görümce sorunsalı

kızlar herkese iyi günler hayırlı haftalar. ben ingiltere’den yazıyorum. kayınbabamın evinde kalmak durumunda kaldım evin tadilata girdiği için iki aydır buradayız
bizden önce görümcem evet yanlış duymadınız görümcem ve eşi kayınbabamlarda evlendikleri günden bu yana (1,5 yıldır) kalıyorlar. şaka gibi ama gerçek valla. görümcem suratsız birisi ve üç ay önce de doğum yaptı 🤣 valla bakın kayınvabamın evinde kaldı burda doğurdu eşi ailesinin yanına da gitmiyor çalışmıyor da bi işte, onlinedan bi şeyler yapıyorum diyordu. yani çok da pis bi eşi var duştan çıkıyor kıl her yer yemek yiyor masayı toplamıyor
eşim bana çok yardımcı oluyor boş ver inşallah gideceğiz yakında diyor vs
ama görümcemle iyi geçinmem lazım gibi derdine düştüm asık suratlı iniyor aşağı sabah ben güleryüzle karşılıyorum. napmaliyim? ben de mi asiyim suratımı

Bu konuyu 2 çocuğu da her ne sebeple olursa olsun baba evine gelip; bir de evde birbirine surat asan çocuklara / gelinlere sahip kayınpederiniz ve kayınvalideniz açmalıydı, siz değil.

ben türkiye’ye gitmek istedim kendileri hayır kızım buruya gel kal dediler ev büyük baya beş yatak odalı iki katlı ev, kaldım neyse de bu kadar pis olduklarını bilmiyordum

5 yatak odalı evde sadece 1 banyo mu var ? 🙄

neden yaşıyor? görümcem kendi eşinin ailesinin yanında kalmak istemediği için kayınbabam ve kayınvalidemin evini resmen işgal ediyorlar. eşim zaten kayınbabamla beraber iş yerileri var kayınvabamın ama eşim çok çalışıyor her işe koşturuyor damat da evde oturuyor ne elektrik ne su ne gaz ne içecek yiyecek elini cebine atmıyor ve temizlik nedir bilmiyor

Yahu size ne ? Görümceniz böyle uygun görmüş. 5 odalı, 2 katlı evde kızlarıyla yaşamaktan memnun demek ki kayınvalide ve kayınpederiniz. Onlar 2 aile birarada oturmak istiyor ve oturuyorsa bu sizi ilgilendirmez.

evin kızı kalsın damat neden burada ve her yerin içine mıçıyorlar? arkadaşları geldi o gün bulaşığı mutfağa yığıp gittiler dingonun ahırı gibi

Dikkat edin de bu fikrinizi çok mantıklı bulup, size de kapıyı göstermesinler. Siz de damatla aynı statüdesiniz.

Ha diyorsanız ki "yok, biz eşimle akraba evliliği yaptık, ben yabancıları değilim vb" o da sizin sorununuz. Yine de kızları değilsiniz.

Son düzenleme:
keşke gelse her şey güllük gülistanlık olur bulaşık makinası bile yok evde ingiltere’de bulaşık makinası kültürü yaygın değil
elde yıkayın tüm bulaşıkları elde kurulayın da bu dediklerini diyecek misiniz bakalım

Beleşçilik yapmayıp otelde kalır ya da kendinize kısa süreli bir ev tutarsanız eniştenin kıçından dökülen kılları süpürmek zorunda kalmazsınız. İsterseniz bir deneyin.

Valla parazit filmi geliyor aklıma

Çok yerinde bir örnek olmuş, zira o filmde de zengin ailenin evine yerleşmeye çalışan iki parazit aile vardı ve birbirleriyle rekabet içindelerdi. Film her ayrıntısıyla sizi anlatıyor :KK70:

Madem eş kişisi o kadar koşturuyor kazanıyor tutsaydı birkaç aylığına bi airbnb evi orda kalsaydınız rahatça. Büyük söylemeyeyim de sokakta kalmayacaksam gidip de görümce ve eşiyle yaşamam. Hele hele onların temizliğini asla yapmam. Kadın gelmiş babasının evinde kalıyor size soracak değil. O kadar rahatsızsanız eşinizin çalışıp onların harcadığını düşünüyorsanız eşiniz başka iş baksın kendine mesela. Olabilir mi?
O kendi işleri dediğiniz işi kim kurmuştu? Sermayeyi kim koymuştu?
Kayınbaba kira, fatura, mutfak gideri karşılığı mı çalışıyor da görümce orada kaldığı için fazla para mı alıyor? Belli yüzdeleri veya maaşları yok mu?

ve şu an 2 aylık da hamileyim

Eylül 2022'de açtığınız konuda 2 aylık hamilesiniz, güncel konuda hala hamilesiniz. Eğer düşük yapmadıysanız, konuda görümce çocuğu dışında ortada bir çocuk da olmadığına göre siz İspermeçet balinası mısınız bu hamilelik kaç yıldır sürüyor? Doğum yaptım demeyi unutmuşsunuz, önceki konuları okuyun arada bir fake senaryo yazarken.

bir de 8 aylık bebeğim var

Yine geçen seneki yorumlardan biri. Burda da 8 aylık olmuş bebek ama konuda bebek yok. Sadece görümcenin bebeği var ve siz hamilesiniz. Konuda tutarsızlık var gibi, sizin de bebeğiniz olsa belirtirdiniz "hem bebeğim var hem onların arkasını ben topluyorum vs vs"

Ayrıca ilk konunuz ve güncel konunuzdan edinilmiş şu üç alıntıyı art arda okuyunuz: :işsiz::işsiz:

eşimin ailesi bana tapıyor resmen bir dediğim iki olmuyor

büyük görümcem dünya iyisi maşallah diyeyim o bile kız kardeşine ayıp artık yaptığınız vs diye söyleniyordu kulak misafiri oldum, bebek uyurken bari git temizliğini yap diyordu her gün evi sil süpür valla gına geldi

keşke gelse her şey güllük gülistanlık olur bulaşık makinası bile yok evde ingiltere’de bulaşık makinası kültürü yaygın değil
elde yıkayın tüm bulaşıkları elde kurulayın da bu dediklerini diyecek misiniz bakalım

Z zxshermine was here :KK30::KK30:

X