Gerçek anlamda samimi olamamak ?

Flower__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
1.952
1.729
Merhaba arkadaşlar. Aklıma takılan bir konuyla ilgili sormak istiyorum. Arkadaş çevrem çok fazla değil onların da 2-3 tanesiyle çok samimiyim. Geçen günlerde doğum günümdü. Çok samimi olduğum arkadaşlarımdan 1 tanesi kutlamadı.5 gün sonra görüştügümüzde laf arasında "senin doğum günün bugün müydü ya" dedi. Ben de "hayır 5 gün önceydi" dedim. Kuzenlerinin dogum günleri de Kasım ayındaymıs onun icin karıstırmış öyle dedi. Normal karşıladım çünkü herkes doğum günlerine çok önem vermeyebilir diye düşündüm. Ama bugünlerde yeni tanıştığı bir erkek var onun doğum günü 5 Aralık'taymış. Ona almak istedigi hediyeyi şimdiden düşünüyor. Yani canı istediginde doğum günlerine gayet de önem veren bir insanmış ki bu konuştuğu kişiyi daha birkaç gündür tanıyor. Yani bazı kızların bu kadar erkek arkadaş,sevgili meraklısı olmalarını anlayamıyorum. Tamam ona da kıymet verilir ama kaç yıllık arkadaşının doğum gününü umursamayıp birkaç gündür görüştüğü kisinin daha ortada bir sey yokken 1 ay önceden doğum gününü planlaması bana karşı samimiyetsizlik olarak geldi. Böyle durumlar olunca da o kişiye mesafe koymak istiyorum. Böyle mesafe koya koya yalnız kalıcam belki ama zaten samimiyetsiz insanlara ihtiyacım yok yalnızlık da güzel.
Bu arada konuştuğu kişiye kurabiye yapıcaktı "sırf bana değer verdigini kanıtlamak icin kurabiye yapmana gerek yok" demis konustuğu kisi. O da geldi bana sordu ona deger verdiğimi çok mu belli ediyorum diye. Ben de "evet. Onun doğum gününe daha 1 ay varken bile şimdiden alacağın hediyeyi planlıyorsun. Birinin doğum gününü önemsemek değer verdiğini gösterir. O da hissetmiş demek ki plan yaptıgını.bir insanın doğum gününü unutmamak da bir değer göstergesidir" dedim (kendime de ithafen söyledim anlamış mıdır bilemem)
Yani şunu düşünüyorum acaba ben mi samimi insanlarla karşılaşamıyorum. Çünkü ben karşımdaki insanlara gayet değer veren biriyim ama onlar öyle olunca ben de mesafe koyuyorum. Yalnızlık en iyisi mi sizce ?

Son düzenleme:
Mesafe koya koya degilde böyle gereksiz alınganlık yaparsanız daha çok yanlız kalırsınız. Ek olarak sanki arkadaşınızın flörtünü de kıskanmışsınız gibi düşündüm.
Arkadaşımın flörtünü kıskanmak çok saçma olur. 3-5 günlük birine bu kadar değer verirken o kadar yıllık arkadaşının da doğum gününü hatırlamasını isterdim yani kıskanılacak bir durum yok ortada. Ki zaten flörtü bile saçma bulmuş kendisine bu kadar değer vermesini o da ayrı konu

Sen haklısın, seninle işine geldiği gibi konuşuyor ben olsam yakın arkadaş kategorisinden çıkartıp normal arkadaş kategorisine geçirirdim bu kişiyi. Beklentinizi de ona göre düşürün.
Bence de. Ben " belki de doğum günlerini çok önemsemiyordur" diye iyi niyetli düşünüyordum kendi gelmiş yanımda 1 ay sonrası için doğum günü hazırlığı yapıyor. Bu şekilde farkına varmış oldum

Kıskanmak değil ya üst üste gelmiş bence
Birinin flörtünü kıskanmak çok saçma olur zaten. Ama 3-5 günlük flörte bu kadar değer verip bana gelince umursamaz olması beni soğuttu arkadaş olarak. Yani lafın gelişinde bir anda "senin doğum günün bugün müydü?" diye sormak nedir yani 5 gün geçmiş bir de. Resmen "sen beni boşver ben yakın arkadaşın degilim" demekle birebir 😂

Bence arkadaşının davranışı normal sen fazla alınmışsın. Romantik ilişkiyle arkadaşlık ilişkisi bir değil hele ki ilk zamanları daha bir heyecanlı olması gayet normal. Ben de 17 yıllık arkadaşımı çok seviyorum ama sorsan doğum gününü özellikle kaç defa kutladım bilmem, bir mesaj yazarım elbet ama her yıl elimde pastayla kapısına gitmem açıkçası. Çoğu arkadaşımın doğum gününü de aklımda tutamam öyle bir hafızam yok. Ama flörtüm ya da sevgilimin ilk birlikte geçireceğimiz doğum günü olsa bunu önemserim.

