Glifor Kullanan Var Mı?

arkadaşlarım canlarım nasılsınız. bu gece deprem oldu. çok kötü korktum. nasıl sallandı gardrop. korkutucu. umarım güzel bir hafta sonu geçirirsiniz. öptüm sizleri.

Aaaa büyük geçmiş olsun o korkuyu endişeyi çok iy anlarım bende 1999 depremzedeyim..

erkder canım geçmiş olsun ceylan canım sanada benim eşimde deprem zede annesini va babasını birde yiyenini kaybetti

çiğdemcim allah kalanlara uzun sağlıklı ömürler nasip etsin.

ceylancım pek ihtimal vermiyorum ama haftam kötü başladı umarım iyi biter. piyangodan filan para çıksın ilk işim istifa etmek olacak.

evet yok umutsuzluk biraz önce gene tahlil yaptım gene negatif yarın 4.30da doktora gideceğim bıktım bu kararsızlıktan artık yılmayacağım ve tedavimin hakkını vereceğim ben biraz sıkıldım mı bırakıyordum doktor aşılama demişti ama ben biraz klomen gibi ilaç kullanmak istiyorum yarın konuşacağım ben 2 yıldır hiç tedavi görmedim bıktım o masaya yatıp olumsuz cevap almaktan bu defa başaracağım içimden bir ses öyle söylüyor

kızlar umutsuzluğum iş yerinden kaynaklanıyor. sıkıntıdayım. yeni bir müdür atandı. baş belası gibi görünüyor. bir kere de normal bir insan gelse başımıza hayret ederim zaten.

çiğdemcim evet başla ve başar. birimizin umut olması lazım artık. pko nasıl yeniliyor görmemiz gerek. eminimki bir gün burdan birbirimize çocuklarımızın gelişiminden bahsedeceğiz. gülücükler atıyor emekliyor yaramazlık yapıyor kafayı yicem diyeceğiz. az kaldı kızlar. haydi yola devam

kızlar gittim tüp bebek dedi erkder sen nasıl bir tüp bebek evresi geçirdin başka yerden öğrenmek istemiyorum ne olur sen yazar mısın doktor aşılamaya bile parlak bakmadı ne olur ilk gününden sonuna kadar ücretini 3600 falan çıkardı kızlar bana destek olun ne olur herhalde 2 ay içinde yaptırırz

Hadi bakalım hayırlısı bitanem..Tüp bebek ankara anatolia iyi diyorlar erkder tecrübeli o daha iyi anlatır bizlere..

ceylan hiç bu kadar yakın olmamıştım tüp bebek fikrine bilmiyorum zamanla alışırım herhalde 2ila 3 ay sonra falan yaptıracağım veya hiç olmazsa aralık ayı bakalım hayırlısı o vakte kadar şifalı bitkilere devam ama ben baya kilo vermişim 74 kiloydum 6 ay önce şimdi 66 kiloyum dahada vereceğim çünkü tüp bebek tedavisi kilo aldırıyormuş

Bizim nazlılarımız gelmiyorsa biz gideriz onlara bu kadar işte herşeyi bırak maddiyata bakıyor..

ceylan hiç bu kadar yakın olmamıştım tüp bebek fikrine bilmiyorum zamanla alışırım herhalde 2ila 3 ay sonra falan yaptıracağım veya hiç olmazsa aralık ayı bakalım hayırlısı o vakte kadar şifalı bitkilere devam ama ben baya kilo vermişim 74 kiloydum 6 ay önce şimdi 66 kiloyum dahada vereceğim çünkü tüp bebek tedavisi kilo aldırıyormuş

Glifor biliyorsun istemedende veriyorsun opuyorumnanaktan :nazar: kilona 60 olursun bir iki ay içinde ..

geldim kızlar geldim. ya iş yerinde internetim yok benim. mecburen öğle araları eve geldiğimde girebiliyorum. çiğdemcim öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyelim.
şimdi adet oluyorsun. üçüncü gün doktora gidiyorsun. doktor vajinal ultrasyona alıyor seni. o gün sana bir iğne veriyorlar. bunu yanlış hatırlamıyorsam bir hafta göbekten vurunuyorsun. tabi bu süreç içinde doktor 2-3 günde bi seni vajinal ultrasyona alıyor ve yumurtalarının büyüklüğüne bakıyor. iğnelerle birlikte yumurtalar 18-20 mm. büyüklüğüne geliyor ve yumurta toplama işlemi yapılıyor. bu işlemde narkoz veriyorlar sana. ben uyandığımda da hiçbir acı hissetmedim. transfer işlemi daha ağrılı yani korkmana gerek yok. sonra yumurtaların dölleniyor ve 1-2 gün sonra seni arayıp döllendiğini haber veriyorlar ve şu gün şu saatte gelin transfer yapıcaz diyorlar. bunların hepsi 12-14 gün arası sürüyor. yani adet gününden itibaren 15inci veya 16ncı gün transfer yapılıyor. sonra sen 12 gün bekleyip bize hamileyimmmmm!!!! yazıyosun. :)) ha bir de transfer günü sıkışık olmak zorundasın. ama fazla değil. ben olayı abartıp fazla sıkışık kalmışım. üç denememde de aynı hatayı yptım. bir türlü ayarlayamadım. ve kasık ağrısından öldüm. sonra hemşire geldi ona söyledim ve bir kısmını boşalt dedi de biraz rahatladım. çiğdemcim en önemli şey SU. lütfen bolbol su iç.

bir de ohss'den bahsetmek istiyorum. biz pco.lu olduğumuzdan bu riske daha çok giriyoruz. buna çok dikkat etmek gerekir. başetmenin tek yolu da bol su içmek. ölümcül sonuçlara varıyor. sanırım biliyorsunuzdur bunu. bilmiyorsanız söyleyin anlatırım. ben ohss olduğumda ohss nedir bilmiyordum. hep geçer dedim bekledim. doktora geç gittim. doktor kızdı bana. birgün daha bekleseydin böbreklerini kaybedecekmişsin dedi. çünkü bi hafta boyunca hiçbir şey yemedim ve içmedim. e tabi susuzluktan böbrekler gidiyormuş az kalsın. ben hayatımda ilk defa bu hastalıkta allahım canımı al dayanamıyorum artık diye yalvardım. allah bi daha da yalvartmasın. yani bilinçli olsaydım bu kadar ağrı sızı çekmicektim kızlar. 5 gün hastanede yattım. karnıma kocaman bir şırınga sokup su boşattılar. karnın su topluyor çünkü ve 9 aylık hamile gibi oluyorsun. yetmedi sonra vajinadan boşalttılar. ikisi de çok ağrılı işlemlerdi. çiğdemcim bunları sana anlatıyorum ama korkman için değil. bilmende fayda var ve bol su içmen için anlatıyorum.

Son düzenleme:
çiğdemcim ben sana dün diyecektim zaten ama çekindim açıkçası. doktor bence çok doğru bir karar vermiş. aşılama boşa geçen zaman ve para. pco.da genelde tutmuyor aşılama. inşallah tüple bir an önce hamiş kalırsın.

bişey daha geldi aklıma :) çiğdem ben ilk tüp bebek tedavisinde kilo almamıştım. ikincide başladı kilo almam. üçüncü de daha da aldım. karın ve mide bölgemden aldım. kilo vermen iyi olmuş.

X