Aile Planlaması geri çekme yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
niye geri çekmeyle korunur ki kadınlar.
seyrinde giden bir cinsel birlikteliği bıçak gibi kesmek bu bana göre.
eğer çocuk düşünülmüyorsa ve kadın da sağlık sorunu nedeniyle hap kullanamıyorsa erkek korunmaya mecburdur bana göre.
sevse de, sevmese de..

gelde birde bunu erkeklere anlat.zevk almıyorum diye kullanmıyor,ne yapabilirsinkişutarafagitti

bende esmeraldaya katılıyorum ,ilişkinin en can alıcı noktası zaten boşalma anı ,onu da bu şekilde kesmek ne derece zevk verir düşündürücü,benim eşimde bunu asla kabul etmez ..

ben de 4 yildir bu yöntemle korunuyorum beim de brisey olmadi ama her ay bir iki gün geciksa insan acaba mi diyor.korkutuyor insani.insallah sende degilsindir

iki senelik evliyim ve geri çekilme yöntemiyle korunuyorduk.taaaki geçtiğimiz şubat ayına kadar.şu an 30 haftalık hamileyim.lülülülülülü.biraz daha dikKatli olmak lazım bence

ben evliliğimin ilk günlerinde geri çekilme yöntemiyle korunuyordum SONUÇ MU 1 ay sonra hamile kaldım şimdide 1 yaşında dünya tatlısı kızım var evleneli daha 2 yıl olmadı bile :lepi: :lepi:

ben evliliğimin ilk günlerinde geri çekilme yöntemiyle korunuyordum SONUÇ MU 1 ay sonra hamile kaldım şimdide 1 yaşında dünya tatlısı kızım var evleneli daha 2 yıl olmadı bile :lepi: :lepi:

bunda dikkat etmesi gereken en önemli kişi eşler eğer eşler dikkatsizce davranırsa tabiki hemende hamile kalınır karar verildiği zamanda önemli olan beylerin uyanık olması...kendine güvenmesi açıkcası her erkek bu yöntemi beceremez... yinede sana bebeğinle :emir_bebek:mutluluklar dilerim

iki senelik evliyim ve geri çekilme yöntemiyle korunuyorduk.taaaki geçtiğimiz şubat ayına kadar.şu an 30 haftalık hamileyim.lülülülülülü.biraz daha dikKatli olmak lazım bence

evet sana katılıyorum bu yöntem dikkat isteyen bir yöntem özellikle erkek için ama çoçuklarınızda sizler için Rabbimin bir ödülü...:hooray: .Allah analı Babalı büyütsün..

geri çekme yöntemi bir doğum kontrol yöntemi değildir ki kadın doğumcular filan saymıyorlar bunu korunmadan

Bende evliiğimin ikinci yılındayım,evlendiğimizden beri bu yöntemle korunuyoruz kendime iyi bi doktor edinebilmek için ilk başlarda 3 ayrı doktora gitmiştim gittiğim doktorlar da geri çekme yöntemini doğum kontrol yönteminden saydılar.
Hapla korunma yöntemi bana göre zararlı.Çünkü sonuçta HAP..Alınan bir ağrı kesicinin bile yan etkileri var bu hapın olmazmı..
Haplar hiç bir şey yapmasa bile böbrekeri yıpratıyor diye biliyorum.
En iyisi kondom bana göre de.
Benim eşim kondom sevmediği için bu yöntemle korunuyoruz.Ama geri çekme yöntemi benim mutlu olmama engel olsa kesinlikle eşimle konuşurdum.Ben gayet mutluyum o da mutluysa sorun yok benim için..
Çok güvenilir bir yöntem olmadığını bende düşünüyorum ama bebiş olursada problem yapmam düşüncesinde olduğum için rahatım yerimseniben

kesinlikle hap kullanmam..kondoma da ben karsiyim icim almiyor :))hemde o an komik geliyor kaydirigubbakcemile3bu yontem guzel kaza oldugundan suphe duyarsam ertesi gun hapi kullanirim..hihoyyythamilee kalmaya elverisli pozisyonlardan da uzak kalmak gerekir.bebek geliyorsa da gelsin zaten cok istiyorummkaydirigubbakcemile3
eger oyle olsa az cok anlardin yada esin anlardi herhalde.test yap.umarim olmamistir..

daha bu ögle vaktinde hamile olduğumu öğrendim ve sözüm ona korunma yöntemi olan geri çekilme yöntemini uyguluyorduk :) bencede ertesi gün hapı kullan...ben memnunum boşver bişey varsada sende memnun ol...kaydirigubbakcemile3

geri çekme yöntemi bir korunma yöntemi değil fakat o kadar çok kişi bu yöntemi kullan ıyor ki bende bu kadar kazalar olduğunu bilmiyordum yani demek ki çevremde istemeden kazara oldu bu bebek diyenler hep bu yöntemi kullanıyorlar bunu bi düşünmeliyim bende o zaman ilerisi için
yalnız benim iki kuenim ve yengem bu yöntemle korunuyorlar yıllardır ama biri daha çocuğu küçücükken bu yöntem yüzünden hamile kalmıştı:KK53:

geri çekme yöntemi bir korunma yöntemi değil fakat o kadar çok kişi bu yöntemi kullan ıyor ki bende bu kadar kazalar olduğunu bilmiyordum yani demek ki çevremde istemeden kazara oldu bu bebek diyenler hep bu yöntemi kullanıyorlar bunu bi düşünmeliyim bende o zaman ilerisi için
yalnız benim iki kuenim ve yengem bu yöntemle korunuyorlar yıllardır ama biri daha çocuğu küçücükken bu yöntem yüzünden hamile kalmıştı:KK53:

hala bunun doğru yöntem olduğunu bilmeyenler var ya. spermden önce gelen az sıvı bile hamile bırakabiliyoken bu yöntem hiç de doğru değil. bi de cinselliğin tadını bozuyo,tam boşalacakken geri çekiliyo ve ilişki bitiyor o anda

hala bunun doğru yöntem olduğunu bilmeyenler var ya. spermden önce gelen az sıvı bile hamile bırakabiliyoken bu yöntem hiç de doğru değil. bi de cinselliğin tadını bozuyo,tam boşalacakken geri çekiliyo ve ilişki bitiyor o anda

o yüzden değil ki korunma yöntemlerin hiç biri uygun değil hepsinin bir eksisi var o yüzden insanlar mecbur kalıyorlar yani
mesela doğum kontrol hapı çok zararlı bissürü yan etkisi var,spiralde ise çok kanama ihtimali var hatta enfeksiyon geçirenler kullanamıyorlar,prezervatif de partnerini hissetmiyorsun ee napsın insanlar mecburen geri çekme yöntemini kullanıyorlar yani:26:

hiçbir korunma yönteminin %100 koruma garantisi yokki geri cekme yönteminin olsun hap kullanmak istemeyen ve kondomda kullanmak istemeyen ciftler napabilir tabiki bu yöntemi uyguluyolar ben 1 bucuk yıldır bu yontemle korunuyodum olmayınca olmuyo o allahın bileceği bi iş ana rahmine düşeceği varsa düşer yokss hiçbir hastalıgı olmamısna ragmen yıllarca korunmayıp hamıle kalamayanlarda var kısmet bu işler bence

X