Genç kızların anne problemleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

usershu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2024
14
6
18
merhaba, bu siteyi anonim olarak uzun zamandır tarayıcı üzerinden sorularımın yanıtları için kullanıyordum. bugün dayanamayıp bende kendim için sizden yardım isteyeceğim

18 yaşındayım ve evdeki küçük çocuğum, bir abim var. annem abim üniversiteye gidene kadar onunla ilgilendi, ben daha çok gölgede kaldım düşünün ki ağda nasıl yapılır bilmezdim ve kıllarım yüzünden zorbalığa uğrardım :KK70: ergenliğe girmiş bir kız çocuğu ve vücuduma karşı minimum bilgiyle beraber (çevremde hiç abla yerine koyabileceğim bir insan da olmadı) kendi vücuduma karşı nefret dolu büyüdüm. iştahlı bir insan olduğumdan dolayı virüs zamanında da bayağı kilo aldım memelerim sarktı. bunun getirdiği özgüvensizlik ve yukarıda yazdıklarımdan dolayı annemle konuşarak 17mde meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. mezuna kaldığım için hayatım şuan aktif değil ve 2 sene sonra memelerim yine sarkmaya başladı. 1. düzeyde falan olması gerekiyor. çok göze battığını söyleyemem zaten spor yapmak hedeflerimin arasında uzun zamandır var kendi üzerime çok gitmemeye çalışıyorum ama annemin realistik olmayan güzellik standartları benim psikolojimi bozdu. mutlu değilim her zaman ağlıyorum ve intiharı düşündüğüm çok oluyor. bugün gelip sütyen takmadığım için çok iğrenç duruyor diye kavga bile etti. keşke tek problem onu ilgilendirmeyen memelerim olsaydı ancak annemin beni eleştirme ve bozuk bir parçaymışım gibi davranması beni artık çok yoruyor. kendi anneside çok kötü bir kadındı anlattığına göre, oturup konuşsam dinlemez hatta manipülatif davranır. akıl sağlığımı yitirmeme az kaldı

ne yapabilirim cidden bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

dipnot: üniversiteyi yakın şehirlerde yazmak istiyorum uzağa gidersen seninle yaşarım diyor. burda bile rahat bırakmıyor kadın

Memelerinden sende rahatsız oluyormuydun yoksa annenin eleştirileri yüzünden mi ameliyat olmaya karar verdin?

17 yaşındaki bir kıza nasıl bir anne meme estetiği olması için izin verir ki? Şaka mı bu?
Sen bence anneni hiç dinleme. He de geç. Baban ne alemde? Babanla konuşsana. Çok üzüldüm
teşekkür ederim. kuzenimin düğünü için elbise giydiğimde ağlayarak yanına gittiğim için annem ve babam hastane hastane gezdi :/ devletler 17'de yapamayız dediği için özele gittik özelde de bir tık problemdi ama özgüvenim darmadağın olduğu için (sarkma karnıma kadar geliyordu ve sırt ağrıları çekiyordum dik duramayacak kadar) doktorum süt bezlerime zarar vermeden ameliyatımı yaptı.

babam konusuna gelirsek.. bilmiyorum? ilişkimiz her zaman mesafeli hissettirdi maddiyat olarak eksikliğini hissetmesem bile maneviyat olarak çok nadir yakın hissettiğim oldu babam tek erkek çocuk ailesi zaten eski toprak diye adlandırdığımız insanlar. can çıkar ama huy çıkmaz misali ailesinden gördüğü mesafeli davranma huyunu bende kıramadı

Memelerinden sende rahatsız oluyormuydun yoksa annenin eleştirileri yüzünden mi ameliyat olmaya karar verdin?
ameliyat öncesi sarkmam ileri düzey olduğu için rahatsız olsam bile konfor alanımdan çıkmadığım için bir şey yapmıyordum bunun için. şimdi rahatsız değildim bir tık sarktığının farkındaydım ama spor yapmadığım için de annemin aksine baskı yapmıyordum kendime

Meme estetiği bakıma muhtaç eden bir estetik süreci. Annenler yine de bakmışlar ve ünide de yanına gelmek istediğine göre üzerine düşen bir annen var, ha annen narsist biri klasik kızını kıskanıp ezikleyen bir tip.

Üniversiteyi yakın bir il yaz sürekli gelirim siz gelmeyin de gelmesinler. Sen de tek yaşamış olursun.

Meme estetiği bakıma muhtaç eden bir estetik süreci. Annenler yine de bakmışlar ve ünide de yanına gelmek istediğine göre üzerine düşen bir annen var, ha annen narsist biri klasik kızını kıskanıp ezikleyen bir tip.

