Gençliğim gitti. Senelerce oyalanmısım. Ne yapabilirim?

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
11.201
14.563
Merhabalar arkadaslar. .
27 yaşındayım. 7 senedir fibromiyalji hastasıyım. 1 senedir de boyun fıtığı ve düzleşmesi sorunum var.
Yani tanı 1 sene önce siddetli kol agrimin olmasiyla doktora gitmemle konuldu.
8 sene antidepresan kullandim. Aklınıza ne gelirse hepsini kullandım diyebilirim. 3 yıldır kullanmiyorum.

2 gun önce doktora gittim. Cok kötü günler yaşıyorum .. ağrım hat safhada Emar,röntgen,kan testi hepsi yapıldı. Doktorla daha yüzyüze konusurken bogazimdaki nodülü farketti direkt nodül var mi diye sordu:oha:

Evet var dedim,elledi eliyle,bogaz ultrosunu da yapildi. Hipotiroid sabahlari dayak yemis gibi agri yaparmis ve fibromiyalji ile iliskiliymis.. internette de bir prof un boyle makalesine denk geldim.simdiye kadar kimse bana bunu söylemedi. Arastirma hastanesine kadar gittim seneler önce.

Dün kuru iğne yaptırdım. .bunu yaptıran var mı? Doktor bazi igneleri zor taktı o kadar sertmis ki boynum.. ve eve geldim arkam hep ağrıdı.
Fizyoterapiste yonlendirdi,medikal masaj ve plates onerdi.
Fizyoterapistle baya konustum osteopati yapiyor randevu verdi sorunun kaynagini bulacak bagirsakla alakali bile fitik olabiliyormus. Bir suru soru sordu zaten bana..

Bunu yaptıran var mi? Cok zor gunler geciriyorum. Allah rızası icin hem duaniza,hem önerilerinize ihtiyacim var. Senelerce süründüm ,doktor doktor gezdim cok dertliyim

Bu rahatsizliklari olanlar neler yaptiniz? Netice alir miyim?önerileriniz nelerdir?
Bu yöntemi merak edenlere foto da yükleyebilirim iğneleri..
:KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43:

Güncelleme 10.sayfada hanımlar :)

Son düzenleme:
Geçmis olsun acil şıfalar dilerim.
Hastalık hakkında bilgim yok ama dertlenmek yerine doğru teşhis ve tedavi olanağı bulduğunuza sevinmelisiniz zira yıllardır bulunamamış sorunun kaynağı ve yanlış tedaviler görmüşsünüz.
Doktorunuz önderliğinde tedavinize devam edin,genceciksiniz eminim atlatacaksınız bu durumu.

Geçmis olsun acil şıfalar dilerim.
Hastalık hakkında bilgim yok ama dertlenmek yerine doğru teşhis ve tedavi olanağı bulduğunuza sevinmelisiniz zira yıllardır bulunamamış sorunun kaynağı ve yanlış tedaviler görmüşsünüz.
Doktorunuz önderliğinde tedavinize devam edin,genceciksiniz eminim atlatacaksınız bu durumu.
Allah razı olsun. Haklısınız.. Insallah atlatırım vallahi varya senelerce süründüm.. Umutluyum bu defa. Olumlu sonuc alirsam,alacagima inaniyorum,burdaki arkadaslara da yardımcı olcam

Allah razı olsun. Haklısınız.. Insallah atlatırım vallahi varya senelerce süründüm.. Umutluyum bu defa. Olumlu sonuc alirsam,alacagima inaniyorum,burdaki arkadaslara da yardımcı olcam
Pozitif düşünün size yardımı olur.
En azından farklı bir yöntem denenecek ,düşünsenize bir 8 sene daha geçirebilirdiniz bu halde.

