Moda Haberleri Giyimde Yaşın Fonksiyonu

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.530
893
Sizce kılık kıyafette yaş kavramı önemli midir?Örneğin kişinin yaşı fazla olabilir ama çok genç görünebilir,giyim sitili yaşa göre mi yoksa görünüşe göre mi olmalı,sizler fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum.

Bence ikiside önemli. Örneğin bir insan yaşlı görünür ama gençtir. Yada genç görünür ama yaşlıdır. Ama bunlardan da önemlisi o kişinin giyim zevki ve hayata olan bakış açısı ve rahatlığıdır diyorum ben.

kıyafet insanı olduğundan yaşlı veya genç gösterebilir.mesela ben iş hayatında klasik kumaş pantalon veya etek,topuklu ayakkabı giydiğim için yaşımdan büyük gösterebiliyorum.fakat sosyal hayatta hep spor giyindiğimde kendi yaşımı gösteririm.bazende bollama pantolanlarla fln daha küçük gösterdiğimi söyler herkes.

ya ben mesela 23 yaşındayım eşim sürekli daha ağır giyinmemi istiyor ben de kısa eteklere göz alıcı şeylere hafif dekoltelere bayılıyorum ama yaşım da bunu gerektiriyor ne yapalım? çok olgun yaş şeyleri giyemiyorum mesela uzun etekler uzun hırkalar sevmiyorum ya da ne bileyim siyah renklere fazla takılmıyorum insan yaşına göre ister istemez bir tarz tutturuyor bilinç altı meselesi bu bence ama küçük bayanların da olgun kıyafetler giymesi kendilerini yansıtmıyor bence...

Bence de hem yaş hem görüntü çok önemli ,çok genç duran bir insanın yaşı fazla diye kendini belli bir kalıba sokup yaşlı göstermesini doğru bulmuyorum.Ama yine de bazı şeylere dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.Örneğin ince bir vücuda sahipseniz beli düşük blujean(üstüne hafif uzun dar bir bluz) giyilebilir,diz üstü etek de giyilir ama ben şahsen vücut yapısı ne kadar müsait olursa olsun minicik kat kat etekleri,göbek açık pantolonları genç kızlarımıza yakıştırıyorum.

X