Genç kızların anne problemleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman bir uzman eşliğinde annenle konusmalisin. Senin üzerinde kurduğu baskı seni intihara meylettiriyorsa sıkıntı büyük. Oturup iyice düşün ben fiziksel değişimi annem beğensin diye mi istiyorum yoksa buna ihtiyacım mi var diye. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelir.

Ağda ,kıl mevzusunda da hatalı ama sen de hiç mi gormedin arkadasindan, cevrenden siz internet cocugusunuz sasirdim 🥺yeni nesil zehir gibi 😂özel ders verdiğim 6. Sınıf öğrencisi kolunu , bacağını, yüzünü almıştı derse gelir gelmez fark ettim annesi ben söyleyene kadar hiç fark etmemiş 😒bu da vahim bir durum.
ahqhah
O zaman bir uzman eşliğinde annenle konusmalisin. Senin üzerinde kurduğu baskı seni intihara meylettiriyorsa sıkıntı büyük. Oturup iyice düşün ben fiziksel değişimi annem beğensin diye mi istiyorum yoksa buna ihtiyacım mi var diye. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelir.

Ağda ,kıl mevzusunda da hatalı ama sen de hiç mi gormedin arkadasindan, cevrenden siz internet cocugusunuz sasirdim 🥺yeni nesil zehir gibi 😂özel ders verdiğim 6. Sınıf öğrencisi kolunu , bacağını, yüzünü almıştı derse gelir gelmez fark ettim annesi ben söyleyene kadar hiç fark etmemiş 😒bu da vahim bir durum.
son yazdığınıza çok güldüm gerçekten, tatlı ve komik bir olaymış :) ben sokağımdaki en büyük ablalardandım maalesef çevremde de çok bana anlatan olmamıştı kimse kolumdan çekip öğretmedi.. lisede bıyıklı diye dalga geçtiklerinde ağlayarak kuaföre gitmek istediğimi söylemiştim.

dedikleriniz için teşekkür ederim. annemin "müsait" olduğunu hissettiğim zaman beni nasıl hissettirdiğini konuşmak isterim onunla

iyi akşamlar dilerim💗

ahqhah

son yazdığınıza çok güldüm gerçekten, tatlı ve komik bir olaymış :) ben sokağımdaki en büyük ablalardandım maalesef çevremde de çok bana anlatan olmamıştı kimse kolumdan çekip öğretmedi.. lisede bıyıklı diye dalga geçtiklerinde ağlayarak kuaföre gitmek istediğimi söylemiştim.

dedikleriniz için teşekkür ederim. annemin "müsait" olduğunu hissettiğim zaman beni nasıl hissettirdiğini konuşmak isterim onunla

iyi akşamlar dilerim💗
İyi akşamlar çiçeğim :) ne olursa olsun çok değerlisin ,özel ve biriciksin bu hayatta yaşayacak çok ama çok güzel gunlerin olacak, takılıp tokezledigin de olacak ama bu dünyadan kendini mahrum bırakma ♥️

İyi akşamlar çiçeğim :) ne olursa olsun çok değerlisin ,özel ve biriciksin bu hayatta yaşayacak çok ama çok güzel gunlerin olacak, takılıp tokezledigin de olacak ama bu dünyadan kendini mahrum bırakma ♥️
çok teşekkür ederim 😭💗 umarım yüzünüz hep güler çok tatlı bir insansınız buradan bile hissettirdiniz

Tipik ergen davranışları, söylemleri.
Göğüsüm belime kadar sarktı ağladım diye annem babam doktor doktor gezdi mecbur ameliyat olmamı kabul etti diye sen yazdın. Yani bedeninden sen memnun olmadığın ve bunalıma girdiğin için ailen estetik operasyonu kabul etmiş. Sonra yine kilo aldım tekrar sarkıyor annem söyleniyor diyorsun. Kadın haklı. Maddi manevi uğraş estetik yaptırt sonra koruma nedenini tekrar başa dönüldüğünü görünce kadın da sinirlenmiştir.
Spor salonu içinde uğraşmış hastalanmış elinde olmayan sebeple salona yazılamamışsın. Çık dışarı yürü hiç bir şey yapamıyorsan.
Mezuna kalmana da ayrı üzülmüşlerdir de laf dinlememişsindir.
Aileni suçlayana kadar ben de biraz dik başlı mıyım diye düşün

merhaba, bu siteyi anonim olarak uzun zamandır tarayıcı üzerinden sorularımın yanıtları için kullanıyordum. bugün dayanamayıp bende kendim için sizden yardım isteyeceğim