Üniversiteyi yakın bir il yaz sürekli gelirim siz gelmeyin de gelmesinler. Sen de tek yaşamış olursun.
bir de tek yaşama konusunda "çevreye güvenmiyorlarmış" babamla beraber. sınav yaklaştığı için arada gelip yokluyorum benden ayrılmaları onlar için zor çünkü. dedikleri şey net ev arkadaşı olmadan çıkamazsın esc çıkarsa gülerim çünkü ev arkadaşımı tipine göre yargılayacaklar:KK70:d

evet maalesef öyle. 2 sene boyunca aksatmış olsam bile sarkmam çok az var onu da spor ve buz egzersizleriyle elimden geldiğince toparlamaya çalışacağım. kendisine de bunu söylüyorum ama korkusu eskisi gibi olmam sanırım. karantinadan geçen seneye kadar 20-25 kilo aldım (duygusal yiyiciyim) sarkmamın en büyük sebebi bu ve bunu biliyor. üzerimde baskı ve anksiyete oluşturuyorsun diye bağırıyorum ama dinlediği yok. üzerime düştüğü doğru ancak gereksiz ve boğucu bir şekilde düşüyor, bunun bende yukarıdaki etkiyi oluşturduğunu söylememe rağmen devam ediyor. tek umudum üniversite olmasına rağmen ilk senemden sonra yine sıkboğaz edip her hafta gel gel diye baskılamasından korkuyorum

evet maalesef öyle. 2 sene boyunca aksatmış olsam bile sarkmam çok az var onu da spor ve buz egzersizleriyle elimden geldiğince toparlamaya çalışacağım. kendisine de bunu söylüyorum ama korkusu eskisi gibi olmam sanırım. karantinadan geçen seneye kadar 20-25 kilo aldım (duygusal yiyiciyim) sarkmamın en büyük sebebi bu ve bunu biliyor. üzerimde baskı ve anksiyete oluşturuyorsun diye bağırıyorum ama dinlediği yok. üzerime düştüğü doğru ancak gereksiz ve boğucu bir şekilde düşüyor, bunun bende yukarıdaki etkiyi oluşturduğunu söylememe rağmen devam ediyor. tek umudum üniversite olmasına rağmen ilk senemden sonra yine sıkboğaz edip her hafta gel gel diye baskılamasından korkuyorum

Kompleks yapıyorsunuz 18 yaşında sarkmaz memişler. Memelerinize kafayı takmayın bu kadar. Çok dik olana da ödül verilmiyor yer çekimi bi şekilde aşağıya inecekler zaten indi sarktı diye kafayı takmayın bu kadar.

Kompleks yapıyorsunuz 18 yaşında sarkmaz memişler. Memelerinize kafayı takmayın bu kadar. Çok dik olana da ödül verilmiyor yer çekimi bi şekilde aşağıya inecekler zaten indi sarktı diye kafayı takmayın bu kadar.
kompleksli olan annem ve bunu herhangi bir konuda bana da dayatmaktan çekinmiyor. anlatmaya çalışıyorum dediğiniz şekildr ama bozuk muamelesi görüyorum. cidden artık dayanamıyorum ben odama kapanıp kafayı yerken o kendi hayatına benim psikolojimi bozmamış gibi devam ediyor

ameliyat öncesi sarkmam ileri düzey olduğu için rahatsız olsam bile konfor alanımdan çıkmadığım için bir şey yapmıyordum bunun için. şimdi rahatsız değildim bir tık sarktığının farkındaydım ama spor yapmadığım için de annemin aksine baskı yapmıyordum kendime
Annen zor bir insan. Sen kendinle ilgili kararları verirken sadece anneni dinleme bence. Yani sırf annen eleştirmesin diye yada memnun olsun diye birşey yapma. Bu tarz insanlar sen ne yaparsan yap memnun olmazlar zaten. Mutlaka eleştirecek birşey bulurlar.

Annen zor bir insan. Sen kendinle ilgili kararları verirken sadece anneni dinleme bence. Yani sırf annen eleştirmesin diye yada memnun olsun diye birşey yapma. Bu tarz insanlar sen ne yaparsan yap memnun olmazlar zaten. Mutlaka eleştirecek birşey bulurlar.
haklısınız, teşekkür ederim. onunla beraberken hayat çekilecek gibi değil alışamadım alışamıyorum da maalesef ama bir yolunu bulacağım artık

Aklı başında bir kızsın herşeyin üstesinden gelebilirsin. Kimseye ihtiyacın yok. Senin yaşında kız kardeşim var istediğin zaman bana yazabilirsin. Çözüm sunamayacak da olsam konuşmak rahatlatır. Burada bir sürü ablan var.

