Piercing, Hızma GÖBEĞİNİ DELDİRENLERİN Önerileri, Soruları, Cevapları

ya benim göbeğimi deldireli bir ay falan oldu. bakırköyde herkes bilir ebuziya cd.de bir yer var ismini verebiliyor muyuz bilmiyorum da temiz ve güvenilir seneler önce dilimi de orada deldirmiştim yani hijyen açısından bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
her neyse ilk zamanlar bir şey yoktu pomat (fucidin) kullanıyordum zaten.
ikinci haftanın sonuna doğru üstüne yattıkça biraz acımaya başladı ya da esnerken gerildikçe falan. şimdilerde bu da geçti.
ama şimdi de deliklerin etrafında içeride kan pıhtılaşmış gibi koyu renkli daireler var.
pomat kullanmayı bıraktım onula ilgili olabilir mi? ya da herkeste oluyor mu? kendiliğinden geçer mi? yoksa ekstra bir şey yapmam gerekir mi? pomat kullanıyordum ama bırakmıştım onu tekrar kullanmaya başlasam mı? gibi sorularr..

yaklasık 8 senedır gobegımde piercıng takılı
suanda h amıleyım ve hamılelık boyunca cıkarmayı dusunmuyorum :S dogrumu edıyorum ılk ogluma hamıleyken cıkarmıstım pıercıngı delık kapanmasından korktugum ıcın degıl ama acaba abesmı durur 7 aylık olunca cokmu dısarı ıter pıercıng kendını merak eıdyorum

ya benim göbeğimi deldireli bir ay falan oldu. bakırköyde herkes bilir ebuziya cd.de bir yer var ismini verebiliyor muyuz bilmiyorum da temiz ve güvenilir seneler önce dilimi de orada deldirmiştim yani hijyen açısından bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
her neyse ilk zamanlar bir şey yoktu pomat (fucidin) kullanıyordum zaten.
ikinci haftanın sonuna doğru üstüne yattıkça biraz acımaya başladı ya da esnerken gerildikçe falan. şimdilerde bu da geçti.
ama şimdi de deliklerin etrafında içeride kan pıhtılaşmış gibi koyu renkli daireler var.
pomat kullanmayı bıraktım onula ilgili olabilir mi? ya da herkeste oluyor mu? kendiliğinden geçer mi? yoksa ekstra bir şey yapmam gerekir mi? pomat kullanıyordum ama bırakmıştım onu tekrar kullanmaya başlasam mı? gibi sorularr..

Nasıl oldu göbeğiniz acaba? Delimden memnun kaldıysanız bende aynı yerde -cesaretimi toplayabilirsem- tekrar göbeğimi deldirmek istiyorum.
Ama ilk delimden sonra yaşadığım sıkıntı sebebiyle piercingimle severek ayrılmıştık, şimdi bu tatsız anı dolayısıyla tereddüt içindeyim:18:

Kızlaar benim bir arkadaşımın göbeği delikti ama bi süre sonra göbeğinin delik yeri eridi ve piercing düştü. Çok garipti böyle o delik yer koptu resmen :/ Benimde göbeğim delik 8 ay falan oldu şimdi benim deliğim genişledi piercing ileri geri oynuyor sürekli ve dönüyor. Ve iltahap akıyor. Böyle bir sorun hiç yaşamıyordum taa ki okulda etek giyene kadar. etek yüksek belli ve tam piercingin olduğu yere geliyor ve sıkıyor bu yüzden hep iltihap oldu. Benimde aynı şekilde olmasından çok korkuyorum, kızlar olur mu sizce bi fikri olun var mı? Yada başına böyle birşey gelen biri yardımcı olsun :KK43::KK43::KK43:

Bende göbegimi deldireli 2 ay oldu ..öncelikle sürekli temiz tutman gerekiyor bunu için oksijenli su kullan ..ve ardından pomad sür .. Hassas bir bölge oldugu için banyodan sonra benimkinde de iltihaplanma oldu ama şimdi sürekli oksijenli su ile temizliyorum ve gayet iyi geldi.. Yani banyodan sonra bile bakım yapman gerek .. Göbegim erime nedenine gelince takılan piercingin kalitesi ile alakalı bir durum oldugunu okumuştum .. O yüzden kesinlikle titanyum kullanmalısın ya da o kalitede bişey .. Etek giydigin zamanda göbeninin üzerine bir pamuk koyup bantla en azından iyileşene kadar ...