Konunuzla alakasız olacak ama uzun zamandır aklimdaydiniz.
Galiba siz bebek istiyordunuz ve bununla ilgili sizle bir konunun içinde mesajlasmistik diye hatırlıyorum.
Uzun zaman oldu.
O günden beri hep dualarimdasiniz.
Kandilde çok dua etmiştim
Bu sabah ezan okunurken yine aklıma geldiniz tüm bebek isteyenlere dua ederken sizin de adınızı söyledim.
Yani tabi adınızı bilmiyorum ama safsarisin diyerek dua ettim :)

Allah hayırlı şekilde sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah

Allah şifa nasip etsin, geçmiş olsun. Dert çekebilecek kisiye gelir ya hani kaldıramayacağından fazlası gelmez insana, demek ki senin tüm bu sıkıntıları aşacak gücün var. Rabbim tez zamanda refaha ulaştırsın inşaallah...

Konunuzla alakasız olacak ama uzun zamandır aklimdaydiniz.
Galiba siz bebek istiyordunuz ve bununla ilgili sizle bir konunun içinde mesajlasmistik diye hatırlıyorum.
Uzun zaman oldu.
O günden beri hep dualarimdasiniz.
Kandilde çok dua etmiştim
Bu sabah ezan okunurken yine aklıma geldiniz tüm bebek isteyenlere dua ederken sizin de adınızı söyledim.
Yani tabi adınızı bilmiyorum ama safsarisin diyerek dua ettim :)

Allah hayırlı şekilde sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah

Evet evet o kişi benim,aşılama yaptırdım tutmadı malesef. Allah razi olsun;ve gönlünüzdeki muradinizi versin insallah. Bana dua etmissiniz ne kadar mutlu oldum.. gercekten. Siz demi bebek istiyorsunuz??

Allah şifa nasip etsin, geçmiş olsun. Dert çekebilecek kisiye gelir ya hani kaldıramayacağından fazlası gelmez insana, demek ki senin tüm bu sıkıntıları aşacak gücün var. Rabbim tez zamanda refaha ulaştırsın inşaallah...
Beni teselli etti bu sözleriniz,Allah gercekten kaldıramayacağı yükü vermiyor insana. Merhameti sonsuz. Cok tesekku ederim,sagolun

Geçmiş olsun

Troide baktır tekrar

Ancak bu tarz hastalıkların çoğu psikolojik kökenli

İlkokul beş te el bileğim ağrımaya başladı

Doktor doktor gezdik büyüğe ağrısı vs dediler

Sonra idare ettim lise son senede yüne tavan yaptı Prof Prof gezdik

Her biri teşhis koyup tedavi uyguladı

Üniversite son yıl yine tavan ve artık dirseğim ağrıyordu

Aylarca boyunlukla gezdim

Okul bittiği ilk iki sene de çılgınca ağrıdı

Sonra hayatım düzene girdi Ağrı'lar azaldı

Bu yazdığım tüm tarihler aşırı stres ve sınavlar vs var

İşsiz olduğun ve sınav çalıştığım sene de kötü oldu

Bebeğim olduğunda çok korktum ya çok ağrırsa diye ama idare etti sıkıntı olmadı

Yine ara ara yokluyor stresliyim ondan geçecek diyorum mesela bu sıralar kötü işim yoğun vs

Sen de geçecek diye düşün

Ağrı eşini yükseltici ağrı kesiciler zor durumda işe yarar ama ben yıllardır almadım

Dr night yastık öneririm bir de

O tedaviyi de geçen birinden duydum ilk birkaç gün kötü hissediyor olsun tedaviden sonra rapor vs alıyordu o

Son düzenleme:
Canımm çok geçmiş olsun
Acaba bi Dr a daha mı gitsen ?
Bazen anlaşamayabiliyorlar güvendiğin iyi bi Dr a git belki teşhisleri yanlış

Evet evet o kişi benim,aşılama yaptırdım tutmadı malesef. Allah razi olsun;ve gönlünüzdeki muradinizi versin insallah. Bana dua etmissiniz ne kadar mutlu oldum.. gercekten. Siz demi bebek istiyorsunuz??

