zara online sahtekarlığı

Ama sizdeki durum başka. Ben de mangodan bir bot almıştım 400 kusure Ben aldıktan 2 gün sonra indirim oldu 190 gibi bir rakama düştü yapacak bir şey yok hiç de kafaya takmadım o başka bu başka. bunda ben indirimli fiyat diye alıyorum ve hediye olarak alıyorum. sonra fiyatı yükseltip ürün yok diyorlar böyle bir şey kabul edilemez. ürün stokta varken yok deniyor sorun bu
benım devamlı alışveriş yaptığım sitede aynı ürünün neredeyse her hafta fiyatı değişir bunu hiç kafama takmadım.hangi fiyat işime gelirse alıyorum ürünü.bir ceket aldım mesela tuzlu bir fiyata daha bana kargolanmadan yüzde 10 ındırım yaptı butun urunlerde site .49 tl zararım oldu ama iptal edıp tekrar almadım ürünü üşendim.yani böyle zararlar iptal edilen ürünler online de normal sık sık yaşanır.iptalim de oldu bir kaç kere .olabiliyor yani

Ayni seyi boyner icin okudum
Hatta bir musteri temsicisi agzindan kacirmis o urunler hic gonderilmeyecekti ztn yazilmis. O yuzden bu indirim doneminde cok ilginc fiyatlar bulsamda her siteden herseyi almadim. Acikcasi sasirmadim. A b marka fark etmez. Bir kere suphe dustumu insan bir daha istemiyor.
Ztn cogu marka hemen tuylenmeye bir tuhaf olmaya basladi. Eski kazaklarim saglam yeniler eskiyor. Nerden ne zmn alayim sasirdim.
Instagramda bugun ne aldim hesabina paylasin belki baska basina gelen vardir. Daha once marka sikayetleri paylasildi markalar hemen geri dondu. Markalar kotu reklam istemiyor belki ceketi gonderirler

ne abarttiniz. bukadar sinirlenecek ne var ki. baska hediye aliverin, nasilsa ayni ceket kis indiriminde yine ucuzlar. kaldi ki sonradan stocklandi belki urun, asla kontrol edemezsiniz. size bu sabah yok diye mail gelir, uc saat sonra stocklanir. bu magazalar zincirleri boyle. zara’nin boyle minik oyunlara harcayacak vakti ve ihtiyaci yok, bu bi gercek sonucta.

Konu sahibi bence gayet haklısınız ve peşini bırakmayın. Tüketici hakem heyetine başvurun sonuç alırsınız diye umut ediyorum. Burda en iyi ihtimalle bir iş bilememezlik var. Kaldi ki bilincli yapılmış da olabilir. Onların işini iyi yapmasının sonucuna neden siz katlanasaniz ki. O gün birçok mağazada indirim vardı. Zara'nın stoğunda yok idiyse o zaman kaldirsaydi internet sitesinden, belki siz başka bir markadan alırdiniz.

ne abarttiniz. bukadar sinirlenecek ne var ki. baska hediye aliverin, nasilsa ayni ceket kis indiriminde yine ucuzlar. kaldi ki sonradan stocklandi belki urun, asla kontrol edemezsiniz. size bu sabah yok diye mail gelir, uc saat sonra stocklanir. bu magazalar zincirleri boyle. zara’nin boyle minik oyunlara harcayacak vakti ve ihtiyaci yok, bu bi gercek sonucta.

Stokta yoksa satış yapmaz, zara dan hiç alışveriş yapmadınız sanırım.. aynı zamanda haksızlığa uğramış birinin hakkını aramasını abartılı bulmanızı neye bağlamalıyız?

Aynısını bu sene şubat ayında çok ünlü bir markayla yaşadım.hicbir sey yapmadılar , sinir olduğumla kaldım..

