Gereksiz utanç, özgüvensizlik , tesettür

Sudenuurr

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
241
71
33
İnsanlar ne der diye hayat yaşanmaz ki bırak kim ne derse desin sen
Kendi bildiğinden şaşma.
İnsanlar ne der değil ALLAH ne der diye düşünmeliyiz öldüğümüz zaman o insanların hiçbiri yanımızda olmayacak sadece Rabbimiz olacak. Kendimizi insanlara değil Rabbimize beğendirmeye çalışırsak ozaman mutlu oluruz♥️

Tutaste53

Bize kırmızı çok yakışıyor 🥰
Pro Üye
4 Temmuz 2013
25.488
71.267
Merhabalar … :) korona öncesi 73 kg bir insandım şuan ise 52-53 kilo arasında gidip geliyorum. Bunu söylerken kendimle gurur duyuyorum ve mutlu oluyorum ama sacma sapan bir sıkıntım var. üniversite öğrencisiyim , arkadaşlarım beni son gördüklerinde gayet kilolu bi insandım şimdi üniversiteler açılacak ben kilo olarak bambaşka bir insan oldum bununla beraber kendime daha çok bakmaya başladım mesela hayatımda hiç elbise giymezken şimdi kemerli elbiseler vs giymeye başladım. kendime dert yaptığım konu insanların beni böyle gördüklerindeki tepkisi , illaki garipsenecek ve dillendirilecek ben normalde bile kalabalık bir ortamda yürürken yürümesini karıstırabilen bi insanım bana bunun söylenecek olmasından saçma sapan bir şekilde cok utanıyorum ..
hatta yıllardır giyimime kapalılık olarak bayağı dikkat ediyorum açık olmama rağmen uzun kollu giyerim , kalçayı örtecek şekilde giyinirim vs. yani aslında mesela tesettüre de girmek istiyorum ama aynı şekilde sırf insanlar aa kapanmışsın gibi söylemler olacağı icin cok utanıyorum bu sebepten bunu da hep erteliyorum
Biraz dağınık bi konu oldu cok toparlayanadım kelimeleri
Ama uzun lafın kısası bu gereksiz utangaçlıklarım beni coook yoruyor
Ben nasil kilo verdiginin formulu almaya geldim :KK70: saka bir yana ne guzel bedeniniz, sagliginiz ,gencliginiz icin kilolardan kurtulmussunuz insanlar sizi en fazla 1 gun konusacak aaa ne guzel olmussun diyecekler ertesi gun baska bir konu cikar dert etmeyin bu kadar . Teseddur icinde hazir oldugunuzda hic kimsenin ne dedigini dusunmeyeceksiniz bence

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :86.1 Kg. Şimdiki Kilom :70.45 Kg.

flower_rose

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2010
1.845
2.358
Ne güzel kilo vermişsiniz 😎. Büyük bir özgüven ile dönmelisiniz. Hiç utanılacak bir şey yok. Kapanmak da tamamen kendi fikriniz. Takılmayın kimseye. Hayat sizin ve başkaları için yaşamayın.