gereksiz harcamalari aza indirmek icin neler yapiyorsunuz?

royem

kavgamin-cicegi
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
2.033
2.223
evet arkadaslar...malum hepimiz azda olsa birikim yapmaya calisiyoruz...biz iki kisiyiz ve ayda ozellikle mutfak masrafi hayli fazla oluyor....aslinda ayi kontrol altina almak icin tuttugum bir defter var ama pek te ise yaramadi.Ben ay basindan itibaren ,limit belirleyip ona gore tum ihtiyaclarimi karsilamaya calisacagim....bunun icin guzel fikirlerinizi ve onerilerinizi payalasirsaniz cok sevinirim..sevgiler...

yemeğe düşkün olan bir aile için mutfaktan kısmak brz problem olabilir. msla ben et yerine tavuk alıyorum. limon yerine sirke, nar ekşisi, hazır çorba yerıne 1 kg mercimek, pasta yapmak yerine bisküvi alıyorum. ozaman cok tasarruflu oluyor. daha cok var msla...kola yerine toz karışımlı içecek, bazen tavuk yerine mısır ve peynir, patates, domates... bı keresınde de konsantre yumusatıcıyı 2 ye boldum 2 sıse yaptım yarısına su koydum vsvs....bunlar görünmeyen ama tasaffuru cok sağlayan etmenler :)))

yemeğe düşkün olan bir aile için mutfaktan kısmak brz problem olabilir. msla ben et yerine tavuk alıyorum. limon yerine sirke, nar ekşisi, hazır çorba yerıne 1 kg mercimek, pasta yapmak yerine bisküvi alıyorum. ozaman cok tasarruflu oluyor. daha cok var msla...kola yerine toz karışımlı içecek, bazen tavuk yerine mısır ve peynir, patates, domates... bı keresınde de konsantre yumusatıcıyı 2 ye boldum 2 sıse yaptım yarısına su koydum vsvs....bunlar görünmeyen ama tasaffuru cok sağlayan etmenler :)))

aslinda mutfak masraflarindan kastim,yemekten kismak degil....belki bir hafta almasanda diger hafta illaki canin ceker alirsin,oylede olmali zaten.ama oyle zaman oluyorki markete gidiyoruz ,iste biseyler aliniyor ve kasada yuksek bir rakam cikinca ,ne aldim ki ben diyorum.cunku aldiklarimi gorunce yemeklik olmayan,ivir zivir seyler...genelde esim ne bulursa atiyor icine...fikirlerinizde cok guzel faydali bilgiler..tesekkurler...

o zaman eşine ve sana aynı anda kıyafet alma bır ay san bır ay bana vsvs...o zamn dengeli olmuş olur. en azından tasarruf olur :KK9:

X