Bizim sürpriz gelen bir bebeğimiz var bekliyoruz inşallah sağlıkla gelir teyzesi :)

Siz de o mesajlastigimiz günden beri dualarimdasiniz.
Sizi tanımıyorum ama tanıdığım arkadaşlarıma dua ederken sizin de adınızı mutlaka söylüyorum hep aklimdasiniz :)

Geçmiş olsun

Troide baktır tekrar

Ancak bu tarz hastalıkların çoğu psikolojik kökenli

İlkokul beş te el bileğim ağrımaya başladı

Doktor doktor gezdik büyüğe ağrısı vs dediler

Sonra idare ettim lise son senede yüne tavan yaptı Prof Prof gezdik

Her biri teşhis koyup tedavi uyguladı

Üniversite son yıl yine tavan ve artık dirseğim ağrıyordu

Aylarca boyunlukla gezdim

Okul bittiği ilk iki sene de çılgınca ağrıdı

Sonra hayatım düzene girdi Ağrı'lar azaldı

Bu yazdığım tüm tarihler aşırı stres ve sınavlar vs var

İşsiz olduğun ve sınav çalıştığım sene de kötü oldu

Bebeğim olduğunda çok korktum ya çok ağrırsa diye ama idare etti sıkıntı olmadı

Yine ara ara yokluyor stresliyim ondan geçecek diyorum mesela bu sıralar kötü işim yoğun vs

Sen de geçecek diye düşün

Ağrı eşini yükseltici ağrı kesiciler zor durumda işe yarar ama ben yıllardır almadım

Dr night yastık öneririm bir de

O tedaviyi dw geçen birinden duydum ilk birkaç gün kötü hissediyor olsun tedaviden sonra rapor vs alıyordu o

Sizede büyük gecmis olsun. Baya bir senedir cekiyorsunuz anladigim kadariyla bu ağrıyı,dönem dönem, o dönemde stresliyseniz de tetikliyor. Agri kesici icmemeniz cok iyi,bende sadece ader olunca iciyorum ayda yani bi periyotta 2 3 tane iciyorum.

Fibromiyalji,zaten aslinda bir romatizma degilmis,stresin vucudun belirli bolgelerine yaptığı agriyla kendini belli etmesiymis uykusuzlukla cok büyük baglantisi var,uykusuzluk mu bu hastaligi yapiyor,hastalik mi uykusuzlugu o bilinmiyor.

Ancak; bebekken de uyumazmışım ben. Annem babam cok cekmisler..

Fitik daha reel bir hastalik galiba.

Kuru iğne den umutluyum

Manuel terapi diger dediğimde, onu biliyor musunuz? Bursa da bir hekim cok başarılıymış ben oturduğum semtte yok zannediyordum bunu yapan ama varmis.
Cuma gidicem insallah
Simdi cok garip seyler soyledi ve sorular sordu
Mesela fitik,bagirsak ile alakali olabiliyormuş,durus bozuklugundan,karin agrisindan falan

Internette edindigim bilgiye göre de,adam omuz ağrısı icin gidiyor,karacigerde sorun cikiyor mesela fizyoterapistin teshisiyle.. Bu fizyoterapist tek seans yapcak :/

Eve geldim zaten yan yattim hep arkam ağrıyordu simdi daha iyiyim.

O yastık boyun yastığı mi? Boyun yastığım var cunku ama cok asiri kaliteli degil orta halli bisey

Bir de boyunlugu internetten alsam mi?

Bir de ağrılarım ne zaman azaldı biliyor musun

Ankara'da bir fizik tedavi hastanesi buldum

boynum kötüydü o dönemde gittim

koridorda sıra beklemeye başladım

herkes o kadar kötü durumdaydı ki aylarca yatalak kalanlar bitkisel hayattan dönenler

tekerlekli sandalyedekiler vs vs

dedim ki benim bir şeyim yokmuş

doktor basit kas gevşetici verdi o dönemdeki atağı yumuşattık sonra da uzun süre doktora gitmeyeceğim idare edeceğim dedim kendi kendime

X