Kusura bakmayın ama sürekli mazeretlerle kendinize acıyan bir yapınız var. 25 kilo almak çok ciddi birşey ve duygusal yiyiciyim deyip geçiyorsunuz. Sınavı kazanamamışsınız üstüme gelil stres yaptırdılar diyorsunuz spor yapmayıp onun suçunu da stres diye annenize atıyorsunuz. Çoğumuzun ailesi bizi kendi kendi alesinden gördüğü gibi büyüttü. Kaçımız bedenle ilgili bilgileri annemizden aldık ki. İnternet var kitaplar var 18 yaşındasınız düzgün psikologların yazdıklarını araştırıl okuyun anneniz böyle bir insan işte kadın dövmüyor aövmüyor ama kapasitesi bu. Bu yaştan sonra değişmeyeceğine göre kabullenin kendi yaşamınıza odaklanın. Yeme alışkanlıklarınızı spor ve ders çalışma alışkanlıklarınızı değiştirin. İstediğiniz üniversiteyi kazanın ve siz gelseniz de ben yurda gidicem deyip kararlı olun. Böyle herşey için ailenizi suçlayarak hiçbir şey değiştiremezsiniz

Başkasının hataları kendi hatalarımızı mazur ve hafif gostermez. Annen şöyle annen böyle peki ya sen ?
Hayatının ve davranislarinin sorumluluğunu alacak yastasın. Büyü artık

Aklı başında bir kızsın herşeyin üstesinden gelebilirsin. Kimseye ihtiyacın yok. Senin yaşında kız kardeşim var istediğin zaman bana yazabilirsin. Çözüm sunamayacak da olsam konuşmak rahatlatır. Burada bir sürü ablan var.
teşekkür ederim çok tatlı bir kardeşsiniz umarım yüzünüz hep güler

Kusura bakmayın ama sürekli mazeretlerle kendinize acıyan bir yapınız var. 25 kilo almak çok ciddi birşey ve duygusal yiyiciyim deyip geçiyorsunuz. Sınavı kazanamamışsınız üstüme gelil stres yaptırdılar diyorsunuz spor yapmayıp onun suçunu da stres diye annenize atıyorsunuz. Çoğumuzun ailesi bizi kendi kendi alesinden gördüğü gibi büyüttü. Kaçımız bedenle ilgili bilgileri annemizden aldık ki. İnternet var kitaplar var 18 yaşındasınız düzgün psikologların yazdıklarını araştırıl okuyun anneniz böyle bir insan işte kadın dövmüyor aövmüyor ama kapasitesi bu. Bu yaştan sonra değişmeyeceğine göre kabullenin kendi yaşamınıza odaklanın. Yeme alışkanlıklarınızı spor ve ders çalışma alışkanlıklarınızı değiştirin. İstediğiniz üniversiteyi kazanın ve siz gelseniz de ben yurda gidicem deyip kararlı olun. Böyle herşey için ailenizi suçlayarak hiçbir şey değiştiremezsiniz
normalden fazla yemem stres yüzünden olan bir şey bunun en büyük sorumlusu da ailemin bana baskı yapmasıydı bunu onlara anlatmama rağmen devam ediyorlarsa vücudum hakkında fatfobik davranamazlar suç hata benden çıkmış olur. sınavı kazanamadığımı nereden biliyorsunuz da beni böyle aşağılamaya çalışıyorsunuz? hedef değiştirdim okumak istemediğim bir bölümde 4 sene okumak yerine 1 sene mezuna kalmayı tercih ettim. ağlama devam edecek misin kar tanesi? ailemin ailesini de anlattım iyi insanlar olmadıklarını can çıkar huy çıkmaz olduklarını da söyledim? aileme suç mu attım ben. herkes ebeveyn olamıyor kitaplar sadece bana yok onlara da var. şiddet konusuna gelirsek bizim evde yaşıyorsunuz sanırım nereden biliyorsunuz bana nasıl davrandığını? farkındaysanız alışkanlıklarımı değiştirmekle alakalı planlarım olduğunu söylemişim, ailemin değişmeyeceğinin farkındayım ama KALDIRAMIYORUM ve kaldırmak zorunda da DEĞİLİM. başlık açarken de benzer sorunları yaşamış insanların düşüncelerini ve bu durumla nasıl başa çıktıklarını dinlemek için kayıt oldum bu siteye. sizin gibiler yargısız infazı çok seviyor. yaşınız benden büyük belli ki ama düşünce şekliniz olgunlaşmamış.

daha fazla muhatap olmayalım lütfen, iyi geceleriniz olsun.

merhaba, bu siteyi anonim olarak uzun zamandır tarayıcı üzerinden sorularımın yanıtları için kullanıyordum. bugün dayanamayıp bende kendim için sizden yardım isteyeceğim