Sözlük böylesi durumlar icin kamuoyu oluşturmakta etkili oluyor.oradan da uplarım

kızlar merhaba, bugün zaranin yaptığı sahtekarlığı buraya da tanışmak istiyorum. ekşi sözlükte yazarlığı olanlar varsa lütfen iki kelime de olsa entry girip konuyu üste çıkarmam konusunda bana destek olursanız çok ama çok sevinirim.

ekşi sözlük linki: https://eksisozluk.com/4-aralik-2018-zara-online-rezaleti--5865659

buradan okuyup yorum yapmak isteyenler için oradaki yazımdan kopyalayarak konuyu buraya da taşıyorum.

durumumuz yoktu okuyamadık diyenler için özet:

zara'dan black friday haftasında 23 kasım'da abime doğum günü hediyesi olarak 27-30 kasım teslimat tarihli bir ceket satın aldım, bana 31 kasım'da kargonuz 4 aralık'ta çıkacak, gecikme için kusura bakmayın maili attıktan sonra bugün 4 aralık'ta, stokta yok gönderemiyoruz dedikleri ürünü aynı gün hala sitelerinde indirimsiz olarak satışa koyma kurnazlığı. özetle elinde olan ürünü sırf belki de çok rağbet gördüğü için daha pahalıya satmak uğruna stokta yok diyerek, yani bildiğin yalan söyleyerek zara firmasının müşteriyi mağdur etme durumu.

detaylı açıklama:

zara online sitesinden 23 kasım'da black friday haftasında 269 tl'den 134 tl'ye düşen, aşağıda görsellerini de eklediğim bir ceketi abime doğum gününde hediye etmek üzere satın aldım. açıklamada siparişin 27-30 kasım tarihi arasında teslim edileceği yazıyordu. ben sipariş verirken yalnızca ceketin lacivert rengi ve 36 bedeni kalmıştı. abimin 36 mi 38 mi giydiğinden emin olmadan 36 bedenini belki kalıbı geniştir olur umuduyla satın aldım. aynı gece indirimde alabileceğim başka neler var diye dolanırken, ben siparişimi verdiğimde satışta olmadığına emin olduğum, ceketin siyah renginin m bedeninin stoga girdiğini görünce, müşteri temsilcileriyle önceki siparişi iptal edip, m beden olan ceketi almak istediğimi söyledim, temsilci bana iptalin mümkün olmadığını, ama iki ceketi birden satın alıp olmayan diğer ceketi mağazada iade edebileceğim önerisinde bulundu. iptalin mümkün olmaması da ayrı saçmalık ama yine de ok da üstünde durmayıp diğer ceketi de satın aldım.

sonrasında 31 kasım'da, sevgili zara m beden olan ceketin tedarik süresinde olduğunu ve teslimatın söz verilen tarihte değil de 4 aralık'ta yapılacağı için telafi olarak ücretsiz kargo teklifi sundular. (sanki kargolara para ödüyormusuz gibi) hediye olarak almıştım dolayısıyla doğum gününe yetişmeyecegine üzüldüğümü söyleyerek, 2. siparişimin de ( mağazada iade edeceğim s beden ceket ve içinde kendime de aldığım bir elbise olan diğer sipariş) akıbetini sordum, sağolsun sevgili zara onun da gecikecegini, telafi olarak yine sonraki siparişte ücretsiz kargo teklifi sundu vs vs. bu kısım çok önemli değil özetle 2.siparisim de söz verilen tarihten geç kargolandi. neticede s beden ceket elime ulaştı ve tahmin ettiğim gibi küçük geldi ve mağazada iade edilecekti.

bugün kargoya verilmesi için beklediğim m beden ceket için zaradan 10 gün sonra gelen, stokta olmadığı için ürünü gönderemiyoruz mailini alınca doğal olarak bir miktar sinirim bozulmaya başladı
https://eksiup.com/2c9a8a814949

gercekren yok muymuş diye zara online sitesine baktığımda bana bugün, yani nerdeyse 2 hafta sonra stokta yok deyip gondermedikleri ürünün, yine bugün hala satışta olduğunu ve her bedeninin mevcut olduğunu gördüm, tabii fiyat 2 katına çıkmış haliyle.

