Gebeliğe Hazırlık GENETİK TEST-TRİZOMİ 22.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Lalalala1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2015
4.615
7.321
31
Herkese merhaba. 9 haftalık bebeğimi kalp durması sonucu kaybettim ve doktor tavsiyesi ile bebekten alınan parçayı genetik incelemesine gönderdik. Gelen sonuçta Trizomi 22 bulgusu saptandığı yazıyor. Araştırmalarım neticesinde pek fazla bir bulguya rastlayamadım. Bu durumla karşılaşan ve varsa bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Herkese merhaba. 9 haftalık bebeğimi kalp durması sonucu kaybettim ve doktor tavsiyesi ile bebekten alınan parçayı genetik incelemesine gönderdik. Gelen sonuçta Trizomi 22 bulgusu saptandığı yazıyor. Araştırmalarım neticesinde pek fazla bir bulguya rastlayamadım. Bu durumla karşılaşan ve varsa bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Ben bunu cpcugun down sendromlu gibi rahatsızlıgı oldugunu biliyorum ama yanlıs olmasım

Ben bunu cpcugun down sendromlu gibi rahatsızlıgı oldugunu biliyorum ama yanlıs olmasım
Down sendromo trizomi 21 bulgusu saptandığı zaman olan bir durummuş, hem doktorum söyledi hem de trizomi 21 ile ilgili pek çok detay var internette. Fakat trizomi 22 ile ilgili olarak doktor genetik bölümü ile görüşmem gerektiğini söyledi, ben can havli ile buraya koştum.

Down sendromo trizomi 21 bulgusu saptandığı zaman olan bir durummuş, hem doktorum söyledi hem de trizomi 21 ile ilgili pek çok detay var internette. Fakat trizomi 22 ile ilgili olarak doktor genetik bölümü ile görüşmem gerektiğini söyledi, ben can havli ile buraya koştum.
Doğrudur yanlıs anlamayın ben öyle hatırlıyordum cok haklsınız

Merhabalar maaleaef ben de trizomi 22 sonucuyla karsılastım ve bir şey bulamıyorum siz bilgi edinebildibiz mi L Lalalala1
Merhaba, ne yazık ki bakir bir alan trizomi 22 o nedenle çok fazla bilgi yok internette ama size önerim genetik testlerinizi yaptırmanız.

Trizomi 21 down sendromu oluyor ve yaşamla bağdaşıyor ama trizomi 22 yaşamla bağdaşmadığı İçin en geç gebeliğin 3 ay içinde malesef kürtajla sonuçlanıyor. Bizim genetik testlerimiz temiz çıktı, tamamen şanssızlık Allah’ın nasibi bu.. yumurta ve sperm birleştiği esnada doğru eşleşemiyor ve kromozomsal bir bozukluk oluşturuyor.

Sizin kaybınız kaçıncı haftada oldu, çok geçmiş olsun.

X