Çocuk Hastalıkları Geniz eti derdi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Aslında küçükken de sık sık tikanirdi ama horlama ilk uykuya dalarken bı 10 dk sonra geciyo. Bizde horlama yok sayılır sadece burnu kapalı konuşma ve ara ara uyku apnesi yasiyor
Bizim hep tikanikti. Hic bilmem cocugumun rahat nefes aldigini. O kadar damlalar ilaclar kullandik hic acilmadi.hatta bize 2yasindayken tani konuldu. Yazi bekledim bende doktor once ilacla deneyelim duzelmezse en son ihtimal aliriz dedi. Ama faydasi olmayinca en son geniz etini aldirdik rahat ettik. Sizin krese de basladiginiz icin hastaliga bagli olabilir. Yazi beklemek mantikli.

Çok geçmiş olsun
Benim iki çocuğum da oldu bu ameliyatı
Çok basit , çabucak atlatılan bir operasyon
Eğer İstanbul’daysanız size op.dr. Nuran Kalekoğlu Erkalp’i tavsiye ederim, bu işin piri. gereksiz yere hiç bir şey önermiyor , önce tedavi şansı verdi aylarca benim çocuklarıma , mecburi süreçte ameliyata aldı
Allah sağlık şifalar versin

Canim benim kizimda da bademcik ve genizeti buyuktu konusmasini etkilemedi ama çok horluyor blue sik hastalaniyordu. 6 yasinda cok arastirarak iyi bir cocuk kbb ciye yaptirdim ameliyati. Tek geniz eti kolay ama bademcik ameliyati cok cok zordu cok sukur 2 yil oldu . Simdi her sey yolunda kolay hastalanmiyor ve cok guzel buyudu gelisti ama yazin yaptirma tehlikeli. Cok gecmis olsun

Canim benim kizimda da bademcik ve genizeti buyuktu konusmasini etkilemedi ama çok horluyor blue sik hastalaniyordu. 6 yasinda cok arastirarak iyi bir cocuk kbb ciye yaptirdim ameliyati. Tek geniz eti kolay ama bademcik ameliyati cok cok zordu cok sukur 2 yil oldu . Simdi her sey yolunda kolay hastalanmiyor ve cok guzel buyudu gelisti ama yazin yaptirma tehlikeli. Cok gecmis olsun
Teşekkürler ederim Dr un biri bademcikleri de çok büyük dedi. Yaz ayını daha iyi sonuç almak için bekleyelim dedi. Dediğim gibi kreşte ilk senesi olduğu için hastalıklardan olmuş olabilir dedi.

Çok teşekkür ederim. Büyük oğlumda inanın hiç sıkıntı olmadı. Hatırlıyorum da ameliyattan çıktı, bir ağladı. Sonra altı saat uyudu. Sonra kalktı, hiç ameliyat olmamış gibiydi. Bu miniğimde pek öyle olmadı. Öğleden sonra üçte ameliyat oldu. Gece üçe kadar uykusunun arasında sürekli ağladı. Sonra o da toparladı. Ertesi günü hiçbir şey yok gibiydi. Şimdiye kadar yumuşak, sıvı bekleniyordu. Bugün ilk defa bisküvi yedi. Doktor ödem yapar yine on gün yine on gün kadar horlar dedi ama maşallah mışıl mışıl uyuyor. Üstelik ağzı kapalı 🙏
Ohhh ne guzel iste oldu kurtuldu bebegin misler gibi uyur artik darisi bizim basimiza insallah bi daha tekrrlamaz arkadasim.verdigin bilgiler icin cokk teşekkür ederim tekrar gecmis olsun

Bugün kızımı daha yakından inceledim uykudan kalktığında bı yarım saat daha net konuştuğunu fark ettim. Muhtemelen biz devamlı geniz akıntısini mi yaşıyoruz diye aklıma geldi. Çünkü demiştim uykuya ilk daldığı dakiklar horluyor sonra aciliyodu burnu bu iki fark ettiğim olay geniz akıntısini aklıma getirdi uykuda geri aktığı için rahat uyuyor ve uyanınca net konuşmasına sebeb yine geniz akıntısı geri aktığı için olabilir mi ?

Merhaba,
Benim oğlumda da doğduğu günden beri geniz eti var. 4 tane doktora gittik. Son gittiğimiz doktor ( İstanbul şişli Florence hastanesi, prof. Mustafa Akarcay) geçen yıl 1 aylık bir tedaviden sonra iyileştirdi. Ama dediği gibi kış aylarında yine tekrarladı.
Oğlum henüz 3 yaşında, açıkçası antibiyotik ile tedavi edilebildiği için biraz daha beklesek mi diye düşünmüyor değiliz ancak her geniz eti sistiginden antibiyotik kullanmak ne kadar zarar veriyor bilmiyorum.
3 yaşındaki çocuk için bu ameliyat ne kadar riskli ? Yaptıranlar var mı ? Sonrasında komplikasyonlar oldu mu ?

Merhaba,
Benim oğlumda da doğduğu günden beri geniz eti var. 4 tane doktora gittik. Son gittiğimiz doktor ( İstanbul şişli Florence hastanesi, prof. Mustafa Akarcay) geçen yıl 1 aylık bir tedaviden sonra iyileştirdi. Ama dediği gibi kış aylarında yine tekrarladı.
Oğlum henüz 3 yaşında, açıkçası antibiyotik ile tedavi edilebildiği için biraz daha beklesek mi diye düşünmüyor değiliz ancak her geniz eti sistiginden antibiyotik kullanmak ne kadar zarar veriyor bilmiyorum.
3 yaşındaki çocuk için bu ameliyat ne kadar riskli ? Yaptıranlar var mı ? Sonrasında komplikasyonlar oldu mu ?
İki buçuk yaşında oğlum, iki hafta önce ameliyat oldu. Hiçbir komplikasyon yaşamadık. Artık mışıl mışıl uyuyor ve burnundan nefes alıyor çocuğum

İki buçuk yaşında oğlum, iki hafta önce ameliyat oldu. Hiçbir komplikasyon yaşamadık. Artık mışıl mışıl uyuyor ve burnundan nefes alıyor çocuğum
Mrb zor oldu mu ameliyat öncesi serum takılıyor falan bi de anneden alınırken ben de ayrılması tek gitmesi düşünmek bile istemiyorum 😥nasıl oluyor aşamalar yardımcı olur musunuz

Alerjik rinit olabilir. Burnundan konuşmuyordu ama kızım devamlı hastalanıyordu. Burnu tıkanıyordu hastalanınca , gece horluyordu ve geniz akıntısı oluyordu öksürüyordu bu yüzden. Önce çipneme tableti, şurupları, burun spreyleriyle uzun bir alerji tedavisi gördü. Sonuç alınamayınca geniz eti ameliyatı oldu.
Bize de su an sizin tedavinizi verdi doktor bir ay sonra tekrar gelin dedi. Kuzum 3 yasında Eylül’de kreşe başladı. Kreşten beri hastalıklar bitmedi. Hastalık harici horlama ağzı açık uyuma gibi durumları yok

X