Piercingin yarasının beresinin şişkinliğinin hepsinin çaresi Fucidin Pomad arkadaşlar:) göbeğimde piercing var 1,5 seneden fazladır kullanıyorum. Şişer o şişer merak etmeyin:) sonuçta yabancı bir cisim girdi vücuda oda yadırgıyor noluyoruz diyor. Steril bir ortamda ve güvenilir bir yere dedirdiyseniz ve titanyum bir malzeme kullanıyorsanız korkmayın. Benim ilk kullandığım titanyum klasik toplu piercingti 2 ay kadar olmasına yakın kurtlandım sanki gittim yine titantum ama altında gümüş bir kelebek olan bir piercing aldım ve kullanmaya başladım. Vee alttaki kelebek gümüş kısım sürte sürte şişkinlik ve meme yaptı göbek deliğimin içine şişirdi saçma sapan piercing yaptırdığım yere gittim Alsancakta Skin Art diye bir yer ve o şişkinliği aldılar oradan hiç acımadı zaten ölü doku şişmiş sadece sonra Fucidin Pomad kullanmaya tekrar başladım. Vee daha sonra hiç bir problem yaşamadım bugüne kadar orada olduğunu bile hissetmiyorum hatta dur bakim yerindemi diye kontrol ettiğim oluyor arada :))
Geçecek o şişkinlikler geçecek her gün temizleyin kremleyin hiç bişeycik olmaz korkmayın:)

Deldirirken acıyor mu diye soranlara da "Ee heralde acıyor ama öldürmüyor" diyorum:) :KK54:

2 ay önce deldirdim. inanın anlık bir acı hissedeceksiniz sadece. piercingin titanyum olmasına dikkat edin. mümkün olduğu kadar su değirmeyin ilk günler. merheminizi aksatmadan sürer, vücudunuzu temiz tutarsanız mikrop kapmayacaktır

bende deldireli 1 hafta oluyor kızlar inanın deldirirken hic acı hissetmedim gözlerimi kapadım delen abi tanıdıktı :) sprey sıktı uyusturdu gözlrini kapa dedi kapadım bi ara actm igne kocaman karnımda duruyodu batırmıs bisekilde tekrar kapadım sonra saniye geçmeden kalkabilrsn dedi meğersem işlem bitmis hohoho bol giyiniyorum kremi sürüyorm gayet iyiym titanium bile piercingim...

Ben 20 gün önce göbeğimi titanyum piercing ile deldirdim her gün günde bi kez batikon sürüp 10dk bekledikten sonra silip medikasol sürdüm aradan 20 gün geçti önce göbeğim kızardı sonra şu son iki gündür sarı birşeyler akıyor acaba iltihap mı kaptı bu durumda ne yapmma gerekir?

:KK4:
Ben 20 gün önce göbeğimi titanyum piercing ile deldirdim her gün günde bi kez batikon sürüp 10dk bekledikten sonra silip medikasol sürdüm aradan 20 gün geçti önce göbeğim kızardı sonra şu son iki gündür sarı birşeyler akıyor acaba iltihap mı kaptı bu durumda ne yapmma gerekir?

Çok aşırı bir şey yoksa korkmayın. O bir kaç ay devam edebiliyor

Herhangi şişme kabuk bağlama kanama yada acı yok altı kızarık bide dediğim gibi sarı bir sıvı geliyor.