18 yaşındayım ve evdeki küçük çocuğum, bir abim var. annem abim üniversiteye gidene kadar onunla ilgilendi, ben daha çok gölgede kaldım düşünün ki ağda nasıl yapılır bilmezdim ve kıllarım yüzünden zorbalığa uğrardım :KK70: ergenliğe girmiş bir kız çocuğu ve vücuduma karşı minimum bilgiyle beraber (çevremde hiç abla yerine koyabileceğim bir insan da olmadı) kendi vücuduma karşı nefret dolu büyüdüm. iştahlı bir insan olduğumdan dolayı virüs zamanında da bayağı kilo aldım memelerim sarktı. bunun getirdiği özgüvensizlik ve yukarıda yazdıklarımdan dolayı annemle konuşarak 17mde meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. mezuna kaldığım için hayatım şuan aktif değil ve 2 sene sonra memelerim yine sarkmaya başladı. 1. düzeyde falan olması gerekiyor. çok göze battığını söyleyemem zaten spor yapmak hedeflerimin arasında uzun zamandır var kendi üzerime çok gitmemeye çalışıyorum ama annemin realistik olmayan güzellik standartları benim psikolojimi bozdu. mutlu değilim her zaman ağlıyorum ve intiharı düşündüğüm çok oluyor. bugün gelip sütyen takmadığım için çok iğrenç duruyor diye kavga bile etti. keşke tek problem onu ilgilendirmeyen memelerim olsaydı ancak annemin beni eleştirme ve bozuk bir parçaymışım gibi davranması beni artık çok yoruyor. kendi anneside çok kötü bir kadındı anlattığına göre, oturup konuşsam dinlemez hatta manipülatif davranır. akıl sağlığımı yitirmeme az kaldı

ne yapabilirim cidden bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

dipnot: üniversiteyi yakın şehirlerde yazmak istiyorum uzağa gidersen seninle yaşarım diyor. burda bile rahat bırakmıyor kadın
O zaman bir uzman eşliğinde annenle konusmalisin. Senin üzerinde kurduğu baskı seni intihara meylettiriyorsa sıkıntı büyük. Oturup iyice düşün ben fiziksel değişimi annem beğensin diye mi istiyorum yoksa buna ihtiyacım mi var diye. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelir.

Ağda ,kıl mevzusunda da hatalı ama sen de hiç mi gormedin arkadasindan, cevrenden siz internet cocugusunuz sasirdim 🥺yeni nesil zehir gibi 😂özel ders verdiğim 6. Sınıf öğrencisi kolunu , bacağını, yüzünü almıştı derse gelir gelmez fark ettim annesi ben söyleyene kadar hiç fark etmemiş 😒bu da vahim bir durum.

Başkasının hataları kendi hatalarımızı mazur ve hafif gostermez. Annen şöyle annen böyle peki ya sen ?
Hayatının ve davranislarinin sorumluluğunu alacak yastasın. Büyü artık
hatalı olduğumu vurguluyorsanız hatamın nerede olduğunu da söylemeniz gerek diye düşünüyorum. hayatımın ve davranışlarımın sorumluluğunu alacak yaştayım bende bu düşüncenize katılıyorum ancak diğer yorumları da okuduysanız ailemin özellikle de annemin üzerime düştüğünü (büyük ihtimalle beni korumak için ve kendisi zararsız sanıyor) bu düşkünlüğün de benim hem sorumluluk almamı engellediğini hem de bunalttığı çıkarımına varabilirdiniz diye düşünüyorum. insanız, verilecek basit tavsiyeleri bende düşündüm ve düşünerek yazdım zaten. kilo mu aldın? spor salonuna git. bu kadar basit neden yapamıyorsun aileni suçluyorsun(!) usershu diye düşünmek yerine daha yapıcı olunabilir. cevabını da söyleyeyim hazır konuya girmişken, annem kendisi spor masraflarımı yüklenmek istedi bu yüzden salonu da kendi bulmak istedi kayıt işini de kendi halletmek istedi bende dünyanın en normal olayı olarak ona güvendim. bazı birtakım olaylar yüzünden (operasyon geçirdi) 2 hafta evde yatmak zorunda kaldı. bulduğu yerin de kayıt zamanı geçmiş, çevremizde pek salon yok bende 4 ay kalmışken spor için uzak bir yere gitmek istemiyorum şubat-mart arası kayıtlar yine başlayacak diye beklemeyi tercih ettim.

umarım beni suçlu bulduğunuz konulardan birisi budur boşuna yazmış olmak istemiyorum, iyi akşamlar dilerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X