Aile Planlaması geri çekme yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
kızlar dün psikolojim bozuldu.normalde hep prezervatif kullanırdık iki gün önce kalammış bizde geri çekme yöntemiyle korunduk.sorun olmadı içerde boşalma olmadı ama ben gene de hamile kalırsam diye çok korktum.ilk defa böyle bişey oldu.ve benim kesinlikle hamile kalmamam gerek çünkü kızamıkçık aşısı oldum 3 ay içinde hamile kalmamamlıymışım.hamile değilimdir değil mi?adetin başlangıcından sonraki 18.gündü.süre geçmişti gebelik için .Allah olmayana versin.çok mu pimpirikliyim.
stresten sanırım dün iki damla açık pembe kan geldi ve kasığım ağrıdı bugün bişey yok.:teselli:

iki gün içinde nasıl belli olacak ki?
hemen kasık ağrısı leke filan olmaz herhalde
bence çok stres yapma ama hamile kalma ihtimali her zaman vardır

madem bu kadar korkuyosun bu konuda hassas olman lazımdı sürekli kontrol etseydin kondom ne kadar kalmış falan son 2 tane kalmışsa hemen almalıydın.eğer yoksa ilişkiye girmeyecektin koca kaçmıyo nede olsa ben olsam girmem madem sağlık sorunu var hamile kalmamam gerekiyorsa ilişkiye girmemyasakkelimeüstelikboşalma öncesi gelen sıvıda meni olabiliyo bazen

bu yöntemi kullanıpta hamile kalan çok arkadaş biliyorum, biraz işi şansa bırakan bi yöntem, inşallah değilsindir

benide bi arkadaşım bu şekilde hamile kaldı ama stres yapma ben 2 yıllık evliyim ve 2 yıldan beri geri çekilme ile korunuyoruz allaha şükür şimdiye kadar bişey olmadı ama olma ihtimali yüksek.

Bende 3 senedir bu yöntemi kullanıyorum. Ve maşallah hiç kaza olmadı. Bir kez korunmayı bıraktık şükür o ay hamile kaldım. Her yöntemde risk vardır ayrıca bunu da unutma. Prezervatif kullansanız bile içine boşalmasına izin verme.

Bende 3 senedir bu yöntemi kullanıyorum. Ve maşallah hiç kaza olmadı. Bir kez korunmayı bıraktık şükür o ay hamile kaldım. Her yöntemde risk vardır ayrıca bunu da unutma. Prezervatif kullansanız bile içine boşalmasına izin verme.

nasıl yani :bbo:
prezervatifin amacı zaten içine boşaldığı halde korumak değil mi

betül bende bu yöntemin kurbanıyım
9 sene bu yöntemi kullandım ve sonuç istenmeyen gebelik

canım hiç için rahat etmiyorsa ertesi gün hapı var onu kullan 72 saat içinde kullanabilirsin sadece bi seferlik alınan bi hap

bende kızamışçık aşısı yaptırdım..bana 1 ay hamile kalmayacaksın dediler..bişi olmaz merak etme ama içine madem sinmiyordu keşke yapmasa idin

sağolun kızlar ya.eşim tamamen dışarı oldu zaten kısa bir ilişkiydi önceden pek bir sıvı gelmedi.gene de insan huzursuzlanıyor.hap için geç oldu .zaten küçük bebeğim var kızamıkçık aşısı bebeği zeka özürlü mü yapıyor.aman artık adeti bekliyeceğim.kasığımda azıcık ağrı var ya psikolojik ya da adete hazırlıktır.

Ya arkadaşlar geri çekme yöntem bile değil hap pahalı kullanmam diyorsanız prezervatif kullanın sağlık ocağında bedavaya veriyorlar çokmu zor sanki yanetkiside yok hangi çağdayız.

bende bu ay coxuk dusunuyoruz hastalıgım 1gun gectı kasıklarında agrı ve kasılma var goguslerı buyudu ve hıc adet sancısı yada belırtısı yok sızce gebelık buadar erken bellı olurmu cevap yazın

ben temmuzun 29unda hastaladım enson

Ülkemizde ne yazik ki cinsel hayata verilen onem az. korunma yontemleri arasinda en cok tercih edileni %50 nin uzerinde bir oranla Geri Cekme Yontemi.

Ciftlerin bunu tercih etmesindeki en buyuk etken, hic bir masraf gerektirmemesi, diger yontemlerin vucuda zarar verecegini dusunmeleri(dogum kontrol haplari gibi..) ve erkekler acisindan prezervatif kullaniminin tercih edilmemesi...

Ancak geri cekme yontemi hic bir zaman bir dogum kontrol yontemi olmamistir ve tercih edilmesi istenmeyen gebeliklere neden olmaktadir.

Her yöntemde risk varolusunda haklisin... ama prezervativ kullanilsa iceriyede bosalabilir. soncta meni prezervativin icinde kaliyor. Ancak prezervativ te delik olacak ta o tehlike olacak. oda cok az bi ihtimal. yani Hap ve prezervativ cok azdir hamile kalma ihtimali.

nasıl yani :bbo:
prezervatifin amacı zaten içine boşaldığı halde korumak değil mi

bence öyle yoksa anlami kalmaz... kimsede almaz di herkez geri cekme olayina basvururdu.
Bizde tam 7 yildir geri cekme yöntemiyle (hamile kalsaydim ama problem olmazdi... yani isterdik) korunurduk. Hicbirsey olmadi.

merhaba
bende 12 senelik evliyim.doğum kontrol hapı kullandım 3 ay kadar vücudum almadı,çok yan etkisini yaşadım.kullanamadım bıraktım.
eşim prezarvatif kullanmıyor,reddediyor.:kedi:
anlayacağınız 12 senedir çekme yöntemi yapıyoruz.1 oğlum var oda isteyerek oldu.çalıştığım için şuanda 2. çocuğu henüz istemiyorum.yasakkelime
fakat itiraf etmeliyimki heray hamile kaldımmı diye korkuyorum.
bence en güzel korunma yöntemi prezarvatif,kullanabilirsen tabiki:jeyyar:

niye geri çekmeyle korunur ki kadınlar.
seyrinde giden bir cinsel birlikteliği bıçak gibi kesmek bu bana göre.
eğer çocuk düşünülmüyorsa ve kadın da sağlık sorunu nedeniyle hap kullanamıyorsa erkek korunmaya mecburdur bana göre.
sevse de, sevmese de..

X