Göçmenler (Yugoslav,Bulgar,Arnavut...) ?

burdaki gçömen arkadaşlar nerede oturuyorsunuz istanbul, izmir, bursa...
gebze/ kocaelide oturanınız var mı :))
ben daha önce oturmuştum 3 yaşımdan 17 yaşıma kadar delikafadulden şimdi 28 yaşındayım ve liseden sonra izmire taşındım ama oraları çok özlüyorum. yeni çarşıda babamın dükkanı vardı. bizde filamingo caddesinin yakınında oturuyorduk. (sokağın ismini unuttumda ondan böyle yazdım) sonra eşrefbey ilköğretime ve sarkuysan lisesine gittim. Ordaki arkadaşlar ile hala görüşüyorum. Sen nerdensin?

Önce benim atalarimin nerden geldigini yazayim,Annem Yunanistan-Gümülcine göcmeni,Babamin soyu Kafkasya`dan yani ben dogu-bati karisimiyim:laugh:

Lente`cigim, su Sekerli kara kabak Böregi tarifini verir misin?Bir ara paylasimdada öyle bir konu olmustu ama karambola geldi,kaynadi senin Sekerli kara kabak Böregi(kara kabak ,hangi kabak su bildigimiz dolma,mücver yaptigimiz kabak mi:uhm: )

Kacamak ile bir anim var benim durun bir anlatayim:
Ben kacamagi Kayinvalidem ögrendim.
Birgün kayinvalidem bana geldi ve dedi ki "gelinim canim kacamak istedi,gel kacamak yapalim"tabi ben aynen :bigeek: böyle ne kacamagi anne dedim,
sen kacamak bilmiyor musun? dedi bende:1no2: bilmiyorum o ne dedim:laugh:

Gel o zaman mutfaga dedi ben hala :uhm: su konumda mutfaga yöneldim:laugh: kayinvalidem yaninda getirdigi poseti mutfaga getirdi icindekileri bosaltti,misir unu-pekmez simdi kacamak yapacagiz dedi ben ama icimden gülüyorum ,artik hem kacamak isminin yemege takilmasina,hemde kendi halime:laugh:

Sonra aksam esim eve geldiginde dedim ki esime,annen geldi bugün ....annenle kacamak yaptik dedim,
Benim esim(sanirim esim annesinin yaptigi o yemegi unutmus ki)dedi ki,neeeeeeeeee kacamagi yaw!
:Roflol: aynen bende sekil A daki güldüm,yemek canim, annenden ögrendim bende dedim ...
sonra esim hatirladi ya tabi ,biz kücükken annem yapardi dedi.

Yani kizlar bir yemek ismi bilinmeyince o isimden dolayi komik düsünceler olusabiliyor:laugh:

Iste Böyle!

Ha pirasa böreginide bilirim ve kendim de yaparim,tavsiye ederim,leziz oluyor.

bende baba tarafından kafkas ( avar türklerinden ) anne tarafından çerkesim. Eşimde yunan göçmeni

arkadaşlar bende göçmenim bulgaristan kırcaali.1989 göçmeniyim.bakıyorum baya göçmen var.buna sevindim:öperim:

ben daha önce oturmuştum 3 yaşımdan 17 yaşıma kadar delikafadulden şimdi 28 yaşındayım ve liseden sonra izmire taşındım ama oraları çok özlüyorum. yeni çarşıda babamın dükkanı vardı. bizde filamingo caddesinin yakınında oturuyorduk. (sokağın ismini unuttumda ondan böyle yazdım) sonra eşrefbey ilköğretime ve sarkuysan lisesine gittim. Ordaki arkadaşlar ile hala görüşüyorum. Sen nerdensin?

ne güzel buraları bilen biri
ben şekerpınarda oturuyorum
buraları özlüyormusun cidden ben gitsem özlemem sanıyorum
çünkü gebze günden güne yaşanılacak bi yer olmaktan çıkıyor
gelişiyor belki ama bi o kadarda kötü yanları çoğalıyor
babanın ne dükkanı vardı gebzede
seninle tanışmak güzeldi

benim ailem de makedonyadan göç etmiş..ama neredeyse 50 yıl oluyor..herkesle aynı sanırım balkanlardaki Türklerin durumu..osmanlı zamanında konyadan balkanlara ve yine Türkiyeye..

evet bende göçmenim aslında türkiyede doğan ikinci kuşak ama geleneklerimize hala sımsıkı bağılıyız
dedemler selanikte doğmuş selanik kavala ailenin bir kısmı samsuna bir kısmı izmir konaka bir kısmıda kocaeline gitmiş biz samsun tekkeköye yerleşmişiz
mübadil yani takasla gelmişler samsundan yer verilmiş beğenmemişler tekköye yerleşmişler şimdi istabulda oturuyoruz annem hal kaçamak ve papara yapar
ben bilmiyorum ama çok seviyorum buradan bütün göçmen kardeşlerime selamlar
aslında göçmen felan değil bizler MACIRIZ böyle demeliyiz en azından ben öyle düşünüyorum geleneklerimize sahip çıkalım

slm , bende samsunluyum ve muhacirim ama fransa da bulunuyorum samsuna yolun duserse slm soyle benden .merci

yugoslav göçmeniyiz biz de bir yanım boşnak bir yanım hafif arnavut istanbulda oturuyoruz

güselll böreklerimiz meşhurdurr hımm canım istedi şimdii

SEMRAAA MERHABA BENDE İZMİRDE OTURUYORUM BENDE 89 GÖÇMENİ dOBRUDCADAN

ben eskişehirliyim ama babam kırımlı küçükken kırımdan türkiyeye göçmüşler.....

X