[https://eksiup.com/48ea9168d763 stokta yok denilip iptal edilen siparişim]

[http://eksiup.com/57e405e67591 stokta yok denilip gönderilmeyen ürünün sitedeki şu anki gorseli]

[https://m.zara.com/tr/tr/şi·şme-biker-ceketi·-p00706300.html?v1=8208607&v2=999009 bu da alışveriş linki ]

şu anda elimde işe yaramayan ve boşu boşuna bir de mağaza iadesiyle uğraşmam gereken s beden ürün ve gonderilmeyecek olan m bedenın sinir ve stresi kaldı.

"koskoca zara stoğunda olmayan bır ürünü nasıl satışa çıkarır? ürünün stokta olmadığı 2 hafta sonra mı farkedıldı?" diye düşünürken ürünün gayet de stokta olduğunu görünce resmen kurnazlık yaparak ve yalan söyleyerek gondermemis olmalarina iyice tepem atmış durumda.

bu mu rezalet diye dalga geçecek olanlar olabilir ama benim için gayet de rezalettir. böyle şeyleri dandik instagram butikleri bile yapmıyor artık. sen kısıtlı indirim haftasında başka fırsatlardan vazgeçip parasını ödeyerek, kalitesine güvendiğin sürekli alışveriş yaptığın bir markadan hediye etmek için bir ürün satın alıyorsun ama adamlar seni 2 hafta beklettikten sonra ürünü 2 katına satışa koyup, kusura bakma kalmadı göndermiyoruz diye yalan söyleyerek mağdur ediyorlar, yok böyle bir dünya.

şikayet sitelerinde aynı şey başına gelmiş başka insanlar da varmış. hukukçu arkadaşların yardımını bekliyorum
.
Aynı kazığı bana başka bir marka attı. Ürünü indirim haftasında aldım. 13 gün bekledim yollamadılar. Sonra stokta yok dediler. Ürün indirimsiz haliyle hala satışta. Şikayet Vara yazdım. Çözüm oldumu hayır tabiki

Başka bir online siteden blackfriday haftasında aynı şey başıma geldi.
Ürün tedark süreci uzadıkça uzadı, en sonunda para iadesi ve iyi niyet göstermek adına nakit indirim çeki hesabıma girdikleri için, şikayet etmedim.
Size de bunun gibi bir şey yapmaları gerekiyordu, mağduriyetiniz var, zaman kaybınız var.

Henüz aynı kodlu ürün olup olmadığını bilmiyorsunuz. Ekşide açılan diğer rezaletlere bakarak puanım 10/2. Ayrıca kamuoyu oluşturma çabanızı anlayamadım. Mağduriyetiniz giderilsinden çok dikkat çekmeye çalışır gibi bir tavrınız var. Neyse kolay gelsin:)

Zara Türkiye'den çekilecek diyorlardı zaten.Belki de ondan böyle umursamazlar.Online dan iadede insanı sinir eder Zara.Kuryeyle uğraştırır falan.Ben de ona gıcık oluyorum.Bir de iyi ama çok indirime giren ürünlere çalışanları çöküyor hemen , o da çok gıcık bir durum.Zara çok bozdu son Zaman'larda.Almamaya çalışıyorum çok beğendiğim bişey olmadıktan sonra.Mail atın , müşteri hizmetleri uyuz eder insanı.

Sizin şikayetiniz stoklarla ilgilidir bir arkadaş daha yazmış yukarılarda.Bi' de sadece bir üründe olan bir şeyi "sahtekarlık" diyip fazla abartmışsınız bence.Zara'nın buna ihtiyacı yok hem de paramızın değeri düştüğünden ülkeden çekilme kararı alacağı söyleniyordu.Çok abartmışsınız yine de.

Telafi anlayışları takdire şayan!!!

Çok bilindik 3 sitede başıma geldi.birinde kargo gecikti diye hediye yolladılar.

Diğer ikisinde ise ürün stokta yoktu.reddedemeyecegim tekliflerle beni aradilar.

Sizi haklı buldum.ilgili neresi varsa şikayet edin

İndirimli ürünlerin belli bir stoğu oluyor. Genelde broşürlerde vs yazar "Stoklarla sınırlıdır" veya "Stok:500" gibi..