Uzun yıllardır gerçekten çok samimiyiz dediğim arkadaşım doğum günümü çok zor hatırlıyorsa, ben de alınırım.
Fakat bu bu konulara değer verip vermemekle alakalı daha çok. Bu konuları önemsemeyen, unutulmasını da önemsemez.

Bir kere unutulan doğum günü için mi arkadaşlığa mesafe koyacaksınız? Çok saçma geldi... O şuan yeni bir ilişkide ve doğum günü hayali kurması gayet normal bende en yakın arkadaşımın her yıl kutlamam bazen msj atarım bazen pastayla sürpriz yapar bazen tamamen unuturum 🤭 ama o benimkileri hiç unutmaz sağolsun ama ben unuttum diye tribe girmez. Olsun insanlık hali der geçer... Sonuçta aramızdaki bağ önemli benim için ❤️

Uzun yıllardır gerçekten çok samimiyiz dediğim arkadaşım doğum günümü çok zor hatırlıyorsa, ben de alınırım.
Fakat bu bu konulara değer verip vermemekle alakalı daha çok. Bu konuları önemsemeyen, unutulmasını da önemsemez.
Ben önemsiyorum bu konuları. Kendi de canı istediği kişiye karşı önemseyip bende önemsemediği için ona göre mesafemi koyucam. Kırıldığımı söylemek bir sey degistirmez çünkü

Bir kere unutulan doğum günü için mi arkadaşlığa mesafe koyacaksınız? Çok saçma geldi... O şuan yeni bir ilişkide ve doğum günü hayali kurması gayet normal bende en yakın arkadaşımın her yıl kutlamam bazen msj atarım bazen pastayla sürpriz yapar bazen tamamen unuturum 🤭 ama o benimkileri hiç unutmaz sağolsun ama ben unuttum diye tribe girmez. Olsun insanlık hali der geçer... Sonuçta aramızdaki bağ önemli benim için ❤️

Doğum günümü bir kere değil genel olarak unutan birisi zaten ama durumun farkına bu yıl vardım
En azından doğum günü hayalini birkaç gün önce doğum gününü unuttuğu arkadaşının yanında kurmaması gerekir. Yani bunlar incelik gerektiren konular benim için.

Bence arkadaşının davranışı normal sen fazla alınmışsın. Romantik ilişkiyle arkadaşlık ilişkisi bir değil hele ki ilk zamanları daha bir heyecanlı olması gayet normal. Ben de 17 yıllık arkadaşımı çok seviyorum ama sorsan doğum gününü özellikle kaç defa kutladım bilmem, bir mesaj yazarım elbet ama her yıl elimde pastayla kapısına gitmem açıkçası. Çoğu arkadaşımın doğum gününü de aklımda tutamam öyle bir hafızam yok. Ama flörtüm ya da sevgilimin ilk birlikte geçireceğimiz doğum günü olsa bunu önemserim.
Benim beklediğim de sadece bir mesajdı zaten. Bu kişi flörtü değil arkadaş olarak görüyor. Uzun yıllardır sevgilisi yok belki onun için bu kadar plan filan kurdu ama konuştuğu kişiden bağımsız olarak yine de soğudum

Kutlamak unutmamak aranızda Olan bağın gücünü gösterir ama.

Jacbs alınmak olarak görmüyorum ben.
Değer görmek istemissiniz gormemissiniz alınganlık ortada bı sıkıntı yokken gösterilen şeyin adıdır.
Sizin durumda bir sıkıntı bir değersizlik var
Silmeyin ama bidahakine sizde onunkini kutlamayın ilk tavriniz bence bu olmalı, tabi doğum günü yakın mi onun o da önemli ? Çok varsa nasıl bekleyeceksiniz😅

Jacbs alınmak olarak görmüyorum ben.
Değer görmek istemissiniz gormemissiniz alınganlık ortada bı sıkıntı yokken gösterilen şeyin adıdır.
Sizin durumda bir sıkıntı bir değersizlik var
Silmeyin ama bidahakine sizde onunkini kutlamayın ilk tavriniz bence bu olmalı, tabi doğum günü yakın mi onun o da önemli ? Çok varsa nasıl bekleyeceksiniz😅
Beni anladığınız için teşekkürler.Bu konumda empati kurabildiğinize göre bence siz ince düşünceli bir insansınız 🌸 Onun doğum günü de benden 3 gün sonraydı. Ben de kutlamadım. Benim doğum günümü unutursa ben de unuturum değer dengesi diye bir şey var sonuçta. Böyle ibretlik olaylar yani 😂

Sizden 3 gün sonraymıs dogum günü. Sizde kutlamamıssınız. Tepki verdi mi? Veya ima etti mi? Kutlamamanızla alakalı?

Ben kendi doğum günümü bile unutan insanim. O yuzden böyle beklentilere girmemek en iyisi. O sizin doğum gününüzü kutlamıyorsa siz de onunkini kutlamayın. Ama mesafe koyulacak abartılacak bir durum değil bence. Eş, sevgili, aile dışında kimsenin size özel şeyler yapmasını beklemeyin, herkes kendi hayatıyla meşgul

X