotoğrafları var kanıtlayabilirim

Alisse nuerA markasını hiç duydunuz mu? Gerçekten şahane gelinlikleri var bir bakmanızı öneririm. Normalde asla bulamayacağınız tasarımlar

X