Stokta yoksa satış yapmaz, zara dan hiç alışveriş yapmadınız sanırım.. aynı zamanda haksızlığa uğramış birinin hakkını aramasını abartılı bulmanızı neye bağlamalıyız?
maaaalesef ki maalesef kiyafet dolabimin yuzde 80i zara’dan, asiri seviyorum. maalesef diyorum cunku alisverisin ucunu kaciriyorum. herneyse; tekrarliyorum; websitesinde sabah olmaz, aksamina eklenmis olur. bundan yuzde yuz eminim. hatta urunde bedenin bitmis oldugunda online ‘geldiginde haber ver’ diye bi olay bile var, mail ile ‘aradiginiz beklediginiz urun geldi!’ mesaji geliyor. yani tekrarliyorum, abarttiniz, salin gitsin aman yaaa.

maaaalesef ki maalesef kiyafet dolabimin yuzde 80i zara’dan, asiri seviyorum. maalesef diyorum cunku alisverisin ucunu kaciriyorum. herneyse; tekrarliyorum; websitesinde sabah olmaz, aksamina eklenmis olur. bundan yuzde yuz eminim. hatta urunde bedenin bitmis oldugunda online ‘geldiginde haber ver’ diye bi olay bile var, mail ile ‘aradiginiz beklediginiz urun geldi!’ mesaji geliyor. yani tekrarliyorum, abarttiniz, salin gitsin aman yaaa.

Ne güzel, pek sevindim Zara’dan giyinmenize... Ancak anlayamadığınız taraf 23 kasımda siteden satın alınıp, ödemesi yapılıp, 4 aralıkta stokta yok denmesi... tekrarlamama gerek olacak mı merak ediyorum ben de :)))

Ayni seyi boyner icin okudum
Hatta bir musteri temsicisi agzindan kacirmis o urunler hic gonderilmeyecekti ztn yazilmis. O yuzden bu indirim doneminde cok ilginc fiyatlar bulsamda her siteden herseyi almadim. Acikcasi sasirmadim. A b marka fark etmez. Bir kere suphe dustumu insan bir daha istemiyor.
Ztn cogu marka hemen tuylenmeye bir tuhaf olmaya basladi. Eski kazaklarim saglam yeniler eskiyor. Nerden ne zmn alayim sasirdim.
Instagramda bugun ne aldim hesabina paylasin belki baska basina gelen vardir. Daha once marka sikayetleri paylasildi markalar hemen geri dondu. Markalar kotu reklam istemiyor belki ceketi gonderirler
Evet boyneri ben de okudum az önce benim bir arkadaşımda aynı şeyden söz etti çalışan bir yakınından duymuş, göndermeyecekleri ürünleri satmışlar, çünkü insanlarımız böyle durumlarda genelde alttaki üyenin dediği gibi abartmamayi tercih ediyorlar. bazı insanların havaya saçacak çok nakitleri ve vakitleri var sanırım ama benim yok, olsa da böyle haksızlıklar karşısında enayi durumuna düşmek beni rahatsız ediyor. cevabınız için çok teşekkür ederim dediğiniz yere de yazacağım.

Aynısını bu sene şubat ayında çok ünlü bir markayla yaşadım.hicbir sey yapmadılar , sinir olduğumla kaldım..

Sözlük böylesi durumlar icin kamuoyu oluşturmakta etkili oluyor.oradan da uplarım
sözlükte fazla dikkat çekmedi keşke daha dikkat çeken bir başlık yazsaydım siz de markanın adını paylaşın lütfen bilelim ona göre alışveriş yapmayalım oralardan.

böyle minik oyunlar dediğin şey bir sürü insanın başına gelince hiç de minik olmuyor. ayrıca zaranin vakti var mıdır yok mudur beni ilgilendirmez önemli olan benim böyle şeylere harcadığım vakit ve nakit. Benim vaktim de naktim de değerli parasını verdiğim şeyin karşılığını beklerken kimse enayi yerine koyup sinirimi bozamaz.

X