Ben bugun gobegimi deldirdim fakat cerrahi celik taktilar eve gelince deligin etrafinda siyah seyler oldugunu gordum ve piercingi cikarttim.Ama cikarttigim zaman zorladigim icin kanadi ve sisti.Simdi baticonladim kremledim biraktim ama iltihap kapar mi napmaliyim bilmiyorum yardim lutfen

11-12 yıl önce deldirmiştim göbeğimi, hala da severek kullanıyorum.iğneden korktuğum için spreyle uyuşturmuşlardı ve hiç canım yanmamıştı.2 hafta boyunca sabah akşam batticonla temizlemiş ve antibiyotik krem sürmüştüm, iltihap fln olmamıştı.bi de havuza girmemiştim 2 hafta.

Kizlar acil yardim 5 gun once gobegimi deldirdim deldirdigim gunden itibaren surekli bi sizlama war gobegimde disardan bakilinca iltihab vs bisey yok ama icten surekli bi sizlama war sizdede olmusmuydu ilk baslarda yoksa bende bi skntimi war cikarmalimiyim?

Uzun süre oldu hatırlamıyorum ama acımadı sanırım

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar acil yardim 5 gun once gobegimi deldirdim deldirdigim gunden itibaren surekli bi sizlama war gobegimde disardan bakilinca iltihab vs bisey yok ama icten surekli bi sizlama war sizdede olmusmuydu ilk baslarda yoksa bende bi skntimi war cikarmalimiyim?

Olur öyle takma kafana düzenli bakımını yapıyorsan sıkıntı yok

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben bugun gobegimi deldirdim fakat cerrahi celik taktilar eve gelince deligin etrafinda siyah seyler oldugunu gordum ve piercingi cikarttim.Ama cikarttigim zaman zorladigim icin kanadi ve sisti.Simdi baticonladim kremledim biraktim ama iltihap kapar mi napmaliyim bilmiyorum yardim lutfen

Deniz suyu iyileştirmişti benim yaramı. Ama seninki gibi olmamıştı tabi. Normal iltihaplanması vardı sadece. Denize gittikten sonra düzeldi. Yaptırdığın yere bi görün konuş bence

Sakın çıkarma kapanırrr. Bende hafif iltihaplanma falan vardı. Denize gidince geçti. Şimdi sündüre sündüre oynuyorum tık yok :KK70:

Ben göbeğimi deldireli 10 ay oldu. Spreyleyerek iğneyle 5 dakika içinde delmişlerdi göbeğimi. 15 gün deniz havuz yasaktı hergün terramycin sürdüm. Ilk başlarda çok hafif acıyordu bu acı da iki gün içinde kayboldu şimdilik hiçbir sorun yaşamadım çok şükür piercingin en güzel durduğu yer kesinlikle göbek bence... hic pişman değilim :))))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bende çok istiyorum ama endişelerim var arkadaşım deldirdi taksimde bir pasajda kendisi balık etli olduğu için canı hiç yanmamış ama benim karnım dümdüz yağ yok belki bu yüzden acıyabilir die düşünüyorum ama en önemliside hamilelikte o delik noluyo açılıyomu tek korkum o minicik delik kocaman olmaz dimi kötü görünsün istemem eğer hamilelik geçiren arkadaşlar varsa paylaşabilrilermi

Öncelikle sakın bilmediğiniz, iyice araştırmadığınız yerlerde deldirmeyin!! Valla ben de deld,rd,kten sonra öğrendim öyle hastalıklar kapılıyormuşki, sonradan içimi kuşku kapladı acaba biraz daha mı araştırıp deldirseydim diye. allaha sükür öyle bi sorunum olmadı. Tabi ben çok araştırdım oraya buraya sordum. en sonunda karanfilde (ankara) bi yer buldum. piercingin derinizin içinden geçmeden önce sterilize edilmesi çok önemli. bi de o göbeğini delen borunun paketinden yeni açılmış olması gerekir. bir de adam bana fucidini önerdi. deldirdiğim ilk 3 ay o kremi kullandım düzenli olarak. bazen çok az iltihap geliyodu onun içinde ılık suyun içine tuz atıp temizliyodum o bölgeyi onu yapa yapa iyileşti bi daha ne acıdı ne de iltihap geldi. 4 ay oldu ne bi ağrı ne bi sızı hiçbişey yok çok memnunum:nazar:

X