18 yaşındayım ve evdeki küçük çocuğum, bir abim var. annem abim üniversiteye gidene kadar onunla ilgilendi, ben daha çok gölgede kaldım düşünün ki ağda nasıl yapılır bilmezdim ve kıllarım yüzünden zorbalığa uğrardım :KK70: ergenliğe girmiş bir kız çocuğu ve vücuduma karşı minimum bilgiyle beraber (çevremde hiç abla yerine koyabileceğim bir insan da olmadı) kendi vücuduma karşı nefret dolu büyüdüm. iştahlı bir insan olduğumdan dolayı virüs zamanında da bayağı kilo aldım memelerim sarktı. bunun getirdiği özgüvensizlik ve yukarıda yazdıklarımdan dolayı annemle konuşarak 17mde meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. mezuna kaldığım için hayatım şuan aktif değil ve 2 sene sonra memelerim yine sarkmaya başladı. 1. düzeyde falan olması gerekiyor. çok göze battığını söyleyemem zaten spor yapmak hedeflerimin arasında uzun zamandır var kendi üzerime çok gitmemeye çalışıyorum ama annemin realistik olmayan güzellik standartları benim psikolojimi bozdu. mutlu değilim her zaman ağlıyorum ve intiharı düşündüğüm çok oluyor. bugün gelip sütyen takmadığım için çok iğrenç duruyor diye kavga bile etti. keşke tek problem onu ilgilendirmeyen memelerim olsaydı ancak annemin beni eleştirme ve bozuk bir parçaymışım gibi davranması beni artık çok yoruyor. kendi anneside çok kötü bir kadındı anlattığına göre, oturup konuşsam dinlemez hatta manipülatif davranır. akıl sağlığımı yitirmeme az kaldı

ne yapabilirim cidden bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

dipnot: üniversiteyi yakın şehirlerde yazmak istiyorum uzağa gidersen seninle yaşarım diyor. burda bile rahat bırakmıyor kadın
İyi bir bölüm kazan ve git, eve de çıkma yurtta kal, böylece seni taciz edemezler çünkü kalacak yerleri olmayacak. Baban çalışmıyor mu nasıl bırakıp gelecek. Okul bitince de başka bir şehirde düzen kur yaklaştırma yanına. İkna etme şansın falan yok, bu model asla seni anlayıp düzelmiyor. Kaçarsan kısmen kurtulursun. 41 yaşındayım halâ mücadele ediyorum, seninkiyle birebir aynı değil ama bemzer model benimki de, hatta konum var onunla ilgili, profilim açık, okuyabilirsin istersen, gelecekteki halini görürsün

hatalı olduğumu vurguluyorsanız hatamın nerede olduğunu da söylemeniz gerek diye düşünüyorum. hayatımın ve davranışlarımın sorumluluğunu alacak yaştayım bende bu düşüncenize katılıyorum ancak diğer yorumları da okuduysanız ailemin özellikle de annemin üzerime düştüğünü (büyük ihtimalle beni korumak için ve kendisi zararsız sanıyor) bu düşkünlüğün de benim hem sorumluluk almamı engellediğini hem de bunalttığı çıkarımına varabilirdiniz diye düşünüyorum. insanız, verilecek basit tavsiyeleri bende düşündüm ve düşünerek yazdım zaten. kilo mu aldın? spor salonuna git. bu kadar basit neden yapamıyorsun aileni suçluyorsun(!) usershu diye düşünmek yerine daha yapıcı olunabilir. cevabını da söyleyeyim hazır konuya girmişken, annem kendisi spor masraflarımı yüklenmek istedi bu yüzden salonu da kendi bulmak istedi kayıt işini de kendi halletmek istedi bende dünyanın en normal olayı olarak ona güvendim. bazı birtakım olaylar yüzünden (operasyon geçirdi) 2 hafta evde yatmak zorunda kaldı. bulduğu yerin de kayıt zamanı geçmiş, çevremizde pek salon yok bende 4 ay kalmışken spor için uzak bir yere gitmek istemiyorum şubat-mart arası kayıtlar yine başlayacak diye beklemeyi tercih ettim.

