Görümce

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazma diliniz ile konuşma diliniz benzerse karşınızdaki insanlarla neden anlaşamadığınız konusunda biraz fikir sahibi oldum sanırım ama olayları anladım mı hayır yarısına kadar dayanabildim. Görümceleriniz sizi ayırmak mi istiyormuş doğru mu anladım?
Hayır öyle değil. Aslında konuyu çok hızlı yazdığım için tam aksettiremedim sanırım yaşanılan olaylar önemli diye atlamak istemedim. Belirli bir kısmını okumussunuz sanırım. Yazma diliyle konuşma dili derken? Olayları tam okudunuz mu?

Konuyu bir daha okudum
Evet eniştenin bağırması hoş değil lakin etrafındaki herkesle sorun yaşıyorsa biri kendinde birazsa aramalı diyorum
Ki görümce iyi biri belli

İlk çıkan tartışmadaki olayı anlamadım. Sanırım hararetle çok karışık yazmışsın. Eniştesi sana evleri 3-5 aylık tutamazsın en az 1 yıllık tutmam gerek mi dedi? Eğer öyleyse söylediği bilgi doğru. Yazlık şehirler dışında genellikle aylık kiralama yapılmıyor.
İlk çıkan tartışma bana kaç yaşına gelmişimsin konuşmayı bilmiyorsun demesi ve dönüp eşime iyi dayaniyorsun buna demesinden çıktı. Evler 1 senelik anlaşma yapılıyor biliyorum ama verdiği tepki ve bu sözleri doğru mu

Yazinizi biraz duzenleyin cok karmaşık olmuş.
Eniste patavatsiz, o konuda haklisiniz.
Gorumcenizle karsilikli hikaye paylasimlariniz ve konusmalariniz bana gereksiz geldi. Iki yetiskin birey birbirinden hazzetmiyorsa gorusmez, bayramda seyranda yuz yuze gelir, bu laf sokmalar gereksiz. Simdi bayramda bilr birbirinizin yuzune bakamayacak hale gelmissinjz
Aynen öyle oldu. Şu şekilde bana onları yazdı ve için doğrulmuyor onlara karşı, yazdığım msj da ağır bundan sonra ne yapılmalı sizce eşim bir süre sonra oraya gideriz istersen diyor

Konuyu bir daha okudum
Evet eniştenin bağırması hoş değil lakin etrafındaki herkesle sorun yaşıyorsa biri kendinde birazsa aramalı diyorum
Ki görümce iyi biri belli
Etrafımda yaşadığım bu sorun patavatsız bir enişte ve dengesiz bir gelinden kaynaklanıyor buna eminim. Ben de tüm bunlara katlanamiyorum sivrilen taraf haliyle ben oluyorum sonuçta da kötü ilan ediliyorum haklısınız..

Etrafımda yaşadığım bu sorun patavatsız bir enişte ve dengesiz bir gelinden kaynaklanıyor buna eminim. Ben de tüm bunlara katlanamiyorum sivrilen taraf haliyle ben oluyorum sonuçta da kötü ilan ediliyorum haklısınız..
Ayrıca görümce bana diyor ki hadi koçanı koca yerine koymuyorsun.. ayrıca kocasını savunuyor sizce burada haklı mı??

Konu karışık olmuş biraz.
Sosyal medya üzerinden birbirinize laf sokmuşsunuz, sizde aynısınız görumcenizle yani. Sonra onun üzerinden mesaj atmanız yanlış olmuş, size öyle mesaj atarsanız içindekileri döker ne bekliyordunuz ki? Ama sonrasında özür için onların yanına gitmeye çalışmanız da gereksiz, madem yaptınız bir şey karşılıkta aldınız bekleyeceksiniz biraz.
Öncesinde de görümce eşiyle olanlar karışık konuyu yine tam anlayamadım ama ne olursa olsun size o kadar laf etmiş, yine iş yerine gidip konuşmuşsunuz. Eşiniz sus pus sürekli. Orada sanane benim karimdan da sabır diliyorsun dememiş mesela. Böyle kocalari nasip çok seviyorsunuz bilemedim. Sizde davranışlarınıza hiç tutarlı değilsiniz.
Kocam hayatımda her zaman benim yanımda olan ve beni savunan bir insan aslında. Engelledikten sonra eşim onunla konuştu eşimi engelliyorsan beni de sil abi dedi ve numarasını sildi. Bayramda aramadı. Eşimin hataları olsaydı emin olun yazardım eşime orada kızgınım çünkü beni savunmadi sürekli karar değiştiriyorsun o da sinirlendi dedi niyetleri kötü değil eğer olsaydı bak bizi cagirmazlardi hep iyiligimizi düşünüyorlar dedi ama ben orada ons kırıldım herseferinde de başına kalkiyorum,unutamiyorum

Aynen öyle oldu. Şu şekilde bana onları yazdı ve için doğrulmuyor onlara karşı, yazdığım msj da ağır bundan sonra ne yapılmalı sizce eşim bir süre sonra oraya gideriz istersen diyor

Sahsen hic görüşmemeyi samimiyetsiz bir bulusmaya tercih ederdim. Siz onlari istemiyorsunuz, onlarda sizi istemiyor, zorla iletisim kurmak ileride daha buyuk sorunlara yol açar

Hepsini okudum ama pek anlamadım 🤣

Kocanızın ailesinden farklı şehirde yaşama sebebi siz misiniz? Sizle evlendiğinden beri eşiniz ailesiyle görülemiyor pek sanırım. Size bu yüzden bilenmiş gibiler. Onlara hak vermedim diyemeyeceğim.
Hayır o uzakta evli. Burada iki kız kardeşiyle görüşüyoruz.

Sahsen hic görüşmemeyi samimiyetsiz bir bulusmaya tercih ederdim. Siz onlari istemiyorsunuz, onlarda sizi istemiyor, zorla iletisim kurmak ileride daha buyuk sorunlara yol açar
Onlara göre kötüyüm beni 20 görmeye kötü ilan ettiler. Eşim o benim ailem onlar benim kardeşim tamamen silemezsin diyor. Hem onlar seni tanımıyor emin ol tanısalar yakından l,seni severler buna eminim diyor

Ben gerçekten o an eşimi taniyamadim çok şaşırdım normalde hep yanımda olur veni engelleyince eşim onu sildi rehberinden,bayramda aramadı konuşmuyor ama o gün çok karar değiştirip durdun ben de çok sinirlendim diyor bana. Ne olursa olsun bana o şekilde davranamazlar bunu defalarca söyledim niyetleri kötü değil bak bizi hemen çağırdım bizim için uğraşıyorlar sen surkli fikir değiştirdiğin için oyle oldu dedi ama ben bu yapılanı hiç unutmadim. Abladina O mesajı yazmam yanlışti sanırım değil mi

Esiniz size sinirlenebilir, enişteniz yerden göge kadar hakli da olabilir ama o durumda bile o adamin size bagirmasina, odaya git vs demesine musade edemez esiniz, enistenin boyle bi hakki da yok. Karisina boyle konusturan bir adamin ben baska zamanda cok arkasinda durduguna inanmam acikcasi. Size iki olumlu laf soyluyordur arkamda durdu saniyorsunuzdur bilemicem.

Bu eşiniz duzelmezse siz dogru mesaj da atsaniz size saygisiz davranilir.

Onlara göre kötüyüm beni 20 görmeye kötü ilan ettiler. Eşim o benim ailem onlar benim kardeşim tamamen silemezsin diyor. Hem onlar seni tanımıyor emin ol tanısalar yakından l,seni severler buna eminim diyor

Enistenin sizi terslemeye hakki yoktu. Esiniz o zaman tepki gosterseydi su an gonlu olsun diye onu dinleyip gidebilirdiniz. Bana destek olmayan adamin peşinden gitmem ben olsam

Kocam hayatımda her zaman benim yanımda olan ve beni savunan bir insan aslında. Engelledikten sonra eşim onunla konuştu eşimi engelliyorsan beni de sil abi dedi ve numarasını sildi. Bayramda aramadı. Eşimin hataları olsaydı emin olun yazardım eşime orada kızgınım çünkü beni savunmadi sürekli karar değiştiriyorsun o da sinirlendi dedi niyetleri kötü değil eğer olsaydı bak bizi cagirmazlardi hep iyiligimizi düşünüyorlar dedi ama ben orada ons kırıldım herseferinde de başına kalkiyorum,unutamiyorum
Her zaman sizin yaninizda olan kocanız, eniştenin laflarına, sizi içeri göndermesine sessiz kalmış ne hikmetse. Lafta değil böyle zamanlarda anlaşılır yanında olma kısmı.
Ayrıca sizde tutarsız davranmışsiniz. O lafları iştip adamın iş yerini ziyaret etmek nedir?

Görümcenizin eşi kim oluyorda sizinle böyle konuşma hakkını buluyor kendinde nasıl dayaniyorsun git odana falan ne kadar çirkin konuşmalar hem eşinizin hem de eşinizden önce görümcenizin susturmasi gerekirdi onu ne biçim konuşuyor diye .
O tartışmanın olduğu gece o evden eşinizin sizi alıp ayrılması gerekirdi kimse benim eşimle böyle konusamaz diyerek.
Evet siz mesaj atarak yanlış yapmışsınız o da boş durmamış ama eşinizin istersen görüşürüz demesi , sizin o gece kalkıp yola düşüp yarı yolda onlar istemiyor diye dönmeniz de kendinize saygısızlık ne münasebet canım kadın bosanmanizi dört gözle bekliyoruz demiş siz gönül almaya gidiyorsunuz . Birde ilerleyen zamanda gorusebilirmissiniz asla bu saygısızlığı kendinize yapmayın .

Her zaman sizin yaninizda olan kocanız, eniştenin laflarına, sizi içeri göndermesine sessiz kalmış ne hikmetse. Lafta değil böyle zamanlarda anlaşılır yanında olma kısmı.
Ayrıca sizde tutarsız davranmışsiniz. O lafları iştip adamın iş yerini ziyaret etmek nedir?
Ben odadan çıkmadım tüm gece bir eşim bir ablası geldi gitti ne var bunda çok vs gönlümü almaya çalışıyorlarr ama üstüme de geliyorlar eşim yeter artık uzatmaa diyor gerçekten eşime çok kızgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X