umarım beni suçlu bulduğunuz konulardan birisi budur boşuna yazmış olmak istemiyorum, iyi akşamlar dilerim
Herkes yazmış hangi noktalarda hatalı olduğunu uzatmayayım.

haklısınız, teşekkür ederim. onunla beraberken hayat çekilecek gibi değil alışamadım alışamıyorum da maalesef ama bir yolunu bulacağım artık
Gerekirse destek al. Internette güzel videolar var onları izleyebilirsin. Mesela Beyhan Budak'ın videolarını beğeniyorum ben. Aileyle sorunlu olmak kolay birşey değil. Benimde annemle çok sıkıntım var. O tedavi olmadığı için ben oluyorum mesela 😄 33 yaşıma geldim hala düzeltemedim bazı şeyleri. Ama eskisi kadar kafama takmıyorum.
Sende takma. Annenden uzaklaşmaya değil, onu kabullenmeye çalış. Mesela yapabileceğin en büyük yanlış evlenip o evden kurtulmaya çalışmak olur. Bu düşünceyle yapılan evliliklerden asla hayır gelmez.

normalden fazla yemem stres yüzünden olan bir şey bunun en büyük sorumlusu da ailemin bana baskı yapmasıydı bunu onlara anlatmama rağmen devam ediyorlarsa vücudum hakkında fatfobik davranamazlar suç hata benden çıkmış olur. sınavı kazanamadığımı nereden biliyorsunuz da beni böyle aşağılamaya çalışıyorsunuz? hedef değiştirdim okumak istemediğim bir bölümde 4 sene okumak yerine 1 sene mezuna kalmayı tercih ettim. ağlama devam edecek misin kar tanesi? ailemin ailesini de anlattım iyi insanlar olmadıklarını can çıkar huy çıkmaz olduklarını da söyledim? aileme suç mu attım ben. herkes ebeveyn olamıyor kitaplar sadece bana yok onlara da var. şiddet konusuna gelirsek bizim evde yaşıyorsunuz sanırım nereden biliyorsunuz bana nasıl davrandığını? farkındaysanız alışkanlıklarımı değiştirmekle alakalı planlarım olduğunu söylemişim, ailemin değişmeyeceğinin farkındayım ama KALDIRAMIYORUM ve kaldırmak zorunda da DEĞİLİM. başlık açarken de benzer sorunları yaşamış insanların düşüncelerini ve bu durumla nasıl başa çıktıklarını dinlemek için kayıt oldum bu siteye. sizin gibiler yargısız infazı çok seviyor. yaşınız benden büyük belli ki ama düşünce şekliniz olgunlaşmamış.

daha fazla muhatap olmayalım lütfen, iyi geceleriniz olsun.
Peki tamam kaldırmak zorunda değilsiniz hata da sizde değil. Böyle söylemek neyi değiştirdi hangi derdinize derman oldu bilemedim ama madem dünyadan bunu talep ediyorsunuz buyurun

Gerekirse destek al. Internette güzel videolar var onları izleyebilirsin. Mesela Beyhan Budak'ın videolarını beğeniyorum ben. Aileyle sorunlu olmak kolay birşey değil. Benimde annemle çok sıkıntım var. O tedavi olmadığı için ben oluyorum mesela 😄 33 yaşıma geldim hala düzeltemedim bazı şeyleri. Ama eskisi kadar kafama takmıyorum.
Sende takma. Annenden uzaklaşmaya değil, onu kabullenmeye çalış. Mesela yapabileceğin en büyük yanlış evlenip o evden kurtulmaya çalışmak olur. Bu düşünceyle yapılan evliliklerden asla hayır gelmez.
tesekkurler, bende onu izliyorum gayet kaliteli bir adam

Yapmanngereken tek şey kendine yatırım yapmak. Okuyacaksın güzel bir meslek sahibi olup kendi ayakların üzerinde durup yolunu çizeceksin. Başka seçeneğin yok kuzum. Meme vs bunlar halledilebilir mevzular. Asıl mevzu senin herhangi bir toksik insanın maddi veya manevi desteğine ihtiyacının olmaması. Kimseye eyvallah etmeyecek bir seviyeye ulaşman gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X